שקעי זיכרון של חלונות: לשם מה בדיוק הם נועדו?

כשמסכים כחולים של Windows, הוא יוצר קבצי dump זיכרון - המכונים גם dump dump. זה מה ש- BSOD של Windows 8 מדבר כאשר הוא אומר ש"רק אוסף מידע על שגיאות ".

קבצים אלה מכילים עותק של זיכרון המחשב בזמן ההתרסקות. ניתן להשתמש בהם בכדי לסייע באבחון וזיהוי הבעיה שהובילה להתרסקות מלכתחילה.

סוגי פסולת זיכרון

קשורים: כל מה שאתה צריך לדעת על המסך הכחול של המוות

Windows יכול ליצור כמה סוגים שונים של זיכרונות. תוכל לגשת להגדרה זו על ידי פתיחת לוח הבקרה, לחיצה על מערכת ואבטחה ולחיצה על מערכת. לחץ על הגדרות מערכת מתקדמות בסרגל הצד, לחץ על הכרטיסייה מתקדם ולחץ על הגדרות תחת הפעלה ושחזור.

כברירת מחדל, ההגדרה תחת כתוב מידע על איתור באגים מוגדרת כ" dump זיכרון אוטומטי ". הנה מה שכל סוג של זיכרון הוא למעשה:

Dump זיכרון מלא: dump זיכרון מלא הוא הסוג הגדול ביותר של dump זיכרון אפשרי. זה מכיל עותק של כל הנתונים המשמשים את Windows בזיכרון הפיזי. לכן, אם יש לכם זיכרון RAM של 16 ג'יגה-בייט ו- Windows משתמש בו 8 ג'יגה-בתים בזמן קריסת המערכת, גודל זיכרון הזיכרון יהיה 8 ג'יגה-בייט. קריסות נגרמות בדרך כלל על ידי קוד הפועל במצב הליבה, כך שהמידע המלא כולל זיכרון של כל תוכנית הוא לעיתים רחוקות - שימושי זיכרון ליבה יהיה בדרך כלל מספיק אפילו עבור מפתח.

שקע זיכרון ליבה: שקע זיכרון ליבה יהיה קטן בהרבה משקע זיכרון מלא. מיקרוסופט אומרת כי זה יהיה בדרך כלל כשליש מגודל הזיכרון הפיזי המותקן במערכת. כדברי מיקרוסופט:

"קובץ ה- dump הזה לא יכלול זיכרון שלא הוקצה, או כל זיכרון שהוקצה ליישומי מצב משתמש. זה כולל רק זיכרון שהוקצה לליבת Windows ולרמת הפשטת חומרה (HAL), כמו גם זיכרון שהוקצה למנהלי התקן ליבה ולתוכניות אחרות של מצב ליבה.

לרוב המטרות, dump התרסקות זו היא השימושית ביותר. זה קטן משמעותית מהזיכרון השלם, אך הוא משמיט רק את חלקי הזיכרון שספק אם היו מעורבים בהתרסקות. "

שקע זיכרון קטן (256 kb): שקע זיכרון קטן הוא סוג הזיכרון הקטן ביותר. הוא מכיל מעט מאוד מידע - המידע על המסך הכחול, רשימה של מנהלי התקנים טעונים, מידע על התהליך, וקצת מידע על הליבה. זה יכול להיות מועיל לזיהוי השגיאה, אך מציע מידע על איתור באגים פחות מפורט מאשר זיכרון ליבה.

קשורים: כמה גדול צריך להיות קובץ הדף שלך או מחיצת החלפה?

Dump זיכרון אוטומטי: זוהי אפשרות ברירת המחדל והיא מכילה את אותו המידע בדיוק כמו dump זיכרון ליבה. מיקרוסופט אומרת שכאשר קובץ הדף מוגדר לגודל מנוהל על ידי המערכת והמחשב מוגדר לזריקות זיכרון אוטומטיות, "Windows מגדיר את גודל קובץ ההחלפה גדול מספיק בכדי להבטיח שניתן יהיה ללכוד את dump הזיכרון של הליבה. זְמַן." כפי שמציינת מיקרוסופט, דליפות קריסות הן שיקול חשוב כאשר מחליטים איזה גודל קובץ הדף צריך להיות. על קובץ הדף להיות גדול מספיק כדי להכיל את נתוני הזיכרון.

(ללא): Windows לא ייצור זיכרונות dump כאשר הוא קורס.

שמורות זיכרון מיועדות למפתחים

קבצי dump אלה קיימים כדי לספק לך מידע על הגורם להתרסקות המערכת. אם אתה מפתח Windows שעובד על מנהלי התקני חומרה, המידע בקבצי dump הזיכרון האלה יכול לעזור לך לזהות את הסיבה שמנהלי החומרה שלך גורמים למחשב למסך כחול ולתקן את הבעיה.

