הנה מה שקורה כשאתה מתקין את 10 האפליקציות המובילות Download.com

התקנו את 10 האפליקציות המובילות מ- Download.com, ולעולם לא תאמינו מה קרה! טוב ... אני מניח שאולי יהיה לך ניחוש טוב. דברים איומים. דברים נוראיים הם מה שקורה. הצטרפו אלינו להנאה!

קשורים: אתרי ההורדות החינמיים שלא מכריחים עליך תוכנות קשקוש

עדכון : מאז הפרסום המקורי של מאמר זה בשנת 2015, Download.com סוף סוף החל לנקות את מעשה. אתה יכול לקרוא עוד על השיטות החדשות והידידותיות יותר שלהם כאן.

אנו עוקבים אחר המלצות להורדת תוכנה חופשית כבר שנים, ולאחרונה לימדנו אותך כיצד לבדוק כל תוכנה בבטחה באמצעות מכונה וירטואלית. אז חשבנו, למה לא ליהנות ולראות מה באמת קורה אם אתה מוריד תוכנה כמו שמשתמש רגיל חסר מושג עשוי?

לצורך ניסוי זה אנו נלחץ על כל מסכי ההתקנה הרגילים עם אפשרויות ברירת המחדל באמצעות מכונה וירטואלית חדשה. ואנחנו נתקין עשר יישומים מרשימת ההורדות הפופולרית ביותר. ונניח את הפרסונה של משתמש רגיל שאינו חנון.

מדוע שנבחר ב- Download.com? מכיוון שדף המדיניות שלהם קובע בבירור כי הם אינם מאפשרים תוכנה זדונית באתר, ובהמשך לכך שאינם מקבלים שום תוכנה המכילה את הדברים הבאים:

תוכנה שמתקינה וירוסים, סוסים טרויאניים, תוכנות פרסום זדוניות, תוכנות ריגול או תוכנות זדוניות אחרות בכל נקודה במהלך ההתקנה או אחריה.

תוכנה שמתקינה ללא הודעה מוקדמת וללא הסכמת המשתמש.

תוכנה הכוללת או משתמשת באיסוף נתונים חשאי.

תוכנה שמסיטה או משנה את דפדפני ברירת המחדל של משתמשי הקצה, דפי הבית של מנוע החיפוש, ספקים, הגדרות אבטחה או הגנה על פרטיות ללא הרשאת המשתמשים.

תוכנה שמתקינה באופן נסתר או שוללת מהמשתמשים הזדמנות לקרוא את הסכם הרישיון ו / או להסכים ביודעין להתקנה.

תוכנה המשרה התקנה על ידי טענות כוזבות או מטעות לגבי התוכנה או מפרסם התוכנה.

כלומר, עם כל ההגנות האלה מפני האנשים האמינים שם ב- CNET, למה שמישהו ידאג? כלומר, חדשות CNET הם מקור מהימן, נכון? ימין.

סַכָּנָה! אל תנסו את זה בבית!

קשורים: הפסק בדיקת תוכנה במחשב שלך: השתמש במקום זאת בתמונות של מכונות וירטואליות

ברצינות, אנו לא ממליצים לעשות זאת בבית במחשב הראשי שלך, אלא אם כן אתה רוצה להפוך את המחשב שלך לערימת עישון חסרת תועלת. אם אתה רוצה לנסות את זה, הקפד להשתמש במכונה וירטואלית.

הגיע הזמן להתחיל. אבל מאיפה להתחיל?

הדבר הראשון שעשינו היה לעבור ישר לדף ההורדות של Windows ולעיין בהורדות הפופולריות ביותר שלהם. הרשימה נראית תמוהה, כמעט כאילו היא לא באמת הרשימה האמיתית . מדוע כמעט כולם יורידו ... YAC? השתמשת ב- YAC? זה ... חבורה של YAK. הרשימה הזו חשודה ונראה שהיא אף פעם לא משתנה. זה חשוד. נו טוב, הלאה.

