כיצד ליצור חשבון אורח ב- Windows 10

אם אתה מגלה שהאורחים שלך מבקשים לעתים קרובות למדי להשתמש במחשב שלך באופן זמני כדי לבדוק את הדוא"ל שלהם או לחפש משהו באינטרנט, אינך צריך לתת להם להשתמש בחשבונך האישי או ליצור חשבון מיוחד לכל אורח.

קשורים: מדוע כל משתמש במחשב שלך צריך להיות בעל חשבון משתמש משלו

בעבר היה ל- Windows חשבון אורח ייעודי שתוכל לאפשר שיאפשר למישהו להשתמש באופן זמני במחשב שלך, תוך שהוא מבטיח שהוא לא יראה את הנתונים הפרטיים שלך. לחשבונות אורחים הייתה גם גישה מוגבלת, כך שכל מי שנכנס כאורח לא יכול להתקין תוכנה או לשנות את הגדרות המערכת.

אפשרות זו כבר אינה נגישה בקלות ב- Windows 10 - אך עדיין תוכל ליצור חשבון אורח באמצעות שורת הפקודה.

כדי לפתוח חלון שורת פקודה, לחץ על מקש Windows + X כדי לגשת לתפריט Win + X ובחר "שורת פקודה (מנהל מערכת)". עליך לבחור בגרסת מנהל המערכת של שורת הפקודה כדי ליצור חשבון משתמש חדש.

הערה : אם אתה רואה את PowerShell במקום שורת הפקודה בתפריט משתמשי כוח, זה מתג שהתרחש עם עדכון היוצרים עבור Windows 10. קל מאוד לחזור ולהציג את שורת הפקודה בתפריט משתמשי כוח אם אתה רוצה, או שאתה יכול לנסות את PowerShell. אתה יכול לעשות כמעט כל דבר ב- PowerShell שאתה יכול לעשות בשורת הפקודה, בתוספת הרבה דברים שימושיים אחרים.

קשורים: כיצד להחזיר את שורת הפקודה לתפריט משתמשים חשמליים של Windows + X

אם תיבת הדו-שיח בקרת חשבון משתמש מוצגת, לחץ על "כן" כדי להמשיך.

הערה : ייתכן שלא תראה תיבת דו-שיח זו, בהתאם להגדרות בקרת חשבון המשתמש שלך. איננו ממליצים להשבית את UAC לחלוטין.

ראשית, ניצור חשבון אורח בשם Visitor (אתה יכול לקרוא לו איך שאתה רוצה). השם "אורח" הוא שם חשבון שמור ב- Windows, למרות שאינך יכול לגשת יותר לחשבון האורח המובנה, אז תצטרך לבחור שם אחר שאינו "אורח". כדי ליצור את החשבון, הקלד את הפקודה הבאה בהנחיה ולחץ על Enter.

משתמש נטו מבקר / הוסף / פעיל: כן

מכיוון שחשבון המבקרים כל כך מוגבל, לא באמת צריך להגן עליו. אז, אנו הולכים להחיל סיסמה ריקה עליו, או בכלל לא סיסמה. לשם כך, הקלד את הפקודה הבאה בהנחיה. הדמות האחרונה היא כוכבית.

מבקר משתמש נטו *

כאשר מבקשים את הסיסמה, לחץ על Enter מבלי להקליד. לאחר מכן, פשוט לחץ על Enter שוב כאשר תתבקש להקליד את הסיסמה מחדש.

כברירת מחדל, משתמשים חדשים ממוקמים usersבקבוצה כך שיש להם הרשאות למשתמשים סטנדרטיים. עם זאת, אנו רוצים שהחשבון יהיה מוגבל מזה. לכן, אנו נכניס את המשתמש Visitor guestsלקבוצה. לשם כך עלינו למחוק תחילה את המשתמש Visitor usersמהקבוצה. לשם כך, הזן את הפקודה הבאה בהנחיה.

משתמשי קבוצה מקומית נטו מבקר / מחיקה

לאחר מכן, הקלד את הפקודה הבאה בהנחיה להוסיף את המשתמש מבקר guestsלקבוצה.

אורחי קבוצה מקומית נטו מבקר / הוספה

סגור את חלון שורת הפקודה על ידי הקלדת יציאה בהנחיה או על ידי לחיצה על כפתור "X" בפינה השמאלית העליונה של החלון.

כעת, המשתמש המבקר מופיע ברשימת המשתמשים בפינה השמאלית התחתונה של מסך הכניסה. האורחים יכולים פשוט לבחור את המשתמש המבקר וללחוץ על "כניסה" כדי להיכנס לחשבון המבקרים ולהשתמש בפונקציות בסיסיות כמו הפעלת דפדפן לגלישה באינטרנט.

קשורים: כיצד להתנתק ב- Windows 8 ו- 10

ניתן להתחבר למספר משתמשים בו-זמנית ב- Windows, כך שאינך צריך אפילו לצאת מחשבונך כדי לאפשר לאורח להיכנס לחשבון המבקרים. ישנן שתי דרכים לגשת לחשבון המבקרים. אם אתה משתמש כעת בחשבונך במחשב, תוכל לבחור בחשבון המבקרים בתפריט התחלה כדי להיכנס לחשבון זה עבור האורח שלך.

אם המסך נעול, האורח יכול ללחוץ על חשבון המבקרים במסך הכניסה, כפי שמוצג לעיל.

בזמן שהאורח מחובר לחשבון המבקרים, הם יכולים לראות שאתה מחובר, אך אם הוא ינסה להגיע לחשבונך, הם יתבקשו להזין את הסיסמה שלך במסך הכניסה.

קשורים: כיצד למחוק חשבון משתמש ב- Windows 7, 8 או 10

אם תגלה שאתה לא צריך את זה יותר, אתה יכול למחוק את חשבון המבקרים בדיוק כמו שאתה יכול לעשות כל חשבון משתמש אחר.