כיצד להסתיר תמונות וסרטונים פרטיים ב- iPhone או ב- iPad שלך

לאפליקציית התמונות של אפל פונקציית "הסתר" מובנית, אך היא אינה מונעת מאנשים שיש להם גישה לטלפון שלכם להסתובב. אם אתה רוצה לוודא שהתמונות והסרטונים הפרטיים שלך באמת נשארים פרטיים, יש לנו כמה טיפים טובים יותר.

כיצד להסתיר תמונות וסרטונים באפליקציית התמונות

כשתצלם תמונה ב- iPhone או ב- iPad שלך, היא תסתיים בספריית התמונות שלך לצד התמונות האחרות שלך. אם לעתים קרובות אתה מצליף בטלפון שלך כדי להציג תמונות של החתול החמוד שלך, יתכן שיש תמונות או סרטונים שאתה לא רוצה שאחרים יראו בזמן שאתה גולש.

כדי למנוע תמונות וסרטונים להופיע בספרייה הרגילה שלך, תוכל להשתמש באפשרות "הסתר" באפליקציית תמונות iOS. זה מסתיר את התצלום או הווידאו מתצוגת הספרייה הראשית בכרטיסייה "תמונות". זה לא יופיע בזמן שאתה גולש, וגם לא תקבל המלצות "בשבילך" על סמך זה.

בצע את הצעדים הבאים כדי להסתיר תמונה או סרטון:

 1. מצא את התמונה או הסרטון שברצונך להסתיר.
 2. הקש על "שתף" בפינה השמאלית התחתונה.
 3. גלול מטה והקש על "הסתר".

התמונה מוסתרת כעת מהעין. כל מה שאתה מסתיר מופיע באלבום שנקרא "מוסתר" בכרטיסייה "אלבומים" באפליקציית התמונות. גלול לתחתית הרשימה ותראה אותה תחת "אלבומים אחרים".

הבעיה בהסתרת הדברים באפליקציית התמונות

כאשר אתה משתמש בשיטה המתוארת לעיל כדי להסתיר תמונה או סרטון, זה מספק מעט מאוד הגנה. אינך יכול "לנעול" את האלבום הנסתר, או אפילו להסתיר תמונה מאחורי זיהוי פנים או מגע, או קוד גישה.

הנושא הגדול ביותר הוא שכל המדיה הנסתרת שלך נגישה במקום אחד. כל מי שיש לו גישה לטלפון הנעול שלך יכול לפתוח את התיקיה הנסתרת שלך בכמה ברזים.

כל מה שהפונקציה "הסתר" באמת עושה זה לסדר את הספרייה הראשית שלך. זה מאפשר לך להחזיק כמה תמונות מבלי למחוק אותן לחלוטין. למרות שבעלי אייפון ואייפד רבים מאמצים את הטריק הזה, כדאי לך להימנע ממנו אם אתה באמת רוצה להסתיר את המדיה הפרטית שלך.

אם למישהו אחר תהיה גישה לטלפון הנעול שלך ואתה חושש לגבי פרטיות, אל תשתמש בתכונה "הסתר". זה אידיאלי אם אתה רוצה לסדר את הספרייה שלך, אבל אתה לא רוצה להפוך אותה למאגר קל למצוא במדיה הכי מביכה שלך.

אפל יכולה לשפר זאת אם האלבום "מוסתר" היה נעול מאחורי סיסמה או סיסמה, יחד עם האפשרות לדרוש מזהה פנים או מגע כדי לגשת אליו.

אנו מקווים כי משהו דומה יוצג ב- iOS 14, או בגרסה עתידית של מערכת ההפעלה של אפל.

כיצד להסתיר תמונות באפליקציית Notes

אפל כוללת אפליקציית Notes, ואחת התכונות הבולטות שלה היא היכולת לנעול תווים בודדים. המשמעות היא שתוכל להוסיף מדיה להערה ואז להוסיף סיסמה. אתה יכול לדרוש מזהה פנים או מגע כדי לפתוח הערות המוגנות באמצעות סיסמה. כמו כן, לאחר שתנעלו תמונה או סרטון בפתק, תוכלו למחוק אותו מספריית התמונות הראשית.

