כיצד לשלוח קבצים גדולים בדואר אלקטרוני

שרתי דוא"ל רבים מסרבים לקבל קבצים מצורפים לדוא"ל בגודל מסוים. אמנם גדלי הקבצים המצורפים לא עמדו בזמנים, אך ישנן דרכים קלות אחרות לשלוח למישהו קבצים גדולים בדוא"ל.

גם אם אתה משתמש בלקוח דוא"ל מודרני ומקוון, גודל ההודעה מוגבל. Gmail, למשל, מאפשר להודעות להיות עד 25 מגהבייט, כולל טקסט ההודעה וכל קבצים מצורפים. Outlook.com מאפשר 10 מגהבייט בלבד. בעת שליחת הודעות על גבי שירותים אלה, הם יתנו לך אוטומטית יד מסייעת ויציעו חלופות - כגון שימוש בכונן Google עבור קבצים מצורפים ב- Gmail ו- OneDrive עבור Outlook.com. זה שימושי, כמובן, אבל אם אתה משתמש בלקוח דוא"ל שולחני או בשירות אחר, ייתכן שתצטרך לדעת על הטריקים האלה בעצמך.

מה הגודל המקסימלי של קובץ מצורף לדוא"ל?

בתיאוריה, אין הגבלה על כמות הנתונים שאתה יכול לצרף לדוא"ל. תקני דוא"ל אינם מציינים שום סוג של מגבלת גודל. בפועל, רוב שרתי הדוא"ל - וכמה לקוחות דוא"ל - אוכפים את מגבלות הגודל שלהם.

באופן כללי, כשאתה מצרף קבצים לדוא"ל, אתה יכול להיות בטוח באופן סביר שעד 10MB של קבצים מצורפים הם בסדר. לשרתי דוא"ל מסוימים יש מגבלות קטנות יותר, אך בדרך כלל 10MB הוא הסטנדרט.

Gmail מאפשר לך לצרף עד 25 מגהבייט לדוא"ל יחיד, אך מובטח שזה יעבוד רק אם תשלח דוא"ל למשתמשי Gmail אחרים. ברגע שהדואר האלקטרוני עוזב את שרתי Gmail, הוא עלול להידחות על ידי שרת דוא"ל אחר. שרתים רבים מוגדרים כך שלא יקבלו יותר מ -10 מגהבייט של קבצים מצורפים.

קשורים: כיצד פועל דוא"ל?

זה אפילו לא פשוט כמו להסתכל על גודל הקובץ המצורף המקסימלי של השירות שבו אתה משתמש והשירות שאליו אתה שולח דוא"ל - לעתים קרובות הודעות דוא"ל עוברות על פני מספר סוכני העברת דואר כשהם נשלחים, כך שייתכן שצרך שלך נדחה על ידי השרת. הדרך אם אתה מצרף יותר מדי נתונים.

כמו כן, עליך לזכור כי קבצים מצורפים לדוא"ל בדרך כלל מקודדים MIME, מה שמגדיל את גודלם בכ- 33%. אז 10MB של קבצים בדיסק שלך יהפוך לכ- 13MB של נתונים כאשר הם מצורפים לדוא"ל.

השתמש בשירות אחסון ענן

ללא ספק, האפשרות הפשוטה ביותר שלך היא לאחסן קבצים שברצונך לשתף בשירות אחסון ענן כמו Dropbox, Google Drive או OneDrive. לאחר מכן תוכל לשתף את הקובץ עם מישהו ולהודיע ​​לו בדוא"ל שעשית זאת. לאחר מכן הם יכולים ללחוץ על קישור ולהוריד את הקובץ ישירות למחשב שלהם.

אם אתה משתמש ב- Gmail או ב- Outlook.com, תגלה שגוגל ומיקרוסופט שילבו את Google Drive ו- OneDrive בשירותי הדוא"ל שלהם. פשוט לחץ על כפתור Google Drive או SkyDrive בעת שליחת דוא"ל ותוכל לשתף קובץ באמצעות דוא"ל. Gmail ו- Outlook יסייעו לכם בבחירת קובץ שכבר קיים בכונן האחסון בענן או בהעלאת קובץ חדש.

