האם עליך לכבות, לישון או לישון שינה על המחשב הנייד שלך?

מחשבים יכולים לישון, לישון שינה, לכבות, או, בחלק מהמקרים, להשתמש בשינה היברידית. למד את ההבדלים והחליט מה מתאים למחשב הנייד שלך.

מחשב שנסגר כמעט ואינו משתמש בכוח, אך עליכם לעבור את ההפעלה המלאה כאשר ברצונכם להשתמש בו. מחשב שינה ישן משתמש בכוח מספיק בכדי לשמור על פעילותו של הזיכרון וחוזר לחיים כמעט באופן מיידי, מה שהופך אותו למיטבי כאשר אינך משתמש במחשב לטווח הקצר. מחשב שינה שינה שומר את מצב הזיכרון בכונן הקשיח ובעצם נכבה. ההפעלה מהירה מעט מההפעלה מכיבוי מלא ושימוש בחשמל נמוך יותר מאשר בשינה.

יש אנשים שמשאירים את המחשבים שלהם פועלים 24/7, בעוד שאחרים מכבים מחשבים ברגע שהם מתרחקים. מחשבים ניידים דורשים ממך להיות מודעים לחשמל בנוגע להרגלים שלך - במיוחד כשאתם פועלים על סוללה.

לכל אפשרות יתרונות וחסרונות, אז בואו נסתכל עליהם עמוק יותר.

כבה לעומת שינה לעומת שינה

קשורים: מה ההבדל בין שינה למצב שינה ב- Windows?

נראה שכל אחת מארבע מצבי ההפעלה מכבה את המחשב שלך, אך כולם פועלים אחרת.

  • כבה : זהו מצב הכיבוי שרובנו מכירים. כשאתה מכבה את המחשב, כל התוכניות הפתוחות שלך נסגרות והמחשב מכבה את מערכת ההפעלה שלך. מחשב שנסגר כמעט ואינו משתמש בכוח. עם זאת, כאשר ברצונך להשתמש שוב במחשב שלך, תצטרך להפעיל אותו ולעבור את תהליך האתחול האופייני, בהמתנה לחומרתך כדי לאתחל ולהפעיל את תוכניות ההפעלה. בהתאם למערכת שלך, זה יכול לקחת בין מספר שניות למספר דקות.
  • שינה : במצב שינה המחשב נכנס למצב צריכת חשמל נמוכה. מצב המחשב נשמר בזיכרון, אך חלקים אחרים במחשב מושבתים ולא ישתמשו בכוח. כאשר אתה מפעיל את המחשב האישי, הוא מצנח במהירות לחיים - לא תצטרך לחכות שהוא יאתחל. הכל יהיה בדיוק במקום שעזבת, כולל הפעלת אפליקציות ומסמכים פתוחים.
  • מצב שינה : המחשב שלך שומר את מצבו הנוכחי בכונן הקשיח, ובעצם זורק את תוכן הזיכרון לקובץ. כאשר אתה מאתחל את המחשב האישי, הוא טוען את המצב הקודם מהכונן הקשיח בחזרה לזיכרון. זה מאפשר לך לשמור את מצב המחשב שלך, כולל כל התוכניות והנתונים הפתוחים שלך, ולחזור אליו מאוחר יותר. לוקח יותר זמן לחדש ממצב שינה מאשר שינה, אבל שינה שינה משתמשת בהרבה פחות כוח מאשר שינה. מחשב שמתנה במצב שינה הוא משתמש בערך באותה כוח כמו במחשב שנסגר.
  • היברידי:  מצב היברידי מיועד באמת למחשבים שולחניים ויש להשביתו כברירת מחדל עבור רוב המחשבים הניידים. ובכל זאת, ייתכן שתיתקל באופציה בשלב כלשהו. היברידי הוא כמו שילוב של שינה ומצב שינה. כמו שינה, זה שומר את מצב הזיכרון שלך בדיסק הקשיח. כמו שינה, זה גם שומר על זרזיף כוח שעובר לזיכרון, כך שתוכל להעיר את המחשב כמעט באופן מיידי. הרעיון הוא שבעצם אתה יכול להכניס את המחשב למצב שינה, אך עדיין להיות מוגן במקרה שהמחשב שלך יאבד כוח בזמן השינה.

הסיבה שהמחשבים הניידים לא מתעסקים במצב היברידי היא רק בגלל שיש להם סוללה. אם אתה מרדים את המחשב והסוללה מתחלשת באופן קריטי, המחשב יעבור אוטומטית למצב שינה כדי להציל את מצבך.

