כיצד להשתמש ב- Dolby Atmos Surround Sound ב- Windows 10

עדכון היוצרים של Windows 10 הוסיף תמיכה בצליל המיקום של Dolby Atmos. זה כולל שני דברים: תמיכה בחומרת Dolby Atmos ובצליל Dolby Atmos וירטואלי שעובד בכל זוג אוזניות.

תכונת Dolby Atmos לאוזניות היא קצת מוזרה. הוא מופיע בלוח הבקרה הרגיל של Windows כאופציה, אך הוא דורש ניסיון בחינם או רכישה של 14.99 $ דרך חנות Windows לפני שתוכל להשתמש בו בפועל.

מה זה דולבי אטמוס?

צליל סראונד 5.1 או 7.1 מסורתי משתמש ב -5 או 7 ערוצי רמקולים, בתוספת סאב וופר. כשאתה צופה בסרט או משחק במשחק עם סאונד היקפי, אותו סרט או משחק למעשה שולחים 6 או 8 ערוצי צליל נפרדים לרמקולים שלך.

Dolby Atmos הוא סוג משופר של צליל היקפי. זה לא מעורבב בכמה ערוצים נפרדים; במקום זאת, צלילים ממופים למיקומים וירטואליים במרחב התלת ממדי, ונתונים מרחביים נשלחים למערכת הרמקולים שלך. מקלט התומך ב- Dolby Atmos משתמש ברמקולים מכוילים במיוחד כדי למקם צלילים אלה. מערכות Dolby Atmos עשויות לכלול רמקולים המותקנים בתקרה שמעליכם או רמקולים על הרצפה שמקפיצים את הצליל שלהם מהתקרה, למשל.

תכונה זו דורשת חומרה המותאמת לדולבי אטוס, בעיקר מקלט תומך בדולבי אטמוס. מיקרוסופט גם הוסיפה תמיכה של Dolby Atmos ל- Xbox One, ודיסקי Blu-ray רבים כוללים שמע Dolby Atmos.

קשורים: מה ההבדל בין אוזניות גיימינג סראונד וירטואלי ל"אמיתי "?

עדכון היוצרים של Windows 10 הוסיף גם תכונה נפרדת בשם "Dolby Atmos לאוזניות". תכונה זו מבטיחה שמע משופר במיקום בכל זוג אוזניות או אוזניות. אתה לא צריך אוזניות Dolby Atmos מיוחדות. זה סוג של צליל היקפי וירטואלי המובנה ב- Windows.

באמת, זו תכונה שונה לחלוטין שמקושרת רק על ידי המיתוג של דולבי. Dolby Atmos אמיתי דורש מקלט חומרה והתקנת רמקולים מיוחדת, בעוד Dolby Atmos לאוזניות הוא מעבד אותות דיגיטלי (DSP) שלוקח צליל היקפי מהמחשב ומערבב אותו כדי להציע חווית סאונד מיקום משופרת באוזניות.

יש משחקים שכבר הוסיפו תמיכה ב- Dolby Atmos לאוזניות. לדוגמא, ה- Overwatch של Blizzard כולל תמיכה מובנית ב- Dolby Atmos, והיא פועלת גם אם אינכם מריצים את עדכון היוצרים של Windows 10. באפשרותך להפעיל תכונה זו מתוך אפשרויות> סאונד> Dolby Atmos לאוזניות ב- Overwatch. בליזארד טוענים כי Atmos מציעה חוויה משופרת המאפשרת לך לאתר ביתר קלות מאיפה נשמעים במשחק.

כיצד להפעיל את Dolby Atmos ב- Windows 10

כדי להתחיל להשתמש בתכונה זו, הורד את אפליקציית Dolby Access מחנות Windows והפעל אותה.

האפליקציה תנחה אותך בהגדרת זה. אם יש לך מקלט Dolby Atmos שאתה רוצה להשתמש בו עם המחשב האישי שלך, בחר "עם הקולנוע הביתי שלי". אם ברצונך להשתמש בזוג אוזניות כלשהו, ​​בחר "עם האוזניות שלי".

