כיצד ליצור תרשים זרימה ב- Word

Microsoft Word מספק כלים מובנים ליצירה וסידור תרשימי זרימה מסוגים שונים. אתה יכול ליצור תרשים זרימה משלך באמצעות צורות שונות ו- SmartArt. כך תעשה זאת.

הכנת תרשים זרימה ב- Word

כשעובדים עם צורות בכל יישום של Office, תמיד כדאי להשתמש בקווי רשת כדי לוודא שהכל בגודל וממוקם כהלכה. כדי להציג את קווי הרשת, עבור לכרטיסייה "תצוגה" וסמן את תיבת הסימון "קווי רשת".

קווי הרשת שלך יופיעו כעת במסמך Word שלך.

לאחר מכן עברו ללשונית "הוספה" ואז לחצו על כפתור "צורות" (נעבור על SmartArt בהמשך).

תפריט נפתח מציג ספרייה גדולה של צורות שתוכלו לבחור בהן. נתמקד כאן בשני דברים - המחברים בקבוצת "קווים" בסמוך לראש והצורות בקבוצת "תרשים זרימה" בסמוך לתחתית.

לפני שנמשיך, חשוב להבין את המטרה המיועדת של הצורות. כדאי לך לשקול לקרוא רשימה מקיפה זו המפרטת את המשמעות של צורות תרשים הזרימה, אך לפניך סקירה מהירה של היסודות.

  • מלבן: משמש לשלבי תהליך.
  • יהלום: משמש להצגת נקודות החלטה.
  • סגלגל: משמש כצורת המסוף, המציין את נקודות ההתחלה והסיום של תהליך.

בריחוף מעל אחת מהצורות בתפריט הנפתח מציגה בועת טקסט המציגה את מטרת הצורה.

בואו נמשיך ונכניס את הצורה הראשונה שלנו. חזרה לתפריט הצורות, בחר את הצורה שבה תרצה להשתמש בתרשים הזרימה. מכיוון שזו הצורה הראשונה שלנו בה נעשה שימוש בתרשים הזרימה, נשתמש בצורת הסגלגל.

לאחר שתבחר את הצורה, תבחין בסמן שלך הופך לקושיה. כדי לצייר את הצורה, לחץ וגרור.

לאחר ציור הצורה, תבחין בכרטיסייה "פורמט" חדשה עם פקודות המאפשרות לך לעצב את הצורה שלך, לשנות את קווי המתאר ולמלא את הצבע ועוד.

כדי להוסיף טקסט בתוך הצורה, בחר את הצורה ואז התחל להקליד.

בואו נכניס צורה אחרת ואז נחבר את שתי הצורות. נוסיף מלבן כדי לציין חלק אחר בתהליך. חזור על השלבים שלעיל כדי להכניס את הצורה.

כדי לחבר את שתי הצורות, חזור לתפריט הצורה ובחר את המחבר שבו ברצונך להשתמש. נשתמש בחץ קו פשוט לדוגמא זו.

לאחר שתבחר את החץ, לחץ על הידית המרכזית בצורה הראשונה ואז, תוך כדי לחיצה ממושכת על לחצן העכבר, גרור לידית המרכזית בצורה הבאה.

כמו בצורות, ניתן גם לעצב את החץ ברוחבי קו שונים, צבעים וכו '.

אם אתה מתכנן להשתמש באותה תבנית קו לאורך כל תרשים הזרימה, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על השורה שהוכנסה לאחר שעיצבת אותה ובחר באפשרות "הגדר כשורת ברירת מחדל". אתה יכול לעשות זאת גם עם צורות.

יצירת תרשים זרימה עם SmartArt

בנוסף לשימוש בצורות ליצירת תרשים הזרימה שלך, יש לך גם כמה אפשרויות די שימושיות עם SmartArt. עבור לכרטיסייה "הוסף" ואז לחץ על כפתור "SmartArt".

בחלון בחר גרפיקה חכמה, בחר בקטגוריה "תהליך" משמאל, בחר סוג של תהליך (אנו משתמשים באפשרות "תהליך הדגשת תמונה" כאן), ואז לחץ על "אישור".

גרפיקה זו של SmartArt נועדה במפורש לפרט על תהליך. הוא מקבץ צורות להוספת תמונות (1) וטקסט (2).

הזן את המידע הרלוונטי. אם אינך זקוק לאובייקט מסוים, תוכל להיפטר ממנו על ידי בחירה בו ולחיצה על מקש המחיקה. מצד שני, אם אתה יכול להעתיק את האובייקטים אם אתה צריך להוסיף מידע נוסף.