כיצד (ולמה) לשנות את כתובת ה- MAC שלך ב- Windows, Linux ו- Mac

כתובת ה- MAC של המכשיר מוקצית על ידי היצרן, אך לא קשה לשנות - או "לזייף" - את הכתובות הללו בעת הצורך. הנה איך לעשות זאת ולמה אולי תרצה.

לכל ממשק רשת המחובר לרשת שלך - בין אם זה הנתב, ההתקן האלחוטי או כרטיס הרשת במחשב שלך - יש כתובת בקרת גישה למדיה (MAC) ייחודית. כתובות MAC אלה - המכונות לעתים כתובות פיזיות או כתובות חומרה - מוקצות במפעל, אך בדרך כלל ניתן לשנות את הכתובות בתוכנה.

לשם מה משמשים כתובות MAC

ברמת הרשת הנמוכה ביותר, ממשקי רשת המחוברים לרשת משתמשים בכתובות MAC כדי לתקשר זה עם זה. כאשר דפדפן במחשב שלך צריך לתפוס דף אינטרנט משרת באינטרנט, למשל, הבקשה עוברת דרך מספר שכבות של פרוטוקול TCP / IP. כתובת האינטרנט שאתה מקליד מתורגמת לכתובת ה- IP של השרת. המחשב שלך שולח את הבקשה לנתב שלך, ואז שולח אותה לאינטרנט. ברמת החומרה של כרטיס הרשת שלך, עם זאת, כרטיס הרשת שלך מחפש רק כתובות MAC אחרות עבור ממשקים באותה רשת. הוא יודע לשלוח את הבקשה לכתובת ה- MAC של ממשק הרשת של הנתב שלך.

קשורים: הוסברו 22 מונחי ז'רגון נפוצים

בנוסף לשימוש הליבה ברשת, כתובות MAC משמשות לעיתים קרובות למטרות אחרות:

  • הקצאת IP סטטית : נתבים מאפשרים לך להקצות כתובות IP סטטיות למחשבים שלך. כאשר מכשיר מתחבר, הוא תמיד מקבל כתובת IP ספציפית אם יש לו כתובת MAC תואמת
  • סינון כתובות MAC : רשתות יכולות להשתמש בסינון כתובות MAC, ומאפשרות רק להתקנים עם כתובות MAC ספציפיות להתחבר לרשת. זה לא כלי אבטחה נהדר מכיוון שאנשים יכולים לזייף את כתובות ה- MAC שלהם.
  • אימות MAC : ספקי שירותי אינטרנט מסוימים עשויים לדרוש אימות באמצעות כתובת MAC ולאפשר להתקן עם כתובת MAC זו להתחבר לאינטרנט. יתכן שתצטרך לשנות את כתובת ה- MAC של הנתב או את המחשב כדי להתחבר.
  • זיהוי מכשיר : רשתות Wi-Fi רבות בשדה התעופה ורשתות Wi-Fi ציבוריות אחרות משתמשות בכתובת MAC של מכשיר כדי לזהות אותה. לדוגמה, רשת Wi-Fi בשדה התעופה עשויה להציע 30 דקות בחינם ואז לאסור על כתובת ה- MAC שלך לקבל יותר Wi-Fi. שינוי ה- MAC שלך ואתה יכול לקבל Wi-Fi יותר. (ניתן לעקוב אחר Wi-Fi חינם ומוגבל באמצעות קובצי Cookie של הדפדפן או מערכת חשבונות).
  • מעקב אחר מכשירים : מכיוון שהם ייחודיים, ניתן להשתמש בכתובות MAC כדי לעקוב אחריכם. כשאתה מסתובב, הטלפון החכם שלך מחפש רשתות Wi-Fi סמוכות ומשדר את כתובת ה- MAC שלו. חברה בשם Renew London השתמשה בפחי אשפה בעיר לונדון כדי לעקוב אחר תנועות האנשים ברחבי העיר על סמך כתובות ה- MAC שלהם. IOS 8 של אפל ישתמש בכתובת MAC אקראית בכל פעם שהיא תסרוק אחר רשתות Wi-Fi סמוכות כדי למנוע מעקב מסוג זה.

זכור שלכל ממשק רשת כתובת MAC משלו. לכן, במחשב נייד טיפוסי עם רדיו Wi-Fi וגם יציאת אתרנט קווית, לממשק הרשת האלחוטית והקווי יש כתובות MAC ייחודיות משלהם.

שנה כתובת MAC ב- Windows

מרבית כרטיסי הרשת מאפשרים לך להגדיר כתובת MAC מותאמת אישית מחלונות התצורה שלהם במנהל ההתקנים, אם כי ייתכן שמנהלי התקנים מסוימים אינם תומכים בתכונה זו.

