כיצד לשדרג ולהתקין מעבד או לוח אם חדש (או שניהם)

אז אתה רוצה מעבד חדש. החדשות הרעות הן שכנראה תזדקק ללוח אם חדש (ואולי RAM) כדי להתאים איתו. החדשות הגרועות יותר הן שכאב אמיתי להחליף את כל החומרה הזו.

אך לפני שתחליף את כל החלקים, תצטרך לבחור את החומרה הנכונה להחלפה. אם לוח האם או שהמעבד שלך פשוט לא תקין, אתה יכול פשוט לבצע החלפה ישירה על ידי התקנת אותו דגם. אם ברצונך לשדרג, תצטרך לחקור תחילה קצת.

בחירת משולב המעבד והלוח האם החדש שלך

אם אתה רוצה מעבד חזק יותר, תצטרך לוודא שיש לך את לוח האם הנכון לתמוך בו. ומכיוון שלוח האם מתחבר כמעט לכל חלקי חומרה אחרים בשולחן העבודה שלך, זה לא עניין של מה בכך. עבור ברשימה על מנת לבדוק אם כל החומרה שלך תואמת - אם אתה רואה פערים, ייתכן שיהיה עליך להחליף גם את החלקים האלה.

איזה מעבד אני רוצה?

זו שאלה מורכבת, וכנראה יותר ממה שאנחנו יכולים להסביר במדריך זה. ככלל, מעבדים מהירים יותר וליבות עיבוד רבות יותר פירושם ביצועים טובים יותר ומחירים גבוהים יותר. אבל בגלל המורכבות של עיצובי המעבדים, זה לא כל כך חתוך ויבש: מעבדים שעונים במהירויות דומות, אך עם ארכיטקטורה שונה עשויים להיות בעלי ביצועים שונים בתכלית.

אם אתה יכול להרשות לעצמך, אתה רוצה לבחור את המעבדים מהדור האחרון - הם נוטים להתרענן במחזור מעט פחות מפעם בשנה. בצד אינטל, מעבדי Core i5 מהווים איזון טוב בין עלות לביצועים; זה די והותר למשחקי המחשב התובעניים ביותר, למשל. Core i7 ו- i9 הם מתקדמים יותר עבור חובבי ביצועים או מכונות תחנת עבודה, בעוד שבבי Core i3, Pentium ו- Celeron מיועדים לבניית תקציב.

בצד של AMD, סדרת Ryzen החדשה מציעה מגוון מפתיע של ביצועים ומחירים. המשפחות Ryzen 3 ו- Ryzen 5 הן בחירות טובות באמצע הדרך, חלקן מציעות גרפיקה משולבת של Radeon ליכולות משחק באמצע הטווח ללא כרטיס גרפי נפרד. Ryzen 7 וסדרת Ryzen Threadripper מהשורה הראשונה מיועדים לנרקומנים בביצועים.

איזה שקע אני צריך?

"השקע" הוא החלק בלוח האם המחזיק את המעבד במקום ומחבר אותו עם שאר הרכיבים האלקטרוניים במחשב האישי. כל דור שקעים תומך בכמה עשרות דגמים שונים של מעבד; הם בדרך כלל נמשכים כמה שנים לפני שהם משודרגים על ידי היצרן. לכן, אם המחשב שלך רק בן כמה שנים, ייתכן שתוכל לשדרג למעבד חזק יותר המשתמש באותו שקע. כמובן, עדיין תצטרך לבדוק את המפרט של לוח האם שלך. זה שיש לו את השקע הנכון לא אומר שכל מעבד שיכול להיכנס לשקע זה נתמך.

אם אתה משתמש במחשב ישן יותר ואתה רוצה שיפור ביצועים גדול, אתה מסתכל על שדרוג המעבד וגם לוח האם - ואולי גם ה- RAM שלך.

בדיקת התאימות הראשונה לשקע המעבד היא המותג. שתי החברות המספקות כמעט את השוק הצרכני הכולל עבור מעבדים הן AMD ואינטל. אינטל היא מובילת השוק הברורה, אך AMD נוטה להציע ביצועים דומים ברמות מחירים נמוכות מעט יותר.

