כיצד לקבל מידע מפורט על המחשב האישי שלך

לפעמים אתה צריך למצוא מידע על המחשב האישי שלך - דברים כמו איזו חומרה אתה משתמש, גרסת ה- BIOS או ה- UEFI שלך, או אפילו פרטים על סביבת התוכנה שלך. הצטרף אלינו כשאנחנו מסתכלים על כמה כלים של Windows שיכולים לספק רמות שונות של פרטים על פרטי המערכת שלך.

השתמש באפליקציית ההגדרות כדי לבדוק מידע בסיסי

אם אתה רק זקוק לסקירה בסיסית של המערכת שלך, תוכל למצוא אותה ביישום ההגדרות שלך ב- Windows 8 או 10. לחץ על Windows + I כדי לפתוח את אפליקציית ההגדרות, ואז לחץ על סמל "מערכת".

בדף המערכת, עבור ללשונית "אודות" משמאל.

מימין תמצאו שני חלקים רלוונטיים. החלק "מפרט התקן" מציג מידע בסיסי אודות החומרה שלך, כולל המעבד שלך, כמות זיכרון RAM, מזהי מכשיר ומוצר וסוג המערכת (32 סיביות או 64 סיביות) בה אתה משתמש.

החלק "מפרט Windows" מציג את המהדורה, הגרסה והבנייה של Windows שאתה מפעיל.

השתמש באפליקציית מידע מערכת לקבלת פרטי סביבת חומרה ותוכנה

אפליקציית מידע המערכת נכללה ב- Windows עוד לפני Windows XP. זה מספק מבט הרבה יותר מפורט על מידע המערכת ממה שאתה יכול לקבל רק באמצעות אפליקציית ההגדרות.

כדי לפתוח את פרטי המערכת, הקש על Windows + R, הקלד "msinfo32" בשדה "פתח" ואז הקש Enter.

דף "סיכום המערכת" אליו אתה פותח כבר מספק מידע רב יותר ממה שראינו באפליקציית ההגדרות. תוכל לראות פרטים על גרסת Windows שלך ויצרן המחשב שלך, יחד עם פרטי חומרה כמו גרסת ה- BIOS שלך, דגם לוח האם, זיכרון RAM מותקן ועוד.

אבל זה רק מגרד את השירות. הרחב את הצמתים בצד שמאל ותוכל לצלול לרמת פירוט אחרת לגמרי. הרבה מידע זה, כמו הדברים שאתה רואה מתחת לצומת "משאבי חומרה" הם אזוטריים למדי. אבל, תוכלו למצוא כמה אבני חן אמיתיות אם תחפרו קצת.

לדוגמה, לחץ על רכיב "תצוגה" ותוכל לראות את יצרן הדגם של כרטיס המסך שלך, גרסת מנהל ההתקן שלו והרזולוציה הנוכחית שלך.

יש עוד מאפיין נהדר אחד לציין לגבי אפליקציית מידע המערכת. ניתן לייצא דוח מערכת מפורט כקובץ טקסט. זה יכול להיות שימושי אם אתה צריך לשלוח פרטים על המערכת שלך למישהו אחר, או אם אתה רק רוצה שיהיה לך עותק למקרה שתצטרך לפתור בעיות במחשב שלא תוכל לאתחל.

ראשית, בחר במידע שברצונך לייצא. אם תבחר בצומת "סיכום המערכת", הקובץ המיוצא יכיל את הפרטים המלאים שנמצאו תחת כל צומת הזמין באפליקציית מידע המערכת. אתה יכול גם לבחור כל צומת ספציפי כדי לייצא רק את הפרטים עבור אותו צומת.

לאחר מכן, פתח את תפריט "קובץ" ולחץ על הפקודה "ייצא".

תן שם לקובץ הטקסט שתיצור, בחר מיקום ואז לחץ על כפתור "שמור".

פתח את קובץ הטקסט הזה בכל עת כדי לראות את כל הפרטים על המערכת שלך.

השתמש ב- Speccy לקבלת פרטי חומרה טובים יותר וממוקדים יותר

בעוד שאפליקציית מידע מערכת מספקת הרבה פרטים שימושיים על החומרה וסביבת התוכנה שלך, אם אתה מוכן להוריד אפליקציית צד שלישי, אנו ממליצים על Speccy כאופציה טובה יותר עבור רוב האנשים. הגרסה החינמית עובדת בסדר גמור; הגרסה המקצועית (במחיר של 19.95 $) מציעה עדכונים אוטומטיים ותמיכה פרמיום אם אתה מרגיש שאתה זקוק לתכונות אלה.

קשורים: כיצד לבדוק את מספר דגם לוח האם שלך במחשב Windows שלך

Speccy מספקת ממשק נקי יותר מאפליקציית מידע מידע, ומתמקדת במפרט החומרה של המערכת שלך בלבד - ומספקת מפרט נוסף שמידע המערכת אינו עושה. גם בעמוד "סיכום" ב- Speccy, ניתן לראות שהוא כולל צגי טמפרטורה לרכיבים שונים. הוא גם מספק פרטים נוספים - כמו מספר הדגם של לוח האם שלך - שמידע המערכת מדלג עליו. דף "סיכום" כולל גם מידע חיוני כמו כרטיס גרפי ופרטי אחסון ממש מקדימה.

וכמובן, תוכלו לצלול עמוק יותר על ידי לחיצה על אחת מקטגוריות החומרה הספציפיות משמאל. לחיצה על הקטגוריה "RAM" נותנת לך פרטים נוספים על הזיכרון המותקן שלך, כולל המספר הכולל של חריצי הזיכרון שיש לך וכמה מהם נמצאים בשימוש. תוכל גם לראות פרטים אודות זיכרון ה- RAM שלך, כולל סוג הזיכרון בו נעשה שימוש, ערוצים ופרטי חביון.

מעבר לערוץ "לוח האם", תוכל לראות פרטים על יצרן לוח האם שלך, מספר דגם, איזה ערכת שבבים נמצאת בשימוש, פרטי מתח וטמפרטורה לרכיבים שונים, ואפילו איזה סוג חריצי PCI כולל לוח האם שלך (והאם הם בשימוש או בחינם).

השתמש בשורת הפקודה כאשר אינך יכול לאתחל ל- Windows בדרך כלל

ל- Windows יש גם פקודה זמינה לצפייה בנתוני מידע מהמערכת ממש בשורת הפקודה. היא אמנם לא כוללת פרטים רבים כמו אפליקציית מידע המערכת - וניתן לטעון שהיא קצת יותר קשה לשימוש - אך הפקודה שימושית במקרה שתוכל לאתחל את המחשב שלך רק לחלון שורת פקודה.

הקלד את הפקודה הבאה בהנחיה, ואז הקש Enter:

מערכת מידע

תקבל מספר פרטים שימושיים על בניית מערכת ההפעלה והגרסה שלך, מעבד, גרסת BIOS, כונן האתחול, זיכרון ופרטי רשת.

כמובן שתוכלו למצוא כלים אחרים של צד שלישי המספקים מידע עוד יותר (או ממוקד יותר). לדוגמה, HWMonitor הוא כלי נהדר לניטור היבטים שונים של המערכת שלך כמו טמפרטורות ומעבדים של מעבד ו- GPU. חבילת Sysinternals של מארק רוסינוביץ '(בבעלות מיקרוסופט) היא אוסף של יותר מ -60 כלים בודדים שיכולים לספק לך מידע מדהים.

קשורים: כיצד לפקח על טמפרטורת המעבד במחשב שלך

יש לך כלי מידע אחר למערכת שאתה אוהב? ספר לנו בתגובות!