מהו הקובץ NTUSER.DAT ב- Windows?

בכל פרופיל משתמש מסתתר קובץ בשם NTUSER.DAT. קובץ זה מכיל את ההגדרות וההעדפות עבור כל משתמש, לכן אתה לא צריך למחוק אותו וכנראה שלא צריך לערוך אותו. Windows טוען, משנה ושומר את הקובץ באופן אוטומטי עבורך.

NTUSER.DAT מכיל את הגדרות פרופיל המשתמש שלך

בכל פעם שאתה מבצע שינוי במראה ובהתנהגות של Windows ותוכניות מותקנות, בין אם זה רקע שולחן העבודה שלך, רזולוציית המסך או אפילו איזו מדפסת היא ברירת המחדל, Windows צריך לזכור את ההעדפות שלך בפעם הבאה שהיא נטענת.

Windows משיגה זאת על ידי שמירה ראשונה של מידע זה ברישום בכוורת HKEY_CURRENT_USER. ואז כשאתה יוצא או סוגר, Windows שומר את המידע הזה בקובץ NTUSER.DAT. בפעם הבאה שתיכנס, Windows יטען את זיכרון NTUSER.DAT וכל ההעדפות שלך יטענו שוב לרישום. תהליך זה מאפשר לך הגדרות אישיות הייחודיות לפרופיל המשתמש שלך, כמו רקע שולחן העבודה שבחרת.

השם NTUSER.DAT הוא אחזקה מ- Windows NT, שהוצג לראשונה עם Windows 3.1. מיקרוסופט משתמשת בסיומת DAT עם כל קובץ שמכיל נתונים.

לכל משתמש יש קובץ NTUSER.DAT

ל- Windows לא תמיד הייתה תמיכה מלאה בפרופילי משתמשים. בגרסאות מוקדמות כשהפעלת את Windows, כל משתמש במחשב ראה את אותו שולחן העבודה, הקבצים והתוכניות. כעת Windows תומך טוב יותר במספר משתמשים באותה מכונה, והיא עושה זאת על ידי הצבת קובץ NTUSER.DAT בפרופיל של כל משתמש. אתה יכול להגיע לשם על ידי פתיחת סייר הקבצים וגלישה אל:

C: \ משתמשים \ * שם המשתמש שלך *

או על ידי הקלדה:

%פרופיל משתמש%

לסרגל הכתובות של סייר הקבצים ואז ללחוץ על Enter.

אם אתה עדיין לא רואה את NTUSER.DAT, אל תדאג. מיקרוסופט לא מתכוונת לערוך או למחוק את הקובץ הזה, ולכן הם מסתירים אותו. אתה יכול להפעיל את האפשרות הצג קבצים מוסתרים כדי להפוך את הקובץ לגלוי.

סביר להניח שתבחין כי בנוסף לקובץ NTUSER.DAT, יש גם קובץ ntuser.dat.LOG אחד או יותר. בכל פעם שאתה מבצע שינוי, Windows שומר את ההעדפות החדשות שלך בקובץ NTUSER.DAT. אך ראשית, הוא יוצר עותק ומשנה את שמו ל- ntuser.dat.LOG (בתוספת מספר מצטבר) כדי לגבות את ההגדרות הקודמות שלך. אפילו מיקרוסופט יודעת שתמיד עליך לגבות את ההגדרות והקבצים שלך.

אל תמחק את הקובץ NTUSER.DAT

אתה לא צריך למחוק את הקובץ NTUSER.DAT שלך לעולם. מכיוון ש- Windows תלוי בכך בכדי לטעון את ההגדרות וההעדפות שלך, הסרתם תפגע בפרופיל המשתמש שלך. כשתתחבר בפעם הבאה תראה הנחיה ש- Windows אינו יכול להיכנס לחשבונך.

למרות ההצעה כי יציאה מהחזרה וחזרה בה עשויה לפתור את הבעיה, תראה את אותה הודעה שוב. אם תנסה ליצור קובץ NTUSER.DAT רגיל להחליף את המופע החסר, תיתקל בלולאה במהלך שיח ההתקנה בפעם הראשונה ו- Windows לעולם לא יסיים את הכניסה.

קובץ NTUSER.DAT אינו בדרך כלל קובץ גדול, שנע בין 3 מגה באחד מהמחשבים החדשים שלנו ל -17 מגה בייט במחשב שבו אנו משתמשים כבר כמה שנים. מחיקתו בדרך כלל לא תחזיר מקום רב, אך התוצאות עלולות להיות הרות אסון. אם אין צורך בפרופיל משתמש, עדיף להסיר את חשבון המשתמש דרך Windows.

אתה כנראה לא צריך לערוך את זה. מנהלים מסוימים עשויים לעשות זאת כדי לבצע שינויים מהירים למשתמשים רבים, אך אם אינך נזהר, אתה עלול לגרום לבעיות שקשה לתקן.

הדבר הטוב יותר לעשות הוא להשתמש ב- regedit כדי לבצע שינויים ברישום. עבודה ברישום היא גם דבר שעליך לעשות בזהירות, אך יש סיכוי טוב שתוכל למצוא מדריך שיעביר אותך בשלבים הנדרשים. לאחר שערכת את הרישום בעת התנתקות הבאה או כיבוי ההגדרות החדשות שלך יישמרו בקובץ NTUSER.DAT.