מהו קובץ .CRDOWNLOAD ותוכל למחוק אותו?

אם אתה משתמש ב- Google Chrome, יש סיכוי טוב שראית קבצים עם סיומת ".crdownload" בספריית ההורדות שלך. Google Chrome יוצר קובץ בכל פעם שאתה מתחיל להוריד קובץ.

שמות קבצי .crdownload אלה ישתנו באופן אוטומטי כאשר ההורדה מסתיימת בהצלחה, אך עשויים להישאר מסביב אם יש שגיאת הורדה.

עדכון : הדפדפן Edge החדש של מיקרוסופט מבוסס על Chromium, ולכן Edge תיצור כעת קבצי .crdownload מאותה סיבה ש- Google Chrome עושה. דפדפנים אחרים מבוססי Chromium ייצרו גם קבצי .crdownload.

מתי (ולמה) Chrome יוצר קבצים אלה

Google Chrome יוצר קבצי .crdownload להורדות שלך. לדוגמא, נניח שתתחיל להוריד קובץ מוסיקה בשם Song.mp3 בגוגל כרום. "Song.mp3" יופיע ברשימת ההורדות שלך ב- Chrome, וקובץ בשם "Song.mp3.crdownload" יופיע בתיקיית ההורדות שלך. גודל הקובץ הזה יגדל כאשר Chrome ימשיך להוריד את הקובץ. כאשר Chrome יסיים להוריד את כל הקובץ, Chrome ישנה את שמו ל- Song.mp3, ויסיר את סיומת הקובץ .crdownload.

סיומת הקובץ .crdownload מציינת שעדיין לא הסתיים הורדת הקובץ. דפדפני אינטרנט אחרים עשויים לאחסן הורדות מתבצעות בתיקיה אחרת ולהעביר אותם לתיקיית ההורדות שלך לאחר סיום, אך Chrome פשוט מאחסן את הקובץ הלא שלם בתיקיית ההורדות שלך.

אם אתה רואה קובץ .crdownload, בדוק את רשימת ההורדות שלך ב- Chrome. אתה יכול להסתכל על מגש ההורדות בתחתית חלון Chrome שלך ​​או ללחוץ על התפריט ולבחור הורדות. אם הקובץ עדיין מוריד, אל תמחק את קובץ ה- .crdownload - פשוט תן ל- Chrome לסיים את ההורדה.

כמובן שאם אתה לא באמת רוצה להוריד את הקובץ יותר, אתה יכול לבטל את ההורדה ב- Chrome. Chrome ימחק אוטומטית את קובץ ה- .crdownload המשויך כשתבטל הורדה.

Chrome יכול לחדש הורדות עם קבצים אלה

יכול להיות שקובץ .crdownload נמצא בסביבה למרות שכרום לא מוריד משהו כרגע. פתח את דף ההורדות ב- Chrome וייתכן שתראה הורדה שאינה שלמה. זה מצביע על כך ש- Chrome הוריד קובץ, אך הייתה בעיה - חיבור האינטרנט שלך יכול היה לנתק, או שהשרת יכול היה להפיל את החיבור. באפשרותך גם "להשהות" הורדה ולהמשיך בהמשך, ובמקרה זה Chrome ישמור על קובץ ה- .crdownload.

אתה יכול לנסות ללחוץ על כפתור המשך. Chrome ינסה להפסיק את המקום בו הפסיק ולהוסיף את שאר הקובץ לקובץ ה- .crdownload. אך חידוש יכול לא תמיד לעבוד כראוי. ייתכן שתרצה פשוט להתחיל להוריד את הקובץ מההתחלה שוב.

מתי אתה יכול למחוק את הקובץ

אתה רשאי למחוק את הקובץ בכל עת שתרצה. אם לא מתבצעות הורדות ואינך צריך לחזור להורדה באמצעות הקובץ, המשך למחוק אותה.

תרצה למחוק את קובץ ה- .crdownload כאשר אינך זקוק לו יותר. לדוגמה, אם אתה בודק את תיקיית ההורדות שלך ורואה קבצים בשם Song (1) .mp3 ו- Song.mp3.crdownload, אתה יכול למחוק את הקובץ שמסתיים ב- .crdownload. זה רק קובץ הורדה שלם שאינך זקוק לו.

אם אתה רואה קובץ .crdownload ישן עבור קובץ שניסית להוריד מזמן, אתה בהחלט יכול למחוק אותו. זה עשוי לקרות אם לא תנקה את תיקיית ההורדות שלך באופן קבוע ותשגיח עליה.

אם אתה מנסה להוריד קובץ וחוזר מאוחר יותר כדי לראות קובץ .crdownload יושב בתיקיית ההורדות שלך, הקובץ לא הוריד כראוי (או עדיין מוריד). לאחר מכן תוכל לחזור למנהל ההורדות של Chrome כדי לנסות שוב את ההורדה. קובץ ה- .crdownload מספק תזכורת לכך שאתה עומד להוריד קובץ ספציפי, אך שהוא לא הגיע בהצלחה.

אז זהו מה קובץ .crdownload - הורדת Chrome מלאה באופן חלקי. זוהי הורדה מתבצעת, הורדה נכשלה או הורדה מושהית.