התוכנית היא להוריד ולהתקין את 10 האפליקציות המובילות, אך כפי שניתן לראות ברשימה, שתי האפליקציות המובילות הן אנטי-וירוס, ומכיוון שאיננו אנשים משוגעים, אנחנו לא הולכים להתקין יותר מאנטי-וירוס פעיל אחד. בכל פעם. ולמרות פסק הדין של אבסט בעבר, אנו עדיין מעדיפים את Avast על פני AVG (אנשי Avast היו קדמיים וכנים בתגובה למאמר שלנו והמוצר שלהם פשוט טוב יותר בבדיקות שלנו). אז אנחנו הולכים להתקין את זה ולדלג על AVG. אין ספק שזה יהיה נקי מכל תוכנות קשקושים ארוזות, נכון?

ובכן ... זה לא קשקוש. דרופבוקס הוא מדהים. אבל כן, האגד מתחיל כאן. ספקי תוכנה חופשית מרוויחים כל כך הרבה יותר כסף על ידי איגוד תוכנות אחרות מאשר מכירת מנויים, שזה כמעט התוכנית העסקית היחידה שמישהו יכול לשקול להשתמש בה. לפחות אבסט מצרף משהו טוב, כך שאנחנו לא ממש יכולים להתווכח איתו.

עכשיו שיש לנו את Avast פועל, הגיע הזמן לרדת ברשימה ולהתקין את KMPlayer ... רגע, מה זה כל מה ש- "Installer מופעל"? נו טוב, זה בטקסט אפור בהיר אז אני מניח שזה לא חשוב.

בטוח שיש להם הרבה דפי תנאים והתקנות במתקין זה. זה דבר טוב שאנשים הוכשרו לקרוא תמיד את התנאים וההגבלות, כי אחרת אתה עלול להסכים למשהו מטורף כמו לאפשר לעצמך להפוך ל- HumancentiPad, או גרוע מכך, כמו להתקין סיומות לחטיפת הדפדפן של Spigot.

הממ, דף התנאים וההגבלות הבא אומר משהו על מנקה למחשב. ובכן אולי זה יכול לעזור לנקות את השטויות שהתקנו בטעות בשלב האחרון, נכון? אחרי הכל שני עוולות עשויות לעשות צודק.

זה מוזר, סיימנו את כל אותם מסכים אחרים ועכשיו יש לנו מתקין אחר. זה כמעט כאילו אותו מתקין ראשון היה חסר תועלת לחלוטין ויש להעניש מישהו. אני מניח שאנחנו פשוט צריכים ללחוץ כדי להסכים ולהתקין את זה, כי כפתור הדלג הזה נראה כאילו הוא מושבת בכל מקרה. אין שום דרך שתלחץ עליו, נכון? וזה לא כמו שלחיצה על כפתור בודד תדביק אותנו בתוכנת הפרסום הנוראית שחוטפת דפדפן Trovi.

לאחר לחצנו, הגענו לדף שגיאה משום מה שכן הכל ניתק. אנחנו לא בטוחים מה זה WajamPage.exe, אבל אחרי גוגל מהיר מתברר שזה  עוד  חוטף דפדפן ואנחנו ברי מזל שהוא לא התקין. נכון, התקנו עד כה אפליקציה אחת שאינה אנטי-וירוס מהורדות CNET והוצגו בפנינו שלושה חוטפי דפדפנים ומנקה רישום מזויף אחד. הם כלום אם לא יעילים.

לאחר לחיצה על המתקין והגימור, PRO PC CLEANER מהשלב הקודם התקין את עצמו ... התחיל להריץ סריקה ... ואז דיבר על ארה"ב. זה ממש צועק אליך דרך הרמקולים שלך ואומר לך שהמחשב שלך מלא לחלוטין בשגיאות ויש לתקן אותו. וזה עושה את זה כל הזמן, באופן אקראי. אני מניח שאף אחד לא אמר להם שזו התקנה חדשה לגמרי של Windows.

הבא היה YAC. המתקין היה פשוט וכעבור שניות ... היה לנו איזה חלון קטן על המסך שעקב אחר משהו, ומקור חדש להודעות חסרות תועלת של NON-STOP. נראה שכל דבר קטן שכל אפליקציה עושה מנוטר ... ומותר. YAC הוא  soooo מועיל. /סרקזם.

