AirDrop לא עובד? להלן הוראות לתקן

AirDrop מאפשר לך לשלוח קבצים, תמונות ונתונים אחרים בין מכשירי iPhone, iPad ו- Mac. כמו כל טכנולוגיה אלחוטית, AirDrop יכול להיות מזג. ולקבל מכשירים "לראות" זה את זה לפעמים יכול להיות אתגר. כך תוכל לפתור בעיות נפוצות של AirDrop.

מה זה AirDrop?

AirDrop היא השיטה הקניינית של אפל לשליחת קבצים או נתונים באופן מקומי בין שני מכשירים. ההתקנים מתחברים בתחילה באמצעות Bluetooth, כאשר ה- Wi-Fi עושה הרבה מההרמת הכבד בכל הנוגע להעברת קבצים.

התכונה הוצגה לראשונה על מחשבי מקינטוש בשנת 2008. היא התרחבה למכשירי iOS עם השקת iOS 7 בשנת 2013. AirDrop מצוין כאשר היא פועלת, אך אם יש לך חומרה ישנה יותר, סביר יותר שתיתקל בבעיות. בעיות נראות הן הבעיה הנפוצה ביותר שיש לאנשים עם AirDrop - לפעמים הנמען לא מופיע, לא משנה כמה תתאמץ.

זו אחת הסיבות שאפל הציגה את שבב U1 החדש בטכנולוגיית פס רחב במיוחד עבור ה- iPhone 11. ה- U1 נועד לשפר את גילוי המכשירים ולסלק את הבעיות שפקדו את AirDrop במשך שנים. יעבור זמן מה עד שרוב האנשים מכילים שבב כזה במכשיר שלהם. לעת עתה, אנו תקועים בניסיון לגרום ל- AirDrop לעבוד בדרך המיושנת.

חילקנו טיפים אלה בין מכשירי Mac ו- iOS, מכיוון שתוכל להשתמש בשיטות שונות בכל פלטפורמה. אם אתה רוצה להשתמש ב- AirDrop בין iPhone או iPad ו- Mac, הקפד לבדוק את שני הסעיפים לקבלת טיפים רלוונטיים.

האם ה- Mac או מכשיר ה- iOS שלי יכולים להשתמש ב- AirDrop?

AirDrop תואם למחשבי המק הבאים:

 • MacBook Pro (סוף שנת 2008 ואילך)
 • MacBook Air (סוף שנת 2010 ואילך)
 • MacBook (סוף שנת 2008 ואילך)
 • iMac (תחילת 2009 ואילך)
 • מק מיני (אמצע 2010 ואילך)
 • Mac Pro (תחילת 2009 עם AirPort Extreme ואילך)

AirDrop תואם למכשירי iOS ש:

 • הפעל את iOS 7 ואילך
 • יש ליציאת ברק

למרות תאימות נרחבת זו, ככל שהמכשיר שלך ישן יותר, כך יש סיכוי גבוה יותר שיש לך בעיות עם AirDrop.

פתרון בעיות AirDrop ב- Mac

יש יותר טריקים לגרום ל- AirDrop לעבוד על מק מאשר למכשיר iOS. הסיבה לכך היא שב- Mac יש לך גישה למסוף, הגדרות נוספות שאתה יכול להתאים ויכולת למחוק קבצים מתיקיות המערכת.

בואו נתחיל!

עדכן את MacOS

שמעתם את זה בעבר, אבל נגיד את זה שוב: עליכם לעדכן את המכשיר אם ברצונכם למזער בעיות תוכנה. AirDrop הוא מזג בזמן הטוב ביותר, כך שאם ה- Mac שלך מריץ גרסה מיושנת של MacOS ואתה מנסה לשלוח קבצים ל- iPhone 11 החדש שלך, זו עשויה להיות הבעיה.

ראשית, גבה את ה- Mac שלך עם מכונת הזמן, ואז עבור אל העדפות מערכת> עדכון תוכנה והתקן את כל העדכונים הזמינים. אם אינך מריץ את הגרסה האחרונה של macOS, פתח את App Store, חפש "macOS" ואז הורד אותה בחינם.