שקעי הצרכן של אינטל מהשנים האחרונות כוללים את הדברים הבאים:

 • LGA-1155: תומך במעבדי אינטל משנת 2011 עד 2012
 • LGA-1150: תומך במעבדי אינטל משנת 2013 עד 2015
 • LGA-1151: תומך במעבדי אינטל משנת 2016 ועד כתיבת שורות אלה.
 • LGA-2066: תומך במעבדי סדרת X החדשים, זמינים רק בלוחות אם יוקרתיים

קווי השקעים האחרונים של AMD הם כדלקמן:

 • AM3: תומך במעבדי AMD בין השנים 2009 ל 2011.
 • AM3 +: תומך במעבדי AMD משנת 2011 עד 2016. ניתן לשדרג כמה לוחות אם ישנים יותר של AM3 לתמיכה ב- AM3 + עם עדכון BIOS.
 • AM4: תומך במעבדי AMD משנת 2016 ועד למועד הכתיבה.
 • FMI: תומך במעבדי AMD APU משנת 2011.
 • FM2: תומך במעבדי AMD APU בין 2012 ל 2013.
 • FM2 +: תומך במעבד AMD APU בין 2015 ל 2015.
 • TR4: תומך בשבבי Threadripper מתקדמים של AMD משנת 2017 ועד למועד הכתיבה.

באיזה גודל לוח האם שלי צריך להיות?

גודל לוח האם תלוי בעיקר במקרה שלך. אם אתה משתמש במקרה רגיל של ATX באמצע המגדל, תרצה לוח אם בגודל מלא של ATX. אם אתה משתמש במקרה קומפקטי, כמו Micro-ATX או Mini-ITX, תרצה את לוח האם המתאים Micro-ATX או Mini-ITX. פשוט, נכון?

לא משנה באיזה גודל התיק שלכם, כנראה שתמצאו לוח אם שמתאים למידותיו ולצרכים שלכם. לדוגמא, יש שפע של לוחות אם Mini-ITX התומכים בכרטיסי גרפיקה מתקדמים והרבה זיכרון RAM. אתה באמת מוגבל רק על ידי התקציב שלך כאן.

אין סיבה ללכת על לוח אם קטן יותר אם המקרה שלך יכול להתאים לזה גדול יותר, שכן העיצובים הקטנים נוטים להיות יקרים יותר עם אותן יכולות. אבל אם מסיבה כלשהי תמצא אחד קטן יותר שאתה רוצה, כאילו שאתה עובר למקרה חדש או שאתה מתכנן ללכת לבנות קומפקטית יותר בעתיד, אתה מכוסה. המקרים המודרניים כוללים שפע של נקודות הרכבה ללוחות האם הקטנים מגודלם המרבי.

איזה RAM אני צריך?

תמיכת ה- RAM של לוח האם שלך תלויה באיזה מעבד ושקע שהוא מיועד לקבל. לוחות אם יכולים לתמוך רק בדור אחד של זיכרון RAM שולחני, מכיוון שהם אינם תואמים זה לזה. רוב לוחות האם החדשים יתמכו ב- DDR4, אך מעטים מהשנים האחרונות הולכים על ה- DDR3 הוותיק והזול יותר.

ללוחות האם יש גם יכולות RAM ומהירויות מרביות. אז אם אתה מחליף את לוח האם שלך וברצונך לשמור על ה- RAM הנוכחי שלך, ודא שהוא תואם גם לסוג וגם לכמות ה- RAM שבו אתה משתמש. זכור גם שקיבולת ה- RAM המרבית מניחה שכל חריץ DIMM מלא. כך שלוח אם בגודל מלא עם ארבעה חריצים וקיבולת מקסימלית של 32 ג'יגה יכול לקבל 8 ג'יגה-בייט RAM לכל חריץ, אך לוח אם קטן יותר עם שני חריצים בלבד ואותו מקסימום ידרוש 16 ג'יגה-בייט RAM בכל חריץ כדי להגיע אליו. כמובן, אתה יכול ללכת על יכולות זיכרון RAM נמוכות יותר כדי לחסוך קצת כסף (ואולי לא תזדקק לכמות שאתה חושב שאתה עושה).