הבא ברשימה היה CCleaner האמין, שהוא יישום הגון לחלוטין שהמלצנו עליו בעבר. מותקן, נעשה, נהדר.

לאחר מכן ניסינו להתקין את הפריט הבא, שהוא אפליקציית ההורדה של YTD, אך Avast חסם לחלוטין את הורדת האפליקציה. זה התגלה כדבר טוב למדי כפי שנראה בהמשך, אך אנו מאחלים שאווסט היה חוסם גם את כל השטויות החוטפים האחרים בדפדפן. נו טוב, לא יכול לזכות בכולם. לפחות אבסט עושה משהו.

לאחר מכן ניסינו להתקין את הורדת YouTube בחינם, רק כדי לגלות שגם אחד מהם נחסם על ידי Avast. עכשיו מדוע שהאפליקציות האלה יופיעו ברשימת ההמלצות הפופולארית ביותר יחד עם אפליקציה אחרת שחוסמת אפליקציות אלה? אם מדובר בווירוסים ותוכנות ריגול, מדוע הם מופצים? משהו נראה לא בסדר כאן.

והאם התנאים וההגבלות של Download.com אינם קובעים כי תוכנה זדונית אינה מותרת? הממ, אולי הם לא ממש קראו אותם ופשוט לחצו על קבל. זה מה שהיינו עושים.

הבא ברשימה הוא Driver Booster שהתקנו למרות אותו אתר How-To Geek שאומר לנו שמעדכני מנהלי התקנים הם למעשה גרועים יותר מבלתי שימושי. האידיוטים האלה! זה לא כאילו הם עשו טונות וטונות של מחקר או משהו כזה. אבל אל תגיד לנו את זה, אנחנו מתקינים את זה בכל מקרה! מעניין מה אומרים לנו תיבות הסימון האלה. אין זמן לכך, CLICKITY לחץ CLICK CLICK!

זה מוזר, פתאום העניין המתקדם של Systemcare הופיע. איך זה הגיע לשם? חייבים להיות האקרים בתוך המחשב שלי.

הבא ברשימת ההורדות היה IObit Uninstaller, מכיוון שברור שנצטרך להסיר תוכנה כלשהי אחרי שהסתיים, וזה לא כאילו שהם באמת יתקינו תוכנות אחרות ... רגע ... מה תיבת הסימון הקטנה והקטנה הזו שם למטה?

אוי לא! פתאום, YAC חוטפת אלינו הודעות שאומרות שמשהו מתעסק בהגדרות שלנו! אם רק ההודעה הזו תישאר שם יותר מ -10 שניות. או אולי אם נוכל לראות מידע נוסף. או לראות יומן איפשהו על מה שקורה בפועל. או שיהיה לך שמץ של מושג שזה עושה משהו מועיל ולא רק מעביר מסרים מפחידים כל הזמן.

לאחר התקנת DJ וירטואלי ללא תופעות לוואי חולות מסיבה כלשהי, החלטנו שנסיים את הרשימה באמצעות הורדת האפליקציה שאיננו לגמרי בטוחים ... אך נראה שהיא נעשית על ידי Download.com. הכל קצת מבלבל, ואנחנו לא זוכרים איפה השארנו את המכונית שלנו, אבל אנחנו הולכים לסיים את הניסוי שלנו כאן, אנחנו חושבים. זה דבר טוב שיש להם את כל אותם עורכי דין לכתוב תנאים והגבלות בנוגע לאופן שבו אנו יכולים להשתמש בתוכנה. אין ספק שכל השפה החוקית הזו תגן עלינו או על מישהו.

גוללי ג'ה וויליקרס באטמן! YAC פשוט יידע אותנו שמשהו שנקרא SP.exe מנסה לאפס את דף הבית שלנו למשהו אחר! זה דבר טוב ש- YAC ישמור על זה ... דף הבית של YAC? מתי הסכמנו לכך?

Search Protect ו- YAC ו- Spigot המשיכו להילחם בזה זמן מה בשלב זה ... ממש כל כמה שניות אחד או השני היה משנה את דף הבית ואז YAC הייתה מנסה להחזיר אותו. זה כמו קרב של קשקושים כאן. לוקח את כל ההימורים!

