כיצד לשנות כיוון עמוד ב- Google Docs

לרוב, שימוש בכיוון דיוקן לדפי מסמך הגיוני. לעיתים, למשל כשיש לך שולחן גדול הדורש מעט שטח אופקי נוסף, ייתכן שיהיה עליך לשנות לכיוון נוף במקום. כך תוכל לעשות זאת ב- Google Docs.

למרבה הצער, Google Docs מאפשר לך רק לשנות את כיוון הדף של מסמך שלם, ולא רק חלקים ממנו. אם אתה בא ממשהו כמו Word, שמאפשר לך לכוון חלקים שונים בדרכים שונות, תצטרך להתרגל למגבלה זו. לכן, לא תוכל להכניס דף נוף אחד למסמך אחר המכוון לדיוקן, דבר שיהיה מאוד שימושי.

ובכל זאת, היכולת לשנות את הכיוון עבור כל המסמך שלך יכולה בהחלט להיות שימושית במצבים מסוימים.

כיצד לשנות כיוון עמוד ב- Google Docs

פתח את תפריט "קובץ" ואז לחץ על "הגדרת עמוד" כדי לפתוח את חלון הגדרת הדף.

בחלקו העליון של חלון זה, בקטע "כיוון", תוכלו להחליף את המסמך בין דיוקן לנוף. בחר את בחירתך ואז לחץ על "אישור" כדי להחיל את הבחירה שלך.

אם ברצונך להגדיר לרוחב כיוון הדף המוגדר כברירת מחדל בכל פעם שאתה פותח את Google Docs, לחץ על הלחצן "הגדר כברירת מחדל" לפני לחיצה על "אישור". בפעם הבאה שתפתח מסמך חדש, הוא יהיה בכל כיוון ברירת המחדל שתגדיר.

הערה:  אמנם מצב לרוחב עשוי לגרום למרבית המסמך להיראות נהדר, אך יש לו תופעת לוואי משונה של סידור מחדש של תמונות ומדיות אחרות שעשויים להראות נהדר בפריסת דיוקן. ודא שהכל בסדר לפני שאתה שולח אותו לאישור לאיש.

זה כל מה שיש בזה. לאחר סגירת החלון, המסמך שלך הופך מיד על צידו לפריסת עמוד נוף, ונותן לטבלאות, לטקסט ולתמונות שלך להאריך את הדף.