הנה מה שאתה צריך להשתמש במקום CCleaner

CCleaner פשוט נעשה גרוע יותר. הכלי הפופולרי לניקוי המערכת פועל תמיד ברקע, מנדנד אותך ומדווח על נתונים אנונימיים בחזרה לשרתי החברה. אנו לא ממליצים לשדרג ל- CCleaner 5.45. הנה מה שאתה צריך להשתמש במקום.

אנחנו לא אוהדים ענקיים של CCleaner כבר זמן מה. CCleaner תופס אותך להפעיל אותו מכיוון שהמנוי בתשלום יכול להריץ את עצמו באופן אוטומטי - אתה משלם כדי להשבית את השטויות. CCleaner אפילו נפרץ מכיל תוכנה זדונית.

לפנות מקום

ל- Windows יש כלי ניקוי דיסק מובנה והוא עובד טוב מאוד. מיקרוסופט שיפרה אותה, והיא פועלת אפילו טוב יותר בגירסאות העדכניות ביותר של Windows 10. כלי זה מסיר קבצים זמניים, התקנות קודמות של Windows, קבצי יומן, עדכוני Windows ישנים, תמונות ממוזערות וקבצי מטמון שונים אחרים. אם מעולם לא הפעלת אותו, ככל הנראה תוכל לפנות שטח של כמה ג'יגה על ידי כך. אנו לא ממליצים על חלופה של CCleaner מכיוון ש- Windows כבר יכול לעשות עבודה נהדרת בפינוי מקום.

כדי לגשת לכלי פנוי שטח ב- Windows 10, עבור אל הגדרות> מערכת> אחסון ולחץ על "פנה מקום עכשיו" תחת אחסון חושים. Windows יסרוק אוטומטית קבצים שתוכל למחוק. בדוק את הקבצים שברצונך למחוק ולחץ על "הסר קבצים" כדי להיפטר מהם.

אזהרה : אם תסמן את "סל המיחזור", Windows גם ירוקן את סל המיחזור שלך. ודא שאתה לא רוצה לשחזר קבצים שנמחקו ממיחזור שלך לפני שתבדוק אפשרות זו.

קשורים: השתמש בכלי החדש "פנוי מקום" של Windows 10 כדי לנקות את הכונן הקשיח

ב- Windows 7, אתה יכול להפעיל את הכלי הקלאסי "ניקוי דיסק" מתפריט התחל שלך כדי למחוק קבצים אלה. הכלי הקלאסי לניקוי הדיסקים בשולחן העבודה עדיין נכלל ב- Windows 10, אך הממשק החדש בהגדרות עושה את אותו הדבר ורץ קצת יותר מהר.

קשורים: 7 דרכים לפנות מקום בדיסק הקשיח בחלונות

נהל תוכניות הפעלה

CCleaner יכול לנהל את תוכניות ההפעלה שלך, אך ל- Windows 10 יש תכונה זו מובנית. כדי לגשת למנהל ההפעלה של Windows 10, עבור אל הגדרות> יישומים> אתחול. אתה יכול לראות כמה יש לאפליקציות "השפעה" על תהליך ההפעלה שלך ולהפעיל או לכבות תוכניות הפעלה מכאן. תוכנית הפעלה עם "השפעה גבוהה" מאיטה את הדברים יותר מאחת עם "השפעה נמוכה".

ניתן גם להפעיל את מנהל המשימות, ללחוץ על הכרטיסייה "הפעלה" ולנהל מכאן תוכניות הפעלה. זה עובד זהה לממשק באפליקציית ההגדרות, אך זמין גם ב- Windows 8. ב- Windows 7 תצטרך משהו כמו MSConfig כדי לנהל תוכניות הפעלה.

נקה את מסלולי הגלישה שלך באינטרנט

אינך זקוק לתוכנית צד שלישי כדי למחוק את היסטוריית הדפדפן, קובצי ה- cookie וקובצי המטמון. הדפדפן שלך יכול להתמודד עם זה עבורך.

למעשה, לא צריך אפילו לנקות את נתוני הגלישה מלכתחילה. פשוט השתמש במצב גלישה פרטית בכל פעם שתרצה לגשת לאתר רגיש מבלי שנשמרה שום היסטוריה במחשב שלך. אם אתה אף פעם לא רוצה שהדפדפן שלך ישמור נתונים פרטיים, אתה יכול לגרום לדפדפן שלך להתחיל תמיד במצב גלישה פרטית. זה טוב יותר מאשר ניקוי נתוני הגלישה שלך ב- CCleaner, מכיוון שהוא מונע מלכתחילה ליצור את הנתונים.

קשורים: כיצד להפעיל תמיד כל דפדפן במצב גלישה פרטית

כדי לנקות מדי פעם את נתוני הגלישה שלך, אתה יכול להשתמש בכלי "נקה נתוני גלישה" המובנה בדפדפן האינטרנט שבחרת. כעת יש לדפדפנים כלים קלים שיכולים להתמודד עם זה בכמה לחיצות.

אנו לא ממליצים לנקות כל הזמן את נתוני הגלישה או לרוץ תמיד במצב גלישה פרטית. יהיה עליך להמשיך להיכנס לאתרים שבהם אתה משתמש בכל פעם שאתה פותח את הדפדפן, מכיוון שקובצי ה- Cookie שלהם לא יישמרו במחשב האישי שלך. מחיקת קבצי המטמון תאט גם את הגלישה באינטרנט. אבל אם בכל זאת תרצה לנקות את הנתונים האלה, הדפדפן שלך כיסה אותך.