כמעט כל מחשבים שולחניים משתמשים במודולי RAM בגודל שולחן העבודה. כמה מדגמי לוח האם הקטנים בתקן Mini-ITX ישתמשו במקום זאת במודולי ה- RAM הקטנים של המחשב הנייד.

לאילו חריצי הרחבה ונמלים אני צריך?

אם אתה גיימר, אתה תרצה לפחות חריץ PCI-Express אחד בגודל מלא ובקיבולת ה- x16 המהירה ביותר. זה מיועד לכרטיס המסך שלך. הגדרות מולטי-GPU נדירות בימינו, אך ברור שאם יש לך יותר מכרטיס אחד, תזדקק למספר חריצי PCI-E כדי לתמוך בהם. מערכות ריבוי הכרטיסים השונות (SLI ו- Crossfire) דורשות גם תמיכה ספציפית בתקנים שלה מיצרן לוחות האם.

ניתן להשתמש בחריצי הרחבה אחרים ליישומים כלליים יותר, כמו כרטיסי Wi-Fi, כרטיסי קול, חריצי USB נוספים וכן הלאה. מה שאתה צריך תלוי במה המערכת הנוכחית שלך משתמשת ובמה שאתה רוצה. כדי לכסות על עצמך לכל הפחות, ודא שלכל חומרה המותקנת במערכת הנוכחית שלך יש מקום ללכת על לוח האם החדש שלך.

עם זאת, בדוק מה מובנה בלוח האם החדש שאתה שוקל. אם למחשב הישן יש כרטיס קול נפרד וכרטיס Wi-Fi, אך בלוח האם החדש יש תכונות מובנות, ייתכן שלא תזדקק לחריצים הנוספים עבורם.

כרטיסי PCI-Express וכרטיסי PCI רגילים מגיעים בגדלים ובמהירויות שונות, שלא בהכרח תואמים זה את זה. קרא מאמר זה כדי ללמוד כיצד לזהות את ההבדלים ולהבין מה תזדקק.

תקן M.2 החדש מאפשר להתקין כונני אחסון במצב מוצק במהירות גבוהה בצפיפות גבוהה ישירות ללוח האם, מבלי לחבר כונן קשיח או SSD קונבנציונאלי. אם אתה לא משתמש בכונן M.2 כרגע, אתה לא בהכרח צריך את התכונה הזו בלוח האם החדש שלך, אבל זה הטבה נחמדה אם אתה מתכנן לשדרג.

חומרה אחרת של לוח האם תלויה ברכיבים שיש לך כרגע או ברצונך. יהיה עליך לוודא שיש מספיק חריצי SATA לכל כונני האחסון והדיסק שלך, ובדרך כלל קיימים ברוב לוחות האם. יהיה עליך שיהיה יציאת וידאו בלוח הקלט / הפלט הראשי של לוח האם התואם לצג שלך, אם אינך משתמש בכרטיס גרפי נפרד. תזדקק למספיק יציאות USB לכל האביזרים שלך, יציאת Ethernet אם לא תשתמש ב- Wi-Fi וכן הלאה. השתמש כאן בשכל הישר ותוכל להיות מכוסה.

מה לגבי ספק הכוח שלי?

שאלה טובה. אם המעבד שאליו אתה משדרג דורש יותר כוח משמעותי מכפי שהמערכת הנוכחית שלך משתמשת בו, ייתכן שתצטרך לשדרג אותו גם כן.

ישנם שני משתנים נוספים שיש לקחת בחשבון כאן: כבל החשמל הראשי של לוח האם וכבל החשמל של המעבד. כבלים חשמליים של לוח האם מגיעים בסוגים של 20 פינים ו- 24 פינים. לרוב ספקי הכוח המודרניים יש כבל שמסתיים במחבר 20 פינים, אך כולל מחבר 4 פינים נוסף כדי להכיל את חריצי 24 הפינים.

