הדרכים הטובות ביותר להסתרה או להגן על סיסמה על תיקיה ב- Windows

יש לך כמה קבצים שאתה לא רוצה שאנשים אחרים יראו? או אולי הם פשוט מבולגנים בתיקיית המסמכים שלך ואתה רוצה להסתיר אותם? להלן מספר דרכים שונות לטשטש את הקבצים שלך ומתי כדאי לך להשתמש בכל אחד מהם.

הערת העורך : מאמר זה, שפורסם במקור בשנת 2014, היה מכיל הוראות שטענו כי הן מגנות על סיסמאות ללא תיקיות נוספות. אבל הטריק הזה, למרות שהוא חכם למדי, לא ממש הגן על שום דבר מאחורי סיסמה. זה כלל הסתרת תיקיה במערכת שלך ושימוש ב"סיסמה "כדי לבטל את הסתרתה - למרות שכל משתמש עדיין יכול להסתיר אותה ללא הסיסמה . אתה עדיין יכול למצוא את הטריק הזה בכל רחבי האינטרנט, אך איננו ממליצים להשתמש בו. זה גורם להמון בעיות עבור משתמשים רבים שאינם יודעים מה הם עושים, והסיסמה אינה מגנה עליך מפני סנפונים - באותה מידה אתה יכול פשוט להסתיר את הקובץ. לכן כתבנו את המאמר מחדש עם הוראות כיצד להסתיר ו / או להגן על סיסמאות, עם מידע על מידת האבטחה של כל שיטה.

אפשרות ראשונה: הסתר תיקיות עם תיבת סימון יחידה

קושי : קל מאוד


רמת ערפול : נמוכה


רמת אבטחה : נמוכה

אם אתה רק מחפש להסתיר כמה תיקיות מהתצוגה, ל- Windows יש אפשרות מובנית לעשות זאת. זה לא הגנה טובה מאוד מפני סנופרים, מכיוון שכל אחד יכול להציג תיקיות נסתרות בעזרת שינוי הגדרות פשוט. זה עלול להטעות ילד קטן, אבל זה לא יטעה באף אחד שידע אפילו על מחשבים.

עם זאת, מצאתי שהגדרה זו שימושית עבור תיקיות שאינני רוצה לראות - כמו התיקיות שמשחקי המחשב שלי מוסיפים לתיקיית המסמכים שלי. אני רק רוצה לראות את המסמכים שלי, אני לא צריך לראות את Witcher 3 שלי  לשמור קבצים.

קשורים: כיצד להסתיר קבצים ותיקיות בכל מערכת הפעלה

אם זה נשמע כמו מה שאתה רוצה, התהליך ממש קל. פתח את סייר הקבצים של Windows ונווט לתיקיה או לקובץ שברצונך להסתיר. לחץ עליו באמצעות לחצן העכבר הימני, בחר "מאפיינים" וסמן את התיבה "מוסתר" בתפריט שמופיע. לחץ על "אישור" והתיקיה תיעלם מהתצוגה.

עיין במדריך שלנו לקבצים מוסתרים לקבלת מידע מפורט יותר על קבצים מוסתרים ב- Windows.

קשורים: כיצד להציג קבצים ותיקיות מוסתרים ב- Windows 7, 8 או 10

אם אי פעם תצטרך לגשת אליו מאוחר יותר, תוכל להציג קבצים מוסתרים על ידי לחיצה על תפריט תצוגה בסייר הקבצים וסימון בתיבה "פריטים מוסתרים". (ב- Windows 7 תצטרך לעבור לארגון> אפשרויות תיקייה וחיפוש ובחר במקום זאת "הצג קבצים מוסתרים, תיקיות וכוננים" בכרטיסיה תצוגה.) תוכל לקרוא עוד על הצגת קבצים ותיקיות מוסתרים כאן.

זכור: זה לא יאבטח את הקבצים שלך בכלל, זה פשוט יסתיר אותם מהעין. כל מי שיש לו מעט ידע קטן ביותר יכול למצוא אותם.

אפשרות שנייה: הפוך תיקיה לתיקיית מערכת נסתרת עם פקודת שורת פקודה

קושי : בינוני


רמת סתום : בינונית


רמת אבטחה : נמוכה

נניח שאחותך החטטנית כבר יודעת להציג תיקיות וקבצים מוסתרים ב- Windows. מי לא, נכון? ובכן, יש טריק נוסף שיאפשר לך להסתיר קובץ עם מעט סתום נוסף. כל אחד עדיין יוכל לבטל את הסתרתו אם הוא יודע איזו הגדרה לצבוט, כך ששיטה זו אינה מאובטחת - אך היא אינה דורשת תוכנה נוספת ועשויה לתת לך מעט טשטוש נוסף מצד אנשים חסרי טק.

קשורים: צור תיקיה סופר מוסתרת ב- Windows ללא שום תוכנה נוספת

תוכלו לקרוא עוד על תהליך זה במדריך שלנו להכנת תיקייה "סופר מוסתרת". זכור שזה דורש קצת עבודה בשורת הפקודה, כך שאם לא נוח לך לעבוד עם שורת הפקודה ולהתמודד עם כמה מההגדרות העמוקות יותר של Windows, זה כנראה לא בשבילך.

