מה ההבדל בין ה- Xbox One, Xbox One S ו- Xbox One X?

יש יותר מ- Xbox One אחד. מיקרוסופט כבר הוציאה את ה- Xbox One S, Xbox One שעוצב מחדש עם כמה שדרוגים. מיקרוסופט גם הוציאה שדרוג גדול בשם Xbox One X, אשר שוחרר ב -7 בנובמבר 2017 ושמו קוד "Project Scorpio".

כל דגמי ה- Xbox One ישחקו באותם משחקי Xbox One (ואפילו במשחקי Xbox 360!). עם זאת, דגמים חדשים יותר עשויים לשחק באותם משחקים עם גרפיקה מפורטת יותר ומסגרות חלקות יותר. להלן ההבדלים העיקריים.

Xbox One (פורסם ב 22 בנובמבר 2013)

אתה בטח כבר מכיר את ה- Xbox One המקורי. הקונסולה עצמה היא תיבה גדולה, שחורה, בסגנון וידיאו. כל חבילות ה- Xbox One כללו במקור את Kinect, הפיתרון של מיקרוסופט לזיהוי קולי, מעקב אחר תנועה ושליטה בתיבת הכבלים שלך או בשירות טלוויזיה אחר עם ה- IR blaster המשולב שלה.

ה- Xbox One שוחרר שבוע לאחר הפלייסטיישן 4, ושתי הקונסולות התחרו ישירות זו בזו. ה- Xbox One היה קצת יותר איטי ויקר ב- 100 דולר מ- PS4 (לא תודה לתכונות הטלוויזיה והקינקט). כתוצאה מכך, סוני התקדמה במכירות.

קשורים: האם עליך לקנות Kinect ל- Xbox One שלך? מה זה בכלל עושה?

מאז העבירה מיקרוסופט הילוכים. מיקרוסופט השליכה את Kinect מרוב חבילות ה- Xbox One והתאימה למחיר הפלייסטיישן 4. למעשה, מיקרוסופט נטשה את Kinect כמעט. אתה עדיין יכול לקנות Kinect תמורת כ- $ 100 ולחבר אותו ל- Xbox One שלך ​​לאחר מכן, אם תרצה בכך, אך אל תצפה לראות משחקים חדשים תומכי Kinect בקרוב.

Kinect ייעלם יום אחד כתוסף לאחר השוק. מיקרוסופט כבר הפסיקה לייצר אותה.

Xbox One S (פורסם ב -2 באוגוסט 2016)

ה- Xbox One S הוא Xbox One יעיל, מעט מהיר יותר עם שיפורים אחרים. זה עולה בסביבות 299 $, בערך אותו מחיר שעולה כעת ה- Xbox One המקורי, אם כי מיקרוסופט לפעמים מקצצת את המחיר. לדוגמא, מיקרוסופט הורידה את המחיר ב- 50 דולר עם הכרזת ה- Xbox One X.

איפה שה- Xbox One המקורי היה שחור, ה- Xbox One S הוא לבן. הקונסולה עצמה קטנה בכ- 40% מה- Xbox One, ואין לה את הכוח המסיבי של ה- Xbox One. הקונסולה עוצבה מחדש בדרכים קטנות וחכמות. כעת יש יציאת USB בקדמת הקונסולה במקום בצד, מה שמקל על חיבור מקלות USB. אתה יכול גם להעמיד את ה- Xbox One S בצורה אנכית, אם תרצה.

הקינקט חסר בפעולה כאן. אין דגמים של ה- Xbox One S עם Kinect. ל- Xbox One S אין יציאת Kinect ייעודית בגב הקונסולה, כפי שיש ל- Xbox One המקורי. אם אתה קונה Kinect וברצונך להשתמש בו עם ה- Xbox One S שלך, תצטרך להשיג מתאם Kinect ל- USB ממיקרוסופט.

הבקר החדש המצורף ל- Xbox One S הוא גם לבן. הוא כולל כמה שיפורים קלים, כמו גב מרקם לאחיזה קלה יותר. כעת הוא תומך ב- Bluetooth, מה שאומר שאתה יכול לחבר אותו ישירות למחשב Windows מבלי לקנות את מתאם ה- USB האלחוטי של Xbox. עם זאת, אתה יכול להשתמש בכל דגם של בקר Xbox One עם כל קונסולת Xbox One.

