כיצד למצוא את כתובות ה- IP הפרטיות והציבוריות שלך

לכל מכשיר ברשת שלך יש כתובת IP פרטית שרואים רק מכשירים אחרים ברשת המקומית. אך ספק שירותי האינטרנט שלך מקצה לך כתובת IP ציבורית אשר מכשירים אחרים באינטרנט יכולים לראות. כך זה עובד וכיצד תוכל למצוא כתובות IP אלה.

כתובת IP (או כתובת פרוטוקול אינטרנט) מזהה כל מחשב והתקן ברשת. כאשר אתה נרשם לשירות אינטרנט ומחבר את המודם שלך, ספק שירותי האינטרנט שלך מקצה לך כתובת IP ציבורית. כתובת זו היא הדרך שבה אתה מתקשר עם כל המכשירים האחרים שיש באינטרנט הציבורי. אבל סביר להניח שיש לך מספר מחשבים והתקנים אחרים ברשת שלך - כל אחד מהם זקוק לכתובת IP משלו. אז איך כל זה עובד וכיצד תוכלו לגלות מהן כל כתובות ה- IP האלה? המשך לקרוא לתשובה!

כתובות IP ציבוריות לעומת פרטיות

קשורים: מה ההבדל בין מודם לנתב?

התשובה לכל אשף כתובות ה- IP הזה היא שהנתב שלך - בין אם זה מכשיר עצמאי או יחידת משולבת של מודם / נתב - משמש בעצם כגשר בין שתי רשתות. ברשת ביתית טיפוסית, לנתב יש כתובת IP ציבורית באינטרנט. למחשבים, סמארטפונים, קונסולות משחק ומכשירים אחרים שמאחורי הנתב יש כתובת IP פרטית ייחודית ברשת הביתית. הנתב משמש כמתווך, ומעביר תנועה לכתובות ה- IP המקומיות המבקשות זאת. מנקודת מבט חיצונית, כל המכשירים ברשת הביתית מתקשרים עם האינטרנט מכתובת IP ציבורית אחת.

שים לב שאם המחשב שלך מחובר ישירות לאינטרנט ללא נתב שיושב בין לבין - דבר שאנחנו ממש לא ממליצים עליו - כתובת ה- IP של המחשב שלך היא כתובת IP ציבורית.

קשורים: כיצד לגשת לשולחן העבודה המרוחק של Windows דרך האינטרנט

לפעמים, ייתכן שתצטרך לדעת את כתובת ה- IP הפרטית של מכשיר או את כתובת ה- IP הציבורית של הרשת שלך - או אולי את שניהם. הנה דוגמה. נניח שאתה מארח תוכנת שרת כלשהי במחשב ברשת שלך ואתה זקוק לאנשים באינטרנט שיוכלו להתחבר אליו. אולי אתה משחק משחק מרובה משתתפים, אולי אתה צריך לגשת לשרת מדיה ביתי, או אולי אתה רק רוצה לקבל גישה מרחוק לאחד מהמחשבים שלך.

יהיה עליך לדעת את כתובת ה- IP הציבורית של הרשת שאנשים יכולים להקליד בתוכנת הלקוח שלהם. ועליך לדעת את כתובת ה- IP הפרטית של המחשב כדי שתוכל להגדיר את הנתב שלך להפנות סוג זה של תנועה למחשב הנכון ברשת המקומית שלך.

למחשב שלך יש כנראה כתובות IP ציבוריות ופרטיות. תצטרך את כתובת ה- IP אם אתה מארח תוכנת שרת - מחשבי הלקוח יצטרכו את כתובת ה- IP של המחשב שלך כדי להתחבר אליה.

איתור כתובת ה- IP הפרטית שלך

קשורים: כיצד למצוא את כתובת ה- IP של כל מכשיר, כתובת MAC ופרטי חיבור רשת אחרים

לא קשה למצוא את כתובת ה- IP הפרטית של המכשיר. למעשה, יש לנו מדריך נהדר שמראה כיצד למצוא את כתובת ה- IP שלך כמעט בכל פלטפורמה שם בחוץ, לכן אנו ממליצים לך להסתכל על כך לקבלת פרטים על איך למצוא את כתובת ה- IP הפרטית של המכשיר הספציפי שלך. בקיצור, עם זאת, בדרך כלל עליך לבדוק את הגדרות הרשת במכשיר שלך ולחפש כל מידע שכותרתו "TCP / IP", "כתובת IP" או סתם "WiFi".

ברוב פלטפורמות המחשוב המלאות - כמו Windows, MacOS ו- Linux - לעתים קרובות תוכל למצוא את המידע במהירות באמצעות שורת הפקודה או הטרמינל. לדוגמה, ב- Windows, אתה יכול לפתוח את תפריט התחל, לחפש את שורת הפקודה ולחץ על Enter. לאחר מכן הקלד  ipconfigאת שורת הפקודה שתופיע ולחץ על Enter - תגיע במה שאתה מחפש.

איתור כתובת ה- IP הציבורית שלך

הדרך הקלה ביותר למצוא את כתובת ה- IP הציבורית שלך היא על ידי שאלת אתר, שכן אתר זה רואה את כתובת ה- IP הציבורית שלך ויכול לספר לך זאת. אנו ממליצים להשתמש באתר ip4.me מכיוון שהוא מהיר, נטול מודעות, ויציג את כתובת ה- IPv4 שלך - כתובת ארבעת החלקים שאתה קרוב לוודאי מחפש - ולא את כתובת ה- IPv6 המסובכת יותר שרשתך מוגדרת גם להשתמש. פשוט בקר באתר והוא יראה לך את כתובת ה- IP הציבורית שלך.

קשורים: כיצד למצוא את כתובת ה- IP של הנתב בכל מחשב, טלפון חכם או טאבלט

תוכל גם לגשת לדף הניהול של הנתב שלך כדי למצוא מידע זה. דף זה מציג את כתובת ה- IP הציבורית שלך ומידע אחר אודות חיבור האינטרנט שלך. לנתבים שונים יש פריסות עמוד ניהול שונות וכתובות IP מקומיות שונות המוגדרות כברירת מחדל. עיין במדריך הנתב שלך או באתר היצרן אם אתה זקוק למידע נוסף. ואם אתה צריך את זה, יש לנו גם מדריך טוב למציאת כתובת ה- IP של הנתב שלך.

עליכם לדעת כי בניגוד לכתובות רחוב, כתובות IP אינן בהכרח קבועות. אלא אם כן רכשת מהם כתובת סטטית, ספק שירותי האינטרנט שלך עשוי להקצות לך כתובת IP ציבורית חדשה. אלא אם כן הגדרת הקצאות של כתובות IP סטטיות למכשירים המקומיים שלך, הנתב שלך עשוי להקצות מדי פעם למכשירים שלך כתובות IP חדשות.