כיצד לפתור בעיות של דפי אינטרנט שלא יטענו

זה מתסכל כשדף אינטרנט לא נטען. החיבור, התוכנה או האתר שלך עלולים לגרום לבעיה. להלן מספר דרכים לפתור את הבעיה ולגשת לאתר, גם אם הוא אינו פעיל.

בדוק את חיבור הרשת שלך

ראשית, בדוק את חיבור הרשת שלך. חיבורים אלחוטיים יכולים להיות רעועים ונשירים בכל עת, אז וודא שאתה מחובר לרשת הנכונה. דרך קלה לבדוק זאת היא לבקר באתר פופולרי, כמו גוגל או פייסבוק. אם האתר נטען, אתה מחובר!

אם האתר לא נטען, וודא שהמכשיר שלך אינו במצב טיסה. בסמארטפונים, טאבלטים ובמחשבים שולחניים וניידים רבים של Windows תוכלו להשבית את כל התקשורת. בחלק מהמחשבים הניידים של Windows יש מקשים ייעודיים למצב טיסה, עליהם תוכלו ללחוץ בטעות. לכן, בדוק פעמיים את הגדרות המכשיר שלך, לכל מקרה.

אם אינך יכול לגשת לאתר כלשהו, ​​ודא שהמחשב שלך מחובר לרשת שלך. בדוק את הגדרות ה- Wi-Fi שלך, או אם אתה משתמש בחיבור קווי, ודא שכבל ה- Ethernet שלך לא החליק החוצה. אם אתה בטוח שאתה מחובר לרשת המקומית שלך, זה יכול להיות חיבור האינטרנט שלך שגורם לבעיה.

הדרך הטובה ביותר לבדוק זאת היא להסתכל על האורות בנתב או במודם שלך. כל נתב שונה, אך לרובם יש אינדיקטור ברור למצב החיבור. אם האור ליד סמל האינטרנט הוא אדום או כתום, כנראה שאתה לא מחובר לאינטרנט.

במקרים רבים, אתחול מחדש של הנתב והמודם עשוי לפתור את הבעיה. לשם כך, נתק את המודם והנתב, המתן 10 שניות, חבר אותו שוב, ואז נסה שוב את האתר.

אם הבעיה נמשכת, תוכל להתחבר לחומרת הרשת המקומית שלך כדי לקבל מידע נוסף. לנתבים מסורתיים יש לוח ניהול אליו תוכלו לגשת דרך דפדפן האינטרנט. בדרך כלל תוכלו למצוא את כתובת האינטרנט המודפסת בצד חומרת הרשת, יחד עם שם המשתמש והסיסמה המוגדרים כברירת מחדל. זה בדרך כלל משהו כמו 192.168.0.1 או 10.0.0.1. אם יש לך מערכת נתבי רשת המסתמכת על אפליקציה לנייד, הפעל את האפליקציה במקום זאת.

רוב הנתבים מספקים מידע אודות מצב החיבור שלך. אם אינך מצליח להתחבר לאינטרנט, ייתכן שתוכל לקבל מידע נוסף או אפילו קוד שגיאה. לאחר מכן תוכל לרשום את השגיאה וליצור קשר עם ספק השירות שלך כדי לנסות ולפתור את הבעיה.

חקר כל הודעת שגיאה בדפדפן שלך

הודעות שגיאה שימושיות מכיוון שהן מודיעות לך בדיוק מה קורה. אתה יכול להשתמש במידע זה כדי לנסות לפתור את הבעיה, או לפחות לשלול בעיות בחומרה או בתוכנה שלך. חלק מהשגיאות הנפוצות ביותר שאתה נתקל בהן הן:

  • 403 אסור: אסור  לך לגשת לדף זה. בדוק את הכתובת ונסה שוב.
  • 404 הדף לא נמצא:  הדף שאליו אתה מנסה לגשת כבר לא קיים. בדוק את הכתובת ונסה שוב. זה יכול להיות שמנהל האתר העביר את הדף או שמשהו נשבר.
  • 500 שגיאת שרת פנימית:  יש בעיה בשרת שמארח את האתר. זה לא משהו שתוכל לפתור, אז נסה שוב מאוחר יותר.

