כיצד לקרוא כונן בעיצוב מק במחשב Windows

Windows אינו יכול לקרוא כוננים מעוצבים בדרך כלל ב- Mac, ויציע למחוק אותם במקום זאת. אך כלים של צד שלישי ממלאים את החסר ומספקים גישה לכוננים המעוצבים עם מערכת הקבצים HFS + של אפל ב- Windows. זה גם מאפשר לך לשחזר גיבויים של Time Machine ב- Windows.

אם אתה יודע שאתה הולך להשתמש בכונן גם ב- Mac וגם ב- Windows, עליך להשתמש במערכת הקבצים exFAT, התואמת לשניהם. אך אם לא חזיתם זאת, ייתכן שעיצבתם את הכונן באמצעות ה- HFS Plus של אפל, ש- Windows אינו יכול לקרוא כברירת מחדל. למעשה, חלק מהיצרנים מוכרים כונני "מק" שעוצבו מראש עם מערכת קבצים זו בלבד של מק.

אל תעצב את הכונן! (עדיין)

כשאתה מחבר כונן בפורמט Mac ל- Windows, תקבל הודעה ש"אתה צריך לעצב את הדיסק בכונן X: לפני שתוכל להשתמש בו. " אל תלחץ על כפתור "עיצוב דיסק" או ש- Windows ימחק את תוכן הכונן - לחץ על "ביטול"!

הודעה זו מופיעה מכיוון ש- Windows אינו מבין את מערכת הקבצים HFS + של אפל. זה בסדר, כי יישומים אחרים כן. רק אל תעצב את הכונן עד שתוריד את הקבצים החשובים מהכונן.

כמובן שאם אין בכונן קבצים חשובים, תוכלו להמשיך ולעצב אותו. אבל היה בטוח לחלוטין שאין שום דבר שאתה צריך לפני שאתה עושה.

אפשרות ראשונה: HFSExplorer הוא חופשי ובסיסי

קשורים: כיצד לשחזר קבצים מגיבוי מכונת זמן ב- Windows

אם אתה רק צריך להוריד כמה קבצים מהכונן, אנו ממליצים על HFSExplorer. זו הדרך היחידה החינמית לחלוטין לגשת לכונן המעוצב ב- Mac. זה דורש Java, עם זאת, אז תצטרך להתקין את זה קודם. לאחר מכן, התקן את HFSExplorer כמו בכל תוכנת Windows אחרת.

HFSExplorer אינו מפואר, ואין לו הרבה תכונות. אינך יכול להשתמש בו כדי לכתוב לכוננים המעוצבים ב- Mac, והוא אינו מתקין מנהל מערכת קבצים המשתלב בסייר הקבצים. אבל אתה יכול לפתוח את HFSExplorer, לקרוא כונן מעוצב של Mac ולהעתיק את הקבצים למחשב Windows שלך בלי לשלם שקל. זה יכול גם לעלות על תמונות הדיסק של Mac .dmg כדי להגיע לקבצים שבתוכם.

אופי הקריאה בלבד של יישום זה אינו בהכרח דבר רע. זה מבטיח שאף באג במנהל ההתקן של צד שלישי לא יוכל לפגוע בכונן המעוצב שלך ב- Mac ובקבצים עליו. אתה יכול להגדיר מצב קריאה בלבד ביישומים אחרים, אך אם אינך מתכוון להשתמש בתמיכת הכתיבה שלהם, יש פחות סיבה לשלם עבורם.

כדי להשתמש ב- HFSExplorer, חבר את הכונן שלך בעיצוב Mac למחשב Windows שלך והפעל את HFSExplorer. לחץ על תפריט "קובץ" ובחר "טען מערכת קבצים מהתקן". זה יאתר אוטומטית את הכונן המחובר ותוכל לטעון אותו. תראה את התוכן של כונן HFS + בחלון הגרפי. פשוט בחר את הקבצים או התיקיות שאתה רוצה, לחץ על "חלץ" ובחר תיקיה. הם יועתקו למיקום שתבחר במחשב האישי שלך.

אפשרות שנייה: Paragon HFS + הוא 20 דולר, אך מציע גישה לכתיבה ושילוב טוב יותר

Paragon של HFS + עבור Windows הוא קצת יותר חכם, אבל זה יעלה לך. כלי זה מתקין מנהל התקן של מערכת קבצים המאפשר לך לגשת לכונן מעוצב של Mac כמו כל כונן אחר בסייר הקבצים, או לכל יישום אחר של Windows עם דו-שיח פתוח או שמור. הוא מתגאה במהירות משופרת, ואנחנו לא נתפלא אם הוא היה מהיר יותר מ- HFSExplorer. ובניגוד ל- HFSExplorer, הוא מציע גישה מלאה לקריאה / כתיבה לכוננים המעוצבים ב- Mac, כך שתוכל לכתוב להם מתוך Windows. פשוט התקן אותו, וכונני Mac יופיעו כמו כל כונן אחר.