ראשית, עליכם לשלוח את התצלום או הסרטון ל- Notes; בצע את הצעדים הבאים:

 1. מצא את התמונה או הווידאו שברצונך להסתיר באמצעות Notes. (אתה יכול לבחור מספר קבצים.)
 2. הקש על סמל השיתוף בפינה השמאלית התחתונה.
 3. גלול ברשימת האפליקציות והקש על "הערות". (אם אינך רואה את זה, הקש על "עוד" ואז בחר באפשרות "הערות" מרשימת האפליקציות שמופיעה.)
 4. בחר את ההערה שאליה ברצונך לשמור את הקבצים המצורפים (כברירת מחדל, זה יהיה "הערה חדשה") והקלד תיאור טקסט בשדה למטה.
 5. הקש על "שמור" כדי לייצא את המדיה שלך ל- Notes.

כעת בצע את השלבים הבאים כדי לנעול את ההערה שיצרת זה עתה:

 1. הפעל את אפליקציית Notes ומצא את ההערה שיצרת זה עתה (הוא אמור להיות בראש הרשימה).
 2. החלק שמאלה בכותרת ההערה כדי לחשוף את סמל המנעול.
 3. הקש על סמל המנעול כדי לנעול את ההערה. אם לא נעלת הערה לפני כן, תתבקש ליצור סיסמה ולהפעיל זיהוי פנים או מגע. תשתמש בסיסמה זו לכל ההערות הנעולות, אז וודא שזה משהו שתזכור או אחסן אותו במנהל סיסמאות.

מעכשיו, כדי לנעול או לבטל את נעילת ההערה, הקש עליה ולאחר מכן הרשאת גישה באמצעות הסיסמה שלך, זיהוי פנים או טביעת אצבע.

יש גם מגבלות לשיטה זו. לדוגמה, אינך יכול לשתף קבצים מצורפים מתמונות להערה קיימת הנעולה, גם אם תבטל את הנעילה ידנית מראש. זה מקשה על שימוש בפתק אחד לכל התוכן הנסתר שלך.

עם זאת, באפשרותך ליצור תיקיה (למשל, "פרטי" או "מוסתר") בתוך אפליקציית Notes ולהכניס שם כל הערה פרטית. למרות שאינה אידיאלית, שיטה זו מציעה יותר אבטחה מאלבום "מוסתר" לא מאובטח של אפל.

אם אתה משתמש בשיטה זו, עם זאת, אל תשכח לחזור לספריית התמונות שלך ולמחוק את כל התמונות שהסתרת ב- Notes!

קשורים: כיצד לבחור את מנהל הסיסמאות המועדף עליך למילוי אוטומטי ב- iPhone או iPad

השתמש בהערות מאובטחות במנהל הסיסמאות שלך

אפליקציות מסוימות, כמו מנהלי סיסמאות, מתוכננות מתוך מחשבה על אבטחה. הם מקלים על שימוש בתעודות ייחודיות ברחבי האינטרנט על ידי זכירת סיסמת מאסטר יחידה. רוב מנהלי הסיסמאות מאחסנים יותר מסתם סיסמאות.

זה כולל, אך אינו מוגבל, מידע בנקאי, עותקים סרוקים של מסמכים חשובים, תעודות לידה ואפילו תמונות או סרטונים. שיטה זו דומה לאחסון המדיה הפרטית שלך ב- Notes, אלא שאתה משתמש באפליקציה או שירות של צד שלישי במקום זאת.

כל מנהל סיסמאות שמאפשר להוסיף קבצים מצורפים להערות צריך לעשות את העבודה. עם זאת, הקילומטראז 'שלך עשוי להשתנות בהתאם לתוכן הווידאו בשל כמות השטח הנדרשת. כשמדובר באיזה מנהל סיסמאות להשתמש, בדוק את LastPass, 1Password, Dashlane או Bitwarden.

זכור שמנהלי סיסמאות רבים מסתנכרנים דרך האינטרנט, מה שאומר שהתוכן הנסתר שלך יעלה לאינטרנט. כמובן שהיא תוגן באמצעות סיסמת המאסטר שלך, שהיא בטוחה יותר מאשר סינכרון עם תמונות iCloud, או כל שירות תמונות מקוון אחר.