בדוק מה פירוש פירוט של הודעות שגיאה נפוצות אלה ואחרות, וכיצד תוכל לפתור אותן.

השבת תוכנה שעשויה להפריע

חוסמי מודעות הם תוספי דפדפן שלעתים קרובות מפריעים לעיבוד אתרים. אם אתה מפעיל אחת מהתוספות האלה, נסה להשבית אותו בדפדפן שלך ואז טען מחדש את האתר. אם זה פותר את הבעיה, כדאי להוסיף את האתר לרשימת ההיתרים של חוסם הפרסומים שלך כדי שלא יחסום את האתר בעתיד.

תוכנות אבטחה מסוימות יכולות גם להפריע לחיבור האינטרנט של המחשב. זה כולל אנטי-וירוס, אנטי תוכנות זדוניות וחומות אש, כולל אפליקציות צד שלישי כמו NetLimiter (Windows) ו- Little Snitch (Mac). אם אתה מפעיל יישומים אלה, השבת אותם באופן זמני או עיין ברשימת החסימה שלך, ואז נסה לטעון מחדש את הדף.

מומלץ גם לחפש תוכנות זדוניות באופן קבוע. תוכנות זדוניות מסוימות (במיוחד תוכנות כופר) מונעות מהמחשב שלך גישה לאינטרנט. סביר להניח שתיתקל בבעיות במספר אתרים אם זה המקרה.

חלק מהאפליקציות גם חוסמות גישה לאינטרנט. לדוגמה, TripMode היא אפליקציה עבור Windows ו- Mac המונעת גישה של תוכנות מקומיות לאינטרנט כאשר היא קשורה למכשיר נייד כדי לשמור נתונים. הוא משתמש ברשימה לבנה של אפליקציות, כך שהכל חסום כברירת מחדל.

אם אתה משתמש ב- TripMode (או משהו דומה), אל תשכח לאפשר גישה במידת הרלוונטיות. הדבר נכון לגבי כמה אפליקציות להגברת הפרודוקטיביות, כמו טורקיה הקרה.

נסה דפדפן אחר

אתרים מסוימים אינם מסתדרים עם דפדפנים מסוימים. זה בדרך כלל המקרה אם אתה משתמש בדפדפן עם נתח שוק קטן יותר, כמו Safari או Edge. תמיד מומלץ להתקין מספר דפדפנים. Google Chrome ו- Mozilla Firefox הן בחירות טובות מכיוון שלשתיהן יש נתח שוק גדול.

אם אתה מנסה לטעון אתר ואתה רואה מסך ריק, הדפדפן שלך עשוי להיות הבעיה. נסה להחליף דפדפן בפעם הבאה שתיתקל בהתנהגות בלתי צפויה באפליקציות אינטרנט, גלילה לא עקבית או אלמנטים שאינם מוצגים כהלכה.

אם האתר שאליו אתה רוצה לגשת ישן במיוחד, כדאי לך לבדוק אם הוא נפתח ב- Internet Explorer.

בדוק את ה- DNS שלך

מערכת שמות הדומיינים (DNS) מתפקדת כמו פנקס כתובות. הוא תואם שמות דומיינים (כמו google.com) עם כתובות IP (כמו 1.2.3.4). אם שרת ה- DNS שלך איטי או נתקל בבעיות, לא תוכל לגשת לאתרים מסוימים.

שינוי שרת ה- DNS שלך יכול גם לזרז את החיבור שלך. אם אתה משתמש בשרתים כמו אלה שמספקים גוגל (8.8.8.8 ו- 8.8.4.4) ו- Cloudflare (1.1.1.1), הם כמעט בוודאות מהירים יותר מאלה שמספקים ספק השירות שלך.

באפשרותך לשנות את שרתי ה- DNS שלך על בסיס התקן או על חומרת הרשת שלך. אם תבחר באפשרות האחרונה, זה משפיע על כל מכשיר המחובר לרשת שלך. עיין במאמר זה כדי ללמוד כיצד לשנות את שרת ה- DNS שלך בכל מכשיר. איזה שרת DNS תבחר תלוי במידה רבה במיקום שלך. אתה יכול ללכת לכאן כדי לגלות מהו שרת ה- DNS המהיר ביותר באזור שלך.

