כיצד לבדוק יציאות TCP / IP פתוחות ב- Windows

בכל פעם שאפליקציה רוצה להנגיש את עצמה דרך הרשת, היא טוענת כיציאת TCP / IP, כלומר שום דבר אחר לא יכול להשתמש ביציאה. אז איך בודקים יציאות פתוחות כדי לראות איזה יישום כבר משתמש בו?

כתובת IP מציינת מחשב - או התקן רשת אחר - ברשת. כאשר מכשיר אחד שולח תנועה לאחרת, כתובת ה- IP משמשת לניתוב התנועה למקום המתאים. ברגע שהתנועה מגיעה למקום הנכון, המכשיר צריך לדעת לאיזו אפליקציה או שירות להעביר את התנועה. לשם נכנסים יציאות. אם כתובת ה- IP דומה לכתובת רחוב בדואר דואר, היציאה דומה לשמו של האדם באותו מקום מגורים שמקבל את הדואר. לרוב, אינך צריך לדאוג ליציאות. אבל מדי פעם, אתה עלול להיתקל באפליקציה שמוגדרת להאזנה לתנועה באותה יציאה שאפליקציה אחרת כבר משתמשת בה. במקרה זה, יהיה עליך לזהות את האפליקציה שכבר יש בה יציאה זו.

קשורים: מה ההבדל בין TCP ל- UDP?

ישנן מספר דרכים לדעת לאיזו יישום יש יציאה נעולה, אך אנו נוביל אותך בכמה דרכים מובנות המשתמשות בשורת הפקודה, ואז נציג לך יישום תוכנה חופשית נהדר שמקל עוד יותר . כל השיטות הללו צריכות לעבוד לא משנה באיזו גרסת Windows אתה משתמש.

השתמש בכלים מובנים כדי לראות מה מקשיב בנמל

יש לנו שתי פקודות להראות לך. הראשון מפרט יציאות פעילות יחד עם שם התהליך שמשתמש בהן. לרוב, פקודה זו תעבוד בסדר. לפעמים, עם זאת, שם התהליך לא יעזור לך לזהות לאיזו אפליקציה או שירות יש ממש נקשר. באותם זמנים, יהיה עליך לרשום יציאות פעילות יחד עם מספרי מזהה התהליך שלהם ואז לחפש את התהליכים האלה במנהל המשימות.

אפשרות ראשונה: צפה בשימוש בנמל יחד עם שמות תהליכים

ראשית, יהיה עליך לפתוח את שורת הפקודה במצב מנהל. לחץ על התחל, ואז הקלד "פקודה" בתיבת החיפוש. כשתראה שורת הפקודה בתוצאות, לחץ עליה לחיצה ימנית ובחר "הפעל כמנהל".

בשורת הפקודה, הקלד את הטקסט הבא ואז הקש Enter:

netstat -ab

קשורים: כיצד לשמור את הפלט של שורת הפקודה לקובץ טקסט ב- Windows

לאחר שתלחץ על Enter, התוצאות עשויות להימשך דקה או שתיים עד שהן מוצגות במלואן, אז היה סבלני. גלול ברשימה כדי למצוא את היציאה (שרשומה אחרי המעי הגס מימין לכתובת ה- IP המקומית) ותראה את שם התהליך המופיע מתחת לשורה זו. אם תרצה להקל על העניינים, זכור שתוכל גם לצנף את תוצאות הפקודה לקובץ טקסט. לאחר מכן תוכל פשוט לחפש בקובץ הטקסט את מספר היציאה שאתה מחפש.

כאן, למשל, תוכלו לראות כי יציאה 49902 קשורה לתהליך בשם picpick.exe. PicPick הוא עורך תמונות במערכת שלנו, ולכן אנו יכולים להניח שהיציאה קשורה למעשה על ידי התהליך שבודק בקביעות אם קיימים עדכונים לאפליקציה.

אפשרות שנייה: הצגת שימוש ביציאות יחד עם מזהי תהליכים

אם שם התהליך למספר היציאה שאתה מחפש, קשה לדעת מהי היישום הקשור, תוכל לנסות גרסת פקודה המציגה מזהי תהליכים (PID) ולא שמות. הקלד את הטקסט הבא בשורת הפקודה, ואז הקש Enter:

netstat -aon

העמודה בצד ימין הקיצוני מפרטת PID, אז פשוט מצא את זה שקשור ליציאה שאתה מנסה לפתור.

לאחר מכן, פתח את מנהל המשימות על ידי לחיצה ימנית על כל שטח פתוח בשורת המשימות ובחר "מנהל המשימות".

אם אתה משתמש ב- Windows 8 או 10, עבור לכרטיסייה "פרטים" במנהל המשימות. בגרסאות ישנות יותר של Windows תראה מידע זה בכרטיסייה "תהליכים". ממיין את רשימת התהליך לפי העמודה "PID" ומצא את ה- PID המשויך ליציאה שאתה חוקר. ייתכן שתוכל לספר יותר על איזו אפליקציה או שירות הקשור ליציאה על ידי עיון בעמודה "תיאור".

אם לא, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על התהליך ובחר "פתח מיקום קובץ". מיקום הקובץ עשוי לתת לך רמזים באיזו אפליקציה מדובר.

כשתהיה שם, תוכל להשתמש באפשרויות הסיום, בפתיחת מיקום הקובץ או באפשרויות שירות (ים) כדי לשלוט בתהליך או לעצור אותו.

השתמש ב- NirSoft CurrPorts כדי להציג מה מקשיב בנמל

אם אינך באמת סוג שורת הפקודה - או שאתה מעדיף פשוט להשתמש בכלי עזר פשוט כדי לעשות את כל זה בשלב אחד - אנו ממליצים על כלי השירות CurrPorts החינמי המצוין על ידי NirSoft. קדימה והורד את הכלי. רק וודא שאתה מקבל את הגירסה הנכונה (הגרסה הרגילה מיועדת ל- Windows של 32 סיביות וגרסת ה- x64 מיועדת ל- Windows של 64 סיביות). זו אפליקציה ניידת, כך שלא תצטרך להתקין אותה. פשוט פתח את תיקיית ההורדה והפעל את הפעלה.

קשורים: כיצד אוכל לדעת אם אני מריץ חלונות של 32 סיביות או 64 סיביות?

בחלון CurrPorts, מיין לפי העמודה "יציאה מקומית", מצא את היציאה שאתה חוקר ותוכל לראות הכל - שם התהליך, PID, יציאה, הנתיב המלא לתהליך וכן הלאה.

כדי להקל עוד יותר, לחץ פעמיים על כל תהליך כדי לראות כל פרט בודד בחלון אחד.

כשתקבע לאיזו אפליקציה או שירות יש את היציאה שאתה חוקר, זה תלוי בך כיצד לטפל בזה. אם מדובר באפליקציה, ייתכן שתוכלו לציין מספר יציאה אחר. אם מדובר בשירות - או שאין לך אפשרות לציין מספר יציאה אחר - סביר להניח שתצטרך להפסיק את השירות או להסיר את האפליקציה.