הפעל שולחן עבודה מרוחק ב- Windows 7, 8, 10 או Vista

שולחן עבודה מרוחק מושבת כברירת מחדל ב- Windows, אך קל להפעיל אותו אם ברצונך שהמחשב שלך יהיה בקשות שליטה מרחוק מהרשת.

שולחן עבודה מרוחק מאפשר לך לקחת שליטה מרחוק על מחשב אחר ברשת. הוא מורכב משירות שרתים של שולחן עבודה מרוחק המאפשר חיבורים למחשב מהרשת ולקוח שולחן עבודה מרוחק שמבצע את החיבור למחשב מרוחק. הלקוח נכלל בכל המהדורות של Windows — Home, Professional, Enterprise, וכן הלאה. חלק השרת זמין רק בגרסאות Professional ו- Enterprise. משמעות הדבר היא שתוכלו ליצור חיבור לשולחן עבודה מרוחק כמעט מכל מחשב בו פועלת Windows, אך ניתן להתחבר רק למחשבים המריצים מהדורת Pro או Enterprise.

כמובן שאם אתה מפעיל מהדורה ביתית של Windows במחשב שאליו אתה רוצה ליצור חיבור, אתה תמיד יכול להשתמש בשירות צד ג 'כמו TeamViewer, או אפילו ב- Chrome.

קשורים: סיכום שולחן עבודה מרוחק: TeamViewer מול Splashtop לעומת Windows RDP

אנו הולכים לכסות את Windows 10 במאמר זה, אך ההוראות אמורות לעבוד בסדר עבור Windows Vista, 7, 8 או 10. המסכים עשויים להיראות מעט שונים (במיוחד ב- Windows 8), אך הכל בערך אותו דבר.

לחץ על התחל, הקלד "גישה מרחוק" ואז לחץ על התוצאה "אפשר גישה מרחוק למחשב שלך".

בחלון "מאפייני מערכת", בכרטיסייה "מרחוק", בחר באפשרות "אפשר חיבורים מרוחקים למחשב זה".

ב- Windows 8 ו- 10, האפשרות לאפשר חיבורים רק ממחשבים אישיים המריצים שולחן עבודה מרוחק עם אימות ברמת הרשת מופעלת כברירת מחדל. גרסאות מודרניות של Windows תומכות כולן ברמת אימות זו, ולכן עדיף להשאיר אותה מופעלת. אם עליך לאפשר חיבורים ממחשבים הפועלים עם Windows XP ואילך, יהיה עליך להשבית אפשרות זו.

אם אתה משתמש ב- Windows 7 או Vista, הדברים עובדים זהה, אך הם מוצגים בצורה מעט שונה. שים לב שיש לך שלוש אפשרויות נפרדות ב- Windows 7 - אל תאפשר גישה מרחוק, אל תאפשר חיבורים מכל גרסה של שולחן עבודה מרוחק, ואפשר רק חיבורים שפועלים באמצעות אימות ברמת הרשת. הבחירה הכללית היא זהה.

בכל גרסה של Windows, אתה יכול גם ללחוץ על כפתור "בחר משתמשים" כדי להגדיר משתמשים ספציפיים המורשים ליצור חיבורים מרוחקים. כשתסיים להגדיר את הדברים, לחץ על כפתור "אישור" כדי שהמחשב יתחיל להאזין לחיבורים מרוחקים.

אם אתה מתכנן להתחבר ממחשבים אחרים באותה רשת מקומית, זה צריך להיות כל מה שאתה צריך לעשות. Windows יוצר באופן אוטומטי חריגים בחומת האש של Windows כדי לאפשר לעבור לתעבורת חיבורים מרוחקים.

באפשרותך להתחיל חיבור מרחוק מאותם מחשבים על ידי לחיצה על התחל, הקלדת "מרחוק", ואז בחירת התוצאה "חיבור לשולחן עבודה מרוחק". פשוט הקלד את השם או את כתובת ה- IP למחשב האישי כדי ליצור את החיבור.

קשורים: כיצד לגשת לשולחן העבודה המרוחק של Windows דרך האינטרנט

אם אתם מתכננים להתחבר למחשב המרוחק דרך האינטרנט, תצטרכו לבצע הגדרה נוספת קטנה הכוללת התרת תעבורת שולחן עבודה מרוחק דרך הנתב שלכם והעברת סוגי חבילות אלו למחשב הנכון. עיין במדריך שלנו לגישה לשולחן עבודה מרוחק באינטרנט למידע נוסף על כך.