כיצד ליצור גיבוי של תמונת מערכת ב- Windows 7, 8 או 10

כלי הגיבוי המובנים ב- Windows די מוצקים. בואו נסתכל כיצד ליצור תמונת גיבוי מלאה של המחשב האישי שלכם ללא צורך בכלי שירות של צד שלישי.

  1. פתח את כלי תמונת גיבוי המערכת. ב- Windows 10, עבור אל לוח הבקרה> גיבוי ושחזור (Windows 7)> צור תמונת מערכת.
  2. בחר היכן ברצונך לשמור את תמונת הגיבוי.
  3. בחר בכוננים לגיבוי.
  4. התחל את הגיבוי.
  5. לחלופין, צור דיסק תיקון מערכת שבו תוכל להשתמש להפעלת המחשב ולשחזור תמונת גיבוי.

תוכניות גיבוי רגילות, כמו התכונה CrashPlan או התכונה 'היסטוריית קבצים' מובנית של Windows, בעצם מעתיקות את הקבצים שלך למיקום אחר. גיבוי תמונת מערכת, לעומת זאת, הוא כמו תמונת מצב מלאה של כונן קשיח שלם. היתרון של תמונת מערכת הוא שאם כונן קשיח קורס, אתה יכול להחליף אותו, לשחזר את התמונה ולחזור למערכת שלך למקום בו הייתה כשהתמונה צולמה. אין צורך להתקין מחדש את Windows או את האפליקציות שלך.

החיסרון הגדול ביותר בגיבויים של תמונת מערכת - למעט זמן רב יותר - הוא שלא תוכלו לשחזר את הגיבוי למחשב אחר. אתה יוצר תמונה של ההתקנה המלאה שלך ב- Windows ומכיוון ש- Windows מוגדרת במיוחד עבור החומרה שלך, זה פשוט לא יעבוד כפי שהוא במחשב אחר. זה יהיה כמו לנסות לחבר את הכונן הקשיח למחשב אחר ולצפות שהכל יטען טוב. עם זאת, עם זאת, גיבוי תמונות עדיין יכול להיות ממש שימושי.

קשורים: כיצד להשתמש בכל כלי הגיבוי והשחזור של Windows 10

אפליקציות של צד שלישי כמו Macrium Reflect או Acronis True Image - לפחות הגרסאות בתשלום - מציעות כמה תכונות מתקדמות שלא תמצאו בכלי גיבוי התמונה של מערכת Windows. לדוגמה, הן תומכות בגיבויים מצטברים, בתמונות המוגנות באמצעות סיסמה והן ביכולת לדפדף בגיבויים לקבצים בודדים. אבל חינם הוא בחינם, ואם אינך זקוק לתכונות הנוספות, כלי Windows מציע דרך מוצקה לבצע גיבוי מלא של המערכת שלך.

שלב ראשון: פתח את גיבוי תמונת המערכת

תהליך מציאת הכלי לגיבוי תמונת מערכת שונה ב- Windows 7 מאשר ב- Windows 8 ו- 10, לכן נראה לך למצוא את הכלי בכל הגרסאות ואז נסביר כיצד ליצור ולהשתמש בתמונת המערכת.

פתח את גיבוי תמונת המערכת ב- Windows 10

ב- Windows 10, לחץ על התחל, הקלד "גיבוי" ולאחר מכן בחר את הערך.

בחלון "גיבוי ושחזור (Windows 7)" לחץ על הקישור "צור תמונת מערכת".

פתח את גיבוי תמונת המערכת ב- Windows 8

ב- Windows 8, לחץ על התחל, הקלד "היסטוריית קבצים" ולאחר מכן בחר את הערך "היסטוריית קבצים".

בחלון "היסטוריית קבצים" לחץ על הקישור "גיבוי תמונת מערכת".

פתח את גיבוי תמונת המערכת ב- Windows 7

לחץ על התחל, לחץ על החץ מימין לפריט "התחל לעבוד" ולאחר מכן לחץ על "גבה את הקבצים שלך."

בחלון "גיבוי ושחזור" לחץ על הקישור "צור תמונת מערכת".

שלב שני: צור גיבוי של תמונת מערכת

לאחר שפתחת את כלי תמונת המערכת, השלבים ליצירת תמונת מערכת זהים ב- Windows 7, 8 או 10.

כשתפתח את הכלי לראשונה, הוא יסרוק את המערכת שלך אחר כוננים חיצוניים. לאחר מכן תוכל להחליט היכן ברצונך לשמור את התמונה. זה יכול להיות בכונן חיצוני, במספר תקליטורי DVD, או במיקום רשת. בחר היכן ברצונך לשמור את הגיבוי שלך ואז לחץ על "הבא".

כברירת מחדל, הכלי מגבה רק את כונן המערכת שלך. אתה יכול לכלול כוננים אחרים אם תרצה, אך זכור כי הדבר יוסיף לגודל התמונה הסופית. בדרך כלל, אנו רוצים ליצור גיבויים נפרדים עבור כל כונן.

במסך האישור, שימו לב לכמות השטח שהתמונה עשויה לקחת. אם משהו לא נראה בסדר, אתה עדיין יכול לחזור ולבצע התאמות. אם הכל נראה בסדר, לחץ על כפתור "התחל גיבוי".

תראה מד התקדמות כשהכלי יוצר את התמונה.

זה יכול לקחת זמן מה. בדוגמה זו אנו מגבים כונן עם כ- 319 GB של נתונים. זה לקח כ -2.5 שעות כשגובה לדיסק קשיח חיצוני המחובר למחשב שלנו באמצעות USB. הזמן שלך ישתנה בהתאם למחשב האישי שלך וסוג האחסון אליו אתה מגבה.

שלב שלישי: צור דיסק תיקון מערכת

קשורים: כיצד ליצור כונן שחזור או דיסק תיקון מערכת ולהשתמש בו ב- Windows 8 או 10

לאחר השלמת הגיבוי, Windows נותן לך אפשרות ליצור דיסק תיקון מערכת. אתה יכול להשתמש בדיסק זה כדי להפעיל את המחשב ולשחזר אותו מגיבוי התמונה שלך במקרה שתצטרך להחליף את הכונן הקשיח שלך ולא תוכל להפעיל את Windows. אנו ממליצים בחום להמשיך ליצור את הדיסק, ואז לתייג ולאחסן אותו במיקום מאובטח.

בחר את הכונן שבו ברצונך להשתמש כדי ליצור את הדיסק ואז לחץ על כפתור "צור דיסק".

כשמגיע הזמן לשחזר את התמונה, אתה יכול להפעיל את המחשב שלך מדיסק השחזור כדי לקבל גישה למספר כלי שחזור - כולל "שחזור תמונת מערכת".

קשורים: כיצד לשחזר גיבויים של תמונת מערכת ב- Windows 7, 8 ו- 10

יצירת גיבוי תמונה עשויה להימשך זמן מה, ולכן עדיף לעשות זאת כאשר לא תזדקק למחשב שלך במשך כמה שעות - ואפילו לא בן לילה. ובמידה והצורך יתעורר אי פעם כאשר אתה צריך להשתמש בגיבוי זה לשימוש, הקפד לבדוק את המדריך המלא שלנו לשחזור גיבויי תמונות ב- Windows.