כיצד להחזיר את המבנים ולהסיר עדכונים ב- Windows 10

Windows 10 מתקין אוטומטית עדכונים ברקע. לרוב זה טוב, אבל לפעמים תקבל עדכון ששובר דברים. במקרה כזה, יהיה עליך להסיר את ההתקנה של העדכון המסוים הזה.

חלונות 10 אגרסיביים יותר לגבי עדכונים מאשר גרסאות קודמות. לרוב זה טוב, מכיוון שיותר מדי אנשים מעולם לא טרחו להתקין עדכונים - אפילו עדכוני אבטחה קריטיים. ובכל זאת, יש הרבה מחשבים ותצורות שם, ומדי פעם מעודכן שמבלגן את המערכת שלך יכול לעבור. ישנן מספר דרכים בהן אתה יכול למנוע מעדכונים גרועים להרוס לך את היום. אתה יכול למנוע סוגים מסוימים של עדכונים כדי שלא יורדו אוטומטית. ונכון לעדכון היוצרים באביב 2017, תוכל להשהות או לדחות עדכונים שאינם קריטיים בקלות למשך חודש ומעלה בזמן שמשתמשים אחרים בודקים אותם.

קשורים: כיצד למנוע מ- Windows 10 להוריד עדכונים אוטומטית

למרבה הצער, אף אחת מהאסטרטגיות הללו לא עוזרת אם כבר הורדת והתקנת עדכון ששבר משהו. זה הופך להיות קשה עוד יותר אם עדכון זה הוא מבנה חדש וחשוב של Windows, כמו עדכון יוצרי הסתיו שפורסם בספטמבר 2017. החדשות הטובות הן ש- Windows מספקת דרך להסיר עדכוני בנייה מרכזיים ואת עדכוני Windows הקטנים, האופייניים יותר.

הסר את ההתקנה של עדכוני Build גדולים

ישנם שני סוגים שונים של עדכונים ב- Windows 10. מלבד התיקונים המסורתיים, מיקרוסופט משחררת מדי פעם "מבנים" גדולים יותר של Windows 10. העדכון העיקרי הראשון ל- Windows 10 שפורסם היה עדכון נובמבר בנובמבר 2015, שהפך אותו לגרסה 1511. עדכון יוצרי הסתיו, שפורסם בספטמבר 2017, הוא גרסה 1709.

לאחר התקנת מבנה חדש גדול, Windows שומר את הקבצים הדרושים כדי להסיר את ההתקנה של הבנייה החדשה ולחזור לקודמתך. המלכוד הוא שקבצים אלה נשמרים רק כחודש. לאחר 10 ימים, Windows מוחק את הקבצים באופן אוטומטי, ואינך יכול עוד לחזור לגרסה הקודמת מבלי לבצע התקנה מחדש.

קשורים: כיצד להפוך ל- Windows Insider ולבדוק תכונות חדשות של Windows 10

הערה: החזרת מבנה לאחור עובדת גם אם אתה חלק מתוכנית Windows Insider ואתה מסייע בבדיקת תצוגות תצוגה מקדימה חדשות ולא יציבות של Windows 10. אם מבנה שתתקין אינו יציב מדי, תוכל לחזור חזרה לבניין שאתה השתמשו בעבר.

כדי להחזיר מבנה, לחץ על Windows + I כדי לפתוח את אפליקציית ההגדרות ואז לחץ על האפשרות "עדכון ואבטחה".

במסך "עדכון ואבטחה" עבור לכרטיסייה "התאוששות" ואז לחץ על כפתור "התחל בעבודה" תחת הקטע "חזור לבנייה קודמת".

אם אינך רואה את הקטע "חזור לבנייה קודמת", חלפו יותר מעשרה ימים מאז שדרגת לבניין הנוכחי ו- Windows פינה את הקבצים האלה. ייתכן גם שהפעלת את כלי ניקוי הדיסק ובחרת להסרת קבצי 'התקנות Windows קודמות'. מטפלים בבניינים כמעט כמו בגירסאות חדשות של Windows, ולכן אתה מסיר התקנה של בנייה באותו אופן שבו היית מסיר את Windows 10 וחוזר ל- Windows 8.1 או 7. יהיה עליך להתקין מחדש את Windows 10 או לשחזר את המחשב שלך ממלא גיבוי מערכת לחזרה לבנייה קודמת לאחר ש -10 הימים האלה חלפו.

קשורים: כיצד לפנות יותר מ- 10GB של שטח דיסק לאחר התקנת עדכון מאי 2019 של Windows 10

כמו כן, שים לב שהחזרת מבנה זו אינה דרך לבטל את הסכמתם לבניינים חדשים עתידיים לצמיתות. Windows 10 יוריד ויתקין באופן אוטומטי את הבניין העיקרי הבא שיצא לאור. אם אתה משתמש בגרסה היציבה של Windows 10, ייתכן שעוברים זה כמה חודשים. אם אתה משתמש בתוכנות התצוגה המקדימה של Insider, סביר להניח שתקבל מבנה חדש הרבה יותר מוקדם.

הסר התקנת עדכונים אופייניים של Windows

תוכל גם להסיר את ההתקנה של העדכונים הרגילים והקטנים יותר שמיקרוסופט מציגה באופן עקבי - בדיוק כפי שאתה יכול לעשות בגירסאות קודמות של Windows.

לשם כך, לחץ על Windows + I כדי לפתוח את אפליקציית ההגדרות ואז לחץ על האפשרות "עדכון ואבטחה".

במסך "עדכון ואבטחה", עבור לכרטיסייה "Windows Update" ואז לחץ על הקישור "היסטוריית עדכונים".

במסך "הצג את היסטוריית העדכונים שלך" לחץ על הקישור "הסר התקנה של עדכונים".

לאחר מכן תראה את הממשק המוכר להסרת תוכניות המציגה היסטוריה של עדכונים אחרונים ממוינים לפי תאריך ההתקנה. אתה יכול להשתמש בתיבת החיפוש בפינה השמאלית העליונה של החלון כדי לחפש עדכון ספציפי לפי מספר ה- KB שלו, אם אתה יודע את המספר המדויק של העדכון שברצונך להסיר. בחר את העדכון שברצונך להסיר, ואז לחץ על כפתור "הסר התקנה".

שים לב שרשימה זו מאפשרת לך להסיר רק עדכונים ש- Windows התקינה מאז התקנת ה- "build" הקודם. כל מבנה הוא לוח חדש עליו מוחלים עדכונים מינוריים חדשים. כמו כן, אין דרך להימנע מעדכון מסוים לנצח, מכיוון שבסופו של דבר הוא יתגלגל לבניין הגדול הבא של Windows 10.

כדי למנוע התקנה מחדש של עדכון קל, ייתכן שיהיה עליך להוריד את פותר הבעיות "הצג או הסתר עדכונים" של מיקרוסופט ו"חסום "את ההורדה אוטומטית של העדכון בעתיד. זה לא צריך להיות נחוץ, אבל אנחנו לא לגמרי בטוחים אם Windows 10 ינסה בסופו של דבר להוריד ולהתקין עדכונים שהסרת באופן ידני. אפילו פותר הבעיות "הצג או הסתר עדכונים" יכול "למנוע באופן זמני" זאת, על פי מיקרוסופט.

יש לקוות שעדכוני Windows 10 צריכים להיות יציבים מתמיד בזכות תוכנית Insider החדשה שמאפשרת לאנשים לבדוק עדכונים לפני שהם מתגלגלים להמונים, אך ייתכן שתגלה כי הסרת עדכון בעייתי והמתנה לתיקון תהיה נחוצה בשלב כלשהו. .