מהו תהליך WindowServer ומדוע הוא פועל ב- Mac שלי?

בעת בדיקת צג הפעילות, שמת לב למשהו שנקרא WindowServer תופס מדי פעם חבורה של עיבוד מעבד. האם תהליך זה בטוח?

קשורים: מהו התהליך הזה ולמה הוא פועל ב- Mac שלי?

מאמר זה הוא חלק מהסדרה המתמשכת שלנו המסבירה תהליכים שונים שנמצאו ב- Activity Monitor, כמו kernel_task, hidd, mdsworker, installd ורבים אחרים. לא יודע מהם השירותים האלה? עדיף להתחיל לקרוא!

WindowServer הוא חלק מרכזי ב- macOS, וקשר מיני בין היישומים שלך לתצוגה שלך. אם אתה רואה משהו בתצוגה של ה- Mac שלך, WindowServer שם אותו שם. כל חלון שאתה פותח, כל אתר שאתה גולש בו, כל משחק שאתה משחק - WindowServer "מצייר" את כל זה על המסך. אתה יכול לקרוא עוד במדריך למפתחים של אפל אם אתה נוטה טכנית, אבל זה לא בדיוק קריאה קלה.

לרוב, דע רק ש- WindowsServer הוא מה ש- MacOS וכל יישום שאתה מריץ בו משתמשים בו כדי להציג דברים על המסך. זה בטוח לחלוטין.

מדוע WindowServer משתמש במעבד כה רב?

כפי שאמרנו, כל יישום מתקשר עם WindowServer על מנת לצייר דברים בתצוגה שלך. אם WindowServer תופס כוח רב במעבד, נסה לסגור יישומים ולראות אם השימוש צונח. אם אתה רואה ירידה גדולה במיוחד לאחר סגירת תוכנית ספציפית, תוכנית זו אחראית ככל הנראה לשימוש הגבוה במעבד.

במידה מסוימת זה נורמלי: תוכניות שמשנות כל הזמן את מה שמופיע על המסך ישתמשו לא מעט ב- WindowServer, מה שאומר שהם ישתמשו בכוח המעבד. אז זה הגיוני שמשחקים, עורכי וידאו ויישומים מרעננים אחרים כל הזמן יגרמו לעלייה בשימוש במעבד WindowServer.

עם זאת, לפעמים באג בתוכנה עלול לגרום לשימוש מוגזם במעבד WindowServer. אם אתה מבחין בדפוס זה ואינך חושב שהיישום אמור לגרום לעלייה כה גדולה בשימוש במעבד WindowServer, שקול לפנות למפתח. יתכן ומצאת בעיה שהם יכולים לפתור.

קשורים: 10 דרכים מהירות להאיץ Mac איטי

אם WindowServer ממשיך להשתמש בכוח רב גם כשאין לך הרבה מכל מה שפועל, עדיין יש כמה דברים שאתה יכול לנסות. ראשית, עיין במאמר שלנו אודות האצת Mac איטי, בפרט בסעיף הפחתת השקיפות. תמצא אפשרות זו בהעדפות מערכת> נגישות> תצוגה, וידוע כי היא מצמצמת את השימוש ב- CPU של מעבד WindowSever, במיוחד במכשירי Mac ישנים יותר.

אתה יכול גם לנסות לסגור חלונות מיותרים, להבטיח שאין יותר מדי סמלים בשולחן העבודה שלך ולהקטין את מספר שולחנות העבודה שאתה משתמש בו ב- Mission Control. אם כל זה לא עובד, שקול לאפס את ה- NVRAM; שיכולים לעזור במקרים מסוימים.

דבר נוסף שיש לזכור: אם אתה משתמש במסכים מרובים, WindowServer ישתמש בכוח רב יותר של המעבד על מנת לצייר למסכים מרובים. ככל שאתה מוסיף יותר תצוגות, כך נכון יותר.

קרדיט צילום: חמזה באט