ראשית, פתח את מנהל ההתקנים. ב- Windows 8 ו- 10, לחץ על Windows + X, ואז לחץ על "מנהל ההתקנים" בתפריט User Power. ב- Windows 7, לחץ על מקש Windows, הקלד "מנהל ההתקנים" כדי לחפש אותו, ואז לחץ על הערך "מנהל ההתקנים". אפליקציית מנהל ההתקנים תיראה זהה ולא משנה באיזו גרסת Windows אתה משתמש.

במנהל ההתקנים, תחת הקטע "מתאמי רשת", לחץ לחיצה ימנית על ממשק הרשת שברצונך לשנות, ואז בחר "מאפיינים" מתפריט ההקשר.

בחלון המאפיינים, בכרטיסייה "מתקדם" ובחר את הערך "כתובת רשת" ברשימה "נכס". אם אינך רואה אפשרות זו, מנהל התקן הרשת שלך אינו תומך בתכונה זו.

הפעל את אפשרות הערך והקלד את כתובת ה- MAC הרצויה ללא תווים נפרדים - אל תשתמש במקפים או נקודתיים. לחץ על "אישור" בסיום.

שנה כתובת MAC בלינוקס

קשורים: 10 מהפצות לינוקס הפופולריות ביותר בהשוואה

הפצות לינוקס מודרניות כמו אובונטו בדרך כלל משתמשות במנהל רשת, המספק דרך גרפית לזייף כתובת MAC.

לדוגמה, באובונטו תלחץ על סמל הרשת בחלונית העליונה, לחץ על "ערוך חיבורים", בחר את חיבור הרשת שברצונך לשנות, ואז לחץ על "ערוך". בכרטיסיית Ethernet, תזין כתובת MAC חדשה בשדה "כתובת MAC משובטת" ואז תשמור את השינויים שלך.

אתה יכול לעשות זאת גם בדרך המיושנת. זה כרוך בהורדת ממשק הרשת, הפעלת פקודה לשנות את כתובת ה- MAC שלה ואז העלאתה חזרה. הקפד להחליף את "eth0" בשם ממשק הרשת שברצונך לשנות והזן את כתובת ה- MAC לבחירתך:

sudo ifconfig eth0 למטה sudo ifconfig eth0 hw ether xx: xx: xx: xx: xx: xx sudo ifconfig eth0 up

יהיה עליך לשנות את קובץ התצורה המתאים מתחת /etc/network/interfaces.d/או את /etc/network/interfacesהקובץ עצמו אם אתה רוצה ששינוי זה ייכנס תמיד לתוקף בזמן האתחול. אם לא, כתובת ה- MAC שלך תאופס לאחר הפעלה מחדש.

שנה כתובת MAC ב- Mac OS X

חלונית העדפות המערכת של Mac OS X מציגה את כתובת ה- MAC של כל ממשק רשת, אך אינה מאפשרת לשנות אותה. לשם כך, אתה צריך את הטרמינל.

קשורים: מדריך למשתמש של Windows לקיצורי מקשים של Mac OS X

פתח חלון טרמינל (הקש Command + Space, הקלד "Terminal" ואז הקש Enter.) הפעל את הפקודה הבאה, החלף en0בשם ממשק הרשת שלך ומלא את כתובת ה- MAC שלך:

sudo ifconfig en0 xx: xx: xx: xx: xx: xx

ממשק הרשת יהיה בדרך כלל אחד en0או en1, תלוי אם ברצונך להגדיר את תצורת ה- Wi-Fi או ממשק ה- Ethernet של Mac. הפעל את ifconfigהפקודה כדי לראות רשימה של ממשקים אם אינך בטוח בשם ממשק הרשת המתאים.

כמו ב- Linux, שינוי זה הוא זמני ויתאפס לאחר האתחול הבא. יהיה עליך להשתמש בסקריפט שמריץ אוטומטית פקודה זו בעת אתחול אם ברצונך לשנות לצמיתות את כתובת ה- Mac שלך.

באפשרותך לאמת שהשינוי שלך נכנס לתוקף על ידי הפעלת פקודה המציגה את פרטי חיבור הרשת שלך ובדיקת איזו כתובת MAC מדווחת לאחר מכן על ממשק הרשת שלך. ב- Windows, הפעל את ipconfig /allהפקודה בחלון שורת פקודה. ב- Linux או Mac OS X, הפעל את ifconfigהפקודה. ואם אתה צריך לשנות את כתובת ה- MAC בנתב שלך, תמצא אפשרות זו בממשק האינטרנט של הנתב שלך.