כבל החשמל של המעבד מתחבר גם ללוח האם, אך קרוב יותר לשקע המעבד. בהתאם לעיצוב המעבד שלך ולדרישות ההספק שלו, אלה יכולים להגיע בעיצוב 4 פינים ו 8 פינים. כמה שקעים בעלי ביצועים גבוהים זקוקים לכבלים נפרדים של 8 פינים ו -4 פינים בסך כולל של 12. בדוק את המפרט של ספק הכוח שלך כדי לראות במה הוא תומך.

כיצד להחליף את המעבד בלבד

אם יש לך מעבד זהה שאתה רוצה להחליף במערכת שלך, או כזה התואם לשקע המכונה הנוכחי שלך ולחומרה אחרת, זה לא טרחה ענקית להוציא אותו. בצע את השלבים הבאים.

תזדקק למברג עם פיליפס ומקום עבודה נקי ויבש, רצוי ללא שטיח. אם הבית שלך מועד במיוחד לסטטי, כדאי לך להשתמש בצמיד אנטי סטטי. כוס או קערה שימושיים גם להחזקת ברגים רופפים. אתה יכול להשתמש מחדש במקרר המעבד מהמערכת הנוכחית שלך או להחליף אותו במערכת חדשה, אך אם המעבד החדש שלך אינו כולל הדבקה תרמית בחבילה, תצטרך לקבל זאת גם כן. הדבק תרמי מסייע בהובלת חום מהמעבד שלכם למקרר המעבד, וזה הכרחי.

ראשית, נתק את כל כבלי החשמל והנתונים מהמחשב והעבר אותו לסביבת העבודה שלך. הסר את הברגים המחזיקים את לוח הגישה השמאלי מהמקרה - אלה נמצאים בגב המכונה, מוברגים בקצה. לאחר מכן תוכל להחליק את לוח הגישה ולהשאירו בצד. (אם המקרה שלך הוא עיצוב קטן או יוצא דופן, עיין במדריך לקבלת הוראות מדויקות.)

הציבו את המחשב על צדו, כאשר לוח האם כלפי מעלה. אתה אמור להיות מסוגל להסתכל מטה אל לוח האם עם כל היציאות והחיבורים השונים שלו. מצנן המעבד הוא הגאדג'ט הגדול עם חתיכת מתכת גדולה (גוף הקירור) ומאוורר אחד או יותר מחוברים אליו.

יהיה עליך להסיר את המצנן לפני שתוכל לגשת למעבד. עבור מצנן המניות של אינטל זה פשוט יחסית: אנחנו פשוט מסובבים את הברגים בכל ארבע הפינות ואז מרימים אותו. תהליך זה יכול להיות מורכב אם אתה משתמש במקרר לאחר השוק, הדורש מתאמים וקצת עבודה הדוקה.

עיין במדריך למקרר שלך אם זה לא מובן מאליו. מערכות מורכבות יותר מקוררות מים עשויות לדרוש גם טכניקות מתקדמות. סביר להניח שתוכל למצוא סרטונים באינטרנט של אנשים שמסירים ומצמידים את המצנן שבו אתה משתמש. שווה לעשות קצת מחקר.

לפני שאתה מרים את המצנן, בדוק את כבל החשמל המחובר למאוורר. זה כנראה מחובר למתאם חשמל בעל 4 פינים, איפשהו ליד שקע המעבד. משוך אותו בעדינות, ואז תוכל להסיר את כל המצנן.

עכשיו אתה מסתכל ישירות למעבד המחשב שלך. החומר הג'לטיני שמעליו הוא הדבק התרמי המאפשר העברת חום ביעילות למקרר. אל תדאג אם זה קצת מבולגן.

כעת תרצה להרים את לוח השימור מהמעבד. השיטה לעשות זאת משתנה משקע לשקע, אך בדרך כלל יש מנוף המחזיק אותו ו / או בורג ליתר ביטחון. בשקע Intel LGA-1151 שלנו אנו משחררים את המנוף ומרימים את הצלחת.