פתח את AirDrop ב- Finder

לדברי אפל, אם ה- Mac שלך מפעיל את OS X Mavericks ומעלה, עליך לפתוח את Finder וללחוץ על AirDrop בסרגל הצד כדי להעביר קבצים. אפל לא קובעת דרישה זו לגבי גרסאות מאוחרות יותר של MacOS, אך היו לנו תוצאות טובות יותר כאשר אנו פותחים את חלון AirDrop לפני תחילת ההעברה.

הגדר את הנראות של ה- Mac שלך ל"כולם "

אם אתה מתקשה בשליחת קבצים ל- Mac, התאם את הראות תחת Finder> AirDrop. בתחתית המסך, לחץ על החץ לצד "אפשר לי להתגלות על ידי:" ובחר "כולם" מהתפריט הנפתח.

אם תבחר באפשרות 'אנשי קשר בלבד', ודא שפרטי הקשר של הצד השני מופיעים באפליקציית אנשי הקשר שלך. אפל לא מציינת באיזה פיסת מידע מסוימת היא משתמשת לזיהוי איש קשר, אך כתובת דוא"ל המקושרת למזהה אפל היא בחירה מוצקה.

לפעמים, האפשרות "אנשי קשר בלבד" אינה פועלת כראוי - גם כאשר קיימות כתובות דוא"ל ומספרי טלפון. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, ודא ששני הצדדים מופיעים באפליקציות אנשי הקשר של השני.

השבת אל תפריע

מצב 'אל תפריע' מפריע ל- AirDrop מכיוון שהוא הופך את ה- Mac שלך לבלתי נראה למכשירים אחרים. כדי להשבית אותו, פתח את "מרכז ההודעות" (הסמל בפינה השמאלית העליונה של המסך), לחץ על הכרטיסייה "היום", גלול מעלה ואז הפעל את האפשרות "אל תפריע".

חפש Mac ישן יותר

מחשבי Mac ישנים יותר משתמשים ביישום מדור קודם של AirDrop שאינו תואם למכשירי ה- iOS האחרונים. אתה יכול להשתמש ב- Mac מודרני כדי לשלוח קבצים ל- Mac ישן יותר, אך תחילה עליך להורות ל- AirDrop לחפש את ה- Mac הישן. אם ה- Mac שלך יוצר לפני 2012, שיטה זו עשויה לעבוד עבורך.

ראשית, ודא שה- Mac הישן גלוי, וחלון AirDrop פתוח ומוכן לקבל. ב- Mac החדש שלך, עבור אל Finder ולחץ על "AirDrop" בסרגל הצד. לחץ על "אל תראה את מי שאתה מחפש?" בתחתית החלון ולחץ על "חפש Mac ישן יותר".

התחבר לאותה רשת Wi-Fi

אפל מצהירה במפורש ששני המכשירים אינם חייבים לשתף את אותה רשת Wi-Fi כדי ש- AirDrop יעבוד. עם זאת, הניסיון שלנו מציע כי כאשר מכשירים חולקים רשת, התוצאות טובות בהרבה. אם ניתן, חבר את שני המכשירים לאותה רשת ואז נסה שוב.

השבת את "חסום את כל החיבורים הנכנסים"

אם אתה משתמש בחומת האש שמגיעה עם macOS, ייתכן שהוא גם חוסם חיבורים נכנסים. כדי למנוע כשלים בהעברות AirDrop, עליך להשבית הגדרה זו. אינך צריך להפסיק להשתמש בחומת האש כדי לעשות זאת.

עבור אל העדפות מערכת> אבטחה ופרטיות, ואז לחץ על הכרטיסייה "חומת אש". אם חומת האש מוגדרת למצב "כבוי", תוכל לעבור לטיפ הבא.

אם חומת האש פועלת, לחץ על המנעול בפינה השמאלית התחתונה של החלון, ואז הקלד את סיסמת הניהול שלך (או השתמש במזהה מגע או במידת האפשר ב- Apple Watch שלך).

לאחר מכן לחץ על "אפשרויות חומת האש". בחלון שנפתח, ודא שתיבת הסימון שליד "חסום את כל החיבורים הנכנסים" אינה מסומנת. לחץ על "אישור" כדי לשמור את השינויים שלך, ואז נסה שוב.