קשורים: כיצד לנקות את ההיסטוריה שלך בכל דפדפן

מצא את הקבצים שמבזבזים מקום במחשב שלך

כדי לצוד את מה שמשתמש בפועל במקום השטח במחשב שלך, התקן מנתח שטח דיסק כמו WinDirStat. כלי זה סורק את הכונן הקשיח שלך ומראה לך ייצוג גרפי של מה שמשתמש במרחב במחשב שלך, ממיין תיקיות וקבצים מאלה שמשתמשים במקום הכי הרבה לפחות. זה עובד כמו הכלי Analyzer Disk ב- CCleaner, אך עם ממשק טוב יותר שמקל על לראות מה משתמש במרחב.

אם יש כמה קבצים גדולים המסתתרים אי שם במחשב שלך, תמצא אותם בעזרת הכלי הזה ותוכל להסיר אותם ידנית. אם הקבצים המדוברים הם חלק מתוכנית, עליך להסיר את ההתקנה של התוכנית מהמחשב שלך כדי להסיר אותם. אם הם קבצים זמניים, שמורים או נתונים, אתה יכול כנראה פשוט למחוק אותם. ייתכן שתרצה לבצע חיפוש באינטרנט אחר שם הקבצים או התיקיה שהם נמצאים בה לפני שתמחק אותם - רק כדי לאשר שאתה לא מוחק שום דבר חשוב.

תוכניות מסוימות אכן מבזבזות מקום. לדוגמא, מנהלי ההתקנים הגרפיים של NVIDIA משתמשים בכ -1 GB של שטח במחשב עבור מתקינים נהגים ישנים. למרבה המזל, NVIDIA אמרה לנו שהם מוחקים כעת אוטומטית גרסאות מנהל התקן ישנות יותר, כך שהתיקיה הזו לא אמורה לגדול כל הזמן. יתכן שתצטרך למחוק תיקיות כמו זו באופן ידני אם אתה ממש חסר שטח.

הצפן את הדיסק הקשיח שלך כדי לכסות את המסלולים שלך באמת

אם אתה משתמש ב- CCleaner למחיקת נתוני שימוש ו"מכסות את המסלולים שלך ", הנה אפשרות טובה יותר: הצפן את כונן המערכת שלך. כל מי שיזכה בגישה למחשב שלך יזדקק לסיסמה שלך כדי לפענח את הדיסק הקשיח שלך ולהציג את הקבצים שלך, ולכן זו שיטה טובה בהרבה מאשר למחוק את הרצועות שלך מדי פעם. זה יגן גם על כל הקבצים הפרטיים שאחסנת במחשב שלך.

כך תוכל לאפשר הצפנת דיסק מלא במחשב Windows 10 שלך. בחלק ממחשבי Windows 10 יש כבר הצפנה, בעוד שאחרים זקוקים ל- Windows 10 Professional בכדי לאפשר BitLocker. אם המחשב האישי שלך לא הגיע עם הצפנה ואתה לא רוצה לשלם עבור Windows 10 Pro, אתה יכול להשתמש ב- VeraCrypt במקום זאת.

רוב אותם טיפים חלים על Windows 7. ניתן לשדרג ל- Windows 7 Ultimate עבור BitLocker או להתקין את VeraCrypt להצפנה בחינם.

כאשר הכונן הקשיח מוצפן, אינך צריך לדאוג למחיקת הנתונים הפרטיים שלך כל כך הרבה - בכל פעם שתכבה את המחשב, הכונן הקשיח שלו יהיה מוצפן ואנשים יזדקקו למפתח שלך כדי לאתחל אותו ולגשת לנתונים שלך.

כיצד להוריד גרסה ישנה של CCleaner

אם אתה מתעקש להשתמש ב- CCleaner, ייתכן שתרצה להתקין גרסה ישנה שלו. זה לא בהכרח הרעיון הטוב ביותר - גרסאות ישנות של CCleaner עשויות להיתקל בגרסאות חדשות יותר של תוכניות ומערכת ההפעלה Windows. הם עלולים להסיר קבצים חשובים ולגרום לבעיות או להחמיץ קבצי מטמון ולא לפנות מספיק מקום. גרסאות חדשות של CCleaner לפעמים פותרות בעיות אלה.

אם אתה רוצה גרסה ישנה של CCleaner, תצטרך להוריד אותה מאתר אחר. גרסה 5.45 של CCleaner מאלצת ניטור פעיל, לכן כדאי להוריד את גרסת 5.44 מאתר כמו UptoDown.

כדי למנוע מ- CCleaner לחפש עדכונים, הפעל את CCleaner ולחץ על אפשרויות> הגדרות. בטל את הסימון באפשרות "הודיע ​​לי על עדכונים ל- CCleaner" כאן.

ניתן גם להשבית את ניטור המערכת מאפשרויות> ניטור ולהשבית ניתוח מ'אפשרויות '>' פרטיות '.

שוב, זהו פיתרון לטווח קצר. CCleaner עשוי להפסיק לעבוד היטב אם תיצמד לגרסה ישנה במשך שנים.

ל- CCleaner יש לא מעט כלים שאינכם זקוקים להם. לדוגמה, אתה פשוט לא צריך מנקה רישום. אמנם עשויים להיות כמה רשומות מיושנות ברישום שלך, אך הם תופסים שטח זעיר ולא מאטים את המחשב שלך.

לכל דבר אחר ב- CCleaner שתרצה, תוכל למצוא חלופה של CCleaner. לדוגמה, אם ברצונך לרשום את התוכניות המותקנות במחשב שלך, תוכל לשמור רשימה של היישומים המותקנים שלך בפקודה אחת של Windows. כדי למצוא קבצים כפולים במחשב האישי שלך, אתה יכול להתקין מאתר קבצים כפול. לכל דבר אחר תוכלו למצוא כלי מובנה של Windows או יישום חינמי שלא ינדנד ויפקח עליכם.

קרדיט תמונה: בן בריאנט / Shutterstock.com.