בשלב זה הדבר היחיד שמחזיק את המעבד הוא כוח הכבידה. אחזו בזהירות באצבעכם והרימו אותה החוצה. הניחו אותו בצד. אם זה שבור ולא נותר לך שום שימוש בזה, אתה לא צריך לתינוק אותו. אבל אם אתה מקווה להשתמש בו בעתיד, תרצה לנקות את הדבק התרמי בעזרת קצה טיפ וקצת אלכוהול איזופרופיל ולהכניס אותו לשקית אנטי סטטית. אתה גם רוצה לעשות את אותו הדבר בתחתית גוף הקירור שהסרת, אם אתה מתכנן להשתמש בו שוב.

עכשיו תסתכל על שקע המעבד בלוח האם. אם נותרה משחה תרמית בשקע ליד סיכות המגע החשמלי בשקע עצמו, נקו אותן בזהירות במטלית יבשה או בקצה Q. אתה מנסה להימנע מלהכניס דבק בין המעבד לסיכות קשר אלה בעת התקנת המעבד החדש.

(אם אתה משדרג למקרר מעבד גדול יותר בשלב זה, עצור. יתכן שתצטרך להתקין לוח אחורי בצד הנגדי של לוח האם. עיין בהוראות אם אינך בטוח).

הסר כעת את המעבד החדש מאריזתו. הכנס אותו לשקע המעבד הפתוח בלוח האם. רוב עיצובי המעבד המודרניים יכולים להתאים רק בדרך אחת - בדוק אנשי קשר בתחתית המעבד והשקע כדי לוודא שאתה מתקין אותו כהלכה. עליו להחליק או לשבת במקום בקלות, מבלי שתלחץ עליו כל לחץ.

כשישבת את המעבד, הנמיך את הלוח עליו והתקן את כל שיטת השמירה המשמשת על השקע. אל תכריח את זה חזק מדי: אם אתה מרגיש יותר מחצי קילוגרם (כחצי קילוגרם) של כוח שדוחף לאחור על האצבע שלך, ייתכן שהמעבד לא יושב כראוי. משוך אותו החוצה ונסה שוב.

אם למקרר שהגיע עם המעבד שלך, הדבק תרמי מוחל מראש בתחתית, אתה מוכן להתקין אותו. אם לא, לחץ על טיפת משחה תרמית בגודל אפונה אל מרכז המעבד מצינור ההדבקה. אתה לא צריך הרבה. זה מתפשט באופן שווה כאשר אתה נועל את המצנן במקום.

כעת התקן מחדש את המצנן. שוב, השיטה לעשות זאת תשתנה בהתאם לעיצוב המצנן. אם אתה משדרג למקרר חדש וגדול יותר, תניח אותו על לוח הגיבוי שהזכרתי קודם. אם אתה מחליף אותו במקרר מלאי, פשוט דפוק אותו. בשני המקרים, אל תשכח לחבר את מאוורר הקירור לאחד מתקעי המאוורר הארבעה פינים בלוח האם כשהוא במקום.

כאשר המעבד והמקרר מותקנים מחדש, אתה מוכן לסגור את מארז המחשב האישי שלך. החזר את לוח הגישה והברג אותו בחלק האחורי של המסגרת. כעת החזיר אותו למקומו הרגיל והפעל אותו לבדיקה.

החלפת לוח האם והמעבד

זו הפעולה המורכבת יותר. תצטרך ללכת באמצע הדרך כדי לפרק לחלוטין את המחשב שלך כדי להוציא לוח אם ישן ולוח חדש פנימה. הקדש מספר שעות למשימה זו אם אתה מכיר בדרך כלל את חומרת המחשב, ואולי קצת יותר אם אתה לא.

שים לב גם כי החלפת לוח האם שלך, במיוחד במודל אחר, בדרך כלל מחייבת אותך להתקין מחדש את מערכת ההפעלה שלך ולשחזר אותה . לפני שתתחיל, תרצה לגבות את כל הנתונים וההגדרות שלך, במידת האפשר, וכדי שיהיה לך אמצעי התקנה עבור מערכת ההפעלה החדשה שלך. באמת, אתה צריך לשקול את זה יותר לבנות מחשב חדש ושימוש חוזר בחלקים ישנים מאשר פשוט לשדרג את המחשב שלך.