השבת את ה- Wi-Fi וה- Bluetooth באופן ידני

לפעמים, אתה רק צריך לכבות אותו ולהפעיל אותו שוב. לשם כך הן באמצעות Bluetooth והן באמצעות Wi-Fi, לחץ על הסמל הרלוונטי בשורת התפריטים בפינה השמאלית העליונה של המסך. לאחר שתכבה את ה- Wi-Fi וה- Bluetooth, הפעל אותם שוב ואז נסה שוב.

הרגו Bluetooth באמצעות פקודת מסוף

אם זה לא עובד, אתה יכול לנסות להרוג את שירות ה- Bluetooth של ה- Mac שלך במקום זאת. זה בעצם מאלץ את השירות להפעיל מחדש ויכול לפתור גם בעיות נראות והעברה.

לשם כך, פתח חלון מסוף חדש ואז הקלד (או הדבק):

סודו פקיל בלו

לחץ על Enter, הקלד את סיסמת הניהול שלך (או הרשאה באמצעות מזהה מגע או Apple Watch) ואז לחץ על Enter שוב. השירות יופעל מחדש מיד והורג כל חיבורי Bluetooth אחרים שפתחת. כעת תוכל לנסות להשתמש ב- AirDrop שוב.

אפס את כל חיבורי Bluetooth

זו האופציה הגרעינית, אך אנשים רבים זכו להצלחה בה, כך שאולי כדאי לזרוק אותה. ה- Mac שלך מאחסן חיבורי Bluetooth ידועים בקובץ יחיד. אם אתה מוחק את הקובץ הזה, אתה מכריח את ה- Mac שלך ליצור חיבורים חדשים וזה עלול לנקות את הבעיות. זה עשוי גם לפתור בעיות בהתקני Bluetooth שאינם מתאימים או פועלים באופן לא יציב.

ראשית, לחץ על סמל ה- Bluetooth בשורת התפריטים, ואז בחר באפשרות "כבה את Bluetooth". פתח חלון Finder ולאחר מכן בחר Go> Go to Folder בסרגל התפריטים.

הקלד (או הדבק) את הדברים הבאים ולחץ על Enter:

/ ספרייה / העדפות /

מצא את הקובץ "com.apple.Bluetooth.plist" ומחק אותו. אתה יכול להשתמש בסרגל החיפוש, רק הקפד ללחוץ על "העדפות" בראש חלון Finder. כעת, הפעל שוב את Bluetooth ובדוק אם AirDrop עובד.

זכור להתאים מחדש את מכשירי ה- Bluetooth שלך לאחר שתנסה את הטיפ הזה.

הפעל מחדש את ה- Mac שלך

כמו תמיד, הדרך היעילה ביותר לפתור בעיות AirDrop היא להפעיל מחדש את ה- Mac ולנסות שוב. זה לא נוח - במיוחד אם אתה באמצע משהו. אנו ממליצים שתתנסה קודם בטיפים הקודמים כדי לבדוק אם אחת מהן עובדת עם החומרה הספציפית שלך; זה עשוי למנוע ממך את אותה הבעיה בעתיד.

טיפים אחרים לפתרון בעיות ב- Mac AirDrop

עדיין יש לך בעיות AirDrop? יש עוד כמה דברים שתרצה לנסות:

 • הפעל מחדש את ציוד הרשת שלך.
 • אפס את ה- PRAM וה- SMC של ה- Mac שלך.
 • צא ממזהה Apple שלך ​​תחת העדפות מערכת, ואז היכנס שוב.
 • התקן מחדש את macOS כדי להחזיר את המכשיר למצב "כחדש".

פתרון בעיות AirDrop במכשיר iOS

בגלל האופי הסגור של מערכת ההפעלה, למכשירי iOS אין כל כך הרבה דרכים לפתרון בעיות. למרבה המזל, ישנם כמה טיפים שעבדו עבורנו.

