מה הגרסה האחרונה של iOS לאייפון ו- iPadOS לאייפד?

מכשירי האייפון של אפל מריצים את מערכת ההפעלה iOS, ואילו האייפדים מריצים את iPadOS - בהתבסס על iOS. תוכל למצוא את גרסת התוכנה המותקנת ולשדרג ל- iOS האחרון מאפליקציית ההגדרות שלך אם Apple עדיין תומכת במכשיר שלך.

הגרסה העיקרית האחרונה היא iOS 14 ו- iPadOS 14

הגרסאות העיקריות האחרונות של מערכות ההפעלה הסלולריות של אפל הן iOS 14 ו- iPadOS 14, שהוציאה אפל ב- 16 בספטמבר 2020. אפל משחררת גרסאות עיקריות חדשות של iOS ו- iPadOS בערך אחת לשנים עשר חודשים.

iOS 14 במכשירי iPhone מוסיף ווידג'טים למסך הבית, ספריית אפליקציות, תמיכה בתמונה בתמונה ועוד. תכונות ושיפורים רבים נוספו הן ל- iOS 14 והן ל- iPadOS 14. לדוגמה, גם ב- iPhone וגם ב- iPad, כעת תוכל לשנות את דפדפן האינטרנט המוגדר כברירת מחדל ואפליקציות דוא"ל.

קשורים: מה חדש ב- iOS 14 (ו- iPadOS 14, watchOS 7, AirPods, עוד)

כיצד לבדוק אם יש לך את הגרסה האחרונה

תוכל לבדוק איזו גרסת iOS יש לך ב- iPhone, iPad או iPod touch באמצעות אפליקציית ההגדרות.

לשם כך, נווט אל הגדרות> כללי> אודות. תראה את מספר הגרסה מימין לערך "גרסה" בדף אודות. בצילום המסך למטה, התקנו את iOS 12 באייפון שלנו.

 

כיצד לעדכן לגרסה האחרונה

באפשרותך לשדרג את iOS לגרסה האחרונה הזמינה למכשירך ממסך עדכון התוכנה. ה- iPhone, ה- iPad או ה- iPod touch שלך עשויים להציג מדי פעם התראה שתאמר לך שגרסה חדשה של iOS זמינה גם כן.

כדי להתחיל בעדכון, עבור אל הגדרות> כללי> עדכון תוכנה. המכשיר שלך יבדוק מיד אם קיימת מערכת הפעלה מעודכנת. אם זמין עדכון, תוכל להוריד ולהתקין אותו מתי שתרצה. פשוט הקש על האפשרות "הורד והתקן" בתחתית המסך כדי להתקין אותה.

אם לא קיימים עדכונים למכשיר שלך, תראה במקום זאת הודעת "התוכנה שלך מעודכנת".

אתה יכול גם להשתמש ב- iTunes כדי לעדכן iPhone, iPad או iPod touch.

 

מדוע איני יכול לעדכן ל- iOS 14?

אם המכשיר שלך אומר לך שהתוכנה שלך מעודכנת, אך עדיין אינך מריץ את iOS 14 או iPadOS 14, אתה כנראה משתמש ב- iPhone, iPad או iPod Touch ישנים יותר שאפל כבר אינה תומכת בה בעדכוני מערכת ההפעלה.

לדברי אפל, המכשירים הבאים תואמים למערכת ההפעלה iOS 13:

  • אייפון : אייפון 12, אייפון 12 מיני, אייפון 12 פרו, אייפון 12 פרו מקס, אייפון 11, אייפון 11 פרו, אייפון 11 פרו מקס, אייפון XS, אייפון XS מקס, אייפון XR, אייפון X, אייפון 8, אייפון 8 פלוס, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE (דור 2) ו- iPhone SE (דור 1)
  • iPad : iPad Pro 12.9 אינץ '(דור רביעי), iPad Pro 11 אינץ' (דור 2), iPad Pro 12.9 אינץ '(דור 3), iPad Pro 11 אינץ' (דור 1), iPad Pro 12.9 אינץ '(דור 2 ), iPad Pro 12.9 אינץ '(דור 1), iPad Pro 10.5 אינץ', iPad Pro 9.7 אינץ ', iPad (דור 8), iPad (דור 7), iPad (דור 6), iPad (דור 5), iPad mini (דור 5), iPad mini 4, iPad Air (דור 4), iPad Air (דור 3) ו- iPad Air 2
  • iPod touch : iPod touch (דור 7)

אם יש לך iPhone, iPad או iPod ישנים יותר שאינם ברשימה זו, לא תוצע לך את iOS 14 במסך עדכון התוכנה. אתה עדיין יכול להתקין את הגרסה האחרונה שתואמת למכשיר שלך. אבל כדי להשיג את iOS 14 או את ה- iPadOS 14, תזדקק למכשיר חדש.

קשורים: מתי iOS 14 ו- iPadOS 14 מגיעים ל- iPhone או iPad שלי?

קרדיט תמונה: דני פריקהודוב / Shutterstock.com.