מהו Windows 10 במצב S?

חלק ממחשבי Windows 10, כולל המחשב הנייד Surface של מיקרוסופט, מגיעים עם "Windows 10 במצב S". מחשבים במצב S יכולים להתקין יישומים מחנות Microsoft בלבד. אבל אתה חופשי לעזוב את מצב S, אם תרצה.

מהו מצב S?

Windows 10 במצב S הוא מערכת הפעלה מוגבלת יותר ונעולה של Windows. במצב S, אתה יכול להתקין רק אפליקציות מהחנות, ואתה יכול לגלוש באינטרנט רק עם Microsoft Edge.

מיקרוסופט מציבה כאן ביטחון, מהירות ויציבות. מכיוון ש- Windows יכול להריץ רק אפליקציות מהחנות, תוכנות זדוניות מהאינטרנט לא יוכלו לפעול. אתה לא יכול להתקין יישומים מהאינטרנט, ולכן הם לא יכולים להתקין משימות הפעלה שמאטות את תהליך האתחול שלך או זבל שמסתתר ברקע ומרגל עליך.

מצב S גם דוחף את מנוע החיפוש בינג. במצב S, דפדפן האינטרנט Microsoft Edge משתמש ב- Bing כמנוע החיפוש המוגדר כברירת מחדל. אינך יכול לשנות את מנוע החיפוש של ברירת המחדל של Edge ל- Google או לכל דבר אחר מבלי לעזוב תחילה את מצב S.

Windows 10 במצב S אינו יכול להשתמש בקונכיות של שורת פקודה כמו PowerShell, שורת פקודה או Bash. כלים אחרים למפתחים אחרים אינם מוגבלים. אין לך גישה ישירה לרישום Windows דרך עורך הרישום.

אם כל היישומים שברצונך להפעיל זמינים בחנות Microsoft, מצב S הוא חוויה מאובטחת יותר. זו הסיבה שמיקרוסופט הציבה בתחילה את S Mode לבתי ספר. אתה יכול להריץ את Microsoft Edge, Microsoft Office וכל דבר אחר הזמין בחנות, כולל אפליקציות כמו Apple iTunes ו- Spotify.

זה קצת כמו מערכת ההפעלה iOS של אפל באייפון או אייפד, שמאפשרת לך להתקין רק אפליקציות מחנות האפליקציות. אך מצב S מגביל אותך ליישומי Windows הזמינים בחנות Microsoft.

מצב S הוא אופציונלי

מצב S של חלונות 10 הוא אופציונלי. רוב מחשבי Windows 10 מגיעים עם מערכות הפעלה רגילות של Windows 10 Home או Windows 10 Professional המאפשרות לך להריץ תוכנה מכל מקום. מחשבים שולחים עם S Mode יגידו שהם משתמשים ב- Windows 10 Home in S Mode או ב- Windows 10 Professional ב- S Mode במפרט המוצר שלהם.

גם אם אתה רוכש מחשב במצב S, אתה יכול לעזוב את מצב S בחינם. זה לא עולה כלום, אבל זו החלטה חד פעמית - ברגע שהוצאתם את המחשב ממצב S, לעולם לא תוכלו להחזיר אותו למצב S.

איננו יודעים מדוע מיקרוסופט הופכת את זה לתהליך חד סטרי. אבל זה מה שמיקרוסופט עשתה.

כיצד לבדוק אם אתה משתמש במצב S

אתה יכול לבדוק אם אתה משתמש במצב S על ידי כותרת אל הגדרות> מערכת> אודות. בדף אודות, גלול מטה לקטע "מפרט Windows".

אם אתה רואה את המילים "במצב S" מימין לערך המהדורה, אתה משתמש במחשב S Mode. אם לא, אינך משתמש במצב S.

האם עלי לקנות מחשב עם מצב S?

מכיוון שקל וחופשי לעזוב את מצב S, אין חסרון ברכישת מחשב Windows 10 שמגיע עם מצב S. גם אם אתה לא רוצה את מצב S, אתה יכול בקלות לצאת ממנו.

לדוגמא, מיקרוסופט מוכרת את המחשב הנייד Surface רק במצב S. אבל זה בסדר - גם אם אתה רוצה מחשב נייד Surface שמריץ מערכת הפעלה רגילה של Windows, אתה יכול פשוט לקנות אותו ולהוציא אותו ממצב S בחינם.

