כיצד להשתמש בעורך הווידיאו הנסתר של Windows 10

ל- Windows 10 יש עורך וידאו מוסתר שעובד קצת כמו Windows Movie Maker או Apple iMovie. אתה יכול להשתמש בו כדי לקצץ סרטונים או ליצור סרטים ביתיים ומצגות שקופיות משלך. אתה יכול אפילו לגרום לו ליצור סרטונים באופן אוטומטי.

תכונה זו היא חלק מאפליקציית התמונות. זה מה שנותר מהיישום "סיפור רמיקס" של Windows 10, עליו הכריזה מיקרוסופט על עדכון יוצרי הסתיו כבר במאי 2017.

כיצד לקצץ, להאט, לצלם תמונות או לצייר וידאו

כדי לערוך קובץ וידאו, פתח אותו באפליקציית התמונות.

אתה יכול לעשות זאת ישירות מסייר הקבצים על ידי לחיצה ימנית על קובץ הווידיאו, ואז בחירה בפתיחה באמצעות> תמונות.

הסרטון ייפתח ויופעל באפליקציית התמונות. כדי לערוך את הסרטון, לחץ על "ערוך ויצירה" בסרגל הכלים.

תראה מגוון כלים לעריכת וידאו שבהם תוכל להשתמש. לחץ על כלי לשימוש בו.

לדוגמה, כדי לחתוך קטע מסרטון, לחץ על "חתוך" בתפריט.

כדי להשתמש בכלי החיתוך, פשוט גרור את שתי הידיות בסרגל ההפעלה כדי לבחור את החלק בסרטון שברצונך לשמור. אתה יכול לגרור את סמל הסיכה הכחול כדי להציג את מה שמופיע באותו קטע בסרטון, או ללחוץ על כפתור ההפעלה כדי להפעיל את החלק שנבחר בסרטון.

כשתסיים, לחץ על "שמור עותק" כדי לשמור עותק מהקטע המסודר של הסרטון. כדי להפסיק את העריכה מבלי לשמור את השינויים, לחץ במקום זאת על "ביטול".

אפליקציית התמונות ממקמת את הסרטון הערוך באותה תיקייה כמו המקור עם שם קובץ דומה. לדוגמא, ערכנו סרטון בשם Wildlife.mp4 וקיבלנו קובץ וידאו בשם WildlifeTrim.mp4.

כלים אחרים עובדים באופן דומה. הכלי "הוסף סלו-מו" מאפשר לך לבחור במהירות איטית יותר, ואז להחיל אותו על חלק מקובץ הווידאו שלך, ולהאט אותו.

הכלי "שמור תמונות" מאפשר לך לבחור מסגרת של הסרטון ולשמור אותו כתצלום. בתחתית החלון תראה לחצני "מסגרת קודמת" ו"מסגרת הבאה "שבה אתה יכול לבחור מסגרת ספציפית של קובץ וידאו.

הכלי "צייר" מספק כלים לציור על סרטון. אתה יכול להשתמש בעט כדורי, עיפרון, עט קליגרפיה וכלי מחק, ולבחור את הצבעים המועדפים עליך. כל מה שאתה מצייר מופיע בצורה חלקה על המסך במהלך הסרטון - כאילו מצייר אותו - ואז נמוג ונעלם לאחר מספר שניות.

האפשרויות "צור סרטון עם טקסט" ו"הוסף אפקטים תלת-ממדיים "פותחות את ממשק פרויקט הווידאו המתקדם יותר, אותו נסקור בהמשך.

כיצד לשלב סרטונים, להוסיף טקסט ולהחיל אפקטים תלת ממדיים

כדי להתחיל ביצירת פרויקט וידאו, תוכלו ללחוץ על הכלי "צור סרטון עם טקסט" או על "הוסף אפקטים תלת ממדיים". אתה יכול גם ללחוץ על כפתור "הוסף ליצירה" בפינה השמאלית העליונה עם פתיחת וידאו, ואז ללחוץ על "וידאו חדש עם מוסיקה".

ניתן גם להתחיל עם פרויקט וידאו מותאם אישית על ידי הפעלת אפליקציית התמונות מתפריט התחלה, ואז לחיצה על צור> וידאו מותאם אישית עם מוסיקה בדף הבית של האפליקציה.

האפשרות "וידאו אוטומטי עם מוסיקה" מאפשרת לך גם לבחור תמונות או קטעי וידאו משלך. אפליקציית התמונות משלבת אותם אוטומטית לסרטון מותאם אישית עבורך.

תתבקש להוסיף לפחות סרטון או תמונה אחד ליצירת סרטון מותאם אישית. אתה יכול להוסיף תמונות כדי לקבל מצגת או לשלב תמונות עם וידאו, אם תרצה.

עם זאת, אתה יכול גם להוסיף סרטון אחד כדי לערוך אותו, או יותר מסרטון אחד כדי לשלב ביניהם.

