כיצד להשתמש ב- Roku שלך כמו Chromecast

Chromecast של גוגל מאפשר לך להפעיל סרטונים ולשלוט בהם מהטלפון שלך, להעביר את כל המסך לטלוויזיה ובדרך כלל להשתמש בסמארטפון במקום בשלט רחוק. אתה יכול לעשות הרבה מזה גם עם ה- Roku שלך.

התחל לצפות בנטפליקס או ב- YouTube מהטלפון או מדפדפן האינטרנט שלך

ה- Roku תומך ב- DIAL - קיצור של "Discovery and Launch" - פרוטוקול שפותח במשותף על ידי נטפליקס ו- YouTube. זה לא רק עבור ה- Roku, אלא הוא נועד לעבוד על מגוון רחב של מכשירים. לדוגמה, טלוויזיות חכמות מודרניות עשויות גם ליישם DIAL, מה שמאפשר לך להעביר סרטונים מ- Netflix ו- YouTube לאפליקציות המובנות בטלוויזיה החכמה שלך. (למרבה הצער, אותם אפליקציות טלוויזיה חכמות מובנות כנראה אינן טובות במיוחד.)

במצבה המקורי, Chromecast של גוגל למעשה השתמש ב- DIAL כדי להעביר סרטונים, אך כעת הוא משתמש בפרוטוקול אחר. כדי להשתמש ב- DIAL, פתח את אפליקציות Netflix או YouTube בסמארטפון או בטאבלט שלך, או בקר באתרי Netflix או YouTube בדפדפן האינטרנט שלך. הקש על אותו כפתור "Cast" שמשתמשי Chromecast משתמשים בו, ותראה את ה- Roku שלך מופיע ברשימת המכשירים הסמוכים. אתה גם לא צריך לפתוח את האפליקציה הרלוונטית ב- Roku שלך. כל עוד ה- Roku שלך פועל, הוא יופיע ברשימה.

קשורים: שיקף את מסך המחשב בטלוויזיה שלך באמצעות ה- Chromecast של גוגל

אתה יכול לעשות זאת במחשב שלך אם אתה משתמש ב- Google Chrome. יכולת הליהוק המובנית של Chrome אינה מיועדת רק ל- Chromecast של גוגל - אם אתה נמצא באתר תואם DIAL כמו YouTube או Netflix, אתה יכול להשתמש באותה תכונת Cast כדי להתחיל לנגן סרטונים ב- Roku שלך.

בחר את ה- Roku שלך והסרטון יישלח מהטלפון, הטאבלט או המחשב שלך ל- Roku. בעיקרון, הטלפון או המחשב שלך מורה ל- Roku להפעיל אוטומטית את אפליקציית Netflix או YouTube ולהתחיל לנגן את הסרטון שבחרת. השתמש באפשרות זו כדי לחפש ולהתחיל לנגן קטעי וידאו מהטלפון שלך.

למרבה הצער, פרוטוקול זה עדיין לא נפוץ במיוחד. אמנם זה יעבוד טוב עבור נטפליקס ויוטיוב - חלק מהערוצים העיקריים שאיתם באמת תרצו לעשות זאת - אך אין לה מערכת אקולוגית עצומה של אפליקציות התומכות ב- Chromecast.

השליך את המסך השלם לרוקו שלך

קשורים: כיצד לשקף את מסך Windows או מכשיר ה- Android שלך ב- Roku שלך

מכשירי Roku תומכים גם ב"שיקוף מסך ", תכונה המשתמשת בתקן Miracast הפתוח. Miracast מובנה ב- Windows 8.1, Windows Phone ו- Android 4.2+. למרבה הצער, היא מצריכה תמיכה מיוחדת בחומרה - אינך יכול פשוט להשתמש בכל מחשב ישן ששודרג ל- Windows 8.1, ואינך יכול להשתמש בסתם טלפון ישן ששודרג ל- Android 4.2 ואילך.

אם אכן יש לך את החומרה המתאימה, תוכל להשתמש בתכונה זו כדי לשקף באופן אלחוטי תצוגת המחשב, הטלפון החכם או הטאבלט שלך בטלוויזיה. פשוט עקוב אחר ההוראות האלה כדי להפעיל אותו. זה יכול לעבוד בדיוק כמו ב- Chromecast, מה שמאפשר לך לשקף את כל התצוגה שלך.

למרבה הצער, תכונת שיקוף המסך מוגבלת יותר מ- Chromecast, שעושה יותר מכך בתוכנה ואינו דורש חומרה מהודרת. שיקוף Chromecast יעבוד על כל מחשב Windows ישן, למשל - גם אם הוא מריץ את Windows 7 ואין לו את החומרה המהודרת החדשה שתואמת ל- Miracast. זה יעבוד גם עם מחשבי Mac, מחשבי Chromebook ו- Linux, בעוד ש- Miracast עדיין מיועד רק ל- Windows ו- Android.

השתמש באפליקציית Roku Smartphone כדי להעביר סרטונים מקומיים מהטלפון שלך

אם אתה רוצה לשלוט ב- Roku שלך מהסמארטפון שלך, אתה יכול גם לעשות זאת. הורד את אפליקציית Roku הרשמית לאייפון או אנדרואיד ואז הפעל אותה. זה אמור לגלות בקרוב את Roku הסמוך שלך. לאחר מכן תוכל להשתמש באפליקציית Roku בטלפון שלך כדי לשלוט ב- Roku שלך, הפעלת ערוצים, לחיצה על הפסקה או הפעלה, העברה מהירה באמצעות סרטון ועוד.

היא מציעה גם מקלדת, המאפשרת להקליד תווים על ה- Roku באמצעות מקלדת המגע של הטלפון החכם - אין צורך בתהליך מביך של הקלדה בטלוויזיה באמצעות שלט ה- Roku. אפליקציית הסמארטפון מאפשרת גם ליזום חיפוש קולי ב- Roku שלכם, דבר שאם לא כן ידרוש את ה- Roku 3 החדש עם השלט הרחוק שלו המותאם לחיפוש קולי.

קשורים: כיצד לצפות בקבצי וידאו שהורדו או נקרעו ב- Roku שלך

זה לא כמעט חיוני כמו עם Chromecast, מכיוון שעדיין יש לך שלט פיזי ל- Roku שלך. אבל זו אלטרנטיבה נוחה, ויש אפילו תכונות שימושיות המובנות באפליקציה לכך - למשל, אתה יכול "להעביר" סרטונים, מוסיקה ותמונות הממוקמים בטלפון שלך ל- Roku שלך, ולהשמיע אותם בטלוויזיה.

Chromecast של גוגל ו- Roku שונים זה מזה. ה- Roku מיועד לשליטה באמצעות שלט פיזי מסורתי, ואילו ה- Chromecast של גוגל מיועד להעברה מטלפון חכם או מחשב אישי. באופן לא מפתיע, תכונות הליהוק מקיפות יותר ומפותחות יותר ב- Chromecast - אך עדיין תוכל להעביר את כל קטעי הווידיאו של YouTube ו- Netflix שאתה רוצה ל- Roku שלך.

קרדיט תמונה: מייק מוצרט בפליקר