הסבירו כוננים קשיחים היברידיים: מדוע אולי תרצו אחד במקום SSD

כוננים קשיחים היברידיים מבטיחים חלק מהביצועים של כונן מצב מוצק עם קיבולת של כונן מכני. הם גדולים יותר מ- SSD ומהירים יותר מכונן מכני ישן רגיל.

אלה נקראים לפעמים "SSHDs" - כוננים היברידיים במצב מוצק. הכונן מאחסן אוטומטית נתונים באחסון מצב מוצק ומציע מהירויות מהירות יותר עבור הקבצים בהם אתה משתמש ביותר.

לכוננים מכניים וכונני SSD יתרונותיהם

קשורים: הגיע הזמן: למה אתה צריך לשדרג ל- SSD עכשיו

כונני מצב מוצק הם הרבה יותר מהירים מכוננים מכניים. המחירים ירדו, אז אתה בהחלט צריך להסתכל על שדרוג ל- SSD. אך גם לכוננים הזולים כעת יש פחות נפח אחסון. כונן מצב מוצק עשוי לעלות כ- 0.58 $ לג'יגה בייט, ואילו כונן מכני עשוי לעלות $ 0.06 ל- GB. כונן מצב מוצק מיינסטרימי במחיר סביר עשוי להציע 256 ג'יגה-בייט אחסון לכל היותר, בעוד שכונן מכני עשוי להציע 2 או 3 TB אחסון. כוננים מכניים עשויים להיות איטיים, אך הם מציעים נפח אחסון גדול מאוד במחיר נמוך מאוד לג'יגה.

כדי להשיג את היתרונות של שניהם, משתמשי כוח רבים ומשחקי מחשב משתמשים גם בכונן מצב מוצק וגם בכונן מכני במערכות שלהם. כונן מצב מוצק משמש לקבצי מערכת, תוכניות, נתוני יישומים וכל דבר אחר שבאמת מרוויח מהמהירות. הכונן המכני הגדול יכול לשמש לאחסון לטווח ארוך של קבצים שאין צורך לגשת אליהם במהירות - אוסף מדיה או תמונות, למשל. זה דורש התקנת שני הכוננים במחשב ובחירת אילו קבצים ותוכניות להציב בכל כונן. אם אתה רוצה להעביר קובץ לכונן אחר, תצטרך להזיז אותו בעצמך. אם ברצונך להעביר תוכנית לכונן אחר, ייתכן שיהיה עליך להסיר אותה ולהתקין אותה מחדש במקום אחר.

כלאיים הם כוננים מגנטיים עם אחסון SSD

כונן קשיח היברידי מכיל גם כונן מגנטי מסורתי וגם את כמות האחסון במצב מוצק שתמצאו בכונן מצב מוצק קטן. חשוב לציין, כי כונן קשיח זה מופיע ככונן יחיד למערכת ההפעלה שלך. אינך אחראי להחליט אילו קבצים יועברו לכונן המכני ואילו קבצים יועברו לכונן מצב מוצק. במקום זאת, הקושחה של הכונן מנהלת את מה שכבר נמצא ולא נמצא בכונן מצב מוצק.

חלק ה- SSD של הכונן משמש כ"מטמון "- קבצים אליהם אתה ניגש לעתים קרובות, כגון קבצי מערכת ההפעלה וקבצי התוכנית שלך - נשמרים בחלק ה- SSD של הכונן שלך על ידי הקושחה שלך. למרות שמדובר במטמון, הוא נשמר בזיכרון מצב מוצק שאינו נדיף - כלומר, הוא נמשך לאורך אתחולים מחדש, כך שהוא מאיץ את תהליך ההפעלה שלך.

המטרה היא לקבל את מערכת הגישה לכונן ולקבצי התוכנה במהירות של צלילה במצב מוצק, ולספק את נפח האחסון של כונן מגנטי עבור קבצים אחרים. הכונן מטפל בזה לבד - אינך צריך לדשדש קבצים או להחליט מה הולך לאן.

למכוניות היברידיות אין הרבה אחסון SSD

חשוב לציין כי ברוב הכוננים ההיברידיים יש אחסון SSD בכמות קטנה למדי. בכוננים הקשיחים ההיברידיים המובילים באמזון יש 1 TB של שטח מכני ורק 8 GB של זיכרון מצב מוצק. 8 ג'יגה-בתים הם כמות אחסון נאה להחזקת קבצי מערכת ותוכניות, אך אין בהשוואה ל -128 ג'יגה-בייט או 256 ג'יגה-בתים שיכולים להכיל את כל קבצי המערכת והתוכנה שלך.