בשלב זה היו לנו כל כך הרבה חלונות פתוחים על שולחן העבודה שלנו, שהגיע הזמן לאתחל מחדש. זה מתקן הכל.

לאחר אתחול מחדש חסם אבסט את קונדואיט כאיום. זה די מדהים, אבל אנחנו תוהים מדוע זה לא קרה לפני שהוא הותקן באמת על המחשב, או לפחות במהלך. או שאתה יודע לפני שהתחלנו מחדש.

למרבה הצער, למרות ש- Trovi / Conduit נחסם כווירוס ... דף הבית של IE עדיין הוגדר אליו. למרבה המזל קל לשנות את דף הבית של IE, נכון?

רק בשביל הצחקוקים החלטנו לחזור ולהתקין את אפליקציית ההורדה של YTD שחסמה אבסט. כיבינו את המגנים לכמה דקות, התקנו אותו ... ופתאום לא יכולנו להשתמש יותר בדפדפן. בכל פעם שאתה פותח את IE, ההודעה המוזרה הזו מופיעה ... ונראה שהדפדפן מנסה להשתמש במנהרה כלשהי.

מתברר שההורדה נחסמה מסיבה כלשהי: היא מתקנת פרוקסי ומנסה לשלוח דרכה את כל הגלישה באינטרנט שלך. זה  ממש רע.

נצטרך לומר בכנות כי Avast אכן חסם את  התוכנה הזדונית הגרועה ביותר , אך היא לא עשתה דבר עבור רוב חוטפי הריגול והדפדפן. הבעיה היא שהנושא הזה של תוכנות מקובצות הוא כה מקיף עד שאין שום דבר שיכול לספק אנטי-וירוס לעשות.

הסוף, לעת עתה

הסיפור שלנו מסתיים כאן, אבל אני מקווה שלמדנו כמה לקחים חשובים מהמסע המהיר הזה בעולם הריבוטים. ספקי תוכנה חופשית מרוויחים כמעט את כל כספם על ידי איגום שטויות ותכשיטים מוחלטים שמפתים משתמשים לשלם כדי לנקות את המחשב האישי שלהם, למרות העובדה שתוכלו למנוע את הצורך לנקות את המחשב על ידי פשוט לא להתקין את התוכנה החינמית המחורבנת מלכתחילה. .

ולא משנה כמה אתה יכול להיות טכני, רוב המתקינים כל כך מבלבלים עד שאין סיכוי שאדם שאינו חנון יכול להבין כיצד להימנע מהנורא. אז אם אתה ממליץ על תוכנה למישהו, אתה בעצם מבקש ממנו להדביק את המחשב שלהם.

וזה לא משנה איזה אנטי-וירוס התקנת - למעשה עשינו את הניסוי הזה מספר פעמים עם ספקי אנטי-וירוס שונים, ורובם התעלמו לחלוטין  מכל  ה- crapware הכלול. Avast עשתה הפעם עבודה די טובה בהשוואה לחלק מהספקים האחרים, אך היא לא חסמה את כל זה בוודאות.

אין גם אתרי הורדה חופשיים בטוחים ... מכיוון שכפי שניתן לראות בבירור בצילומי המסך במאמר זה, לא רק הורדות CNET עושות את האגד ... זה כל. מחברי התוכנה החופשית מצרפים תוכנות גרוטאות, ואז מקורות הורדה מחורבנים מקבצים עוד יותר על גבי זה. זו מערת שטויות.

בכל פעם שעברנו את הניסוי הזה במהלך החודשים האחרונים, בסופו של דבר תוכנות שונות היו מאוגדות בסיבוב, אך כל תוכנה אחת שמאגדת את עצמה בסופו של דבר מקבצת את אותם האשמים: חוטפי דפדפנים שמפנים מחדש את מנוע החיפוש, דף הבית ו שים מודעות נוספות בכל מקום.

כי כאשר המוצר בחינם המוצר האמיתי הוא אתה.

אל תמליץ על הורדות תוכנה חופשית.