אם תבחר במחשב קולנוע ביתי, תינתן לך קישור להפעלת האפשרות "Dolby Atmos לקולנוע ביתי" בלוח הבקרה של הגדרות הקול של Windows. לאחר שתעשה זאת, היישום יבקש ממך לכייל את המערכת שלך. אין צורך ברכישה נוספת עבור אפשרות הקולנוע הביתי - אתה רק צריך את החומרה.

אם תבחר באוזניות, תתבקש לאשר את חומרת הקול של המחשב התומכת בפלטפורמת האודיו המרחבית של Windows 10 לאוזניות. מחשבים מודרניים צריכים לכלול מנהלי התקנים קוליים התומכים בתכונה זו, אך יתכן שיהיה לכם מזל אם יש לכם מחשב ישן בהרבה ששדרגתם ל- Windows 10.

תכונת Dolby Atmos לאוזניות אינה חינמית. בזמן שמיקרוסופט שילבה אותו ב- Windows, ברור שמיקרוסופט לא שילמה את דמי הרישוי כדי לאפשר לכל משתמש Windows להשתמש בו.

אתה עדיין יכול לנסות את Dolby Atmos לאוזניות בחינם. לחץ על כפתור "ניסיון למשך 30 יום" כדי להפעיל אותו.

לאחר שתפעיל את תקופת הניסיון בחינם, תתבקש להפעיל את Dolby Atmos לאוזניות. לחץ על הלחצן "הגדר הגדרות מחשב" ואז בחר "דולבי אטמוס לאוזניות" בתיבה של פורמט צליל מרחבי.

אפשרות זו מופיעה למעשה בחלון המאפיינים של מכשיר השמע שלך גם אם אין לך את אפליקציית Dolby מותקנת. עם זאת, אם תנסה להפעיל תכונה זו מבלי להתקין את האפליקציה תחילה, Windows יבקש ממך להתקין תחילה את אפליקציית Dolby Access מחנות Windows.

כיצד לבדוק את דולבי אטמוספרה

אפליקציית Dolby Access תאפשר לכם לבדוק את Dolby Atmos על ידי הפעלת מגוון סרטונים התומכים באודיו Dolby Atmos.

בעוד שהסרטונים מרשימים מספיק, תרצו לבדוק את Dolby Atmos ממש על ידי משחק משחקי מחשב או צפייה בכמה קטעי וידאו תומכים בסאונד לפני שתשלמו על כך ותראו אם אתם מבחינים בהבדל ניכר. יש אנשים שאומרים שהם מבחינים בשיפור, בעוד שאחרים לא מבחינים בהבדל רב. סביר להניח שזה תלוי במשחקים שאתה משחק בסרטונים שאתה צופה בהם.

בעת בדיקת Dolby Atmos, הקפד להפעיל צליל היקפי 5.1 או 7.1 בכל משחק או יישום שתשתמש. היישום יפיק צליל היקפי, ודולבי אטמוס יערבב אותו לצלילי סטריאו לאוזניות שלך.

אתה רשאי לבדוק את Dolby Atmos למשך 30 יום, ולאחר מכן יעלה 14.99 $ לקנות את Dolby Atmos לתמיכה באוזניות מחנות Windows.

כיצד לנסות את החלופה החינמית של מיקרוסופט, Windows Sonic לאוזניות

עדכון היוצרים של Windows 10 מציע גם אפשרות "Windows Sonic for Headphones" בחינם שתוכלו להפעיל במקום Dolby Atmos. פשוט לחץ לחיצה ימנית על סמל הרמקול במגש המערכת שלך, בחר "התקני השמעה", לחץ על מכשיר ההפעלה ולחץ על "מאפיינים". בכרטיסיית הצליל המרחבי בחר "Windows Sonic for Headphones".

ייתכן שתרצה לבדוק תכונה זו כדי לראות כיצד היא משתווה לדולבי אטמוס לאוזניות במשחקים ובסרטונים שלך. ראינו כמה אנשים אומרים שזה לא עובד בדיוק כמו האופציה של דולבי אטוס מניסיונם, אבל ראינו גם אנשים שאומרים שהם לא מבחינים בהבדל גדול.

כשמדובר בצלילים, לכל אחד יש דעה משלו. איכות השמע יכולה להיות סובייקטיבית מאוד.