קשורים: HDR פורמט מלחמות: מה ההבדל בין HDR10 ו- Dolby Vision?

מתחת למכסה המנוע, השיפורים החדשים הגדולים הם תמיכה ברזולוציית 4K ובצבע HDR. תוכל לראות שיפור 4K זה רק אם יש לך טלוויזיה 4K ותקבל תוכן HDR רק אם יש לך טלוויזיה 4K התומכת ב- HDR-10. אחרת לא תבחין בהבדל. אם יש לך טלוויזיה התומכת רק ב- Dolby Vision HDR במקום HDR-10 HDR, לא תוכל לצפות בתכני HDR. האשימו את יצרן הטלוויזיה שלכם בכך שלא תומך בשניהם.

ה- Xbox One S אינו למעשה מספיק חזק למשחקי 4K, למרבה הצער, כך שמשחקים עדיין ישחקו ברזולוציה הרגילה שלהם. תמיכת 4K מיועדת בעיקר לסרטים ותוכניות טלוויזיה מ- Netflix או 4K Ultra HD Blu-ray.

למרות שמשחקים לא יכולים לנצל את 4K, הם יכולים להשתמש ב- HDR כאשר הם פועלים ב- Xbox One S. זה מחייב את מפתח המשחק לאפשר תמיכה ב- HDR. כמה מפתחי משחקים חזרו והוסיפו תכונה זו למשחקי ה- Xbox One הקיימים שלהם עם תיקונים, אך לא לכל המפתחים.

מבחינה טכנית, ה- Xbox One S הוא מעט חזק יותר מה- Xbox One המקורי. יחידת המעבד הגרפי שלה (GPU) פועלת במהירות של כ- 7.1%. מיקרוסופט אומרת כי הבדיקות הפנימיות שלה מראות שהדבר עשוי לגרום לשיפורים קלים במשחקים מסוימים, ויורוגרמר מצאה שזה נכון. זו לא סיבה גדולה לשדרג, ואולי אפילו לא תבחין בהבדל במשחקים רבים.

בסך הכל, ה- Xbox One S הוא קונסולה יעילה ומעוצבת עם תמיכה ב- 4K ו- HDR בטלוויזיות מודרניות. זה לא יכול ממש לשחק במשחקים ב -4 K, אבל זה מעצר הגון עד שמיקרוסופט תשחרר קונסולה שיכולה לעשות זאת. בהתחשב בכך שזה עולה סכום כסף זהה ל- Xbox One, זה בהחלט בחירה טובה יותר מהמקור.

Xbox One X (פורסם ב -7 בנובמבר 2017)

מיקרוסופט פרסמה את ה- Xbox One X, שדרוג משמעותי ל- Xbox One, ב- 7 בנובמבר 2017. קונסולה זו נודעה בשם "Project Scorpio" בתקופת הפיתוח שלה, ומיקרוסופט מכנה אותה "הקונסולה החזקה ביותר בעולם". זה מהיר משמעותית מה- Xbox One המקורי, ומבטיח תמיכה במשחקי 4K בפועל, עם תוכן המוצג ב- 4K ולא פשוט מועבר. זה יכלול גם כונן Blu-ray Ultra HD כך שתוכלו לצפות בתקליטורי Blu-ray 4K.

עלות ה- Xbox One X 499 דולר. זה יותר מה- Xbox One S, אבל ה- Xbox One S לא הולך לשום מקום.

אמנם מדובר בשדרוג משמעותי, אך לא מדובר בדור קונסולות חדש. ל- Xbox One X לא יהיו משחקים בלעדיים. אתה יכול להמשיך לשחק במשחקי Xbox One ב- Xbox One המקורי וב- Xbox One S, אם כי ה- Xbox One X יוכל לשחק כמה משחקים ברזולוציה גבוהה יותר ועם פירוט גרפי יותר. משחקים אחרים פשוט יציעו מסגרות חלקות יותר וזמני טעינה מהירים יותר. מיקרוסופט מפרסמת "6 טרה-פלופיות" של כוח עיבוד, שיפור פי ארבעה וחצי לעומת ה- Xbox One הנוכחי ויותר מ -4.2 טרה-פלופס של פלייסטיישן 4 Pro.

