מדוע HDCP גורם לשגיאות ב- HDTV וכיצד לתקן זאת

HDCP הוא פרוטוקול אנטי-פיראטי המובנה ישירות בתקן כבל HDMI, אך הוא לא ממש עובד טוב, ושובר את חוויית הצפייה. המשך לקרוא כאשר אנו מסבירים כיצד פועל HDCP, מדוע הוא שובר את הטלוויזיה שלך וכיצד תוכל לתקן זאת.

מה זה HDCP?

HDCP (הגנה על תוכן דיגיטלי ברוחב פס גבוה) הוא סוג של ניהול זכויות דיגיטליות (DRM). פרוטוקולי DRM נועדו להגן על יוצרי ומפיצי תוכן מפני פירטיות. חברות ותעשיות שונות משתמשות בפרוטוקולים שונים, אך הנחת היסוד היא זהה: DRM נועל רכישות שאתה מבצע לך ולמכשירים שלך. כאשר אתה קונה סרט ב- iTunes ויכול להשמיע אותו רק במכשירים עם חשבונך, אתה חווה DRM.

יש  להעניק ליוצרים ולמפיצי תוכן  הגנה מסוימת מכיוון שיקר ליצור ולהפיץ תוכן. הבעיה היא ש- DRM בדרך כלל מקשים על צרכנים משלמים כנים את החיים - ובמקרים רבים שוברים את החוויה על הסף - תוך שהם לא באמת עושים הרבה כדי להרתיע פירטיות. זה סוג הצרות שאנו נתקלים בהם עם משחקים שדורשים שרתי הרשאה להפעלה; אם החברה עוברת את זה כך גם שרת ההרשאות ופתאום המשחק לא יפעל.

במקרה של תקן HDMI ווידאו דיגיטלי, תקן HDCP DRM גורם למספר מצער של כאבי ראש עבור צרכנים ותיקים רגילים שרק מנסים ליהנות מהטלוויזיות שלהם ולעסוק בפעילויות לגיטימיות אחרות.

HDCP פותחה על ידי אינטל ומשמשת לא רק עם HDMI, אלא עם מגוון תקני וידאו דיגיטליים כמו DisplayPort ו- Digital Visual Interface (DVI). הוא מספק חיבור מוצפן בין מכשיר להפקת תוכן (כמו נגן Blu-ray, תיבת כבלים או התקן סטרימינג) בקצה אחד לבין מכשיר קבלה (כמו HDTV או מקלט אודיו ווידאו) בצד השני.

HDCP נמצא בכל מקום ומובנה במכשירים כמו נגני Blu-ray, קופסאות כבלים ומקלטי טלוויזיה בלוויין, כמו גם במכשירי וידיאו זורמים כמו Roku, Chromecast ו- Amazon Fire TV. זה מובנה גם במחשבים ניידים וחומרת מחשב, DVRs ומכשירי HDMI מודרניים אחרים.

קשורים: מדוע תמונת ה- HDTV החדשה שלי נראית מהירה ו"חלקה "?

איפה HDCP מתקלקל

למרות שההצפנה והפרוטוקולים הבסיסיים של HDCP מתוחכמים ומחוץ לתחום מאמר זה, הנחת היסוד של אופן פעולתו היא פשוטה למדי. יש גוף רישוי שמנפיק רישיונות למכשירי HDCP. לכל מכשיר תואם HDCP, כמו נגן ה- Blu-ray או ה- Xbox שלך, יש רישיון ויכולת לדבר עם המכשיר המקבל בקצה השני של כבל ה- HDMI.

מכשיר ההפקה אומר "היי תצוגה! האם אתה תואם ל- HDCP? הנה הרישיון שלי, הראה לי את הרישיון שלך! " התצוגה (או מכשיר תואם HDCP אחר) חוזרת עם "למה כן, אני חוקית! הנה הרישיון שלי! " כאשר התהליך הזה עובד, זה קורה תוך אלפית שנייה ואתה, הצרכן, אפילו לא שם לב. אתה מפעיל את נגן ה- Blu-ray או ה- DVR שלך, זה נחמד עם HDTV שלך, ואתה חי חיים מאושרים בלי לדעת מה זה בכלל HDCP.

למרבה הצער, עם זאת, ישנם שורה של מצבים בהם HDCP מפריע לצרכנים לעשות דברים חוקיים לחלוטין עם המכשירים והתוכן שלהם. אם מכשיר כלשהו בשרשרת אינו תואם ל- HDCP, זרם הווידאו ייכשל.