האם עלי להשתמש במחשב במצב S?

מצב S נשמע מוגבל, וזה העניין. אם אתה זקוק רק לדפדפן אינטרנט בסיסי של Microsoft Edge, ליישומי Microsoft Office כמו Word וכל דבר אחר הזמין בחנות Microsoft, עליך לנסות להשתמש במחשב במצב S. ההגבלות על מצב S מספקות הגנה נוספת מפני תוכנות זדוניות.

מחשבים הפועלים במצב S יכולים להיות אידיאליים גם עבור סטודנטים צעירים, מחשבים עסקיים הזקוקים למספר יישומים בלבד ומשתמשי מחשב פחות מנוסים.

כמובן שאם אתה זקוק לתוכנה שאינה זמינה בחנות, עליך לעזוב את מצב S. אבל אתה יכול לנסות להשתמש במחשב במצב S לזמן מה ולראות כמה זה עובד בשבילך. אתה יכול לעזוב את מצב S בכל נקודה.

זכור: אמנם אתה יכול לעזוב את מצב S בכל עת שתרצה, אך הבחירה שלך לעזוב את מצב S היא החלטה קבועה. לאחר שעזבת את מצב S, לעולם אינך יכול להחזיר את המחשב למצב S. הוא ישתמש במערכת הפעלה רגילה של Windows 10 Home או Windows 10 Professional. עם זאת, אתה יכול לבחור לאפשר יישומים רק מהחנות בכל מחשב Windows 10.

כיצד לעזוב את מצב S

כדי לצאת ממצב S, פתח את אפליקציית החנות במחשב שלך וחפש "כבה ממצב S". החנות תנחה אותך בהוצאת המחשב שלך ממצב S.

במה שונה מצב S מ- Windows 10 S?

החל מהעדכון באפריל 2018, "מצב S" של Windows 10 מחליף את Windows 10 S. Windows 10 S עבד באופן דומה, אך מבחינה טכנית זו הייתה "מהדורה" נפרדת של Windows 10 במקום "מצב".

ניתן למקם את רוב המהדורות של Windows 10 במצב S. אתה יכול לקנות מחשבים עם Windows 10 Home במצב S או Windows 10 Professional במצב S, וארגונים יכולים להשתמש ב- Windows 10 Enterprise במצב S. עם זאת, רק יצרן המחשב האישי יכול למקם אותו במצב S. רוב מחשבי Windows 10 אינם נשלחים במצב S.

מיקרוסופט גם מאפשרת לך לצאת ממצב Windows 10 S מבלי לבזבז כסף נוסף. לכן, אם אתה זקוק לתוכנה שאינה זמינה בחנות מיקרוסופט, תוכל להשיג אותה מבלי לבזבז כסף. מיקרוסופט תכננה עמלה בסך 50 דולר לעזיבת חלונות 10 ס '.

כל מחשבים קיימים עם Windows 10 S יומרו ל- Windows 10 Professional במצב S כאשר יתקינו את עדכון אפריל 2018.

קשורים: מה זה Windows 10 S, ואיך זה שונה?

מה לגבי Windows 10 ב- ARM?

מיקרוסופט מעבירה כעת מחשבי Windows 10 המשתמשים במעבדי ARM. למחשבים אלה יש שכבת הדמייה המאפשרת להם להריץ תוכנת Windows 32-bit מסורתית.

בעוד שמחשבי ARM אלה עשויים להישלח במצב S, אתה יכול גם לבחור להשאיר את מצב S בחינם במחשבים אלה. זה יאפשר לך להתקין יישומי שולחן עבודה של 32 סיביות מכל מקום, אם כי יישומים ומשחקים תובעניים רבים אינם פועלים היטב בשכבת האמולציה.

מחשבים רבים במחשבי S Mode, כמו המחשב הנייד Surface של מיקרוסופט, כוללים מעבדי אינטל. ניתן להגדיר מחשב עם כל סוג של חומרה במצב S, ו- Windows 10 במחשבי ARM לא צריך להשתמש במצב S.

קשורים: מהו חלונות 10 ב- ARM, ואיך זה שונה?

אשראי תמונה: מיקרוסופט