הפעל מחדש את המחשב שלך

אם אתה מפעיל מחדש את החומרה המקומית שלך, זה יכול לפתור בעיות רבות, כולל בעיות רשת. כאשר אתה מפעיל מחדש את המחשב שלך, הוא מאפס את חיבור הרשת וכל תוכנה שעלולה הייתה לקרוס ולגרום לבעיה.

והאם זה יהיה מדריך לפתרון בעיות אם לא היינו מציעים לכבות אותו ולהפעיל אותו שוב?

נסה מכשיר אחר

נסה לגשת לאתר במכשיר אחר המחובר לרשת אחרת. מכשיר נייד המחובר רק לחיבור סלולרי הוא בחירה מצוינת.

אתה יכול גם לנסות להתחבר לאתר אם המכשיר הנייד שלך נמצא באותה רשת. בהתאם לתוצאות, זה יכול לעזור לך לבודד את הבעיה כבעיית רשת מקומית או כבעיה במחשב.

האם דף האינטרנט למטה?

לפעמים אתרים פשוט לא עובדים. לא תמיד תראה הודעת שגיאה. במקרים מסוימים נראה שהדף נטען לנצח. אם זה המקרה, עבור לאחד מהאתרים הבאים:

  • downforeveryoneorjustme.com
  • isitdownrightnow.com
  • down.com

הקלד או הדבק את כתובת האינטרנט שאליה אתה מנסה לגשת לשדה הרלוונטי והפעל את הבדיקה. אם האתר מושבת לכולם, אין מה לעשות אלא לנסות שוב מאוחר יותר.

אם האתר לא מושבת עבור כולם, סביר להניח שהנושא נמצא בסוף שלך.

גש לגרסה שמורה של האתר

אם האתר מושבת או שניסית הכל כדי לגשת אליו, כדאי לך לנסות לגשת לגרסת שמור של האתר. גרסה במטמון של אתר היא תמונת מצב שלו המאוחסנת בשרת אחר. גוגל היא המשאב הטוב ביותר עבור גרסאות במטמון של אתרים מכיוון שמנוע החיפוש שלה מוסיף לאינדקס יותר אתרים מכל אחד אחר.

עבור אל חיפוש Google, הדבק או הקלד את כתובת האתר בתיבת החיפוש ואז לחץ על החיפוש. האתר צריך להיות בראש תוצאות החיפוש. ליד כתובת האינטרנט מופיע חץ קטן ופונה כלפי מטה. לחץ עליו ולחץ על "שמור".

פעולה זו תוביל אותך לגרסה שמורה של האתר. בחלק העליון של הדף אתה רואה מתי התמונה צולמה. אם תלחץ על קישורים כלשהם בדף, תנווט הרחק מהגרסה השמורה של האתר. עליך לגשת לגרסת המטמון של כל דף שברצונך להציג באותו אופן.

אם אינך רואה את הלחצן "שמור", Google לא הוסיפה לאינדקס אתר זה.

להחיות אתרים מתים עם מכונת Wayback

מטמון Google מיועד רק לאתרים שעבדו לאחרונה. אם האתר שאליו ברצונך לגשת היה במצב לא מקוון זמן מה, ייתכן שיהיה עליך לפנות למכונת Wayback. המופעל על ידי ארכיון האינטרנט, מכונת Wayback היא כלי לשימור אתרים שפועל באופן דומה לזה של מטמון Google.

בדף הבית של מכונת Wayback, הדבק או הקלד את כתובת האתר בשדה הכתובת. לחץ על "היסטוריית עיון" כדי להציג את כל הגרסאות השמורות באתר זה.

קשורים: כיצד לגשת לדף אינטרנט כאשר הוא אינו פעיל

לפעמים אתרים פשוט לא עובדים

אם אתר אינטרנט מושבת, אתה יכול לעשות מעט בקשר לזה מלבד לנסות שוב מאוחר יותר. אם מדובר באתר פרופיל גבוה, כמו יוטיוב או טוויטר, הוא כנראה לא יעבור למספר דקות בלבד. עם זאת, אתרים קטנים יותר עלולים להיעלם לימים לפני שהם מופיעים מחדש.