בכל דרך שתיצור פרויקט וידאו מותאם אישית, בסופו של דבר תגיע למסך עם ספריית פרויקטים, תצוגה מקדימה של וידאו וחלונית storyboard.

כדי להוסיף סרטון (או תמונה) אחד או יותר לפרויקט שלך, גרור אותם מספריית הפרויקט ללוח התכנון. לחץ על האפשרות "הוסף תמונות וסרטונים" תחת ספריית הפרויקט כדי להוסיף עוד סרטונים לספריה. לאחר מכן תוכל לגרור אותם ללוח התכנון.

הוסף סרטון ותראה כמה כלי עריכה בחלונית Storyboard. בנוסף לכלי החיתוך הסטנדרטי, תוכלו לשנות את גודל הווידאו באמצעות שינוי גודל, להוסיף פילטרים חזותיים עם פילטרים, להוסיף טקסט עם טקסט, להחיל אפקטים של תנועה עם Motion ולהוסיף אפקטים תלת-ממדיים עם אפקטים תלת-ממדיים.

גם אם אתה רק רוצה לערוך סרטון יחיד, אתה יכול להוסיף בדיוק את הסרטון הזה לפרויקט שלך, להשתמש בכלי העריכה השונים ואז לייצא את הסרטון לקובץ חדש. לחלופין, אם ברצונך לשלב קטעי וידאו, תוכל להכניס אותם ללוח התכנון ולערוך אותם יחד.

כלי העריכה מסבירים את עצמם למדי. הכלי Trim עובד באופן דומה לכלי Trim שאתה רואה בעת עריכת סרטון בודד. הכלי שינוי גודל יכול להסיר פסים שחורים מסרטון, וזה חשוב אם אתה משלב מספר סרטונים עם יחסי גובה שונים לפרויקט אחד.

כלי המסננים מציע מגוון רחב של פילטרים - החל מספיה ועד פיקסל.

כלי הטקסט מספק סגנונות שונים ופריסות של טקסט מונפש שתוכלו למקם במיקומים שונים בסרטון.

הכלי Motion מאפשר לך לבחור סגנונות שונים של תנועת מצלמה עבור הווידאו או התמונה.

הכלי 3D Effects מספק ספרייה של אפקטים תלת ממדיים שתוכלו להחיל על הסרטון: כל דבר החל מעלי סתיו ופתיתי שלג בחורף ועד לפיצוצים, שריפות וברקים.

אתה יכול להחיל אפקט תלת מימד אחד או יותר, ולכל אחד מהאפשרויות שונות אתה יכול להשתמש בו כדי להתאים אותו אישית. יש להציב כמה אפקטים תלת ממדיים איפשהו בסצנה, בעוד שאחרים חלים על הסצנה כולה.

בחלונית Storyboard תוכלו ללחוץ על סמל הרמקול כדי לבחור רמת עוצמת קול לכל סרטון בנפרד. זה שימושי אם אתה משלב מספר סרטונים ואחד חזק יותר מהאחרים.

במקום להתאים אישית כל אפשרות נפרדת בעצמך, האפשרות "ערכות נושא" בסרגל העליון של החלון מאפשרת לך לבחור ערכות נושא שונות. זה יבחר מסננים, מוסיקה וסגנונות טקסט שעובדים יחד - עם סרטוני תצוגה מקדימה שמראים לך איך הם ייראו.

כדי להחיל מוזיקה לסרטון, לחץ על כפתור "מוסיקה" בסרגל העליון. אפליקציית התמונות כוללת כמה אפשרויות מוסיקה שתוכלו לבחור בהן. אתה יכול גם לבחור "המוסיקה שלך" כדי להוסיף קובץ מוסיקה מותאם אישית.

יש גם כפתור "יחס גובה-רוחב" בסרגל הכלים. אתה יכול להשתמש בו כדי לעבור בין כיווני נוף ודיוקן שונים עבור הסרטון שלך.

כשתסיים, לחץ על "ייצא או שתף" כדי לייצא את פרויקט הווידאו שלך לקובץ.

אתה יכול גם ללחוץ על כפתור "הוסף לענן" אם ברצונך להעלות את פרויקט הווידיאו שלך לענן של מיקרוסופט. לאחר מכן תוכל להמשיך ולערוך אותו באפליקציית התמונות במחשב אחר אליו נכנסת עם אותו חשבון מיקרוסופט. פרויקטי הווידאו שלך יופיעו תחת "פרויקטים של וידאו" בעת הפעלת אפליקציית התמונות.

אפליקציית התמונות מייצאת את הסרטון ומספרת היכן הוא נשמר במחשב האישי. אפליקציית התמונות הציבה את הסרטון בתיקייה תמונות \ ייצוא וידאו במחשב שלנו.

אמנם זה לא עורך הווידאו החזק ביותר שאתה יכול להשיג ב- Windows, אבל הוא מסוגל להפליא, כלול בכל מחשבי Windows 10 ויכול לעשות הרבה מהבסיסים עם ממשק די פשוט. נסה זאת בפעם הבאה שתרצה לערוך סרטון במחשב Windows.