מהו SearchIndexer.exe ומדוע הוא פועל?

אתה ללא ספק קורא מאמר זה מכיוון שאתה תוהה על מה מדובר בתהליך SearchIndexer.exe ומדוע הוא לועס הרבה זיכרון RAM או מעבד. הנה ההסבר שאתה מחפש וכיצד להתמודד איתו.

אז מהו התהליך הזה?

SearchIndexer.exe הוא שירות Windows המטפל באינדקס של הקבצים שלך עבור Windows Search, אשר מתדלק את מנוע חיפוש הקבצים המובנה בתוך Windows שמפעיל הכל מתיבת החיפוש בתפריט התחלה ועד סייר Windows, ואפילו תכונת הספריות.

אתה יכול לראות זאת בעצמך פשוט על ידי לחיצה ימנית על שם התהליך ברשימת מנהל המשימות, ואז בחירה עבור אל שירות / ים מהתפריט.

פעולה זו תעביר אותך לכרטיסייה שירותים, שם תוכל לראות בבירור את פריט חיפוש Windows שנבחר ברשימה.

אם אתה מסתכל על מאפייני הקובץ, אתה יכול לראות בבירור שההפעלה המסוימת הזו היא רכיב האינדקסר של Windows Search - אם כי השם כנראה כבר מסר זאת.

איך עוצרים את התהליך הזה?

אם ברצונך להפסיק את הפעלת השירות, תוכל לפתוח שירותים דרך לוח הבקרה, או להקליד services.msc בתיבת החיפוש בתפריט התחל. לאחר הגעתך, תוכל למצוא את חיפוש Windows ברשימה ולחץ על לחצן עצור.

לא היינו ממליצים להשבית את השירות - תוכל פשוט להסיר אותו אם אתה לא רוצה אותו.

כיצד מסירים את השירות הזה?

אנו לא ממליצים להסיר את ההתקנה של שירות Windows Search, מכיוון שהוא מפעיל כל כך הרבה דברים מאחורי הקלעים ב- Windows 7, אך אם ברצונך להסיר אותו, תוכל להקליד תכונות חלונות בחיפוש בלוח הבקרה כדי להעלות את הפנייה תכונות חלונות על המסך או מחוצה לו. כאן תוכלו פשוט לבטל את הסימון של חיפוש Windows וללחוץ על כפתור אישור. סביר להניח שתצטרך להפעיל מחדש את המחשב לאחר שתסיים.

כיצד אוכל לגרום ל- SearchIndexer להשתמש בפחות זיכרון RAM או מעבד?

האפשרות הטובה ביותר שלך היא לצמצם את כמות הנתונים שאתה מוסיף לאינדקס - בדרך כלל אין סיבה להוסיף כל קובץ בכונן שלך לאינדקס. יהיה עליך לפתוח את אפשרויות האינדקס דרך לוח הבקרה או תיבת החיפוש בתפריט התחל כדי לבצע את השינויים.

הדבר הראשון שכדאי לשים לב אליו הוא כפתור ההשהיה בחלון זה, שיכול להשהות את האינדקס למשך עד 15 דקות - שימושי אם אתה מנסה לעשות משהו וחיפוש Windows קורה במצב overdrive, אם כי זה ממש לא אמור היה להיות מאז זה פועל רק בזמן שהמחשב שלך אינו פעיל.

תרצה ללחוץ על כפתור שינוי ואז לקצץ את רשימת המיקומים רק למיקומים שאתה באמת צריך להוסיף לאינדקס - זה יכול לשפר את הביצועים של תיבת החיפוש בתפריט התחל ברצינות.

טיפ מתקדם: הפוך את אינדקס החיפוש של Windows לאינדקס קבצים בלבד

אם תלחץ על הלחצן מתקדם בתיבת הדו-שיח אפשרויות יצירת אינדקס, תוכל לגשת לקבוצת הגדרות אחרת - מה שאנחנו מחפשים כאן הוא הכרטיסייה סוגי קבצים בתיבת דו-שיח זו. ברגע שאתה שם, גלול מטה לכמה פורמטים נפוצים כמו doc, docx וקבצים אחרים, ותראה שהם מוגדרים לחיפוש בתוכן הקובץ כברירת מחדל.

אם אתה לא באמת מחפש בתוך הקבצים ודואג רק לשמות הקבצים, אתה יכול לקצץ את האינדקס על ידי שינוי הגדרה זו למאפייני אינדקס בלבד.

מסקנה: אין להסיר תהליך זה

אתה באמת לא צריך להסיר את התהליך הזה, אבל אני מקווה שהשיעורים במאמר זה יעזרו לך לקצץ אותו לגודל, וזכור שתמיד תוכל להפסיק באופן זמני את השירות אם מתחשק לך.