תזדקק לאותם כלים כמו לעיל: מברג עם פיליפס, מקום נקי לעבודה, אולי צמיד אנטי סטטי, וכמה קערות או כוסות להחזיק ברגים. לפני שתנסה להחליף את מצנן המעבד, ודא שיש לך הדבק תרמי כלשהו (או שהוא מוחל מראש על מצנן חדש).

ראשית, נתק את כל כבלי החשמל והנתונים מהמחשב והעבר אותו לסביבת העבודה שלך. הסר את הברגים המחזיקים את לוח הגישה השמאלי מהמקרה - אלה נמצאים בגב המכונה, מוברגים בקצה. לאחר מכן תוכל להחליק את לוח הגישה ולהשאירו בצד. (אם המקרה שלך הוא עיצוב קטן או יוצא דופן, עיין במדריך לקבלת הוראות מדויקות.)

הציבו את המחשב על צדו, כאשר לוח האם כלפי מעלה. אתה אמור להיות מסוגל להסתכל מטה אל לוח האם עם כל היציאות והחיבורים השונים שלו.

יהיה עליך לנתק כמעט כל דבר מלוח האם כדי להוציא אותו מהמקרה. אם ישנם רכיבים אחרים החוסמים גישה פיזית אליו, כמו אוהדי מארז, יהיה עליך גם להוציא אותם. טריק שימושי הוא לשמור על הטלפון בהישג יד ולצלם הרבה תמונות: לצלם תמונה או שתיים עם כל כבל ורכיב שתסירו. אתה יכול להתייחס אליהם מאוחר יותר אם אתה מתבלבל.

נתחיל בכרטיס המסך, אם יש לך כזה. ראשית הסר את מסילת הכוח מהחלק העליון או הצד של ה- GPU. ואז הסר את הבורג המחזיק אותו במקום בגב המארז.

עכשיו חפש כרטיסיית פלסטיק בחריץ PCI-Express בלוח האם. משוך אותו מכרטיס המסך ולחץ כלפי מטה, וכדאי שתשמע "הצמד". בשלב זה תוכלו לשלוף בעדינות את כרטיס המסך ולהניח אותו בצד. חזור על תהליך זה עבור כל כרטיסי הרחבה אחרים של PCI-E שיש לך.

לאחר מכן נקבל את מצנן המעבד. שיטת ההסרה תשתנה בהתאם לסוג הצידנית שבו אתה משתמש. ניתן להסיר את מצנני המניות של אינטל ו- AMD בפשטות, אך מצנני אוויר גדולים ומורכבים יותר ומצנני נוזלים עשויים להזדקק לגישה לצד הנגדי של לוח האם כדי להסיר פלטת גיבוי. אם מצנן המעבד שלך קטן מספיק כדי לא לחסום שום כבלים אחרים, ייתכן שתוכל להשאיר אותו במקום.

עם הסרת מצנן המעבד, הגיע הזמן לנתק את כבל החשמל הראשי של לוח האם. זה הארוך עם 20 או 24 פינים. אתה יכול להשאיר את זה תלוי ברפיון. בצע את אותו הדבר בכבל החשמל בן 4 או 8 פינים ליד שקע המעבד.

כעת נתק את כונני האחסון והדיסק שלך. עבור המכונות האחרונות, מדובר בכבלי SATA. פשוט משוך אותם החוצה והשאיר אותם משתלשלים.

לאחר מכן, עבור לחיבורי המקרה ולאוהדים. עבור המקרים המודרניים ביותר, זה כולל כבל אחד או יותר המועברים ליציאה המסומנת "USB" בלוח האם שלך, אחד מסומן "AUDIO" או "HD AUDIO", וכמה כבלים קטנים המחוברים ליציאות פלט הכניסה.

אלה יכולים להיות מסובכים במיוחד - שימו לב לעמדותיהם וצילמו תמונה אם הטלפון שלכם נמצא בהישג יד. כעת יש לנתק גם מאווררי מקרה המחוברים ישירות ללוח האם - הם בדרך כלל נכנסים לתקעים עם ארבעה פינים סביב הקצוות.

