כיצד למצוא ולהחליף טקסט ב- Microsoft Word

האם סיימת אי פעם להקליד מכתב, דוח או מצגת רק כדי לגלות שאיות שגוי בשמו של אדם או שהחברה הלא נכונה רשומה מספר פעמים במסמך שלך? אין דאגות - זה פתרון קל. באמצעות התכונה חיפוש והחלפה של וורד תוכלו לאתר ולהחליף טקסט במהירות. בואו נראה איך זה עובד.

עבור לכרטיסייה "בית" ברצועת הכלים של Word ואז לחץ על כפתור "החלף".

פעולה זו פותחת את חלון חיפוש והחלפה של וורד. בתיבה "מצא מה" הקלד את המילה או הביטוי שברצונך לאתר. אם אתה רק רוצה למצוא טקסט במסמך שלך, תוכל להמשיך וללחוץ על כפתור "מצא הבא" כדי ש- Word יקפוץ למופע הבא של אותה מילה. המשך ללחוץ עליו כדי לדפדף בין כל התוצאות.

אם ברצונך להחליף את הטקסט שתמצא במשהו אחר, הקלד את הטקסט החלופי בתיבה "החלף ב". ניתן להזין אגב עד 255 תווים בתיבות "מצא מה" וגם "החלף ב".

בדוגמה זו, נניח שאנחנו רוצים להחליף את השם "וויליאמס" בשם "בילינגסלי", לכן הקלדנו את הטקסט בתיבות המתאימות. לאחר מכן, נלחץ על כפתור "מצא הבא" כדי ש- Word יאתר את המופע הראשון של הטקסט בתיבה "מצא מה".

Word קופץ על המסמך לאותה נקודה ומדגיש את התוצאה באפור, ועדיין שומר על חלון Find and Replace למעלה. לחץ על הלחצן "החלף" כדי להחליף את התוצאה שנבחרה כעת בכל טקסט שנמצא בתיבה "החלף ב".

כדי להחליף את כל המופעים בבת אחת מבלי לעצור ולבדוק כל אחד מהם, אתה יכול ללחוץ על כפתור "החלף הכל".

היזהר בעת השימוש ב"החלף הכל "מכיוון שהוא יחליף באופן אוטומטי את כל המופעים, כולל אלה שייתכן שלא תרצה להחליף. בדוגמה שלהלן, ישנם שלושה מקרים נוספים של "וויליאמס", אך אנו רוצים להחליף רק את שני הבאים. במקרה זה, נלחץ רק על "החלף" למופע השני והשלישי.

אם יש מקרה מסוים שבו אינך מעוניין להחליף את הטקסט, לחץ על "מצא הבא" כמה פעמים שדרוש עד שתגיע לדוגמא בה עליך להחליף טקסט.

כדי לצאת מ- Find and Replace, לחץ על כפתור "ביטול".

כמובן, מכיוון שמדובר כאן ב- Word, יש גם הרבה דברים אחרים שאתה יכול לעשות כדי להפוך את החיפושים שלך למתוחכמים יותר:

  • השתמש בתווים כלליים בחיפושים שלך כדי לצמצם אותם לתוצאות ספציפיות יותר.
  • חפש ישירות בחלונית הניווט של Word כדי ש- Word יראה לך אילו כותרות כלולות מונחי החיפוש שלך.
  • החלף רווחים כפולים בין משפטים לרווחים בודדים.
  • חפש עיצוב ספציפי או תווים מיוחדים.

הבסיס של חיפוש והחלפת טקסט ב- Word הם די פשוטים, אבל יש הרבה מה לעשות עם זה ברגע שתתחיל לחפור.