"Fusion Drive" של אפל הוא גם כונן היברידי, המציע שטח כונן מכני 1 TB או 3 TB לצד 128 GB של אחסון פלאש במצב מוצק.

למה שתרצה היברידית?

כוננים היברידיים יכולים להיות זולים יותר מכונני מצב מוצק מכיוון שהם מכילים כמות קטנה יותר של זיכרון מצב מוצק. כונן היברידי בנפח 2 TB עם 8 ג'יגה-בייט זיכרון מטמון במצב מוצק יהיה יקר יותר מכונן מכני פשוט של 2 TB, אך סביר להניח שהוא פחות יקר מכונן מצב-מוצק של 256 ג'יגה-בייט עם שטח כולל עוד פחות. יצרני מחשבים כוללים כוננים אלה במחשבים שלהם כדי להציע מהירויות מצב מוצק במחיר נמוך יותר עם יותר אחסון.

כונן היברידי הוא גם כונן פיזי יחיד, שיכול להוות יתרון גדול. אם יש לך מחשב נייד עם תא כונן יחיד ואתה רוצה גם מהירויות מצב מוצק וגם קיבולת אחסון מכנית, כונן היברידי הוא הדבר היחיד שאתה יכול להכניס לתא הכונן הזה כדי להשיג את שניהם.

הכל קשור למחיר וקיבולת אחסון. אם כוננים מגנטיים ומגפיים מסתובבים וכונני מצב מוצק כרגע עולים את אותה כמות לכל GB, אין צורך בכוננים היברידיים כלל. כונן מצב מוצק יהיה מעולה מכל הבחינות. כוננים היברידיים שימושיים רק מכיוון שכונני מצב מוצק עדיין יקרים יותר לכל GB.

אם אתה רוצה גם מהירויות מצב מוצק וגם כמות גדולה של שטח אחסון, ייתכן שכונן היברידי יהיה פשוט יותר מכיוון שהכונן מעביר קבצים עבורך. אינך צריך לחשוב אילו קבצים צריכים להיות היכן או להתמודד עם שני כוננים נפרדים במערכת ההפעלה שלך.

האם היברידי מהיר יותר?

כונן קשיח היברידי יהיה מהיר משמעותית מכונן מכני. אלגוריתם המטמון הזה יאחסן קבצי מערכת הפעלה ותוכנה בזיכרון מצב מוצק, ויציע מהירויות מצב מוצק בעת גישה לקבצים במטמון.

כוננים היברידיים מתחילים בצד האיטי. כאשר אתה מתחיל להשתמש בכונן היברידי, לא התרחש שמירה במטמון - כך שהכונן יהיה איטי בדיוק כמו כונן מכני מסורתי. כאשר אתה משתמש בכונן והוא לומד אילו קבצים יש לשמור במטמון, המהירות תשתפר בהדרגה.

כונן מוצק יחיד - או כונן מצב מוצק בתוספת כונן קשיח מכני במחשב שולחני, אם יש לכם מקום לשניהם - יעלה על הכונן ההיברידי. הכל בכונן מצב מוצק יהיה מהיר כמו חלק המטמון הקטן של הכונן ההיברידי. על ידי התקנת מערכת ההפעלה והתוכניות שלך לכונן מצב מוצק, אתה יכול להבטיח שקבצים אלה ייהנו מזמני הגישה המהירים ביותר האפשריים. ניהול זה לבד יציע ככל הנראה ביצועים טובים יותר.

מכיוון שמחירי הכוננים במצב מוצק ממשיכים לרדת, אנו מצפים לראות פחות כוננים היברידיים - במיוחד מכיוון שרוב האנשים לא באמת זקוקים ל -2 TB של שטח במחשבים הניידים והמחשבים השולחניים שלהם. כונן מצב מוצק קטן יותר עם כמה מאות ג'יגה יהיה בסדר גמור - וגם מהיר יותר.

קרדיט תמונה: Sinchen.Lin על פליקר, יוטאקה צוטנו על פליקר, סיימון וולהורסט על פליקר