3 דרכים לגשת למחיצות לינוקס שלך מ- Windows

אם אתה מפעיל אתחול כפול של Windows ו- Linux, סביר להניח שתרצה לגשת לקבצים במערכת הלינוקס שלך מ- Windows בשלב כלשהו. לינוקס יש תמיכה מובנית במחיצות Windows NTFS, אך Windows אינו יכול לקרוא מחיצות לינוקס ללא תוכנת צד שלישי.

אז ריכזנו כמה תוכנות של צד שלישי שיעזרו. רשימה זו מתמקדת ביישומים התומכים במערכת הקבצים Ext4, שבה רוב הפצות לינוקס החדשות משתמשות כברירת מחדל. כל היישומים הללו תומכים גם ב- Ext2 וב- Ext3 - ואחד מהם אפילו תומך ב- ReiserFS.

Ext2Fsd

Ext2Fsd הוא מנהל מערכת קבצים של Windows עבור מערכות הקבצים Ext2, Ext3 ו- Ext4. זה מאפשר ל- Windows לקרוא מערכות קבצים של לינוקס באופן מקורי, ומספק גישה למערכת הקבצים באמצעות אות כונן שכל תוכנית יכולה לגשת אליה.

אתה יכול להפעיל את Ext2Fsd בכל אתחול או לפתוח אותו רק כאשר אתה זקוק לו. למרות שתאורטית תוכלו לאפשר תמיכה בכתיבה למחיצות לינוקס, לא בדקתי זאת. בעצמי הייתי מודאג מהאופציה הזו - הרבה יכול להשתבש. תמיכה לקריאה בלבד היא בסדר, ואינה גוררת סיכון לבלגן דבר.

היישום Ext2 Volume Manager מאפשר לך להגדיר נקודות הרכבה למחיצות לינוקס שלך ולשנות את הגדרות Ext2Fsd.

אם לא הגדרת את Ext2Fsd להפעלה אוטומטית בעת האתחול, תצטרך להיכנס לכלים> ניהול שירות ולהתחיל את שירות Ext2Fsd לפני שתוכל לגשת לקבצי ה- Linux שלך. כברירת מחדל, מנהל ההתקן מתלבש ומקצה אוטומטית אותיות כונן למחיצות הלינוקס שלך, כך שאינך צריך לעשות שום דבר נוסף.

תמצא את מחיצות הלינוקס שלך המותקנות באותיות הכונן שלהן בסייר Windows. אתה יכול לגשת לקבצים עליהם מכל יישום, ללא הטרחה של העתקת קבצים למחיצת Windows שלך לפני הגישה אליהם.

מערכת הקבצים של המחיצה הזו היא למעשה EXT4, אך בכל מקרה, Ext2Fsd יכול לקרוא אותה בסדר. אם אתה מחפש את הקבצים האישיים שלך, תמצא אותם בספריית / home / NAME שלך.

קורא DiskInternals Linux

Linux Reader הוא יישום תוכנה חופשי של DiskInternals, מפתחי תוכנת שחזור נתונים. בנוסף למערכות הקבצים Ext, Linux Reader תומך גם במערכות קבצים HFS ו- HFS + של אפל. זה לקריאה בלבד, כך שהוא לא יכול לפגוע במערכת הקבצים שלך ב- Linux.

Reader של Linux אינו מספק גישה באמצעות אות כונן - במקום זאת מדובר ביישום נפרד שאתה מפעיל כדי לגלוש במחיצות הלינוקס שלך.

Linux Reader מציג תצוגה מקדימה של הקבצים שלך, מה שמקל על למצוא את הקובץ הנכון.

אם ברצונך לעבוד עם קובץ ב- Windows, יהיה עליך לשמור את הקובץ ממחיצת לינוקס שלך למערכת הקבצים של Windows באמצעות האפשרות שמור. ניתן גם לשמור ספריות קבצים שלמות.

Ext2explore

בעבר סיקרנו את Ext2explore. זהו יישום קוד פתוח שעובד באופן דומה ל- DiskInternals Linux Reader - אך רק עבור מחיצות Ext4, Ext3 ו- Ext2. הוא גם חסר תצוגה מקדימה של קבצים, אך יש לו יתרון אחד: אין צורך להתקין אותו; אתה יכול פשוט להוריד את ה- exe ולהפעיל אותו.

על התוכנית Ext2explore.exe להיות מופעלת כמנהל, אחרת תקבל שגיאה. תוכלו לעשות זאת מתפריט לחיצה ימנית.

כדי לחסוך זמן מה בעתיד, היכנס לחלון המאפיינים של הקובץ והפעל את האפשרות "הפעל תוכנית זו כמנהל" בכרטיסיה תאימות.

כמו ב- Linux Reader, יהיה עליך לשמור קובץ או ספריה במערכת Windows שלך לפני שתוכל לפתוח אותה בתוכניות אחרות.

לקבלת טיפים נוספים לאתחול כפול, עיין במאמרים הטובים ביותר שלנו להגדרת מערכת אתחול כפול.