כיצד להעתיק, לגזור ולהדביק במחשב Windows

העתקה, גזירה והדבקה הן שלוש פעולות בסיסיות שכל משתמש ב- Windows צריך לדעת בעל פה. המושגים שעומדים מאחוריהם חלים כמעט על כל יישום שתשתמש אי פעם. כך הם עובדים.

הבנת הלוח

כשאתה מעתיק או גוזר משהו (כגון גוש טקסט, תמונה או קישור), Windows שומר את הנתונים באופן זמני במיקום זיכרון מיוחד שנקרא הלוח. תחשוב על זה כעל עט אחיזה זמני. כשאתה מדביק את המידע שהעתקת, Windows מאחזר את תוכן הלוח ומניח אותו לאן שאתה רוצה שהוא ילך.

בדרך כלל, תוכן הלוח מתאפס בעת הפעלה מחדש של המחשב האישי, אם כי ניתן להצמיד פריטים ללוח ב- Windows 10 באמצעות תכונת הצטרפות הנקראת היסטוריית הלוח. אז אתה יכול להיזכר בהם כמה פעמים שתרצה במהירות על ידי לחיצה על קיצור המקשים של Windows + V.

ב- Windows 10, אתה יכול אפילו לסנכרן את הלוח שלך בין מכשירים באמצעות הענן. אבל זו הגדרה אופציונלית שעליך להפעיל בהגדרות המערכת.

קשורים: כיצד להפעיל ולהשתמש בהיסטוריה של הלוח ב- Windows 10

ההבדל בין העתקה לגזירה

כשאתה מעתיק משהו, Windows עושה עותק של המידע שאתה רוצה ללוח וגם משאיר אותו במיקומו המקורי. לעומת זאת, כאשר אתה מבצע את פעולת החיתוך, Windows מעתיק את המידע ללוח אך גם מסיר את המידע מהמיקום המקורי.

כלומר, בדרך כלל אתה משתמש בעותק לשכפול מידע, וחותך כדי להעביר את המידע ממיקום אחד למשנהו. מושגים בסיסיים אלה חלים כמעט בכל יישום, אז בואו נעבור על הדרכים השונות להעתקה, גזירה והדבקה ב- Windows.

כיצד להעתיק, לגזור ולהדביק באמצעות קיצורי מקשים

חשוב להכיר את שלושת קיצורי המקשים הבסיסיים להעתקה, גזירה והדבקה הכלולים ב- Windows במשך עשרות שנים. מיקרוסופט לוותה קיצורי דרך אלה מה- Mac, שעדיין משתמש בהם באמצעות מקש הפקודה המיוחד של ה- Mac במקום Ctrl.

  • העתק: לאחר בחירת פריט אחד או יותר באמצעות העכבר או המקלדת, לחץ על Ctrl + C. המידע יועתק ללוח.
  • גזירה: לאחר בחירת פריט אחד או יותר, לחץ על Ctrl + X, והמידע יועתק ללוח ויוסר מהמיקום המקורי.
  • הדבק: בחר יעד על ידי לחיצה על אזור (או על ידי הצבת הסמן במיקום שאליו תרצה שהמידע ילך), ואז לחץ על Ctrl + V.

קיצורי דרך אלה פועלים כעת גם בשורת הפקודה של Windows 10.

קיצורי מקשים חלופיים להעתקה, גזירה והדבקה

אם אתה צריך להעתיק בתוכנית שמפרשת את Ctrl + C כתו הפסקה (כגון אמולטור מסוף), תוכל להשתמש ב- Ctrl + Insert במקום זאת. כדי לחתוך, השתמש ב- Shift + מחק. כדי להדביק, לחץ על Shift + Insert. קיצורי דרך אלה אינם נפוצים כיום, אך הם עדיין מוכרים באופן אוניברסלי ב- Windows.

כיצד להעתיק, לגזור ולהדביק באמצעות לחיצה ימנית

בתוכנות רבות תוכלו להעתיק, לחתוך ולהדביק באמצעות הכפתור הימני של העכבר. ראשית, בחר אלמנט של מסמך (כגון דף אינטרנט), ואז לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני, וסביר להניח שתראה תפריט הקשר הכולל פקודות העתקה או גזירה.

לאחר מכן תוכל ללחוץ לחיצה ימנית על מסמך יעד ולבחור הדבק כדי להכניס את תוכן הלוח למיקום זה.

אותו עיקרון עובד בסייר הקבצים ובשולחן העבודה שלך. בחר קובץ, תיקיה או קבוצת קבצים שברצונך להעתיק או לגזור. לחץ לחיצה ימנית על הקבצים ותראה חלון קופץ של תפריט ההקשר. בחר "העתק" אם ברצונך לשכפל את הקובץ במקום אחר. בחר "גזור" אם ברצונך להעביר את הקובץ למיקום אחר.

לאחר מכן נווט למיקום החדש ולחץ באמצעות לחצן העכבר הימני במקום בו ברצונך לשים את הקבצים. לחיצה ימנית על היעד יכולה להיות בתוך חלון תיקיה, על שולחן העבודה, כונן במחשב שלך, או אפילו ישירות על סמל התיקיה עצמו.

בחר "הדבק" בתפריט לחיצה ימנית שצץ.

הקבצים שזה עתה גזרתם או העתקתם יופיעו במיקום החדש. מאוד שימושי!

כיצד להעתיק, לגזור ולהדביק באמצעות תפריטי יישום

ניתן גם להעתיק, לגזור ולהדביק על ידי בחירת פריטי תפריט עם עכבר או מסך מגע. בתוכניות עם ממשק בסגנון סרט, בדרך כלל תראה לוח בלוח או עריכה המכילים לחצני העתקה, גזירה והדבקה.

בתוכניות עם תפריטים דחוסים או בסגנון המבורגר (כמו Chrome ו- Firefox), לעתים קרובות תוכל למצוא את הפונקציות Copy / Cut / Paste בקטע שכותרתו Edit.

כמו כן, תוכניות Windows ישנות רבות כוללות סדרה של תפריטים נפתחים בחלק העליון של חלון היישום. ביניהם, לעתים קרובות תמצאו תפריט שכותרתו עריכה (שלעתים קרובות תוכלו להתקשר על ידי לחיצה על Alt + E). בתפריט זה, בדרך כלל תוכל למצוא פקודות העתקה, גזירה והדבקה.

כיצד לרוקן את הלוח שלך

כדי למחוק את התוכן של הלוח שלך, פשוט העתק משהו חדש. פשוט העתקת כל מילה בדף אינטרנט או במסמך תחליף את תוכן הלוח בכל מה שהעתקת. ייתכן שתרצה לעשות זאת לאחר העתקת משהו רגיש כמו סיסמה או מספר כרטיס אשראי, כדי להבטיח שלא תדביק אותו בטעות ביישום אחר.

אם תרצה לנקות את הנתונים בהיסטוריית הלוח שלך, תוכל למחוק אותם באופן ידני בעצמך. פתח את הגדרות המערכת ואז נווט אל מערכת> לוח. מצא את החלק שנקרא "נקה נתוני הלוח" ולחץ על כפתור "נקה".

אתה יכול גם ליצור קיצור דרך מותאם אישית שינקה את הלוח שלך ב- Windows.

קשורים: כיצד לנקות את היסטוריית הלוח שלך ב- Windows 10

עכשיו שאתה יודע יותר על העתקה, גזירה והדבקה, אנו מקווים שיהיה לך כיף לשכפל ולהעביר את הנתונים שלך בקלות.