כיצד לאחור לחפש מספר טלפון

אתה מקבל שיחה ממספר טלפון שאתה לא מזהה. יש סיכוי טוב שזה רק רמאי, אבל זה יכול להיות גם עסק לגיטימי או אדם שאתה מכיר. במקום לענות לטלפון או להתקשר למספר בחזרה, יש כמה דרכים מהירות שאתה יכול לזהות מי זה שניסה להתקשר אליך.

חפש בגוגל

קשורים: PSA: אם חברה קוראת לך לא רצוי, זה כנראה הונאה

גוגל - או מנוע חיפוש אחר, כמו בינג אם זה מה שאתה עוסק בו - הוא המקום הראשון שאתה צריך לפנות אליו כשתראה שהתקשר אליך ממספר טלפון לא מוכר. פשוט חבר את המספר הזה לגוגל או למנוע החיפוש שבחרת. אתה יכול להקליד את המספר בטופס "555-555-5555" או 5555555555 ואתה אמור לראות תוצאות דומות.

אם המספר משויך לעסק לגיטימי, עליכם לראות כי אתר העסקים מופיע בתוצאות הראשונות. אם המספר מופיע באתר של אותו עסק, אתה יודע שהוא אמיתי.

אם המספר הוא מספר טלפון קווי ביתי שמישהו רשם באמצעות מערכת פנקסי הטלפונים המסורתית - במילים אחרות, אם הוא יופיע בספר טלפונים מנייר (זוכרים כאלה?) - יש סיכוי ראוי שתראה את שמו של אותו אדם גם את תוצאות החיפוש.

אם מספר הטלפון משמש רמאי, סביר להניח שתראה קישורים לאתרים כמו whocalled.us, 800notes.com ו- whocallsme.com. אתה יכול גם לבקר ישירות באתרים אלה ולחבר מספר טלפון, אם תרצה - אך בדרך כלל הם יופיעו כאשר אתה מבצע חיפוש רגיל בגוגל אחר מספר טלפון המשויך להונאות.

קשורים: כיצד לחסום רובוקי שיווק ומכירות טלפונים

אתרים אלה מאפשרים למשתמשים להגיב, ואנשים מרבים להשאיר תגובות על חוויותיהם. דפדף בהם, ואם מספר הטלפון התקשר להרבה אנשים עם הונאה דומה, תקבל מושג שהמספר משויך לרמאי. אתה יכול לחסום את הרמאים האלה מלהתקשר אליך גם בעתיד.

קח את ההערות עם גרגר מלח והקפד לבדוק שוב אם זה מספר טלפון אמיתי המשויך לעסק לגיטימי, אם אתה חושב שזה יכול להיות.

חפש את המספר בפייסבוק

לא כולם יודעים זאת, אך פייסבוק היא למעשה דרך מצוינת לבצע בדיקה הפוכה של מספרי טלפון. גוגל בדרך כלל לא תעזור לך אם אתה מנסה למצוא מספר טלפון המשויך לאדם, אך לעתים קרובות פייסבוק תעשה זאת. אתה אפילו לא צריך להיות חברים בפייסבוק עם האדם שזה מספר הטלפון שלו.

קשורים: כיצד להקשות על אנשים למצוא את חשבון הפייסבוק שלך

הסיבה לכך היא שלפייסבוק יש הגדרה שמאפשרת לחפש אנשים לפי מספר הטלפון שלהם, והיא מופעלת כברירת מחדל. גם אם אנשים מסתירים את מספרי הטלפון שלהם בפרופילים שלהם, לעתים קרובות הם מאפשרים לאנשים למצוא אותם באמצעות מספר הטלפון שלהם.

פשוט עבור לפייסבוק והקלד את מספר הטלפון בתיבת החיפוש. יש סיכוי טוב ששמו של מישהו יופיע אם מספר הטלפון הזה משויך לאותו אדם. אם אתה רואה פרופיל פייסבוק של מישהו, מספר הטלפון הזה משויך לחשבון הפייסבוק שלו ואתה יודע מי ניסה להתקשר.

זה לא תמיד יעבוד, מכיוון שאנשים מסוימים השביתו תכונה זו ואנשים אחרים כלל אינם משתמשים בפייסבוק. אבל זה יעבוד פרק זמן מפתיע. אם אתה רואה את ההודעה "לא מצאנו שום דבר עבור [מספר]", מספר זה אינו משויך לפרופיל פייסבוק או שהאדם השבית את תכונת החיפוש עבור חשבונו. אבל באמת, מדהים באיזו תדירות זה עובד - וזה יעבוד גם כשאתה לא יכול למצוא את האדם המשויך למספר טלפון בדרך אחרת.

מצא מידע ציבורי

אתרים כמו whitepages.com יכולים לספק מידע נוסף אודות מספר טלפון. הם יוכלו לשייך מספר טלפון לשמו ולכתובת של אדם אם המידע הזה זמין בספר הטלפונים - וזה לא יהיה, עבור רוב מספרי הטלפון.

עם זאת, הם גם יוכלו להראות לך את המיקום הגאוגרפי שבו רשום מספר הטלפון, בין אם זה טלפון קווי או טלפון סלולרי, ואת חברת הטלפונים המשויכת למספר הטלפון. מידע זה יכול לתת לך מושג מי עשוי להשתמש במספר טלפון.

סוג זה של מידע זמין באופן חופשי באתרים רבים ושונים. אתרים כמו אלה מבקשים לעיתים קרובות תשלום נוסף בכדי לנסות למצוא מידע נוסף על מספר טלפון - אפילו אתר הדפים הלבנים עושה זאת - אך לא השתמשנו בשירותים אלה ואיננו יכולים לערוב להם. אנו ממליצים לעמוד במידע הזמין באופן חופשי.

אם אתה עדיין לא מצליח לזהות מי ניסה להתקשר אליך, כדאי לך לנסות להתקשר אליהם בחזרה או פשוט לשכוח מזה. הם בטח יתקשרו אליך  בחזרה אם זה חשוב.