אתה יכול להשאיר את ה- RAM שלך מותקן בשלב זה - יהיה קל יותר להסיר אותו ללא לוח האם. כניסה לכל כונן אחסון או הרחבה M.2.

אתה כמעט מוכן להיות תהליך ההסרה. וודא כי אין רכיבים או כבלים אשר יתקעו בעת הסרת הלוח הגדול המודפס. אם ישנם כבלים חשמליים או נתונים בדרך, יתכן שתצטרך לנתק אותם גם כן.

כעת, אתר את הברגים המחזיקים את לוח האם במקום במקרה. ישנם ארבעה עד שמונה כאלה, תלוי בגודל לוח האם ובעיצוב התיק. הם יכולים להיות מסובכים להבחין, במיוחד אם הם ברגים כהים ואין לך הרבה תאורה. אם אינך בטוח בדיוק היכן הם נמצאים, כדאי לך לעיין במדריך של לוח האם שלך.

כשברגים השומרים מוסרים, אתה יכול לתפוס את לוח האם בשתי ידיים ולהרים אותו מהמקרה. יהיה עליך למשוך אותו מעט מימינך כדי להבהיר אותו מפלטת ה- I / O, פיסת המתכת הקטנה שבין היציאות בגב לוח האם והלוחית עצמה. אם זה תופס משהו, הישאר רגוע, הנח אותו והסר את החסימה. כשיש לך לוח האם נקי מהמקרה, הנח אותו בצד.

אם אתה מחליף את לוח האם שלך בדגם חדש, שלף את לוח הקלט / פלט מהתיק. אם אתה מחליף אותו בלוח אם זהה, השאר אותו במקום.

אם אתה משתמש מחדש במעבד הנוכחי שלך, הסר אותו מהשקע עם ההוראות בסעיף מעל זה. אם לא, המשך לשלב הבא.

הסר את ה- DIMM של ה- RAM מלוח האם. זה קל: פשוט לחץ כלפי מטה על הלשוניות משני צידי ה- RAM, ואז משוך אותם משקע החריץ. אם אתה משתמש בכונן אחסון M.2, הסר אותו כעת - פשוט הסר את בורג החיזוק ושלף אותו מהחריץ.

עכשיו עבור ללוח האם החדש שלך. אם אתה משתמש במקרר מעבד גדול מדי וזקוק לפלטת גיבוי, התקן אותו כעת כשיש לך גישה נוחה. אם לא, התקן את ה- RAM שלך בלוח האם החדש - או את ה- DIMM שהסרת זה עתה או את אלה שקנית לצורך תאימות ללוח החדש. התקן מחדש את כונן M.2 שלך אם אתה משתמש בו.

לאחר מכן מגיע המעבד, אז הסר את החדש מהאריזה שלו. הצעדים המדויקים שונים משקע לשקע, אך בדרך כלל יש מוט מתח שתצטרך לשחרר, ובנקודה זו תוכל להרים את הלוח שמחזיק את המעבד במקום.

הכנס אותו לשקע המעבד הפתוח בלוח האם. רוב עיצובי המעבד המודרניים יכולים להתאים רק בדרך אחת - בדוק אנשי קשר בתחתית המעבד והשקע כדי לוודא שאתה מתקין אותו כהלכה. עליו להחליק או לשבת במקום ללא לחץ נוסף.

הורד את הצלחת על המעבד והתקן את כל שיטת השמירה על השקע. אל תכריח את זה חזק מדי: אם אתה מרגיש יותר מחצי קילוגרם (כחצי קילוגרם) של כוח שדוחף לאחור על האצבע שלך, ייתכן שהמעבד לא יושב כראוי. משוך אותו החוצה ונסה שוב.

