כיצד להתקין עוגני קיר גבס לתליית דברים כבדים על הקירות שלך

אם אי פעם אתה מתכנן להרכיב משהו על הקיר שהוא אפילו כבד מרחוק, תצטרך להשתמש בעוגני קיר גבס אם חתיך אינו זמין. להלן הסוגים השונים של עוגני קיר גבס, וכיצד להשתמש בכל אחד מהם.

קשורים: כיצד להרכיב את הטלוויזיה שלך לקיר

מה הם עוגני קיר גבס בדיוק?

באופן אידיאלי, אתה רוצה לתלות דברים כבדים מהקירות שלך באמצעות החתיכים כעוגן. עם זאת, זה לא תמיד אפשרי, במיוחד אם יש מיקום מדויק שאתה רוצה שמשהו יתלה ואין חתיך מאחוריו.

למרבה הצער, אם פשוט תבריג בורג לקירות גבס, שבירות חומר הקיר הגבס לא תאפשר לחוטי הבורג לנגוס במלואו בקיר הגבס, מה שהופך את חוזק ההחזקה של הבורג למדי חלש באופן כללי.

זה המקום בו עוגני קיר גבס יכולים להציל את היום. עוגן קיר גבס עובר בין הבורג לקיר הגבס, וננשך בקיר הגבס בצורה הרבה יותר יעילה ממה שבורג היה עושה. ואז, אתה מתברג בעוגן, כך שהכל נשאר במקומו.

תלוי במה שאתה תולה או מרכיב, ייתכן שתרצה להשתמש בסוג מסוים של עוגן קיר גבס, ויש מהם כמה לבחירה.

מה אתה צריך

לפני שמתחילים, ישנם מספר כלים שתזדקק להם, וככל הנראה ברובך יש:

קשורים: הכלים הבסיסיים שכל מתכנן צריך להחזיק

  • פטיש
  • מקדח כוח וסט מקדחים מלא
  • עוגני קיר גבס

ודא לחלוטין שאתה מקבל סט מקדחים ולא רק מקדח אחד או שניים. אתה צריך את הגדלים השונים שכן עוגני קיר גבס מגיעים בכל הצורות והגדלים השונים.

עם כל זה מהדרך, בואו נתחיל!

עוגני הרחבה

סוגים אלה של עוגנים הם הנפוצים ביותר, וכשאתה חושב על עוגני גבס, אתה בטח חושב על אלה. הם עוגני פלסטיק קטנים ובסיסיים למדי, ותוכלו לראות אותם כלולים ברוב ערכות המדף שתוכלו לקנות בחנות.

הם נקראים עוגני הרחבה מכיוון שכשאתה נוהג בבורג, הם מתרחבים ודוחפים את קיר הגבס על מנת לנגוס בו. הם לא הסוג הטוב ביותר לשימוש, מכיוון שהם לא מסוגלים להחזיק משקל רב (אולי 10 עד 20 קילו לכל היותר), אבל הם נהדרים למסגרות תמונות כבדות יותר ולמדפים קטנים. לעוגנים לפעמים יופיעו על החבילה מקסימום חוזק ההחזקה, אך אם לא, עדיף לנגן אותה בבטחה וללכת עם עוגן חזק יותר (כמו אלה שנדונו בהמשך) אם אינך בטוח.

בכל מקרה, כדי להשתמש בעוגן הרחבה, התחל בקידוח חור בקיר הגבס בקוטר זהה לזה של העוגן.

לאחר מכן, פטיש בעדינות את העוגן בקיר. זה המקום שבו תגלה שהחור שקדחת הוא גדול מדי או קטן מדי. אתה רוצה שהעוגן ייכנס בצורה חלקה למדי עם קצת התנגדות, אבל אתה לא רוצה להילחם איתו כדי שהוא ייכנס.

מרביצים את העוגן פנימה עד שהוא מסתדר עם הקיר.

לאחר מכן, קח את הבורג שלך והתחל להניע אותו לעוגן. הקפד למקם את המדף שלך (או כל מה שאתה מרכיב) עד למקום בו אתה רוצה אותו ואז סע בבורג. עם זאת, אם אתה רק תולה מראה או מסגרת תמונה, אתה יכול להניע את הבורג בפני עצמו ולתלות את המראה לאחר מכן. הפסק לנהוג כשהבורג נהיה צמוד.

כך נראה העוגן בצד השני. כפי שאתה יכול לראות, העוגן התרחב לא מעט על מנת ליצור התאמה צמודה לבורג.