אם אתה צריך לעבוד עם כוננים בתבנית מק באופן קבוע ואתה מעוניין בשילוב מערכת ההפעלה, מהירות וגישת כתיבה, Paragon HFS + הוא בחירה מצוינת ויהיה שווה את זה עבורך. אבל, אם אתה רק צריך להוריד כמה קבצים מכונן מעוצב של Mac מדי פעם, זה מוגזם וניתן לחסוך 20 $ על ידי הקפדה על HFSExplorer.

Paragon מציעה ניסיון חינם ל- HFS + ל- Windows למשך 10 ימים, כך שתוכלו לנסות ולראות אם זה עובד בשבילכם. ואם אתה רק צריך להוריד קבצים מכונן מעוצב של Mac פעם אחת, אתה יכול פשוט להשתמש בתקופת הניסיון ולהסתיים עם היישום עד שתוקפו יפוג.

אפשרות שלוש: MediaFour MacDrive עולה 50 עד 70 דולר, אך כוללת תכונות נוספות

MacDrive של מדיהפור דומה ל- HFS + של Paragon ל- Windows, אך עם יותר תכונות וליטוש. זה יקר באופן ניכר גם מ- Paragon HFS +, במחיר של 50 דולר לגרסה הסטנדרטית ו -70 דולר לגרסת Pro.

עבור רוב האנשים, תוכנה זו לא באמת תהיה שווה את זה. אך הוא מציע כמה תכונות ייחודיות, כמו תמיכה בדיסקי RAID בפורמט Mac. הוא מציע גם ממשק גרפי עם תמיכה לאימות, תיקון ועיצוב כוננים בתבנית מק. HFS + של Paragon יוצא מגדרכם ואינו מספק ממשק גרפי - הוא פשוט מאפשר גישה לכונני HFS + בסייר הקבצים וביישומים אחרים.

אם אתה זקוק לכל הכלים האלה, עבור לזה - זהו הפתרון המלא ביותר לעבודה עם כוננים מעוצבים ב- Mac ב- Windows. אבל אתה כנראה לא צריך את כל הכלים האלה.

Mediafour כן מציעה ניסיון בחינם למשך 5 ימים של MacDrive - הן הגרסאות הסטנדרטיות והן גרסאות ה- Pro - כך שתוכלו לנסות ולבדוק אם תכונות אלו שוות עבורכם.

אפשרות רביעית: פרמט את הכונן כ exFAT – אבל אזהרה, זה ימחק את הנתונים שלך!

קשורים: מה ההבדל בין FAT32, exFAT ו- NTFS?

לאחר שהורדתם את כל הנתונים מהכונן המעוצב במק, סביר להניח שתרצו לעצב אותם עם מערכת הקבצים exFAT. גם ל- Windows וגם ל- Mac OS X יש תמיכה מלאה בקריאה-כתיבה בכונני exFAT ללא תוכנת צד שלישי נוספת. ל- FAT32 יש מגבלות חמורות - קבצים בודדים יכולים להיות בגודל של עד 4GB בלבד כל אחד, למשל - אך ל- exFAT אין.

במקום להשתמש בכונן מעוצב של מק, עליך להוריד ממנו את הקבצים החשובים ולהשתמש בכוננים בפורמט exFAT להעברת נתונים בין מחשבי מקינטוש למחשבים אישיים.

כדי לעצב את הכונן ב- Windows, לחץ עליו באמצעות לחצן העכבר הימני בחלון סייר הקבצים ובחר "עיצוב". בחר את מערכת הקבצים "exFAT" ברשימה ולחץ על "התחל". זכרו, פעולה זו תמחק את כל הקבצים בכונן! היה בטוח לחלוטין שיש לך את הקבצים שלך מהכונן ושבחרת את הכונן הנכון שברצונך לעצב!

לאחר שתסיים, הכונן אמור לעבוד גם במחשבי Windows וגם ב- Mac ללא בעיה.

אגב, זה עובד מצוין גם עבור משתמשי Windows - מחשבי מקינטוש אינם יכולים לכתוב באופן מקורי למערכת הקבצים של Windows NTFS, למרות שהם יכולים לקרוא קבצים מכונני NTFS. אז לא משנה מה הפלטפורמה העיקרית שלך, exFAT היא כנראה הדרך.