אם מצנן המעבדים שלך קטן מספיק כדי שלא יפריע לשום ברגים או מסילות חשמל, כמו רוב מצנני המניות, תוכל להתקין אותו עכשיו כדי למנוע את הסרבול שבהתקנתו בתוך המארז. אם מורחים מראש רסק תרמי על תחתית המצנן, פשוט הניחו אותו והבריגו אותו במקום. אם לא, הניחו כמות של משחה תרמית בגודל אפונה על גבי המעבד ואז הורידו את המצנן מעל.

התקן את הצידנית בהתאם לתכנון ולהוראות. חבר את כבל החשמל למאוורר המעבד לחריץ פתוח בעל ארבעה פינים בלוח האם ליד המעבד.

אתה מוכן להתקין מחדש את לוח האם החדש במקרה. אם מדובר בדגם חדש, הנח את לוח הקלט / פלט החדש בגב המארז. זה נכנס בלחץ פשוט: פשוט תקע את מלבן המתכת לתוך החריץ הפתוח במקרה.

הורד את לוח האם כלפי מעלה מעלות החתיכות, את חלקי המתכת הקטנים המקבלים את ברגי החיזוק. יתכן שתצטרך להתאים אותו מעט בכדי להתאים אותו לצלחת הקלט / פלט. וודא כי אין כבלים שמתחבאים מתחת ללוח כאשר אתה מציב אותו למקומו על העליות.

כעת החלף את ברגי החזקת לוח האם. כל שעליך לעשות הוא לדפוק אותם למקומו, לשים אותם דרך החורים בלוח המעגלים של לוח האם ולמטה על החוטים במעלות. הם צריכים להיות במקום היטב, אך אל תדק אותם יתר על המידה, אחרת אתה עלול לפצח את לוח האם שלך.

עכשיו פשוט עבור הפוך לתהליך שביצעת להסרת לוח האם. החלף את כבלי הנתונים והכוח באותם נקודות. בדוק אותם תוך כדי המשך:

 • כבל חשמל ראשי של לוח האם (20 או 24 פינים)
 • כבל חשמל למעבד (4 או 8 פינים)
 • כבלי SATA לכוננים קשיחים, כונני SSD וכונני דיסק
 • כבלים למארז עבור USB, אודיו וצלחת ה- I / O
 • כל מאווררי מקרה המחוברים לתקעי 4 הפינים בלוח האם

החלף את ה- GPU אם יש לך כזה. התקן אותו בתהליך הפוך: הנח אותו בחזרה בחריץ ה- PCI-Express הארוך ביותר, לחץ כלפי מטה והרם את לשונית הפלסטיק כדי לנעול אותה במקומה. החזר את הבורג המחזיק אותו בחלק האחורי של המארז, וחבר את מעקה החשמל מאספקת החשמל. עכשיו בצע את אותו הדבר בכל כרטיסי הרחבה אחרים שיש לך.

אם עדיין לא התקנתם את מצנן המעבד מכיוון שהוא גדול מספיק בכדי לחסום גישה לחלק מחריצי לוח האם, עשו זאת כעת. בצע את אותם השלבים כמו ההתקנה החיצונית לעיל, עם כל ההתאמות שתצטרך לתכנון הספציפי שלה.

אם כל החיבורים שלך שוב במקום, אתה מוכן לסגור את זה. החזר את לוח הגישה למארז, והברג אותו למקומו בגב המארז עם ברגי ההחזקה שלו. כעת תוכל להחזיר את המחשב למקומו הרגיל ולהפעיל אותו. אם זה לא נדלק, פספסת שלב איפשהו - בדוק שוב את החיבורים שלך וודא שהמתג בגב ספק הכוח נמצא במצב "פועל".

אם החלפת רק את המעבד שלך, לא תצטרך לבצע שינויים במערכת שלך. זאת, אם החלפת את לוח האם שלך בדגם זהה, אם כי ייתכן שיהיה עליך להתאים את סדר האתחול ב- BIOS / UEFI אם שינית את המיקום של כבלי הנתונים שלך ב- SATA. אם החלפת את לוח האם בדגם אחר, כנראה שתצטרך להתקין מחדש את מערכת ההפעלה שלך בשלב זה.

אשראי תמונה: אמזון, אמזון, ניווג, Cooler Master,