לדוגמה, אם יש לך סט HDTV מבוגר שאינו תואם HDCP אז אתה לא יכול לצפות  בכל   תוכן תואם HDCP על זה. אם אתה מחבר את המכשיר התואם ל- HDCP למכשיר שאינו תואם, תראה מסך ריק או הודעת שגיאה כמו "ERROR: NON-HDCP OUTPUT", "HDCP unauthorised" או פשוט "HDCP ERROR."

רוצה להפוך את המסך הישן הזה עם רמקולים משולבים לתיבת וידאו קטנה וזולה עם Chromecast? מצטערים, יש סיכוי טוב מאוד כי צג ישן (למרות שיש לו יציאת HDMI) אינו תואם ל- HDCP. לא תזרמו אליו שום דבר אלא אם כן תרצו להקדיש מחשב שלם לפרויקט.

רוצה להקליט את הפעלות משחקי הווידאו שלך או להזרים אותם בשידור חי? זה מכה או פספוס. יצרני הקונסולות השתפרו בכך שהם מכירים בכך ששחקנים רוצים להקליט ולהזרים את התוכן שלהם, אך HDCP עדיין בעייתי. מערך סוני פלייסטיישן הוא דוגמה מושלמת לבעיה זו. בעוד שסוני אכן פרסמה עדכון בשנת 2014 לפלייסטיישן 4 שנעילה את HDCP בזמן ששיחקה את המשחק בפועל, הם לא יכולים לספק את אותו עדכון לפלייסטיישן 3 מכיוון שפלט ה- HDCP נעול ברמת השבב ב- PS3. העצה היחידה שלהם היא לקנות מכשיר לכידה התומך בכבלי רכיבים ולהשתמש בהם במקום ב- HDMI.

קשורים: כיצד להפעיל HDMI-CEC בטלוויזיה שלך, ומדוע כדאי לך

גם כאשר אנו לא צופים באופן פעיל בטלוויזיה או במשחקים, אנו  עדיין  מוצאים את HDCP כמעצבן ופולשני. אנו כותבים כל מיני מדריכים וביקורות כאן ב- How-To Geek הכוללים מוצרים מבוססי HDMI כמו טלוויזיה של אמזון Fire וכדומה. אתה יודע מה אתה לא יכול לתפוס בגלל HDCP? תפריטים על המסך בזמן טעינת תוכן הווידאו. זה די מרגיז שיש מערכת הגנת תוכן להפריע לך לסקור ולקדם מכשירי סטרימינג שמספקים לגיטימי תוכן למיליוני לקוחות משלמים.

אין שום דבר בלתי חוקי או לא מוסרי בלחבר נגן Blu-ray לטלוויזיה ישנה, ​​לנסות למחזר צג מחשב ישן לתחנת סטרימינג קטנה המופעלת על ידי Chromecast, להקליט ולהזרים את משחק הווידאו שלך או לנסות לצלם תפריטים ותמונות מסך לכתוב הדרכות ומדריכים, אך הודות לפרוטוקול DRM לקוי כל מי שרוצה לאחד או מכל הדברים האלה נשאר בחושך.

כיצד לתקן את בעיית HDCP שלך

בהחלט אף אחד לא צריך להיות צריך לקנות מכשיר טלוויזיה חדש, לשדרג את מקלט האודיו-וידיאו המשובח שלו, או להוציא בדרך אחרת ערימות משמעותיות של כסף כדי לפתור בעיה שלא מלכתחילה צריכה להיות. למרבה הצער, הדרך הרשמית היחידה לציית ל- HDCP היא לקנות מכשיר תואם HDCP.

הדבר האבסורדי ביותר בתכנית ההגנה של HDCP הוא שאין דרך התואמת HDCP לעקוף אותה למקרי שימוש לגיטימיים. יש  אפס  שיטות שאושרו או נתמכות על ידי הסוכנות האחראית על HDCP המסייעות לצרכנים בכל דרך שהיא אם יש להם ציוד ישן יותר או צורך לגיטימי שאינו פיראטי צריך לתקשר עם מכשיר תואם HDCP.

כדי להוסיף עלבון נוסף לפציעה, תקן HDCP נפגע כבר שנים. היצרנים ממשיכים לשלם עבור רישיונות ולכלול HDCP במוצריהם לא בגלל שזה בעצם עוזר להפסיק את הפיראטיות, אלא בגלל שהם לא רוצים עם סוכנות הרישוי והלובי נגד פירטיות. אז מה אתה יכול לעשות כדי להתמודד עם הבלגן המיושן ועכשיו שנפגע שהוא HDCP?