אבל אתה כנראה רק משתמש רגיל של Windows, לא מישהו שמפתח מנהלי התקנים לחומרה או עובד על קוד המקור של Windows במיקרוסופט. מזבלות התרסקות עדיין שימושיות. ייתכן שלא תזדקק להם בעצמך, אך ייתכן שתצטרך לשלוח אותם למפתח אם אתה נתקל בבעיה במנהלי תוכנה או חומרה ברמה נמוכה במחשב שלך. לדוגמה, באתר סימנטק נכתב כי "פעמים רבות פיתוח של סימנטק יזדקק למזבלה מלאה של זיכרון ממערכת מושפעת כדי לזהות את הגורם להתרסקות." פסולת ההתרסקות עשויה להיות שימושית גם אם אתה נתקל בבעיה עם Windows עצמה, שכן ייתכן שתצטרך לשלוח אותה למיקרוסופט. היזמים שאחראים על התוכנה יכולים להשתמש במזכר הזיכרון כדי לראות בדיוק מה קורה במחשב שלך בזמן ההתרסקות, בתקווה לאפשר להם לאתר ולתקן את הבעיה.

מיניאדמפ לעומת זיכרון

קבצי Minidump שימושיים כמעט לכל אחד מכיוון שהם מכילים מידע בסיסי כמו הודעת השגיאה הקשורה למסך כחול של מוות. הם מאוחסנים בתיקיה C: \ Windows \ Minidump כברירת מחדל. לשני סוגי קבצי ה- dump יש את סיומת הקובץ .dmp.

גם כאשר המערכת שלך מוגדרת ליצור ליבה, זיכרון מלא או אוטומטי של זיכרון, תקבל גם מיני-dump וגם קובץ MEMORY.DMP גדול יותר.

כלים כמו BlueScreenView של Nirsoft יכולים להציג את המידע הכלול בקבצי minidmp אלה. אתה יכול לראות את קבצי הנהג המדויקים המעורבים בהתרסקות, אשר יכולים לעזור בזיהוי הגורם לבעיה. מכיוון שמיני-dumpים כל כך שימושיים וקטנים, אנו ממליצים לעולם לא להגדיר את הגדרת dump הזיכרון ל "(none)" - הקפד להגדיר לפחות את המערכת שלך ליצירת dump זיכרון קטן. הם לא ישתמשו בשטח רב ויעזרו לך אם אי פעם תתקל בבעיה. גם אם אינך יודע להוציא מידע מקובץ ה- minidump בעצמך, תוכל למצוא כלי תוכנה ואנשים שיכולים להשתמש במידע כאן כדי לעזור להצמיד ולתקן את בעיית המערכת שלך.

שקעי זיכרון גדולים יותר כמו שקעי זיכרון ליבה ושקעי זיכרון מלאים מאוחסנים ב C: Windows MEMORY.DMP כברירת מחדל. Windows מוגדר להחליף קובץ זה בכל פעם שהוא יוצר זיכרון חדש, כך שיהיה לך רק קובץ MEMORY.DMP אחד שתופס מקום.

בעוד שגם משתמשי Windows ממוצעים יכולים להשתמש במינידמפ בכדי להבין את הסיבה למסכים כחולים, הקובץ MEMORY.DMP משמש לעתים רחוקות יותר ואינו שימושי אלא אם כן אתה מתכנן לשלוח אותו למפתח. ככל הנראה לא תצטרך להשתמש במידע ניפוי הבאגים בקובץ MEMORY.DMP כדי לזהות ולפתור בעיה בעצמך.

מחק מטומני זיכרון כדי לפנות מקום

קשורים: 7 דרכים לפנות מקום בדיסק הקשיח בחלונות

אתה יכול למחוק את קבצי ה- dmp האלה כדי לפנות מקום, וזה רעיון טוב מכיוון שהם עשויים להיות גדולים מאוד - אם המחשב שלך כולל מסך כחול, יתכן וקובץ MEMORY.DMP של 800 מגה ומעלה תופס מקום. בכונן המערכת שלך.

Windows עוזר לך למחוק קבצים אלה באופן אוטומטי. אם אתה משתמש בכלי השירות לניקוי הדיסקים ואומר לו לנקות את קבצי המערכת, תראה את שני סוגי זיכרונות הזיכרון מופיעים ברשימה. CCleaner וכלים דומים אחרים יכולים למחוק באופן אוטומטי גם זיכרונות. אתה לא צריך לחפור בתיקיית Windows שלך ולמחוק אותם ביד.

בקיצור, קבצי dump זיכרון גדולים יותר אינם שימושיים במיוחד אלא אם כן אתם מתכננים לשלוח אותם למיקרוסופט או מפתח תוכנה אחר כדי שיוכלו לתקן מסך כחול המתרחש במערכת שלכם. קבצי minidump קטנים יותר יעילים יותר מכיוון שהם מכילים מידע חיוני על קריסות מערכת.

קרדיט תמונה: מופשר הות'ה בפליקר