מתי לכבות, לישון ולהירדם

אנשים שונים מתייחסים אחרת למחשבים שלהם. יש אנשים שתמיד סוגרים את המחשבים שלהם ולעולם לא מנצלים את הנוחות של מצבי שינה ומצב שינה, בעוד שאנשים מריצים את המחשבים שלהם 24/7.

  • מתי לישון : שינה שימושית במיוחד אם אתה מתרחק מהמחשב הנייד שלך למשך זמן קטן. אתה יכול להרדים את המחשב כדי לחסוך בחשמל ובסוללה. כשתצטרך להשתמש במחשב שלך שוב, תוכל להמשיך מהמקום בו הפסקת תוך מספר שניות בלבד. המחשב שלך תמיד יהיה מוכן לשימוש כשתזדקק לו. שינה לא כל כך טובה אם אתה מתכנן להתרחק מהמחשב לתקופות ממושכות, מכיוון שהסוללה תיגמר בסופו של דבר.
  • מתי לישון שינה : מצב שינה חוסך יותר כוח מאשר שינה. אם לא תשתמש במחשב זמן מה - נניח, אם אתה הולך לישון לילה - ייתכן שתרצה להשהות את המחשב כדי לחסוך בחשמל ובסוללה. תרדמת שינה היא איטית לחדש מאשר שינה. אם אתה מחפש שינה או מכבה את המחשב בכל פעם שאתה מתרחק ממנו לאורך כל היום, ייתכן שאתה מבזבז הרבה זמן לחכות לו.

קשורים: PSA: אל תכבה את המחשב שלך, פשוט השתמש בשינה (או במצב שינה)

  • מתי לכבות : מרבית המחשבים יתחדשו ממצב שינה מהר יותר מאשר ממצב כיבוי מלא, כך שככל הנראה עדיף לך למצב שינה של המחשב הנייד במקום לכבות אותו. עם זאת, ייתכן שמחשבים או תוכנות מסוימים לא יפעלו כראוי בעת חידוש מצב שינה, ובמקרה זה תרצו לכבות את המחשב במקום זאת. מומלץ גם לכבות (או לפחות להפעיל מחדש) את המחשב מדי פעם. מרבית משתמשי Windows הבחינו כי Windows זקוקה להפעלה מחדש מדי פעם. אבל לרוב, שינה תרדמה צריכה להיות בסדר גמור.

כמות ההספק המדויקת של שינה ומצב שינה תלויה במחשב האישי, אם כי מצב שינה בדרך כלל משתמש בכמה וואט יותר מאשר במצב שינה. אנשים מסוימים עשויים לבחור בשינה במקום במצב שינה, כך שהמחשבים שלהם יתחדשו מהר יותר. אמנם הוא עושה שימוש בחשמל רב יותר, אך הוא בוודאי יעיל יותר מאשר להשאיר מחשב פועל 24/7

מצב שינה הוא שימושי במיוחד כדי לחסוך בכוח הסוללה במחשבים ניידים שאינם מחוברים לחשמל. אם ברצונך לקחת את המחשב הנייד שלך למקום כלשהו ואינך רוצה לבזבז כוח סוללה יקר, תרצה להשהות אותו במקום להרדים אותו. .

עושה את הבחירה שלך

לאחר שבחרת, תוכל לשלוט במה שקורה כאשר תלחץ על כפתור ההפעלה במחשב שלך או תסגור את המכסה במחשב הנייד שלך.

ב- Windows 7-10, לחץ על Windows + R כדי לפתוח את תיבת ההפעלה, הקלד "powercfg.cpl" ואז לחץ על Enter.

בחלון "אפשרויות צריכת חשמל" לחץ על הקישור "בחר מה לחצני ההפעלה יעשה" בצד שמאל.

בחלון "הגדרות מערכת" תוכלו לבחור מה עושה לחיצה על כפתור ההפעלה, כפתור שינה או סגירת המכסה. ואתה יכול להגדיר אפשרויות אלה באופן שונה כאשר המחשב מחובר לחשמל או פועל על סוללה.

אתה יכול גם לשנות את אפשרויות חיסכון בחשמל במחשב שלך כדי לשלוט במה שהוא עושה באופן אוטומטי כאשר השארת אותו סרק. עיין במאמר שלנו בנושא שינה לעומת תרדמת שינה לקבלת מידע נוסף. ואם מסיבה כלשהי אתה משתמש במחשב נייד שמריץ Windows 8 או 10 שאינו מספק אפשרות שינה, עיין במדריך שלנו להפעלה מחדש של מצב שינה.

קשורים: מה ההבדל בין שינה למצב שינה ב- Windows?

האם אתה מרדים את המחשב שלך, מתנה אותו במצב שינה, מכבה אותו או פשוט משאיר אותו פועל 24/7? השאירו תגובה והודיעו לנו!

קרדיט תמונה: Declan ™ | פליקר.