כיצד להמיר תמונה לפורמט JPG

באתרים רבים יש כללים מחמירים המגבילים את הגודל ואת סוג פורמט התמונה שאתה רשאי להעלות. עם JPG להיות פורמט הקובץ של האינטרנט, אנו נבחן כיצד תוכלו להמיר את התמונות לפורמט JPG.

מהו קובץ JPG?

JPG (או JPEG), הוא פורמט קבצים פופולרי המשמש לתמונות וגרפיקה - במיוחד באינטרנט. הוא נוצר על ידי קבוצת המומחים לצילום משותפת (JPEG) ומשתמש באלגוריתם דחיסה המפחית קטעי תמונה לגושי פיקסלים. הוא מסוגל לדחוס עד יחס של 10: 1 ללא כל השפלה ניכרת, תלוי בהגדרות שלך. זו לבדה אחת הסיבות העיקריות לכך ש- JPG הפכה לסטנדרט בפועל של תמונות באינטרנט.

קשורים: מה ההבדל בין JPG, PNG ו- GIF?

עם זאת, כל הדחיסה הזו לא באה ללא הפסד. קובצי JPG נחשבים לתבנית קובץ "אבידה", כלומר במהלך הליך הדחיסה, חסימות מיותרות נמחקות לצמיתות. ככל שאתה דוחס קובץ יותר, כך אתה מאבד יותר נתונים ובהמשך כך התמונה הסופית שלך גרועה יותר תשמור על איטרציות מרובות באמצעות האלגוריתם.

להלן דוגמה לתמונה שכבר דחיסה יתר על המידה.

ובכל זאת, בשימוש נכון, JPG מספק תמונות נאות למראה עם גדלי קבצים קטנים. בין אם אתה שולח תמונה בדוא"ל, מפרסם מם ב- Reddit או מעלה את תמונות החופשה שלך לפייסבוק, בגלל יכולתו לדחוס תמונות בקצב כה גבוה, הקובץ הסופי שלך הוא חלק קטן מגודלו המקורי.

קשורים: כיצד פועלת דחיסת קבצים?

כיצד להמיר תמונה לפורמט JPG

באפשרותך להמיר תמונה לפורמט JPG באמצעות אפליקציית עריכת תמונות במחשב שלך או באחד מאתרי המרת הקבצים הרבים הזמינים באינטרנט.

המרת תמונה ל- JPG ב- Windows

מרבית תוכניות עריכת התמונות מאפשרות להמיר תמונה ל- JPG. למרבה הצער, אפליקציית התמונות המובנית ב- Windows 10 אינה אחת מהן. אתה יכול לעשות את זה עם Paint (או Paint 3D), או שאתה יכול להוריד אפליקציית תמונות של צד שלישי.

האפליקציה המועדפת עלינו לעבודת תמונות מהירה היא IrfanView. זה בחינם, יכול לפתוח כמעט כל פורמט שם, יש לו כמה כלי עריכה בסיסיים טובים וזה מהיר מאוד. נשתמש בזה בדוגמה שלנו כאן, אך התהליך כמעט זהה ברוב האפליקציות.

קשורים: מדוע כדאי להחליף את מציג התמונות המוגדר כברירת מחדל של Windows ב- IrfanView

התחל על ידי פתיחת התמונה שברצונך להמיר בכל יישום שבו אתה משתמש. כל מה שאנחנו הולכים לעשות הוא לשמור את האפליקציה כסוג קובץ אחר, כך שתוכלו לעקוב אחריה ולא משנה איזו אפליקציה יש לכם.

לחץ על תפריט "קובץ" ואז לחץ על הפקודה "שמור בשם".

בחלון שמור בשם, בחר בתבנית JPG בתפריט הנפתח "שמור כסוג" ואז לחץ על כפתור "שמור".

איכות ברירת המחדל היא בסדר אם ברצונך להמיר ישירות ל- JPG, אך אם ברצונך לשלוט מעט יותר בדחיסת הקובץ,  בחלון שמירת אפשרויות  יש כמה תוספות לבדוק. בחירת איכות התמונה זהה לקצב הדחיסה - ככל שהאיכות גבוהה יותר, כך התמונה שלך דחוסה פחות והקובץ גדול יותר. IrfanView כולל גם תכונה נחמדה המאפשרת לך להגדיר מגבלת גודל קובץ.

המרת תמונה ל- JPG ב- macOS

Mac מותקן מראש עם תצוגה מקדימה, שבה תוכלו להשתמש ליותר מסתם קבצי תמונה. זוהי תוכנית נהדרת לעריכת תמונות המסוגלת לחתוך, לשנות גודל ולהמיר קבצים.

כדי לפתוח תמונה בתצוגה מקדימה, בחר אותה ב- Finder, לחץ על מקש הרווח ואז לחץ על כפתור "פתח בתצוגה מקדימה". באפשרותך גם ללחוץ לחיצה ימנית על הקובץ, להצביע על תפריט "פתח באמצעות" ולאחר מכן לחץ על האפשרות "תצוגה מקדימה".

בחלון התצוגה המקדימה, לחץ על תפריט "קובץ" ואז לחץ על הפקודה "ייצא".

בחלון שצץ בחר JPEG כפורמט והשתמש במחוון "איכות" כדי לשנות את הדחיסה המשמשת לשמירת התמונה. דחיסה גבוהה יותר פירושה גודל קובץ קטן יותר, אך אתה גם מאבד קצת תמונה באיכות. כשתהיה מוכן, לחץ על כפתור "שמור".

תצוגה מקדימה שומרת את קובץ ה- JPG החדש באותו מיקום כמו התמונה המקורית שלך.

המרת תמונה מקוונת

אם אתה מעדיף להשתמש באתר המרת קבצים מקוון במקום באפליקציה לשולחן העבודה, אז אל תחפש רחוק יותר מ- Convertimage.net. האתר מוקדש להמרה של תמונות - לא רק JPG - תוך שמירה על פרטיותך. ConvertImage אינו מפרסם או שומר אף אחד מהקבצים שלך יותר מ- 15 דקות, והוא מוחק אותם מהשרתים לאחר העיבוד.

ראשית, בחר בתבנית הפלט שאליה תרצה לשמור את התמונה שלך.

לאחר מכן לחץ על כפתור "בחר את התמונה שלך".

נווט לתמונה שברצונך להמיר ולחץ על "פתח". שימו לב שהאתר תומך בתמונות בגודל מרבי של 24.41 מגהבייט.

כעת כל שעליכם לעשות הוא להסכים לתנאי השימוש שלהם ואז ללחוץ על כפתור "המרת תמונה זו".

בעמוד הבא, לאחר המרת התמונה שלך, לחץ על "הורד את התמונה" ו- JPG שלך נשמר בתיקיית ההורדות של הדפדפן שלך.

עכשיו כשכל התמונות שלך הומרו בבטחה לפורמט ידידותי לאינטרנט, אתה יכול לקחת את JPG שלך ולהעלות אותם לכל מקום בלי שתצטרך לדאוג באיזה פורמט הם נמצאים.

האם יש לך שיטה מועדפת להמרת כל התמונות שלך ל- JPG שלא כיסינו? ספר לנו בסעיף ההערות למטה.