עדכן את iOS

בדיוק כמו MacOS, iOS מקבל עדכונים שוטפים. כדי לתת לעצמך את הסיכוי הטוב ביותר להצלחה ב- AirDrop, ודא שאתה משתמש בגרסה האחרונה של iOS. עבור אל הגדרות> כללי> עדכון תוכנה והתקן את כל העדכונים הזמינים.

ודא שמכשיר ה- iOS שלך גלוי

תוכל לשנות את נראות מכשיר ה- iOS שלך במרכז הבקרה. כדי לגשת למרכז הבקרה ב- iPhone 8 ומעלה, החלק למעלה מלמטה המסך. אם יש לך iPhone X ואילך, החלק מטה מהפינה השמאלית העליונה של המסך.

לחץ והחזק את החלונית המכילה את מצב טיסה וסמלי ה- Wi-Fi עד להופעת חלונית חדשה. הקש על "AirDrop" כדי להגדיר את החשיפה. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, הקש על "כולם".

אם תבחר באפשרות "אנשי קשר בלבד", האדם שאיתו אתה משתף צריך להיות באפליקציית אנשי הקשר שלך (או באפליקציית הטלפון בכרטיסייה אנשי קשר). לקבלת התוצאות הטובות ביותר בשיטה זו, ודא שמזהה Apple המקושר של הצד השני מופיע באיש הקשר הרלוונטי.

מכיוון ש"אנשי קשר בלבד "הוא מזג, אנו ממליצים שתעביר אפשרות זו ל"כולם" לצורך העברות, ואז תחלוף ל"קבלת כבוי "אם אינך רוצה להיות מופגז על ידי זרים.

ודא שהאייפון שלך ער ונעול

ה- iPhone שלך ​​צריך להיות ער כדי שיהיה גלוי למכשירי AirDrop אחרים. בקשות AirDrop יופיעו כהודעות על מסך הנעילה כאשר המכשיר נעול. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, ודא שהמכשיר שלך ער, לא נעול ומוכן לקבל.

השבת אל תפריע

אם מצב 'אל תפריע' מופעל במכשיר ה- iOS שלך, לא תוכל לקבל בקשות AirDrop. כדי להשבית את המצב לא להפריע, עבור אל הגדרות> אל תפריע. ניתן גם להחליף את הסמל 'אל תפריע' (זה נראה כמו ירח) במרכז הבקרה.

השבת נקודה חמה אישית

אינך יכול להשתמש ב- AirDrop אם יש לך נקודה חמה אישית מחוברת. כדי להשבית את הנקודה החמה האישית במהירות, פתח את מרכז הבקרה, הקש והחזק את החלונית עם סמל ה- Wi-Fi בתוכה ואז הפעל את המצב למצב "נקודה חמה אישית".

קבל סוגי קבצים שונים בנפרד

כשאתה מקבל קובץ דרך AirDrop, הוא נפתח מיד באפליקציה הרלוונטית. לפעמים זה גורם לבעיות אם אתה מנסה לשלוח מספר סוגי קבצים בהעברה אחת.

פצל את ההעברות שלך לפי סוג קובץ לפני שתשלח אותם דרך AirDrop למכשיר iOS ובדוק אם זה פותר את הבעיה.

הרגו Bluetooth ו- Wi-Fi עם מצב טיסה

טיפ מועדף הוא להרוג את כל מכשירי הרדיו של המכשיר באמצעות מצב טיסה. החלפת Wi-Fi ו- Bluetooth אינה מספיקה מכיוון שכאשר תשבית את ה- Wi-Fi במרכז הבקרה, זה רק מנתק אותך מהרשת הנוכחית. כדי לאפס את כל השירותים, פתח את מרכז הבקרה, הפעל את מצב טיסה ואז המתן כ -10 שניות. השבת את מצב טיסה ונסה שוב.

שים לב  שמצב טיסה שומר את התצורה הידועה ביותר שלך. אם תפעיל את מצב טיסה ואז תפעיל מחדש את ה- Wi-Fi או Bluetooth, מצב טיסה ייזכר בפעם הבאה. הקפד להשבית גם את ה- Bluetooth וגם את ה- Wi-Fi לפני שתנסה את הטיפ הזה.

