כיצד למצוא את המספר הסידורי של מחשב Windows

Windows אינו מציג את המספר הסידורי של המחשב בשום מקום בממשק שלו, וגם לא כלי מידע פופולרי של המערכת. אך לעתים קרובות אתה יכול למצוא את המספר הסידורי של המחשב עם פקודה פשוטה, הצצה ב- BIOS שלך או על החומרה עצמה.

הפעל את פקודת WMIC

פתח חלון שורת פקודה כדי להתחיל. ב- Windows 10 או 8, לחץ לחיצה ימנית על כפתור התחל ובחר "שורת פקודה". ב- Windows 7, לחץ על Windows + R, הקלד "cmd" בתיבת הדו-שיח הפעלה ולאחר מכן הקש Enter.

בשורת הפקודה, הקלד את הפקודה הבאה ולאחר מכן הקש Enter:

bios wmic מקבלים מספר סידורי

תראה את המספר הסידורי של המחשב מתחת לטקסט "SerialNumber". פקודה זו משתמשת בכלי שורת הפקודה Windows Management Instrumentation (WMIC) כדי לשלוף את המספר הסידורי של המערכת מה- BIOS שלה.

אם אינך רואה את המספר הסידורי של המחשב האישי, האשים את יצרן המחשב האישי. המספר יופיע כאן רק אם יצרן המחשבים שמר אותו ב- BIOS או בקושחת UEFI של המחשב. לא תמיד יצרני מחשבים ממלאים את המספר כהלכה. במקרה כזה תראה משהו כמו "0" או "למלא על ידי OEM" במקום מספר סידורי בפועל.

קשורים: כיצד לבדוק את מספר דגם לוח האם שלך במחשב Windows שלך

זה נכון גם אם בנית מחשב משלך מכיוון שלמחשב עצמו לא יהיה מספר סידורי. עם זאת, אתה יכול לחפש את המספר הסידורי של לוח האם שלך ורכיבים אחרים.

בדוק את ה- BIOS

ייתכן שתוכל למצוא את המספר הסידורי במסך הגדרות הקושחה של ה- BIOS או ה- UEFI. טכניקה זו לא תביא לך מספר סידורי אם wmicהפקודה לא עשתה זאת, מכיוון שהפקודה שולפת את המספר הסידורי מה- BIOS. עם זאת, בדיקת ה- BIOS עשויה להועיל אם אינך יכול באמת להיכנס ל- Windows כדי להפעיל את wmicהפקודה.

קשורים: מה עושה ה- BIOS של המחשב, ומתי עלי להשתמש בו?

גש למסך הגדרות הקושחה של ה- BIOS או ה- UEFI וחפש מסביב "מספר סידורי" אי שם במסך מידע המערכת. זה יהיה במקום אחר במחשבים אישיים שונים, אך בדרך כלל תוכלו למצוא אותו איפשהו במסך "ראשי" או "מערכת".

מצא את המספר הסידורי בחומרה של המחשב, בתיבה או במקום אחר

אם אינך רואה מספר סידורי לאחר הפעלת wmicהפקודה - או אם אינך יכול להפעיל את המחשב או אין לך גישה אליו - ישנם מספר מקומות נוספים שתוכל למצוא את המספר הסידורי:

  • אם יש לך מחשב נייד, הפוך אותו. בחלק מהמחשבים הניידים תראה את המספר על גבי מדבקה. באחרים תראה את המספר המודפס ישירות על המתכת או הפלסטיק שממנו עשוי המחשב הנייד. אם למחשב הנייד שלך יש סוללה נשלפת, המספר הסידורי מופיע לפעמים על מדבקה בתוך תא הסוללה, מתחת לסוללה.
  • אם יש לך מחשב שולחני, חפש בגב, בחלקו העליון או בצד המקרה מדבקה כלשהי. המספר עשוי להיות גם על מדבקה בתוך התיק, כך שתצטרך לפתוח אותו.
  • אם אינך מוצא את המספר הסידורי במחשב עצמו, חפש באינטרנט הוראות ספציפיות לדגם שלך. אתר היצרן אמור לומר לך היכן לחפש.
  • אם רשמת את המחשב האישי שלך אצל היצרן או שקיבלת שירות אחריות, יש לכלול את המספר הסידורי בתיעוד הרישום, בקבלת שירות האחריות או באישור הדוא"ל עבור השירות.

  • אם עדיין יש לכם את תיבת המוצר המקורית, בדרך כלל מודפס המספר הסידורי - לרוב על אותה מדבקה עם הברקוד.
  • אם רכשתם את המחשב באופן מקוון או בחנות, המספר הסידורי עשוי להיות מודפס בקבלה הפיזית או בדוא"ל שקיבלתם.

ואם אתה פשוט לא מצליח למצוא את המספר הסידורי שלך בכלל, אל תוותר על התקווה. אם יש לך הוכחת רכישה, היצרן עדיין יוכל לעזור לך בכל שירות שאתה צריך ואולי אפילו יוכל לברר את המספר הסידורי עבורך.