כיצד למנוע מ- Windows 10 להוריד עדכונים אוטומטית

מחשבי Windows 10 בודקים אוטומטית אם קיימים עדכונים ומתקינים את העדכונים שהם מוצאים. אתה יכול להשתלט על כך ולהתקין עדכוני Windows 10 בלוח הזמנים שלך, אך אפשרויות אלה מוסתרות. Windows Update באמת רוצה להתעדכן אוטומטית ב- Windows 10.

למהדורות Professional, Enterprise ו- Education של Windows 10 יש גישה להגדרות מדיניות קבוצתית והרישום, אך אפילו מהדורות Home של Windows 10 נותנות לך דרך להפסיק את הורדת העדכונים באופן אוטומטי.

למנוע הורדה אוטומטית של עדכונים בחיבור ספציפי

קשורים: מה שאתה צריך לדעת על Windows Update ב- Windows 10

כאשר אתה מגדיר חיבור כ- "מדוד", Windows 10 לא מוריד עדכונים עליו באופן אוטומטי. Windows 10 יגדיר באופן אוטומטי סוגים מסוימים של חיבורים - חיבורי נתונים סלולריים, למשל - כמדודים. עם זאת, ניתן להגדיר כל חיבור כמו כחיבור מדוד.

לכן, אם אינך רוצה ש- Windows 10 מוריד אוטומטית עדכונים בחיבור הרשת הביתית שלך, פשוט הגדר אותו כחיבור מדוד. Windows 10 יוריד עדכונים באופן אוטומטי כאשר אתה מחבר את המכשיר שלך לרשת ללא מדידה, או כאשר אתה מגדיר את הרשת אליה היא מחוברת כלא נמדדת. וכן, Windows יזכור את ההגדרה הזו עבור כל רשת בודדת, כך שתוכל להתנתק מאותה רשת ולחבר מחדש את כל מה שתרצה.

האם יש לך חיבור לאינטרנט עם נתונים מוגבלים? פשוט סמן אותו כמדוד ו- Windows 10 לא יוריד אוטומטית עדכונים עליו. אם החיבור שלך מציע הורדות ללא הגבלה בזמן מסוים - למשל, באמצע הלילה - תוכל לסמן את החיבור כלא מוגדר מדי פעם בזמנים אלה כדי להוריד עדכונים ולסמן אותו כמדוד לאחר הורדת העדכונים.

קשורים: כיצד להגדיר חיבור אתרנט כפי שנמדד ב- Windows 8 ו- 10

כדי לשנות אפשרות זו עבור רשת Wi-Fi, פתח את אפליקציית ההגדרות, עבור אל רשת ואינטרנט> Wi-Fi ולחץ על שם רשת ה- Wi-Fi שאליה אתה מחובר כעת. אפשר את האפשרות "הגדר כחיבור מדוד" בדף המאפיינים. אפשרות זו משפיעה רק על רשת ה- Wi-Fi שאתה עורך כרגע, אך Windows יזכור הגדרה זו עבור כל רשת Wi-Fi בודדת בה אתה משנה אותה.

כדי לשנות אפשרות זו עבור רשת אתרנט קווית, פתח את אפליקציית ההגדרות, עבור אל רשת ואינטרנט> אתרנט ולחץ על שם חיבור ה- Ethernet שלך. אפשר את האפשרות "הגדר כחיבור מדוד" בדף המאפיינים.

לאחר הפעלת אפשרות זו, Windows Update יגיד "קיימים עדכונים. אנו נוריד את העדכונים ברגע שתתחבר ל- Wi-Fi, או שתוכל להוריד את העדכונים באמצעות חיבור הנתונים שלך (עשויים לחול חיובים.) "על ידי סימון החיבור כמונה, רימת את Windows לחשוב שזה נייד חיבור נתונים - למשל, ייתכן שאתה מקשר את המחשב שלך לסמארטפון שלך. אתה יכול ללחוץ על כפתור ההורדה כדי להוריד ולהתקין עדכונים בשעות הפנאי שלך.