אם אתה משתמש במשהו כמו Dropbox, אתה יכול לשתף את הקובץ מאתר שירות אחסון הענן. לדוגמה, לחץ לחיצה ימנית על קובץ באתר של Dropbox ובחר קישור שתף אם אתה משתמש ב- Dropbox. אם אפליקציית Dropbox מותקנת במחשב שלך, תוכל גם ללחוץ לחיצה ימנית על כל קובץ בתיקיית Dropbox שלך ותראה שם גם פקודה "שתף".

זו האפשרות שרבים מספקי הדוא"ל דוחפים אלינו - אם תנסה לצרף קובץ גדול ב- Gmail או ב- Outlook.com, תתבקש להעלות אותו ל- Google Drive או ל- SkyDrive תחילה.

צור ושלח ארכיונים מרובי חלקים

קשורים: כיצד להעלות קבצים גדולים באמת ל- SkyDrive, Dropbox או דוא"ל

אם אתה מחפש שיטה מסורתית יותר, עשה זאת בעצמך, תוכל לפצל את הקובץ שלך לחלקים קטנים יותר. לדוגמה, אם היה לך קובץ 50MB שרצית לשלוח אליו בדוא"ל - או אפילו אוסף של קבצים גדולים - אתה יכול להשתמש בתוכנית דחיסת קבצים כמו 7-Zip כדי ליצור ארכיון, ואז לפצל את הארכיון לחמישה 10MB חלקים.

לאחר פיצול הארכיון, תוכל לצרף את כל החלקים המופרדים להודעות דוא"ל. הנמען יצטרך להוריד כל קובץ מצורף, ולאחר מכן להשתמש בתוכנית חילוץ קבצים כדי לחלץ את הקובץ הגדול והשלם מהארכיונים הנפרדים.

אמנם זה יכול להיות קצת מסורבל, אבל השיטה המסורתית הזו עדיין עובדת כמו תמיד. חלק מהנמענים עשויים להתבלבל מהקבצים המצורפים הנפרדים - או לפחות לא ייהנו לקפוץ בחישוקים כדי להרכיב אותם מחדש. אם אינך בטוח אם הנמען שלך יידע כיצד לעשות זאת, כנראה שעדיף לבחור בשיטה קלה יותר.

השתמש בשירות שליחת קבצים גדולים

כדי לסייע במענה לבעיות הקבצים המצורפים הגדולים, צצו מספר שירותי שליחת קבצים ברשת במהלך השנים. שירותים אלה מאפשרים לך להעלות קובץ ולאחר מכן לתת לך קישור להעלאה. לאחר מכן תוכל להדביק קישור זה בדוא"ל והנמען יכול ללחוץ על הקישור ולהוריד את הקובץ.

קשורים: התוכניות והשירותים המקוונים הטובים ביותר בחינם לשליחה ושיתוף קבצים גדולים

כמובן ששירותים אלה צריכים להרוויח איכשהו כסף. הם עשויים לעשות זאת על ידי הצגת מודעות, הגבלת גודל הקובץ המרבי העומד לרשות המשתמשים בחינם, או דרישת דמי מנוי. בעבר סיקרנו רבים משירותים מקוונים אלה למשלוח ושיתוף קבצים גדולים. שים לב שכשאתה משתמש בשירות מקוון, אתה מפקיד את הקבצים שלך. זה יכול להיות בסדר אם הקבצים שלך אינם רגישים במיוחד, אך סביר להניח שתרצה להירתע מהעלאת נתונים רגישים לשירות חינמי שלא שמעת עליו קודם. כמובן, תוכל להצפין את הקבצים לפני העלאתם - אך זה יוסיף טרחה נוספת עבור הנמען.

שירותי שליחת קבצים אלה עובדים בסדר, כל עוד אתה בסדר עם מודעות או מגבלות כלשהם, ואתה מבין את הסיכונים - במיוחד עם קבצים רגישים. עם זאת, בדרך כלל אנו ממליצים להשתמש במקום זאת בשירות אחסון ענן.