כיצד לחבר מספר צגים חיצוניים למחשב הנייד שלך

צגים מרובים הם מדהימים. הם באמת - שאלו את כל מי שהשתמש בהתקנה של שני או שלושה מסך לשולחן העבודה שלהם, והם יגידו לכם שהם מתקשים לחזור רק לאחד. למחשבים ניידים יש כאן יתרון מובנה, מכיוון שיש להם מסך אחד: כדי להגביר את הפרודוקטיביות, פשוט הוסף צג.

קשורים: כיצד להשתמש במסכים מרובים כדי להיות פרודוקטיביים יותר

אבל מה אם אתה רוצה יותר ממסך אחד המחובר למחברת שלך בבת אחת? מה אם המחשב הנייד שלך חסר חבורה של יציאות וידאו חיצוניות? מה אם אתה נוסע ולא תוכל להסתובב עם צג בגודל מלא? אל דאגה, עדיין יש לך יותר אפשרויות ממה שאתה חושב.

הפיתרון האידיאלי למחשבים ניידים חדשים יותר: Thunderbolt

Thunderbolt 3, המשתמש בתקן המחבר USB Type-C החדש, הוא הדרך החדשה ביותר עבור מחשבים ניידים וטאבלטים להפיק וידאו. היתרונות ברורים: כבל יחיד יכול להתמודד עם וידאו, אודיו, שידור נתונים סטנדרטי (עבור כוננים קשיחים חיצוניים או חיבור אינטרנט קווי)  ואת  הכוח, הכל בעת ובעונה אחת. לא זו בלבד שמפחיתה את העומס על שולחן העבודה שלך - בהנחה שיש לך כמובן את החומרה כדי לנצל זאת - זה אומר שאפשר להפוך מחשבים ניידים קטנים יותר ודקים יותר על ידי איחוד יציאות.

לכן, אם יש לך מחשב נייד עם Thunderbolt 3 וצג תומך Thunderbolt, זה ללא ספק הפיתרון הטוב ביותר. אתה יכול פשוט לחבר כל צג ליציאת Thunderbolt / USB-C אחת.

עם זאת, זה לעתים רחוקות כל כך פשוט. אלא אם כן יש לך מחשב נייד חדש מאוד ומסכים חדשים מאוד, כנראה שתצטרך קצת יותר כדי לגרום לכך לעבוד:

  • אם יש לך מחשב נייד עם מספר יציאות Thunderbolt / USB-C אך צגים ישנים יותר שאין להם קלט Thunderbolt, תזדקק למתאם כלשהו לכל צג, כמו USB-C זה ל- HDMI או USB-C זה ל- DVI מַתאֵם. זכור, תזדקק למתאם אחד לכל צג שאתה מתחבר.
  • אם למחשב הנייד שלך יש רק יציאת Thunderbolt / USB-C, סביר להניח שתזדקק לתחנת עגינה כלשהי כדי לחבר שני צגים ליציאה אחת. אנו ממליצים לבדוק את ה- Thunderbolt Dock של Dell, אם כי ישנם אחרים גם שם. שים לב שחלק מהמחשבים הניידים, כמו ה- MacBook הקטן עם יציאה אחת, אינם תומכים בהפעלת מספר תצוגות מיציאה אחת באמצעות הרציפים האלה, לכן בדוק את המפרט של המחשב הנייד שלך, ואם אתה מתכוון לנסות מזח, קנה מחנות עם טובין. מדיניות החזרה למקרה שהיא לא עובדת.

ל- Thunderbolt יש כמות עצומה של רוחב פס וידאו, והיא מסוגלת יותר לתמוך במספר צגים סטנדרטיים (ה- Macbook Pros החדש יכול להפיק לשני צגי 5K בבת אחת, כל עוד יש לך את המתאמים הנכונים). מתאמים מיוחדים - בעיקרו רציפים למחשבים ניידים מיני - מיועדים לצורך עגינה רגילה להתקנה מרובת צגים עם עכברים, מקלדת וחיבורים אחרים.

ברגע ש- USB-C ו- Thunderbolt הופכים נפוצים יותר במחשבים ניידים ובצגים, זו תהיה האפשרות הטובה ביותר לחיבור כמעט לכל סוג של פלט וידאו. זה עשוי לקחת זמן, מכיוון שחלק מהיצרנים (כמו מיקרוסופט) נראים מהססים באופן מוזר לאמץ את התקן.

למחשבים הניידים הוותיקים ביותר: קבל תיבת ספליטר לתצוגה

אם יש לך מחשב נייד ישן עוד יותר, כנראה שאין לו Thunderbolt / USB-C, אלא יציאת VGA, DVI, HDMI או DisplayPort. זה יאפשר לך להוסיף בקלות צג חיצוני, אך אם ברצונך לחבר שניים העניינים מסתבכים יותר.