קשורים: כיצד לבחור את מנהל הסיסמאות המועדף עליך למילוי אוטומטי ב- iPhone או iPad

הסתר תמונות וסרטונים באפליקציית Locker File

אתה יכול גם להשתמש בארון קבצים ייעודי כדי להסתיר תמונות או קטעי וידאו שאתה מעדיף לשמור על פרטיות. יישומים אלה תוכננו במיוחד מתוך מחשבה על פרטיות. הם מציעים קוד גישה פשוט או נעילת סיסמה, ואזור בו תוכלו לאחסן קבצים. אתה פותח את האפליקציה, פותח אותה באמצעות הסיסמה או קוד הסיסמה שלך ואז תוכל לגשת לכל מדיה ששמרת שם - פשוט!

נעילת תיקיות, קמרון תמונות פרטי, Keepsafe ואפליקציות סודיות נעילת תמונות הם רק כמה מהיישומים הרבים לנעילת קבצים הזמינים ב- App Store. בחר אחד שאתה סומך עליו. ודא שיש לו ביקורות הגונות ולא נועל יותר מדי תכונות מאחורי רכישות מתוך האפליקציה.

שוב, זכור אם אתה משתמש בשיטה זו, אתה עדיין צריך למחוק את המדיה שברצונך להסתיר מספריית היישומים הראשית של תמונות לאחר שתאחסן אותה בארונית הקבצים.

שקול למחוק את התמונות מהטלפון שלך

במקום לשמור תמונות וסרטונים פרטיים נעולים במכשיר שלך, כדאי לך לשקול לאחסן אותם במקום אחר. אולי הם יהיו בטוחים יותר במחשב הביתי שלך מאשר בטלפון שלך. בדרך זו לא ניתן למצוא אותם בקלות אם תשאיר את הטלפון ללא השגחה.

הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא פשוט להזיז אותם מהמכשיר שלך. אם יש לך מק, אתה יכול לעשות זאת באופן אלחוטי באמצעות AirDrop. מצא את התמונות שברצונך להעביר, הקש על שתף ולאחר מכן בחר "AirDrop" ואחריו ה- Mac שלך כדי להתחיל בהעברה.

אתה יכול גם לחבר את ה- iPhone או ה- iPad למחשב Mac או Windows שלך. בחר "אמון" כדי לאשר את המכשיר ולאחר מכן ייבא את התמונות שלך כמו במצלמה דיגיטלית.

תמונות macOS מתכוננות אוטומטית לייבוא ​​מדיה כשאתה מחבר iPhone. אם יש לך מחשב Windows 10, השתמש באפליקציית תמונות שווה ערך כדי לעשות את אותו הדבר. גרסאות ישנות יותר של Windows טוענות את האייפון שלך ככונן נשלף ישן רגיל, מה שמקל על ייבוא ​​התמונות שלך.

אם אינך מעוניין בייבוא ​​ידני, תוכל להשתמש בשירות כמו תמונות Google או Dropbox במקום זאת. רק זכור, יש סיכון מובנה בכל פעם שאתה מציב תמונות באינטרנט. בנוסף, עליכם לשקול האם אתם סומכים על תאגיד כמו גוגל עם הנתונים הפרטיים ביותר שלכם.

ושוב, אל תשכח למחוק את תמונות המקור או קטעי הווידאו שלך לאחר שתעביר אותם.

שמור על אבטחת הטלפון שלך

חשוב להבטיח שאנשים אחרים לא יוכלו לפתוח את הטלפון שלך בקלות - במיוחד אם אתה שומר תמונות פרטיות בתיקיה הרגילה "מוסתרת" באפליקציית התמונות. אתה יכול להוסיף סיסמה כדי להגן עליו - פשוט עבור אל הגדרות> זיהוי פנים וסיסמה (או הגדרות> זיהוי מגע וקוד סיסמה, במכשירים ישנים וב- iPad).

כמו כן, הימנע מהשארת הטלפון ללא השגחה, ואם כן, וודא שהוא נעול מאחורי סיסמה שרק אתה יודע.

כמה דרכים אחרות בהן אתה יכול לשמור על רמת אבטחה גבוהה יותר עבור ה- iPhone שלך ​​כוללות בדיקת הגדרות האבטחה והפרטיות שלו באופן קבוע ומעקב אחר כמה כללי אבטחה בסיסיים של iOS.

קשורים: 10 צעדים קלים לאבטחת iPhone ו- iPad טובים יותר