המעבד הגרפי של ה- Xbox One X פועל במהירות 1172 מגה הרץ, שיפור בהשוואה ל 853 מגה הרץ המקורי של ה- Xbox One. הוא כולל 1 TB של שטח אחסון פנימי, ואילו ה- Xbox One S מתחיל ב -500 GB. למרות כל הכוח, זהו "ה- Xbox הקטן ביותר אי פעם". זה קומפקטי יותר מה- Xbox One S, והוא שחור במקום לבן. כמו ה- Xbox One S, ה- Xbox One X אינו כולל יציאת Kinect ייעודית.

החומרה המהירה הזו תהיה ה- Xbox One היחידה החזקה מספיק בכדי להריץ "VR באיכות גבוהה". לכן, מבחינה טכנית, משחקי מציאות מדומה יהיו בלעדיים ל- Xbox One X מכיוון שהם לא יכולים לפעול בשום חומרה אחרת של Xbox One. ה- Xbox One X עדיין לא תומך באוזניות VR, אך מיקרוסופט דוחפת מערכת אקולוגית חדשה לגמרי של אוזניות "Mixed Reality" עבור Windows 10 שעשויות להגיע בסופו של דבר ל- Xbox One.

זו התשובה של מיקרוסופט לפלייסטיישן 4 Pro של סוני, קונסולת פלייסטיישן 4 חזקה יותר שיכולה לשחק משחקים ב -4 K (ושוחררה ב -10 בנובמבר 2016). ה- PS4 Pro עולה רק 399 דולר. מיקרוסופט מזנקת את סוני וכעת יש לה את חומרת הקונסולה החזקה ביותר, אם כי היא משוחררת כמעט שנה אחרי ה- PS4 פלוס ותעלה 100 דולר נוספים.

מה המשמעות של כל הכוח הזה למשחק שלך תלוי במשחקים שאתה מפעיל, מכיוון שחלק מהמשחקים יכולים להציע רזולוציית 4K בעוד שאחרים יכולים להציע ביצועים מהירים יותר ברזולוציה נמוכה יותר. זה תלוי במשחק ומה המפתח עשה כדי לנצל את החומרה. אם אתה סקרן כיצד משחק מסוים נראה או משחק טוב יותר ב- Xbox One X, חפש השוואה למשחק זה באופן מקוון.

איזה Xbox כדאי לקנות?

אם אתה רוצה לקנות Xbox One היום, אתה כנראה צריך לדלג על ה- Xbox One המקורי. ה- Xbox One S אמור להיות בערך באותו מחיר כמו ה- Xbox One המקורי, והוא חדש וטוב יותר. עם זאת, יתכן שתמצאו דגמים ישנים של ה- Xbox One במחיר קצת יותר זול, במיוחד אם אתם מוכנים לקנות משומשים או משופצים. Xbox One המקורי ככל הנראה ייעלם מדפי החנויות יום אחד.

אם כבר יש לך Xbox One, ה- Xbox One S אינו שדרוג ענק. זה אמנם שיפור, אך כל מה שאתה באמת מקבל הוא תמיכה בצפייה בסרטוני 4K וצפייה בתכני HDR במשחקים - אם יש לך טלוויזיה מודרנית התומכת בתכונות אלה ומשחקים התומכים ב- HDR.

ה- Xbox One X מציע הרבה יותר כוח. זה משהו שיש לשקול כשאתה שוקל את החלטות הרכישה שלך. האם אתה רוצה לשלם 200 דולר נוסף עבור גרפיקה טובה יותר וביצועים חלקים יותר? זה סוג של החלטה שגיימרים PC תמיד נאלצו לקבל, אבל עכשיו גיימרים של קונסולות מקבלים את אותה החלטה.

אם אינך רוצה לשלם תוספת עבור קונסולה חזקה יותר מכיוון שאתה שמח לשחק באותם משחקים בהגדרות פירוט נמוך יותר, ה- Xbox One S הוא עדיין אופציה נהדרת. זה עדיין יוכל לשחק משחקים ששוחררו לאחר ה- Xbox One X, כך שלא תקנה קונסולה גוססת. ה- Xbox One S ו- Xbox One X ימשיכו להתקיים זה לצד זה. משחקים ייראו טוב יותר ב- Xbox One X, אך תקבל את השיפור הרב ביותר בטלוויזיה 4K. מיקרוסופט כן מבטיחה ש- Xbox One X "ישפר את הספרייה הקיימת שלך" אפילו בטלוויזיה של 1080p, עם זאת, כך שתראה שיפורים בכל טלוויזיה.

אשראי תמונה: מיקרוסופט