שוב, אנחנו לא יכולים להדגיש את זה מספיק: שיטה זו עדיין חסרת ביטחון להפליא . מי שיודע מה הוא עושה (או אפילו נקלע למאמר זה ממש) יוכל למצוא את הקבצים שלך בקלות. לא היינו משתמשים בו לשום דבר רגיש באמת. לשם כך אנו ממליצים על שתי האפשרויות הבאות שלנו.

אפשרות שלישית: הצפן קובץ או תיקיה ללא תוכנה נוספת

קושי : קל


רמת ערפול : נמוכה


רמת אבטחה : בינונית

הדרך המאובטחת היחידה להסתיר את הקבצים שלך היא באמצעות הצפנה. הצפנה הופכת את הנתונים שלך לבלגן לא מובן אלא אם כן יש לך את הסיסמה. Windows מכיל דרך מובנית להצפנת קבצים, וקושר את הסיסמה לחשבון המשתמש שלך - כך שתוכל לראות את הקבצים רק אם אתה מחובר כמשתמש הנכון.

קשורים: בית ספר חנון: לימוד חלונות 7 - גישה למשאבים

תוכל לראות הוראות לכך במקטע "הצפנת קבצים באמצעות מערכת הקבצים ההצפנה" במדריך זה (יהיה עליך לגלול מטה אל החלק האחרון כדי לראותו). כל שעליך לעשות הוא ללחוץ לחיצה ימנית על קובץ או תיקיה, לבחור מאפיינים, לעבור למתקדמים ולסמן את תיבת הסימון הצפן תוכן לאבטחת נתונים.

החיסרון היחיד בשיטה זו הוא שהיא מקשרת את ההצפנה לחשבון המשתמש שלך. פירוש הדבר שאם אחותך החטטנית תנסה לפתוח את הקבצים מחשבון Windows שלה, הם לא ייפתחו - אך אם אתה משתף חשבון, או אם אתה מתרחק מהמחשב בזמן שאתה מחובר, היא תוכל לראות אותם באותה קלות כמו כל קובץ אחר במחשב האישי. אז הקפד לנעול את המחשב או להתנתק בכל פעם שאתה מתרחק, או שההצפנה לא תעצור אף אחד.

אפשרות רביעית: צור תיקיה מוגנת באמצעות סיסמה באמצעות VeraCrypt

קושי : בינוני


רמת ערפול : נמוכה


רמת אבטחה : גבוהה

אם אתה זקוק למשהו קצת יותר חסין כדורים מאשר האמור לעיל, אנו ממליצים ליצור מיכל קבצים מוגן באמצעות סיסמה עם VeraCrypt. זה לוקח עוד כמה צעדים, אבל זה עדיין די קל, ולא דורש ממך להיות סופר טק. ובניגוד לאפשרות שלמעלה, הוא יבקש ממך את הסיסמה שלך בכל פעם שמישהו ינסה לגשת לקבצים - לא משנה מי מחובר.

קשורים: כיצד לאבטח קבצים רגישים במחשב שלך באמצעות VeraCrypt

עיין במדריך שלנו ל- VeraCrypt לקבלת הוראות שלב אחר שלב כיצד להגדיר מיכל קבצים מוגן בסיסמה. יהיה עליך להוריד תוכנית ולהריץ אותה דרך התקנה מהירה, אך כל עוד אתה ממלא אחר הצעדים מקרוב, לא תהיה לך שום בעיה - והקבצים שלך יהיו מוגנים כמעט מכל מי שמנסה לגשת אליהם. רק וודא שאתה לא שוכח את הסיסמה, או שאתה עלול להינעל גם מהקבצים שלך!

אנו יודעים שלא תמיד נוח להוריד תוכנות נוספות, אך סמכו עלינו: אם יש לכם משהו שאתם רוצים להסתיר, זה בהחלט שווה את זה. שלא כמו אפשרות שלוש, זה תמיד יבקש סיסמה כשאתה מנסה לגשת לקבצים - כך שגם אם אתה מחובר או שמישהו משתמש בתקליטור חי כדי לגשת למחשב, הוא לא יוכל להגיע לקבצים שלך. רק הקפד לפרוק את מיכל VeraCrypt כשתסיים להשתמש בו, אחרת הוא יהיה נגיש לכל אחד אם אתה מתרחק מהמחשב.

זו לא הדרך היחידה להסתיר קובץ ב- Windows או להגן עליו באמצעות סיסמה, אך הן חלק מהפופולריות יותר. אתה יכול גם להשתמש במשהו כמו 7-Zip כדי להצפין קבצים, אם כי זה אידיאלי יותר אם אתה רוצה לשלוח את הקבצים לאדם אחר. ארבע השיטות שלעיל צריכות לעבוד עבור רוב האנשים, אז שיהיה לך בהצלחה - ותישאר בטוחה.