הפעל מחדש את מכשיר ה- iOS שלך

במקרה של ספק, כבה אותו והפעל אותו מחדש. סביר להניח שזה יפתור את בעיות AirDrop שלך (לפחות באופן זמני), אם כי לא תמיד זו האפשרות הנוחה ביותר.

אפס את הגדרות הרשת

לא ניסינו זאת, ולכן איננו יכולים להעיד על אחוזי ההצלחה שלה, אך אם יש לך בעיות כרוניות ב- AirDrop, כדאי לך לנסות. זה מאפס את כל רשתות ה- Wi-Fi הידועות ואת הגדרות ה- VPN, APN והסלולר לערכי ברירת המחדל שלהם. יהיה עליך להתחבר מחדש לכל רשתות ה- Wi-Fi שלך לאחר מכן.

אם זה שווה לך, עבור אל הגדרות> כללי> אפס> אפס הגדרות רשת.

השתמש ב- iCloud במקום ב- AirDrop

כונן iCloud הוא אמצעי האחסון בענן של אפל. זה כמעט לא שירות אחסון הענן החזק ביותר שיש שם, אבל הוא משולב בכל מכשיר iOS ו- macOS, כך שהוא חלופה טובה ל- AirDrop.

יש מגבלות. בעוד ש- AirDrop מיועד להעברת קבצים מקומית, iCloud הוא אמצעי אחסון מקוון. אתה צריך להתחבר לאינטרנט, ואם אתה צריך להעלות או להוריד קבצים גדולים, זה עלול להיות לא נוח (או בלתי אפשרי).

אם אתה רוצה לתת ל- iCloud הזדמנות, המשך לקרוא ואנחנו נדריך אותך בזה.

שלח קבצים או תמונות ב- iOS

להעלאת קבצים לכונן iCloud:

 1. בחר את הקבצים או התמונות שברצונך לשלוח, ואז הקש על כפתור השיתוף.
 2. גלול מטה אל "שמור בקבצים".
 3. בחר יעד (או צור תיקיה חדשה), ואז הקש על "שמור".

הקבצים שלך יישלחו ל- iCloud מייד דרך האינטרנט. אם החיבור שלך איטי, ייתכן שתצטרך לחכות זמן מה לפני שהם יופיעו במכשירים אחרים.

קבל קבצים או תמונות ב- iOS

כדי לאחזר קבצים שהעלית לכונן iCloud ב- iOS:

 1. הפעל את אפליקציית Files.
 2. נווט לתיקיה בה שמרת את הקבצים או התמונות שלך.
 3. גש לקבצים שלך.

שלח קבצים או תמונות ב- Mac

ב- Mac, התהליך משתמש ב- Finder, כמו בכל אינטראקציות iCloud Drive. כדי לשלוח קבצים או תמונות:

 1. הפעל את Finder ולחץ על "כונן iCloud" בסרגל הצד.
 2. בחר (או צור) תיקיה שאליה תעלה את הקבצים שלך.
 3. גרור ושחרר (או העתק והדבק) את הקבצים שלך לתיקיה, ואז המתן שהם יועלו.

אתה אמור לראות את סטטוס ההעלאה מתחת לקובץ שאתה מעלה.

קבל קבצים או תמונות ב- Mac

כדי לאחזר קבצים מכונן iCloud ב- Mac:

 1. הפעל את Finder ולחץ על "כונן iCloud" בסרגל הצד.
 2. נווט לתיקיה בה שמרת את הקבצים או התמונות שלך.
 3. גש לקבצים שלך.

אם הקבצים לא הסתיימו בהורדה, לחץ עליהם פעמיים. כאשר הם נפתחים, אתה יכול לתת עדיפות להורדה.

שיפורי AirDrop

עם הוספת שבב U1 למכשירי האייפון האחרונים, ברור שאפל מודעת לבעיות הפוגעות בזיהוי המכשירים. אמנם היישומים של שבב U1 חורגים הרבה מעבר להעברת קבצים מקומית, אך זהו צעד קדימה להעברת קבצים אלחוטיים ממכשיר למכשיר.

אנו מצפים לראות את U1 ושבבים דומים בחומרה העתידית של אפל.

קשורים: מהו Ultra Wideband ומדוע באייפון 11?