האתרים הטובים ביותר לשיתוף סרטונים (באופן ציבורי או פרטי)

פעם היה זמן שבו שיתוף וידאו באינטרנט היה עבודה קשה. בימים אלה, הבעיה הפכה להיות יותר מדי אפשרויות. בין אם אתה רוצה לשתף סרטון עם העולם, או רק להציג אותו לחברים ובני משפחתך, האתרים הבאים יעזרו לך.

YouTube: האפשרות הטובה ביותר עבור רוב האנשים

יוטיוב היא פלטפורמת שיתוף הווידאו הגדולה בעולם. זה קל למדי לשימוש (אפליקציות וידאו רבות אף תומכות בהעלאה ישירות ל- YouTube), ותוכלו לשתף סרטונים באופן ציבורי או פרטי בחינם.

כדי להעלות סרטון, תזדקק לחשבון גוגל ולהיות מחובר ל- YouTube. בפינה השמאלית העליונה של המסך תראה את האפשרות להעלות את הסרטון שלך.

לחיצה על הכפתור תוביל למסך הבא. לאחר מכן תוכל לבחור את קבצי הווידאו שלך מהמחשב שלך או לגרור ולשחרר את הקבצים באזור ההעלאה.

תוכל גם להעלות סרטונים באופן פרטי ב- YouTube אם תרצה בכך. האופציה אינה פשוטה, אז נסביר. אם תלחץ על התפריט הנפתח שאומר "ציבורי", תראה ארבע אפשרויות.

פירוש האפשרות "ציבורי" הוא שהסרטון שתעלה יהיה ציבורי ויופיע בחיפושים ביוטיוב אחר המונחים הרלוונטיים. האפשרות "מתוזמן" הופכת את הסרטון לציבורי אך מגדירה את זמינותו לתאריך ושעה ספציפיים.

לשמירת סרטונים פרטיים, ישנן שתי אפשרויות, ומשמעותן היא:

  • פרטי : סרטונים פרטיים ניתנים לצפייה רק ​​על ידי אנשים שאתה מאשר. תוכלו להזמין עד 50 אנשים באמצעות דוא"ל לצפות בסרטון ורק הם יוכלו לצפות בסרטון. גם אם אחד מאותם חברים ישתף את הסרטון עם מישהו אחר, אותם אנשים לא יוכלו לצפות בו אלא אם הוספתם אותם לרשימה. גם סרטונים פרטיים אינם מופיעים בחיפוש ב- YouTube.
  • לא רשום : סרטונים שאינם רשומים דומים למדי לסרטונים ציבוריים, אך אינם מופיעים בתוצאות החיפוש של YouTube. זו אפשרות טובה אם יש לך סרטון שתרצה לשתף עם יותר מ -50 אנשים, אך אינך רוצה שהציבור הרחב יתקל בו בקלות יתרה.

רמת הפרטיות שתרצו להגדיר בכל סרטון היא הבחירה שלכם. אתה יכול להעלות את כל הסרטונים שלך בפומבי, או ליצור אוסף פרטי רק לחברים ובני משפחה.

אלבומי Google: שיתוף פשוט יותר, מתאים לאלבומים משותפים

תמונות גוגל היא עוד דרך מצוינת לשתף סרטונים. היתרון של תמונות גוגל הוא שיש לו ממשק פשוט יותר מ- YouTube ושיתוף קל יותר באמצעות הטלפון הנייד שלך. יתכן אפילו שהסרטונים שלך כבר הועלו לאתר אם אתה משתמש בתמונות Google. השירות תומך גם באלבומים, שיכולים לכלול גם תמונות וגם קטעי וידאו, מה שהופך אותו לאופציה מצוינת לשיתוף תמונות וסרטונים יחד.

אתה יכול להעלות סרטון באופן ידני או להשתמש באחד מהסרטונים שהטלפון שלך גבה באופן אוטומטי, אך אלבומים משותפים נותנים לך שליטה רבה יותר ומאפשרים לאנשים אחרים לתרום לאלבום כך שניתן יהיה לארגן תמונות וסרטונים מכולם באותו מקום.

אתה מתחיל ביצירת אלבום משותף.

במסך הבא, לחץ על סמל השיתוף.

במסך הבא תשתף את האלבום עם אנשים אחרים באמצעות כתובות הדוא"ל שלהם. אתה יכול גם ליצור קישור הניתן לשיתוף ולשלוח אותו לאנשים במקום.

לגבי פרטיות, ישנם שלושה דברים שעליך לדעת על תמונות Google.

  • כל מי שיש לו את הקישור יכול לגשת לאלבומים או תמונות שאתה משתף . לא משנה מי שלח להם את הקישור.
  • בתוך אלבומים משותפים, אתה יכול לבטל את האפשרות לתת לאנשים אחרים לתרום.
  • אם אתה הופך אלבום משותף לפרטי בעתיד, כל התמונות והסרטונים שתרמו אחרים יימחקו מהאלבום.

לכן, תמונות Google אינן מאובטחות בדיוק כמו YouTube אם יש לך סרטונים שעבורם ברצונך להגביל את הגישה. אבל, היכולת לשלב קטעי וידאו ותמונות לאלבומים היא נהדרת ולתת לאנשים אחרים לתרום להם זה יכול להיות מאוד כיף.