עוגני הברגה

לפעמים נקרא Zip-Its, עוגני הברגה הם כמו ברגים גדולים יותר. הם מגיעים עם חוטים גדולים בהרבה מאשר ברגים, ומאפשרים להם באמת לנגוס בקיר הגבס וליצור אחיזה יפה למדי.

עם זאת, יש להם רק כוח מחזיק מעט יותר מאשר עוגני הרחבה, ולכן עדיין יש להשתמש בהם רק ליישומי עבודות קלות. עם זאת, אני חושב שהם קלים יותר להתקנה.

התחל בקידוח חור בגודל קצה העוגן המושחל. לאחר מכן, קח את מקדחת הכוח שלך והנה את עוגן הברגה בקיר הגבס בדיוק כמו שהיית עושה עם בורג רגיל.

כמו עם עוגן ההרחבה, הסיעו אותו פנימה עד שהוא יושב בסמיכות עם קיר הגבס.

לאחר מכן, קח את הבורג שלך והכנס אותו לעוגן, ועצר כאשר הוא מרגיש צמוד. ככה זה נראה בצד השני. לפעמים הטיפ יתנתק לגמרי, לפעמים לא.

מולי בולטס

כעת אנו נכנסים לעוגני קיר גבס החזקים באמת, ואלו שאפשר להשתמש בהם כמעט בכל חומר - לא רק על קיר גבס. אז אם יש לך קיר בטון שעליו אתה רוצה להרכיב משהו, אתה יכול להשתמש בו כדי לבצע את העבודה.

ברגים של מולי קלים להתקנה, אך עליכם גם לוודא כי אתם מקבלים את הגודל המתאים לעובי הקיר שלכם. תראה מדוע בעוד דקה.

להתקנת אחד כזה יש לקדוח חור בקוטר זהה לבורג המולי. ואז פטיש אותו עד שהוא יושב עם הקיר. בחלק מברגי המולי יש שיניים בראש שנחפרות בקיר הגבס, אז וודא שאתה מכה אותו עד הסוף כדי ששיניים אלה יוכלו לבצע את עבודתן.

לאחר מכן, הברג את הבורג שהותקן מראש על בריח המולי עד שהוא לגמרי בחוץ.

כשאתה מוכן להרכיב או לתלות משהו, התקן מחדש את הבורג על ידי החזרתו פנימה. תחילה תרגיש מעט התנגדות, אבל זה רק מנגנון הבריח המולי שמתהדק לאט לאט. עצור כאשר אתה נתקל בהתנגדות ובנחישות עוד יותר.

הנה איך הצד השני נראה. כפי שאתה יכול לראות, הבריח המולי הזה גדול מדי עבור קיר היבש שלי בגודל 1/2 אינץ ', מכיוון שארבע הכנפיים הקטנות האלה צריכות להיות לחוצות על הקיר כדי ליצור אחיזה חזקה זו. אז וודאו שקיבלתם ברגי מולי במידה הנכונה כשאתם בחנות. אם אינך בטוח, פשוט בקש עזרה מעובד.

החלף ברגים

ברגי מתג הם כמעט עוגני הקיר החזקים ביותר שאתה יכול לקנות, אך הם שונים בהרבה בכל הנוגע להתקנתם.

ראשית, התחל בקידוח חור גדול מספיק כדי שהמתג יילחץ כאשר הוא מתקפל למטה. ברוב המקרים החור הזה יהיה גדול מספיק כדי שראש הבורג ייפול, כך שהם באמת טובים רק להרכבת מדפים או פריטים אחרים שבהם הם יכולים לשמש כמכונת כביסה ולמנוע מהבורג עד הסוף. דרך.

כמו כן, תרצה לוודא שאתה מזין את הבריח על הפריט שאתה מרכיב תחילה על ידי הברגת המתג מהבורג, הזנת הבורג דרך חור הרכבה במדף ואז הברגת המתג בחזרה. משם, קפלו את המתג והזינו אותו דרך החור שקדחתם בקיר (כמו בתמונה למעלה). ברגע שנמצא בתוך הקיר, המתג ייפתח מחדש.

משם התחל לדפוק את הבריח. יהיה עליך למשוך בעדינות את הבריח בזמן שאתה דופק אותו כדי למנוע מהמתג להסתובב עם הבריח. יתכן שתזדקק לזוג ידיים שני כדי לעזור לך בכך.

הדק אותו עד שיהיה צמוד ותהיה מוכן לצאת לדרך. בתמונה למעלה נראה איך הצד השני נראה, ותבחין כי המתג נלחץ בחוזקה אל קיר הגבס כדי להחזיק את הבריח במקום.