מהו קובץ DMG (וכיצד אוכל להשתמש בקובץ)?

קבצי DMG הם מיכלים לאפליקציות ב- macOS. אתה פותח אותם, גורר את האפליקציה לתיקיית היישומים שלך ואז פולט אותם, וחוסך לך את הטרחה של "אשף ההתקנה" האימתני של מרבית אפליקציות Windows. אז אם כל אלה הם תיקייה לאפליקציה, מדוע אנו משתמשים בהם במקום רק להוריד את האפליקציה עצמה?

מדוע macOS משתמשת בקבצי DMG

הסיבה העיקרית לכך ש- macOS משתמשת בקבצי DMG היא לוודא שהקובץ הורד כראוי ולא התעסק בו. קבצי DMG כוללים משהו שנקרא בדיקת בדיקה, אשר בעצם מאמת שהקובץ שלם ב 100%. זה מה שאתה רואה כאשר הקובץ נפתח:

החלון הקטן הזה עובר תחילה שלב של אימות הקובץ, ואז ברגע שהוא בטוח שהקובץ טוב, עובר לשחרור דחיסה שלו. וזו הסיבה השנייה מדוע macOS משתמשת בקבצי DMG: הם פורמט דחוס (כמו קובץ ZIP) שהופך את ההורדה שלך לקטנה יותר. שמירת השימוש בנתונים שלך בהורדות היא תמיד דבר טוב.

קשורים: מדדים: מהו פורמט דחיסת הקבצים הטוב ביותר?

אז איך אוכל להשתמש בקבצי DMG?

ובכן, למרבה המזל macOS עושה עבודה מצוינת בהקלת הכל. כל מה שאתה באמת צריך לעשות הוא ללחוץ לחיצה כפולה על קובץ ה- DMG כדי לפתוח אותו ולהרכיב אותו ל- Mac שלך.

ה- DMG מתקבל בשני מקומות: בשולחן העבודה ובסרגל הצד Finder מתחת לכונן הקשיח. לחיצה על אחד מאלה פותחת את קובץ ה- DMG.

כשתפתח קובץ DMG, בדרך כלל תראה שני דברים: האפליקציה וקישור לתיקיית היישומים שלך. לחלק מה- DMG - כמו Steam DMG המוצג לעיל - יש רקע מעוצב, אך זה רק קוסמטי.

כדי להתקין את האפליקציה, גרור אותה לתיקיית היישומים שלך. יתכן שייקח שנייה להעתיק אותו, אך לאחר שתסיים, תוכל להפעיל את האפליקציה מ- Launchpad או Spotlight כמו בכל אפליקציה אחרת.

הערה: אל תפעיל את האפליקציה ישירות מה- DMG. האפליקציה כבר לא תהיה שם לאחר שתוציא את ה- DMG.

ניקיון

לאחר שתסיים להתקין את האפליקציה, יישארו לך שני עותקים שלה, אחד בצורת DMG ואחד בתיקיית היישומים שלך. ה- DMG יכול ללכת מכיוון שאינך זקוק לו יותר.

ראשית, הוצא את ה- DMG על ידי לחיצה ימנית עליו ובחר בפקודה "הוצא", או על ידי לחיצה על כפתור ההוצאה לצד הדיסק במאתר. פעולה זו מבטלת את קובץ ה- DMG מהמערכת שלך.

לאחר מכן, מחק את קובץ ה- DMG עצמו אלא אם כן יש לך סיבה לשמור עליו.

האם אוכל להשתמש בקבצי DMG ב- Windows?

אין הרבה סיבה  שתרצה  להשתמש בקבצי DMG ב- Windows מכיוון שהם מכילים בדרך כלל אפליקציות MacOS ולא יישומי Windows. אבל אם אתה צריך לפתוח אחד כזה, ל- 7-Zip יש תמיכה בהפקת DMG. אם אתה רוצה להמיר את ה- DMG לפורמט דחוס אחר (כמו ISO, שדומה מאוד לפורמט קובץ DMG עבור Windows), כלי כמו dmg2img יבצע את העבודה.

האם אוכל ליצור קבצי DMG משלי?

כן, אתה יכול, ולעשות זאת מועיל יותר ממה שאתה חושב.

בנוסף להציע רמות דחיסה ראויות, קבצי DMG תומכים גם בהצפנת AES של 128 ו- 256 סיביות, מה שאומר שתוכלו ליצור תיקיה דחוסה המוגנת באמצעות סיסמה.

פתח את כלי הדיסק ובחר קובץ> תמונה חדשה> תמונה מתיקיה (או תמונה ריקה אם ברצונך ליצור קובץ DMG ריק, תוכל להוסיף דברים מאוחר יותר). בחלון שצץ, בחר את התיקיה שברצונך להצפין ולחץ על כפתור "בחר".

לאחר מכן, תהיה לך הזדמנות להגדיר כמה אפשרויות נוספות, כמו היכן לשמור את הקובץ והאם להשתמש בהצפנה. כאשר אתה מצפין את התיקיה, ה- Mac שלך יבקש ממך להזין את הסיסמה שלך פעמיים.

כמו כן, כברירת מחדל, קובץ DMG לקריאה בלבד, אך אם ברצונך DMG לקריאה-כתיבה, שנה את האפשרות "פורמט תמונה" מ- "דחוס" ל"קריאה / כתיבה ".

זה בערך הכול. כשתלך לפתוח את קובץ ה- DMG החדש שלך, הוא יבקש ממך את הסיסמה שבחרת. לאחר הקלדת הסיסמה, קובץ ה- DMG יעלה כמו כל אחר.

אלא שהפעם, זו לא רק אפליקציה. קובץ ה- DMG מכיל את כל מה שאחסנת שם.