עצור מ- Windows Update אתחול אוטומטי של המחשב שלך

קשורים: כיצד להגדיר "שעות פעילות" כך ש- Windows 10 לא יופעל מחדש בזמן רע

אז אולי לא אכפת לך מההורדות האוטומטיות, אבל אתה פשוט לא רוצה ש- Windows יופעל מחדש בזמן שאתה באמצע משהו. חלונות 10 זה בסדר מכיוון שהוא מאפשר לך להגדיר חלון של 12 שעות שנקרא "שעות פעילות" בו הוא לא יאתחל מחדש באופן אוטומטי.

כדי להגדיר שעות פעילות, עבור אל הגדרות> עדכון ואבטחה> Windows Update. לחץ או הקש על "שנה שעות פעילות" תחת הגדרות עדכון. משם תגדיר את הזמנים שבהם Windows לא יופעל מחדש באופן אוטומטי.

אתה יכול גם לעקוף את השעות הפעילות האלה כדי לתזמן אתחול מחדש מסוים כאשר העדכון מוכן. תוכלו לקרוא עוד כיצד לעשות זאת כאן.

מנע התקנת עדכונים ומנהלי התקן ספציפיים של Windows Update

קשורים: כיצד להסיר התקנה וחסימה של עדכונים ומנהלי התקנים ב- Windows 10

אם Windows 10 מתעקש להתקין עדכון ספציפי או מנהל התקן שגורם לבעיות, תוכל למנוע מ- Windows Update להתקין עדכון מסוים זה. מיקרוסופט אינה מספקת דרך מובנית לחסימת הורדת עדכונים ומנהלי התקנים באופן אוטומטי, אך היא מציעה כלי להורדה שיכול לחסום עדכונים ומנהלי התקנים כך ש- Windows לא יוריד אותם. זה נותן לך אפשרות לבטל את העדכונים הספציפיים - להסיר אותם ולהסיר אותם מהתקנתם עד שתבטל את הסתרתם.

השתמש במדיניות קבוצתית כדי להשבית עדכונים אוטומטיים (מהדורות מקצועיות בלבד)

קשורים: האם לשדרג למהדורה המקצועית של Windows 10?

הערת העורך: נראה כי  אפשרות זו, למרות שהיא עדיין קיימת, אינה פועלת עוד בעדכון יום השנה עבור Windows 10, אך השארנו אותה כאן למקרה שמישהו ירצה לנסות אותה. המשיכו על אחריותכם בלבד.

כדאי לשקול באמת להשאיר עדכונים אוטומטיים מופעלים מטעמי אבטחה. אבל, יש אפשרות שתאפשר לך לבחור כיצד להתקין עדכונים לפי לוח הזמנים שלך, אך היא קבורה במדיניות קבוצתית. רק למהדורות Professional, Enterprise ו- Education של Windows 10 יש גישה לעורך המדיניות הקבוצתית. כדי לגשת לעורך המדיניות הקבוצתית, לחץ על מקש Windows + R, הקלד את השורה הבאה בתיבת הדו-שיח הפעלה ולחץ על Enter:

gpedit.msc

נווט אל תצורת המחשב \ תבניות ניהול \ רכיבי Windows \ Windows Update.

אתר את ההגדרה "הגדר עדכונים אוטומטיים" בחלונית הימנית ולחץ עליה פעמיים. הגדר אותו למצב "מופעל" ואז בחר את ההגדרה המועדפת עליך. לדוגמה, תוכל לבחור באפשרות "הורדה אוטומטית והודעה להתקנה" או "הודעה על הורדה והתראה להתקנה". שמור את השינוי.

