קוראי הקומיקס הטובים ביותר עבור Windows, Mac ו- Linux

חוברות קומיקס כמדיום נראות תפורות במיוחד עבור טאבלטים, גם אם ציר הזמן אינו מסתכם במדויק. אבל יש כמות מפתיעה של יישומי קריאה קומיים המיועדים גם למכונות שולחן עבודה מיושנות. החומר הזה שימושי עבור גאדג'טים שמטשטשים את השורות, כמו משטח של מיקרוסופט, או עבור מישהו שצבר אוסף גדול של קבצי קומיקס ללא DRM.

MComix: Windows, Linux

אם אתם מחפשים קורא קומיקס פשוט ונוח לשימוש עם מספיק תכונות שיעניקו לכם פעמונים ושריקות נוספות, MComix כנראה צריכה להיות התחנה הראשונה שלכם. זה קוד פתוח וחופשי, המבוסס על פרויקט קורא הקומיקס הוותיק והנטוש ביותר, המתעדכן באופן קבוע עבור Windows ו- Linux. אם הייתה לה גרסת MacOS, נוכל פשוט לסיים מאמר זה ממש כאן.

לממשק יש פונקציית ספריה בסיסית, אך קל יותר לפתוח את הקבצים שלך (CBR, CBZ ו- PDF, בין פורמטי תמונה הולכי רגל נוספים) ישירות מחוקר הקבצים של המחשב שלך. תצוגת הקריאה מקלה על מציאת הדף שלך עם תמונות ממוזערות בצד שמאל, ומצבי התאמה שונים יחד עם תצוגת מסך מלא נוחים הן בטעמי כפתור והן במקשים חמים. הקורא תומך בתצוגות של עמודים כפולים כדי לחקות את הקריאה הקומית בצורה הטובה ביותר, ומצב מימין לשמאל למי שמעדיף מנגה על פני קומיקס בסגנון מערבי.

ההורדה מגיעה כחבילה עצמאית, כך שאינך צריך אפילו להתקין דבר, אם כי ייתכן שתרצה לשייך כמה מסוגי קבצי הקומיקס הנפוצים יותר ל- MComix זמן קצר לאחר שניסית אותה.

YACReader: Windows, macOS, Linux

אם אתה חי באורח חיים מרובה מערכות הפעלה ואתה מעדיף עקביות חוצה פלטפורמות, YACReader הוא כנראה ההימור הטוב ביותר שלך. הוא תומך בכל סוגי הקבצים והארכיונים הנפוצים, תוך התמקדות בבניית ספרייה נרחבת ומאורגנת של קומיקס אישי. היישום יביא אוטומטית תגים ויוציא נתונים ממאגר ComicVine, ומי שמעוניין לשתף עם חברים יכול להתקין את גרסת השרת ללא ממשק המשתמש כדי לארח מרחוק קומיקס ב- iOS.

היישום זמין ב- Windows הן במתקין והן בטעמים ניידים, בתוספת MacOS של 64 סיביות וגרסאות הפצה שונות של לינוקס. הממשק עצמו מעט מינימלי לטעמי, אך הוא נעלם במהירות אם בכל מקרה אתה קורא במסך מלא. למרבה הצער, למרות ש- YACReader משחק נחמד עם כל שלוש הפלטפורמות השולחניות הגדולות ויכול להגיש מרחוק קבצים ל- iOS, עדיין אין לקוח אנדרואיד.

קומיקרק: חלונות

למרות ש- ComicRack מגיע בטעמי אנדרואיד ו- iOS, הוא חלונות בלבד בשולחן העבודה. וזה מוזר, כי זו אחת האפשרויות הטכניות והאנליטיות יותר שיש שם. ממשק הכרטיסיות תומך בקריאת ספרים מרובים בו זמנית, והתצוגה הראשית של החלונית הכפולה שלו מתמקדת בספריית המשתמש או בקובץ רגיל הגולש יותר מאשר בחלק מהתוכניות האחרות ברשימה זו. אבל עבור חובב הקומיקס שרציני לנהל אוסף גדול, זו יכולה להיות האופציה הטובה ביותר.

ברגע שאתה מתעמק ב- ComicRack, אתה רואה שזה קצת יותר סלחני ממה שהוא נראה במבט ראשון, עם אפשרות של עמודות כפולות ומשולשות ותצוגת עמוד All-in שימושי. הקשה כפולה על כפתור F תעבור מתצוגה רגילה של מסך מלא למראה חלוני מינימליסטי - טוב לקריאה בזמן שאתה שומר על משהו אחר במחשב שלך. הוא מתפקד גם כצופה העשיר ביותר בתכונות כאשר הוא משמש כמנהל קבצים טהור.

SimpleComic: macOS

SimpleComic משתמש בממשק המשתמש הנוזלי והמשולב שהיה פופולרי בעיצוב OS X באמצע הדרך כדי ליצור מה שקורא הקומיקס הפשוט ביותר. למרות שהוא תומך בכל פורמטי הארכיון הנפוצים וכולל פעמונים ושריקות רגילים כמו תצוגה של עמודים כפולים וקריאה מימין לשמאל, זה עושה זאת עם ממשק מינימלי שיגרום לך להיות נוסטלגית להדגמת תוכנת סטיב ג'ובס. זה כנראה הפריט הפשוט והנראה הכי טוב ברשימה זו (ללא טיפול מיוחד לספריות או תיוגים), אז חבל שהמפתח הוציא רק גרסת MacOS.

MangaMeeya: חלונות

למרות שאתה בהחלט יכול להשתמש ב- MangaMeeya עבור קומיקס מערבי, זה תוכנן במיוחד עבור מנגה בסגנון יפני. התמקדות זו משתרעת על יותר מפריסת העמודים המוגדרת כברירת מחדל מימין לשמאל: תצוגת התמונה כוללת כלים שונים שהופכים את סריקות השחור-לבן לגלויות וקריאות יותר על גבי מסכי המחשב, דבר שבדרך כלל אינו דאגה לצבע מלא רומנים גרפיים. נראה שההתמחות הזו מהווה מעט פגיעה באלו המחפשים תמיכה רחבה יותר בקבצי תמונה או בכלי ספריה - יהיה עליכם לשמור על קבצים מאורגנים באופן ידני בסייר Windows. בהערה זו, זה זמין רק עבור Windows, וחבל יותר.

קומיקס CBR, מציג CBZ: כרום

חנות האינטרנט של Chrome לא ממש זרועה בצופי קומיקס ייעודיים, אך נראה שזה הטוב ביותר בקרב מתחמים קצרים מאוד. הממשק המינימלי יכול לטעון קבצי ארכיון CBR או CBZ לקמול מחשבון Google Drive האישי שלך או במחשב המקומי שלך. הממשק הסופר פשוט מציע תצוגות של עמוד אחד או שניים עם קריאה רגילה או מימין לשמאל, כאשר אפשרות המסך המלא נשלטת על ידי הדפדפן עצמו. כמו הרחבות רבות של Chrome, זו נתמכת על ידי פרסום, ואין דרך לשלם כדי להיפטר מהמודעות מבוססות האינטרנט. התוסף יעבוד במכשירי מערכת ההפעלה של Chrome ובמחשבים שולחניים סטנדרטיים יותר, אך עם האפשרויות המפורטות לעיל, אין באמת שום סיבה להשתמש בו בשום דבר מלבד Chromebook.