מה לעשות כשאתה שוכח את סיסמת ה- Wi-Fi שלך

יתכן ושמקמת סיסמת Wi-Fi, אך כנראה שהמחשב הנייד שלך זוכר אותה אם התחברת בעבר. אם לא, אתה תמיד יכול לתפוס את הסיסמה מהנתב עצמו או לאפס את ביטוי הסיסמה של ה- Wi-Fi ולהגדיר חדש.

טריקים אלה מאפשרים לך לשחזר את משפט הסיסמה לכל רשת שהמחשב הנייד שלך יכול להתחבר אליה. לאחר מכן תוכל להיכנס לרשתות אלה בקלות ממכשירים אחרים או לשתף את הסיסמה עם חבריך. במקרה שהמחשב הנייד שלך לא מחובר - או שאין לך - אנו נראה לך כיצד למצוא או לאפס את הסיסמה בממשק הניהול של הנתב שלך.

שחזר את הסיסמה ממחשב נייד

אם התחברת לרשת בעבר, הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא לתפוס את הסיסמה ממחשב שמחובר אליה כרגע. גם מחשבי Windows וגם מחשבי מקינטוש מקלים על ביטויי הסיסמה השמורים ב- Wi-Fi. אתה לא יכול למצוא ביטויי סיסמה Wi-Fi שמורים בקלות במכשירים אחרים. כדי לעשות זאת באנדרואיד נדרשת גישת שורש, ולעשות זאת באייפון או באייפד דורש פריצה מהכלא. עם זאת, אם אתה משתמש בסנכרון מחזיק מפתחות של iCloud, סיסמאות Wi-Fi ממכשיר ה- iOS שלך עשויות להסתנכרן עם ה- Mac שלך, שם תוכל לגשת אליהן.

קשורים: כיצד להציג את סיסמת הרשת האלחוטית הנשכחת ב- Windows

כדי להציג סיסמת Wi-Fi שמורה ב- Windows, פתח את רשימת הרשתות האלחוטיות בלוח הבקרה - תוכל לעשות זאת במהירות על ידי לחיצה על מקש Windows + R, הקלדת ncpa.cpl בתיבה ולחץ על Enter. לחץ לחיצה ימנית על רשת Wi-Fi שמורה, בחר סטטוס ולחץ על כפתור "מאפיינים אלחוטיים". לחץ על הכרטיסייה אבטחה וסמן את התיבה "הצג תווים" כדי להציג את סיסמת ה- Wi-Fi השמורה. עליך להיות בעל גישה של מנהל המערכת למחשב כדי להציג מידע זה.

שים לב שהדבר עובד רק אם המחשב הנייד של Windows מחובר כרגע לרשת ה- Wi-Fi המדוברת. וזה צריך להיות מחובר באופן פעיל - לא רק שהרשת תהיה ברשימת החיבורים הקודמים שלה. אם המחשב הנייד אינו מחובר, כלל לא תראה את לחצן "מאפיינים אלחוטיים" בחלון "מצב Wi-Fi".

קשורים: כיצד לשחזר סיסמת Wi-Fi נשכחת ב- OS X

כדי לשחזר סיסמת Wi-Fi שמורה ב- Mac, פתח את האפליקציה "Access Keychain". לחץ על Command + Space, הקלד "Access Keychain" ואז לחץ על Enter. בחר בקטגוריה "סיסמאות" וחפש את שם רשת ה- Wi-Fi. הוא מופיע כ"סיסמת רשת AirPort ". אתה יכול ללחוץ לחיצה ימנית על שם הרשת ולאחר מכן לבחור באפשרות "העתק סיסמה ללוח". לחלופין, ניתן ללחוץ לחיצה ימנית על השם, לבחור "קבל מידע" ולאחר מכן לסמן את התיבה "הצג סיסמה". יהיה עליך להזין את שם המשתמש והסיסמה של ה- Mac שלך כדי להציג מידע זה - וזה יעבוד רק אם חשבונך הוא חשבון מנהל מערכת.

שלא כמו ב- Windows, אינך צריך להיות מחובר באופן פעיל לרשת ה- Wi-Fi כדי לראות את הסיסמה ב- Mac שלך. אתה יכול לבדוק את הסיסמה של כל רשת Wi-Fi שאליה התחברת בעבר.