פייסבוק: נהדר אם אתה (או האנשים שאתה משתף איתם) כבר בפייסבוק

אחת הדרכים הקלות ביותר לשתף את הסרטון שלך היא להעלות אותו לפייסבוק. לרוב האנשים יש חשבון פייסבוק, מה שמקל על שיתוף הסרטון שלך עם כולם. בחר באפשרות תמונה / וידאו ממסך ההודעה כדי להעלות את הסרטון. כברירת מחדל, הגדרות הפרטיות של הסרטון יהיו זהות להגדרת הפרסומים שלך. אז אם עדכוני הסטטוס שלך מוצגים רק לחברים שלך, גם הסרטון שלך יהיה.

ניתן לכוונן זאת על ידי הגדרת אפשרויות פרטיות לפוסטים בודדים. לדוגמא, אם אתה מוגדר לפרסם בפומבי בפייסבוק כברירת מחדל, אתה עדיין יכול לפרסם סרטון פרטי על ידי לחיצה על התפריט הנפתח באותו פוסט ובחירת אפשרות פרטיות אחרת.

אם יש לך ספק לגבי מי יוכל לראות את הסרטון שלך, פייסבוק הרכיבה מדריך מועיל שתוכל לעבור.

אם אתה מוצא את זה מסובך, תוכל ליצור קבוצת פייסבוק במקום ולהעלות לשם את הסרטון שלך. רק האנשים שאתה מקבל כחברים בקבוצה יוכלו לראות את הסרטונים שאתה מעלה לשם.

Vimeo: טוב לסרטונים מקצועיים

Vimeo היא פלטפורמת שיתוף וידאו בדומה ליוטיוב. ההבדל הוא ש- Vimeo משמש בדרך כלל יוצרי וידאו מקצועיים כדי להראות את עבודתם. אבל אתה יכול להשתמש ב- Vimeo כדי להעלות את הסרטונים הביתיים שלך או כל סרטון אחר שאתה אוהב. Vimeo אינו מציג מודעות ונתמך על ידי יוצרים מקצועיים המשלמים דמי מנוי על מנת לארח את הסרטונים שלהם.

יש גם תוכנית חינמית, אך יש לה גבולות מסוימים. לדוגמא, אתה מוגבל ל -500 מגהבייט של העלאות בשבוע ולסך כולל של 5 גיגה-בייט. אתה גם לא יכול להשתמש בתוכנית החינמית להעלאת סרטונים לעסק (וזה כולל סרטונים המכילים צורת פרסום כלשהי). תוכניות בתשלום מתחילות ב -7 דולר לחודש ועולות עד 75 דולר לחודש. מגבלות מפורטות של התוכנית החינמית מפורטים במסמכי העזרה של Vimeo.

Vimeo תומך גם בבקרות פרטיות בסרטונים שהועלו. ישנן אפשרויות פרטיות רבות, ורובן זמינות אפילו עבור חברים בחינם, כולל אפשרות להגנה באמצעות סיסמה על הסרטונים שלך.

תוכל למצוא פרטים נוספים על כל אפשרויות הפרטיות בדף הסקירה של Vimeo.

אחסון בענן: טוב אם אחרים צריכים להוריד את הסרטון שלך

יש הרבה ספקי אחסון בענן שבהם אתה יכול להשתמש כדי לשתף סרטונים, כולל Google Drive, OneDrive ו- Dropbox. לצורך הדגמה נשתמש ב- Google Drive כדוגמה.

בכל פלטפורמות האחסון בענן, הרעיון מאחורי ארגון הסרטון שלך זהה. אתה יכול ליצור תיקיה, להוסיף אליה את הסרטונים שלך ואז לשתף את התיקיה עם האנשים שאתה רוצה. אתה יכול לשתף קבצים בודדים, אך בעל תיקיה כמעט תמיד טוב יותר. במקרה של כונן Google, אתה מוסיף את הווידאו לתיקיה ואז לחץ על התפריט הנפתח לצד שם התיקיה כדי לראות את אפשרות השיתוף.

לאחר מכן תוכל לשתף את התיקיה בשלוש דרכים.

  • ציבורי : התיקיה תתווסף לאינדקס על ידי גוגל, וכל אחד באינטרנט יכול למצוא ולהציג אותה.
  • משותף עם אנשים נבחרים : באפשרותך להזין כתובות דוא"ל של אנשים שאיתם ברצונך לשתף את התיקיה. תוכל גם לקבוע אם הם יכולים להוסיף אנשים נוספים לבריכת השיתוף.
  • משותף עם קישור : פעולה זו תיצור קישור ייחודי לתיקיה, וכל מי שיש לו גישה לקישור יוכל להציג את תוכן התיקיה. שאר תוכן Google Drive שלך ​​לא ישותף.

ספקי אחסון ענן אחרים עשויים להתמודד עם שיתוף באופן שונה, לכן עיין בעיון בתיעוד שלהם כדי להבין את ההבדל.

דבר חשוב לציין לגבי השימוש באחסון ענן הוא שרוב ספקי הענן לא מאפשרים לך לצפות בסרטון באינטרנט. אתה והאנשים שאיתם אתה משתף את הסרטון תצטרך כנראה להוריד את הסרטון למחשב או לטלפון נייד ואז לצפות בו. כמובן, אם זה מה שאתה רוצה שאנשים יוכלו לעשות, אז שיתוף בענן הוא אופציה נהדרת.

אשראי תמונה: studiostock / Shutterstock