קצר לקנות טלוויזיה חדשה או לוותר על פרויקט משחק הווידאו שלך הדרך היחידה להתמודד עם בעיית התאימות שלך ל- HDCP היא לקנות מפצל HDMI זול שמתעלם מבקשות HDCP.

אנחנו באמת רוצים שאנחנו צוחקים, אבל זה המרכיב הסודי של מרכז המדיה שעזר לאלפי צרכנים ואותו מרכיב סודי שאנחנו משתמשים כאן ב- How-To Geek כשאנחנו צריכים לצלם צילומי מסך של תפריט על המסך כדי להציג מוצר שאנו בודקים.

באופן ספציפי, אנו משתמשים במפצל HDMI 2-Port 1 × 2 מופעל על ידי HDMI (דגם: VHD-1X2MN3D) ($ 20) מכיוון שגם בקרב מפצלי HDMI זולים אין עקביות אם הם יהיו תואמי HDMI (אפילו, לפעמים, בין מוצרים) מאותה חברה ממש). קריאה מדוקדקת ושימוש בפונקציית חיפוש הביקורות של אמזון עוברת דרך ארוכה לסיכול מפצלים זולים שצרכנים אחרים זכו איתם להצלחה.

כדי להשתמש במפצל, פשוט הניחו אותו בין מכשיר הפלט לתצוגה. לדוגמה, נניח שיש לך התקנה פשוטה שבה אתה רק רוצה לחבר Chromecast לצג ישן. במקום זאת, תחבר את ה- Chromecast לכניסה במפצל ה- HDMI שלך ולאחר מכן השתמש בכבל HDMI כדי לחבר את הפלט על המפצל לתצוגה שלך. אם יש לך מקלט אודיו ווידאו חדש שאינו משחק יפה עם HDTV הישן שלך, חבר את כל התקני ה- HDMI שלך למקלט ואז הנח את מפצל ה- HDMI בין המקלט לתצוגה.

בתמונה לעיל תוכלו לראות את ההתקנה הפשוטה על שולחן העבודה שלנו, המשמשת לצילום תפריטים וצילומי מסך בעת סקירת התקני HDMI. בדוגמה זו, אנו מאכילים מקל טלוויזיה של אמזון Fire למפצל ViewHD, ואז מעבירים את האות ל- Roxio GameCapHD Pro כדי שנוכל לצלם את צילומי המסך במחשב שלנו. איפה שאנחנו ממקמים את GameCapHD Pro ברשת, המקום שבו הרוב המכריע של המשתמשים המחפשים פתרון זה היה מחובר לטלוויזיה שלהם.

הנה איך נראו הניסיונות שלנו לצלם צילומי מסך טובים להדרכות שלנו לפני שהתמודדו עם בעיית HDCP.

אתה יכול לראות כיצד צילום מסך כזה יהיה חסר תועלת למטרות שלנו; אף אחד לא רוצה לראות איך נראה התפריט של מכשיר שהם שוקלים לרכוש עם הודעת שגיאה מכוערת גדולה מאחור. בדוגמה זו, למרות שאנחנו משתמשים בכלי לכידה, אתה רואה בדיוק מה משתמש ביתי עם HDTV שאינו תואם HDCP יראה: החלק שאינו מוגן HDCP בסרטון (שורת התפריטים ולחצן ההשהיה ) מועבר, אך התוכן בפועל מוסר.

הנה איך נראה אותו צילום מסך בדיוק, אך עם האות שעבר דרך המפצל כדי להסיר את השטויות HDCP.

אתה יכול לדמיין, בהתחשב באהבתנו לפתרונות חכמים ומהורהרים לבעיות המטרידות אנשים, כמה אבסורדי אנו מוצאים שהפתרון לבעיה שאפילו לא אמורה להתקיים הוא "לקנות מכשיר שאינו ספציפי שמתעלם מהפגמים נוהל." עם זאת, זה בדיוק המצב בו הצרכנים נקלעים ולמרבה המזל, בין אם באמצעות תכנון לקוי או מכוון, ישנם מוצרים שמקבלים נגני מדיה חדשים לדבר עם טלוויזיות HD ישנות.

יש לך שאלה טכנולוגית דוחקת? שלח לנו דוא"ל בכתובת ask @ howtogeek ואנחנו נעשה כמיטב יכולתנו לעזור.