בקר בחלונית Windows Update, לחץ על "בדוק אם קיימים עדכונים" ולאחר מכן בחר "אפשרויות מתקדמות". אתה אמור לראות את ההגדרה החדשה שלך נאכפת כאן. תראה גם הערה שאומרת "חלק מההגדרות מנוהלות על ידי הארגון שלך", המודיעה לך שניתן לשנות אפשרויות אלה רק במדיניות קבוצתית.

כדי להשבית זאת מאוחר יותר, חזור לעורך המדיניות הקבוצתית, לחץ פעמיים על ההגדרה "הגדר עדכונים אוטומטיים", ואז שנה אותה מ- "מופעל" ל"לא מוגדר ". שמור את השינויים שלך, בקר שוב בחלונית Windows Update, לחץ על "בדוק אם קיימים עדכונים", ואז בחר באפשרויות מתקדמות. תראה שהכל ישתנה בהגדרת ברירת המחדל. (נראה כי Windows Update שם לב לשינוי ההגדרה רק לאחר לחיצה על "בדוק אם קיימים עדכונים").

השתמש ברישום כדי להשבית עדכונים אוטומטיים (מהדורות מקצועיות בלבד)

הערת העורך: נראה כי  אפשרות זו, למרות שהיא עדיין קיימת, אינה פועלת עוד בעדכון יום השנה עבור Windows 10, אך השארנו אותה כאן למקרה שמישהו ירצה לנסות אותה. המשיכו על אחריותכם בלבד.

ניתן להגדיר הגדרה זו גם ברישום. פריצת רישום זו עושה בדיוק את אותו הדבר כמו הגדרת המדיניות הקבוצתית לעיל. עם זאת, נראה שהוא גם עובד רק במהדורות מקצועיות של Windows 10.

הורד את השבת העדכונים האוטומטיים על גרסת הרישום של Windows 10 ולחץ פעמיים על אחד מקבצי ה- REG הכלולים כדי לגרום ל- Windows Update להודיע ​​להורדה ולהודיע ​​על התקנה, הורדה אוטומטית והודעה להתקנה, או הורדה אוטומטית ותזמון ההתקנה. יש גם קובץ .reg שימחק את ערך הרישום שהקבצים האחרים יוצרים, ומאפשר לך לחזור להגדרות ברירת המחדל. זה עבד רק כשניסינו את זה ב- Windows 10 Pro, לא בבית.

לאחר שינוי אפשרות זו, בקר בחלונית Windows Update באפליקציית ההגדרות ולחץ על "בדוק אם קיימים עדכונים". לאחר מכן תוכל ללחוץ על "אפשרויות מתקדמות" ותראה את ההגדרה החדשה שלך כאן. (עליך לבצע בדיקת עדכונים לפני ש- Windows Update יבחין בהגדרתך.)

אם תרצה לעשות זאת בעצמך, ההגדרה המדויקת שתצטרך לשנות היא תחת HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ WindowsUpdate \ AU - יהיה עליך ליצור שם את המפתחות האחרונים. צור ערך DWORD בשם "AUOptions" מתחת למפתח AU ותן לו אחד מהערכים הבאים:

00000002 (הודע להורדה והודע להתקנה)
00000003 (הורד והתראה אוטומטית להתקנה)
00000004 (הורדה אוטומטית ותזמון ההתקנה)

יש "טריק" נוסף שעושה את הסיבובים לכך. זה כרוך בהשבתת שירות מערכת Windows Update בכלי ניהול שירותי Windows. זה בכלל לא רעיון טוב, וימנע מהמחשב שלך לקבל עדכוני אבטחה מכריעים אפילו. אמנם יהיה נחמד אם מיקרוסופט תציע אפשרות בחירה נוספת מתי להתקין עדכונים, אך אינך צריך לבטל את הסכמתך לעדכוני אבטחה לחלוטין. כדי למנוע מ- Windows להוריד עדכונים באופן אוטומטי על כל מחשב, פשוט הגדר את החיבור שלו למדידה.