פתור בעיות ב- Mac באמצעות אפשרויות הפעלה נסתרות אלה

פתרון בעיות ב- Mac שונה מפתרון בעיות במחשב, אך לא כל כך שונה. כך תוכל להשתמש באפשרויות ההפעלה המובנות של ה- Mac שלך כדי לבדוק את החומרה שלך, לאתחל במצב בטוח, להתקין מחדש את MacOS ולבצע משימות מערכת אחרות.

כדי לגשת לאחד הכלים הללו, תחילה תצטרך לכבות או להפעיל מחדש את ה- Mac שלך. לאחר מכן יהיה עליך ללחוץ לחיצה ארוכה על המקש או שילוב המקשים המתאימים לפני שמסך האתחול האפור מופיע. לחץ על המקשים מיד לאחר השמעת צליל ההפעלה.

בחר דיסק הפעלה אחר עם מנהל האתחול

כדי לאתחל ממכשיר ספציפי, לחץ והחזק את מקש Option בזמן אתחול ה- Mac שלך. תראה את מנהל ההפעלה מופיע. מכאן תוכלו לבחור לבצע אתחול מכוננים קשיחים מחוברים שונים, מכונני הבזק מסוג USB, ממיקומי רשת ומכשירי אתחול אחרים.

כדי לדלג על מנהל האתחול ולאתחול היישר מהתקן נשלף - למשל, כונן CD, DVD או USB - במקום הכונן הפנימי שלו, לחץ והחזק אותו C. כדי לאתחל ישירות מהרשת עם Netbook, לחץ והחזק במקום זאת N .

בדוק את החומרה שלך באמצעות אבחון Apple

Apple Diagnostics בודקת את החומרה של ה- Mac שלך כדי לוודא שהיא פועלת כראוי. במכשירי Mac שפורסמו לפני יוני 2013, Apple Hardware Test (AHT) יופיע במקום Apple Diagnostics.

כדי לגשת לכלי זה, לחץ והחזק את מקש D בזמן אתחול ה- Mac שלך. בחר את השפה שלך ו- Mac שלך יבדוק באופן אוטומטי את החומרה שלה ויודיע לך אם משהו לא בסדר.

טען את הצרכים החשופים במצב בטוח

מחשבי מקינטוש מציעים מצב בטוח, המכונה גם אתחול בטוח. כאשר אתה מבצע אתחול במצב בטוח, ה- Mac שלך יבדוק את נפח ההפעלה שלו, רק יטען סיומות ליבה נחוצות, ויבטל גופנים ואפשרויות הפעלה של צד שלישי. זה כמו מצב בטוח ב- Windows - הוא לא יטען מנהלי התקני חומרה של צד שלישי או תוכניות הפעלה, כך שתוכל להשתמש במצב זה כדי לפתור בעיות אם ה- Mac שלך לא עובד או אתחול כראוי.

כדי לטעון את ה- Mac במצב בטוח, לחץ והחזק את מקש Shift תוך כדי אתחולו. אתה יכול להפסיק להחזיק את מקש Shift כאשר אתה רואה לוגו של Apple וסרגל ההתקדמות. כדי לצאת ממצב בטוח, פשוט אתחל את ה- Mac שלך בלי להחזיק את מקש Shift.

פתרון בעיות משורת הפקודה עם מצב משתמש יחיד

במצב משתמש יחיד יוצג בפניך מסוף מצב טקסט שבו תוכל להשתמש כדי להזין פקודות שייתכן שתצטרך לפתור בעיות. זה עובד כמו מצב המשתמש היחיד של לינוקס - במקום לקבל מערכת הפעלה מרובת משתמשים, אתה מתחיל ישירות לקליפת שורש.

לחץ על Command + S כאשר ה- Mac שלך מתחיל בכדי להיכנס למצב משתמש יחיד. כדי לצאת ממצב זה, הקלד אתחול מחדש בהנחיה ולחץ על Enter.

ראה מידע מפורט יותר עם מצב רחב

במצב פרוש, תראה הודעות מוסתרות בדרך כלל על המסך. אם ה- Mac שלך קופא, במיוחד במהלך תהליך האתחול, ההודעות כאן יכולות לעזור לך לזהות ולקבל עזרה בבעיה.

לחץ על Command + V כאשר ה- Mac שלך מתנייד בכדי להיכנס למצב מילולי. תראה הודעות המסוף במהלך תהליך ההפעלה. אם הכל ילך כמו שצריך, ה- Mac שלך יאתחל לשולחן העבודה הרגיל שלו.

השג כלים אחרים (או התקן מחדש את MacOS) באמצעות מצב שחזור

קשורים: כיצד למחוק את ה- Mac ולהתקין מחדש את ה- MacOS מ- Scratch

מצב שחזור מספק כלים גרפיים שונים לעבודה עם ה- Mac שלך. מכאן, באפשרותך להתקין מחדש את MacOS, לשחזר את המחשב מגיבוי Time Machine או להשתמש בכלי השירות Disk כדי לתקן, למחוק ולמחלק את הדיסקים הפנימיים של ה- Mac שלך.

לחץ על Command + R כאשר ה- Mac שלך מתחיל כדי לגשת למצב השחזור. במידת הצורך תתבקש להתחבר לרשת כדי שה- Mac שלך יוכל להוריד את תוכנת השחזור המתאימה. לאחר מכן תוכל לבחור את השפה שלך ולהשתמש בכלים הגרפיים כאן.

אחד הדברים היפים ב- Mac הוא שהכל מובנה. אינך צריך אפילו להוריד מתקין של MacOS כדי לגשת לכלים אלה - במידת הצורך, ה- Mac שלך יוריד עבורך את קבצי ההתקנה של MacOS כשתבחר להתקין מחדש את מערכת ההפעלה. יתרה מכך, היא תוריד את הגרסה העדכנית ביותר של macOS כך שלא תצטרך להשקיע שעות בהתקנת תיקונים וחבילות שירות, כפי שאתה עושה ב- Windows.