לרוב המחשבים הניידים יש אפשרות וידיאו בלבד, כאשר מעטים נדירים (כמו חלק מקו ThinkPad של לנובו או Macbook Pro ישן יותר) מציעים מספר יציאות. לעיתים ניתן להשתמש בשתי יציאות בו זמנית למסכים חיצוניים מרובים, אך הדבר נדיר, שכן יצרנים נוטים לצפות מכם שתשתמשו במסך המחשב הנייד ובצג יחד.

אז סביר להניח שתצטרך לפנות לפיתרון של צד שלישי, כמו קו ה- Matrox של רציפי כפול ראשי ומשולש, המשתמשים בכבל וידיאו יחיד להפלט למספר צגים. אלה הם מעט יקרים, אבל הם כנראה הפיתרון הטוב ביותר עבור רוב האנשים. רק זכור שהם יוגבלו על ידי כרטיס המסך של המחשב הנייד שלך, כך שאם יש לך גרפיקה משולבת, אל תצפה להריץ חבורה של צגי 4K ללא בעיות.

אפשרות זולה יותר, אך פחות אידאלית: מתאמי USB

אם אותן תחנות עגינה מרובות יציאות הן פשוט יותר מדי כסף עבורך, יש אפשרות זולה יותר. בעוד שגרסאות ישנות יותר של תקן ה- Universal Serial Bus לא תוכננו לטפל בווידאו-אאוט, מכיוון שחברות גרסה 2.0 ייצרו מתאמים שימושיים שיכולים להפוך כל יציאת USB ליציאת צג - כמו מתאם USB ל- HDMI זה מכבל. עניינים. הרוב המכריע של מתאמים אלה משתמשים בטכנולוגיית DisplayLink של אינטל.

לאופציה זו יתרונות רבים. לא רק שזו דרך קלה להוציא וידיאו כמעט בכל מכונת Windows או MacOS מודרנית, היא זולה, ניידת וניתנת להרחבה. אפשר, לפחות מבחינה טכנית, להוסיף כמה שיותר צגים שלמחשב הנייד שלך יש יציאות USB בצורה זו.

עם זאת, מתאמי וידיאו-יציאת USB בעצם מתפקדים ככרטיסי גרפיקה בעלי עוצמה נמוכה משלהם, ויש להם מכה גדולה יותר במשאבי המערכת כמו מחזורי מעבד ו- RAM מאשר תצוגה חיצונית רגילה. רוב המחשבים הניידים יתחילו להציג בעיות ביצועים חמורות אם תנסה להוסיף שניים או יותר צגים באופן זה. להגדרות צג מרובות וזולות, עדיף לשלב בין המסך של המחשב הנייד שלך, צג אחד המחובר עם HDMI / DisplayPort / DVI, ואחד על מתאם USB.

פתרון חצי קבוע למחשבים ניידים עסקיים ומשחקים: תחנות עגינה

סקרנו זאת בקצרה תחת Thunderbolt, אך תחנת עגינה היא חלופה פופולרית למספר מתאמים עבור משתמשי חשמל. גאדג'טים אלה בדרך כלל אינם מיוצרים לדגמים ספציפיים של מחשבים ניידים או טאבלטים אלא אם כן הם מונחים עסקיים במפורש; דוגמאות לכך כוללות את קו ה- Latitude של Dell, את Lenovo ThinkPads ואת הטאבלטים Surface Pro של מיקרוסופט. חלופות USB בלבד זמינות, אך בדרך כלל פחות חזקות - אפשרויות יקרות יותר מציעות יציאות וידאו גמישות יותר. תחנת עגינה ספציפית למודל עם יציאות וידאו מרובות עשויה לעשות אם ברצונך להשאיר את המחשב הנייד שלך עם זמן מינימלי של הגדרה ופירוק ליד שולחן העבודה שלך.

קשורים: הדרכים הטובות ביותר לחיבור כרטיס גרפי חיצוני למחשב הנייד שלך

גרסה מיוחדת יותר של רעיון זה היא כרטיס המסך החיצוני. הגאדג'טים האלה ממש מגניבים, מכיוון שהם מאפשרים לך לחבר GPU מחשב שולחני מלא למחשב נייד ולהפיק למסכים רבים ככל שהכרטיס הזה יכול לתמוך - בדרך כלל שלושה או ארבעה, עבור אפשרויות האמצע של NVIDIA ו- ATI.

למרבה הצער, שניהם מוגבלים (בדרך כלל מוגבלים למספר דגמי מחשב נייד בלבד של יצרן יחיד כמו Razer) ויקרים, כאשר הרציפים עולים 300 דולר ומעלה  ללא  הכרטיס שנכנס אליהם. הם גם דורשים יציאת USB 3.0 או יציאת ThunderBolt כדי להפעיל אותה. GPUs החיצוני צריך להיות אפשרות מעשית יותר בעתיד, אבל לעת עתה מרבית הצרכנים יכולים להשתמש בם רק אם הם מוכנים לקנות מחשב נייד חדש לגמרי  ו  מזח  ואת  כרטיס גרפי באותו הזמן, השקעה 2000 $ על הקצה הנמוך.

נקודות זכות תמונה: מטרוקס, דל, לנובו, אפל, אסוס, אמזון