מצא את הסיסמה בנתב שלך

אתה יכול גם להציג את ביטוי הסיסמה של ה- Wi-Fi בנתב שלך. בהנחה שלא תוכלו להתחבר לרשת ה- Wi-Fi של הנתב, תוכלו תמיד לחבר ישירות מחשב נייד לנתב שלכם באמצעות כבל אתרנט קווי. לחלופין, אם כבר יש לך מחשב שולחני המחובר לנתב באמצעות כבל אתרנט, זה יעשה.

מצא את כתובת ה- IP של הנתב שלך והיכנס לממשק האינטרנט שלו. אם אתה כמו רוב האנשים, מעולם לא שינית את פרטי הכניסה מהגדרת ברירת המחדל. תוכל למצוא את שם המשתמש והסיסמה המוגדרים כברירת מחדל עבור הנתב שלך במדריך או בחיפוש מהיר באינטרנט.

קשורים: 10 אפשרויות שימושיות שתוכל להגדיר בממשק האינטרנט של הנתב שלך

כמו כן, נתבים מודרניים רבים - במיוחד נתבים המסופקים על ידי ספק שירותי האינטרנט שלך - מגיעים כעת עם ביטויי סיסמא אקראיים ייחודיים למכשירך. חפש בנתב שלך משפט סיסמה של Wi-Fi המודפס על מדבקה. כמובן, זה עובד רק אם לא שינית מסיסמת ברירת המחדל.

בממשק האינטרנט של הנתב שלך, עבור אל הגדרות ה- Wi-Fi וחפש את סיסמת ה- Wi-Fi. אם הנתב שלך נותן לך אפשרות לראות את הסיסמה, יש לך את מה שאתה צריך. אחרת, אתה יכול פשוט לשנות את הסיסמה ואז להתחבר באמצעות הסיסמה החדשה. ואם תשנה את הסיסמה, תצטרך לעדכן אותה בכל מכשיר שמתחבר לרשת האלחוטית שלך.

אפס את הנתב שלך וסיסמת ה- Wi-Fi שלו

קשורים: כיצד לגשת לנתב שלך אם אתה שוכח את הסיסמה

אם אתה נעול מחוץ לנתב שלך - אולי אינך זוכר את סיסמת הניהול שלו - אתה תמיד יכול לאפס את הנתב שלך להגדרות ברירת המחדל של היצרן. אתה רק צריך גישה פיזית לנתב. כל ההגדרות המותאמות אישית של הנתב שלך יימחקו, כלומר תצטרך להגדיר את ה- Wi-Fi שלך שוב, יחד עם כל דבר אחר שהתאמת אישית. עם זאת, אישורי הכניסה מאופסים גם לברירות המחדל שלהם, כך שלפחות תוכל להיכנס.

באופן כללי, אתה עושה זאת על ידי איתור כפתור "איפוס" איפשהו בנתב. לעתים קרובות זה כפתור בגודל של חריר, וייתכן שתצטרך מהדק מהודק או אובייקט קטן וצר כדי ללחוץ עליו. בדרך כלל עליך ללחוץ על הכפתור למטה למשך עשר שניות לערך. לאחר מכן, הנתב שלך יופעל מחדש, מוחק את כל הגדרותיו המותאמות אישית ומשחזר את הגדרות ברירת המחדל. אתה יכול להגדיר את זה מאפס, כך שלא משנה אם אינך יודע את משפט הסיסמה של ה- Wi-Fi או כל דבר אחר אודות הנתב.

בצע חיפוש באינטרנט אחר הוראות ספציפיות לנתב או מצא את מדריך הנתב שלך לפני שתעשה זאת. תמצא הוראות שיסבירו בדיוק כיצד לאפס את הנתב שלך וכיצד להגדיר אותו מאפס לאחר מכן, עם כניסת ברירת המחדל לכניסה שתצטרך להיכנס לממשק הניהול של הנתב.

וזכור, לאחר איפוס הנתב ובחירת סיסמת Wi-Fi חדשה, יהיה עליך לעדכן את הסיסמה בכל מכשיר שמתחבר לרשת האלחוטית שלך.

קרדיט תמונה: וויליאם הוק בפליקר