כיצד להסיר סיסמה מקובץ PDF

מסמכי PDF מסוימים מוצפנים באמצעות סיסמה, אותה תצטרך להזין בכל פעם שתרצה להציג את המסמך. אתה יכול להסיר את הסיסמה כדי לחסוך לעצמך אי נוחות אם אתה שומר את ה- PDF במיקום מאובטח.

נסקור כאן שתי דרכים: טריק נוח שעובד בכל מערכות ההפעלה עם יישומים שכבר יש לך, והשיטה הרשמית הדורשת Adobe Acrobat. שתי השיטות מניחות שאתה יודע את הסיסמה לקובץ ה- PDF המוצפן. למרבה הצער, אין דרך קלה להסיר סיסמה אם אינך יודע זאת.

טריק נוח: הדפס לקובץ PDF

קשורים: כיצד להדפיס ל- PDF בכל מחשב, טלפון חכם או טאבלט

זה אולי נראה טיפשי מעט, אך תוכלו להסיר את הסיסמה מקובץ PDF בקלות ובנוחות על ידי פתיחתה והדפסתה למסמך PDF חדש. המערכת שלך תיצור עותק משוכפל של ה- PDF, ולעותק הכפול הזה לא תהיה סיסמה.

טריק זה יעבוד רק אם ל- PDF אין מגבלות הדפסה. עם זאת, קבצי PDF רבים מוגנים רק באמצעות סיסמה על מנת לספק הצפנה וניתן להדפיסם כרגיל לאחר שתספק את הסיסמה.

אתה יכול לעשות זאת בכמה דרכים. אם אתה משתמש ב- Chrome ב- Windows, MacOS, Linux או מערכת ההפעלה של Chrome, אתה יכול לעשות זאת דרך הדפדפן שלך. ראשית, פתח את מסמך PDF וספק את הסיסמה הדרושה לו. לחץ על כפתור "הדפס" בסרגל הכלים PDF תוך כדי הצגת המסמך המוגן באמצעות סיסמה.

לחץ על כפתור "שנה" תחת יעד ובחר "שמור כקובץ PDF". לחץ על כפתור "שמור" ותתבקש לספק שם ומיקום למסמך PDF החדש שלך. ה- PDF החדש שלך יכיל את אותו התוכן כמו ה- PDF המקורי, אך לא יהיה מוגן בסיסמה.

שיטה זו תפעל ב- Chrome בכל מערכת הפעלה, אך תוכל לבצע את אותו טריק עם יישומים אחרים ומדפסות PDF. לדוגמה, Windows 10 כולל מדפסת PDF, מה שאומר שאתה יכול לעשות זאת ב- Microsoft Edge או בכל מציג PDF אחר ב- Windows.

לדוגמה, פתח מסמך PDF מוגן ב- Microsoft Edge וספק את הסיסמה כדי להציגו. לחץ על הלחצן "הדפס" בסרגל הכלים של מציג PDF לאחר שיש לך.

בחר במדפסת "Microsoft Print to PDF" ולחץ על "Print". תתבקש לבחור שם ומיקום עבור קובץ ה- PDF החדש שלך.

אתה יכול לעשות את הטריק הזה בכל מציג PDF ב- Windows 10. פשוט בחר במדפסת "Microsoft Print to PDF". בגירסאות ישנות יותר של Windows, יהיה עליך להתקין מדפסת PDF של צד שלישי לפני שתוכל לבצע את הטריק הזה (או פשוט להשתמש ב- Chrome).

שיטה זו עובדת גם במערכות הפעלה אחרות. לדוגמה, ב- Mac, אתה יכול לעשות זאת עם תצוגה מקדימה, או כל מציג PDF אחר ותכונת הדפסת PDF המובנית.

ראשית, פתח את המסמך המוגן בתצוגה מקדימה וספק את הסיסמה הנדרשת. לחץ על קובץ> הדפס כדי לפתוח את דו-שיח ההדפסה.

לחץ על לחצן התפריט "PDF" בתחתית דו-שיח ההדפסה ובחר "שמור כ- PDF". הזן שם קובץ ומיקום עבור קובץ ה- PDF החדש שלך כשתתבקש. לקובץ ה- PDF החדש יהיה תוכן זהה למקור, אך ללא סיסמה.

הערה : בשל תהליך ההדפסה, ל- PDF שהתקבל לא יהיה טקסט לבחירה. אם אתה צריך להעתיק טקסט מה- PDF, עליך לפתוח מחדש את ה- PDF המקורי המוגן באמצעות סיסמה ולהעתיק משם את הטקסט. אתה יכול גם להשתמש בתוכנת זיהוי תווים אופטית (OCR) במסמך PDF הלא מוגן.

השיטה הרשמית: השתמש ב- Adobe Acrobat Pro

אתה יכול לעשות זאת בדרך הרשמית עם Adobe Acrobat Pro, יישום בתשלום. זוהי תוכנית שונה ממציג PDF החינמי של Adobe Acrobat Reader שיש לרוב האנשים. אדובי מציעה תקופת ניסיון בחינם למשך שבוע של Acrobat Pro. Adobe Acrobat Pro יעבוד גם אם ל- PDF יש מגבלות הדפסה, ולא ניתן להדפיסו ביישומים אחרים באמצעות הטריק שלעיל.

פתח את קובץ ה- PDF ב- Adobe Acrobat Pro וספק את הסיסמה שלו כדי להציג אותו. לחץ על סמל הנעילה בצד שמאל של החלון ולחץ על "פרטי הרשאה". אתה יכול גם ללחוץ על קובץ> מאפיינים ולחץ על הכרטיסייה "אבטחה".

לחץ על התיבה "שיטת אבטחה", בחר "ללא אבטחה" ולחץ על "אישור" כדי להסיר את הסיסמה.

לחץ על קובץ> שמור כדי לשמור את השינויים שלך. אתה יכול פשוט לסגור את חלון Adobe Acrobat Pro DC ותתבקש לשמור את השינויים שלך. ברגע שיש לך, הסיסמה תוסר מקובץ ה- PDF המקורי.