כיצד לזהות מצלמות מעקב נסתרות באמצעות הטלפון שלך

משפחה גילתה לאחרונה הפתעה גסה ב- Airbnb שלה: מצלמה נסתרת שהתחפשה לגלאי עשן בסלון. להלן שתי דרכים לבדוק אם קיימות מצלמות - ב- Airbnb או במקום אחר - באמצעות מכשיר אייפון או אנדרואיד בלבד.

מצלמות נסתרות הן סכנה אמיתית

אם אתה שוהה במלון או ב- Airbnb, מצלמות נסתרות יכולות להיות דאגה. במקרה של Airbnb, המארח שלך נדרש לפרט את כל המצלמות שיש לו, בין אם הן מופעלות ובין אם לאו. בנוסף, Airbnb אינה מאפשרת למארחים להציב מצלמות בחדרי אמבטיה או באזורי שינה, גם אם מדובר בסלון עם מיטה מתקפלת.

אבל, כפי שגילתה המשפחה היחידה, המארח המצמרר מדי פעם עדיין יכול להסתיר מצלמה ולא לומר לך. מצלמות נסתרות ב- Airbnb אינן דבר חדש. גם הבעיה אינה מוגבלת ל- Airbnb. ידיעה אחרונה תיארה את הסיפור המחריד של מצלמות נסתרות בשידור חי במלונות בדרום קוריאה. יותר מ 1500 אורחי מלונות צולמו והועברו בשידור חי דרך האינטרנט. ככל שמצלמות נסתרות זולות עוד יותר, נראה שהן צצות יותר ויותר.

היצרנים מעצבים מצלמות מחופשות לחפצים יומיומיים אחרים, כמו גלאי עשן, שעונים, רכזות USB, ואפילו מטענים אלחוטיים. אלה יכולים לשמש מסיבות לגיטימיות בבית שלך - למשל, כדי להסתיר מצלמה שפורץ לא יכול למצוא או לפקח על מטפלת בהסכמת אותו אדם. אבל איך אתה מבטיח שמישהו לא מכוון אותך למצלמה נסתרת? בעזרת אפליקציה אחת ומצלמת הטלפון שלך, תוכל לבצע מטאטא למצלמות נסתרות בעת ביצוע הצ'ק-אין.

ישנן שתי דרכים לסרוק מצלמות באמצעות הטלפון שלך. ראשית, אם יש לך גישה, אתה יכול לסרוק את רשת ה- Wi-Fi לאיתור מכשירים שנראים כמו מצלמות. אבל זה ימצא רק מצלמות המחוברות לרשת. שנית, תוכלו לחפש מצלמות לראיית לילה באמצעות מצלמת הטלפון שלכם. אם מצלמה נסתרת אינה מחוברת לרשת ואין לה יכולות ראיית לילה, אף אחת מהשיטות לא תזהה אותה - אך הטריקים הללו צריכים לאתר את רוב המצלמות.

כיצד לסרוק אחר מצלמות ברשת

מקומות רבים שאתה שוה בהם נותנים לך גישה לרשת המקומית. אתה יכול להשתמש בזה לטובתך באמצעות אפליקציה בשם Fing. Fing מייצרת אפליקציות iPhone ו- Android. יתרה מכך, זה בחינם ואין בו מודעות. Fing מבקש ממך להיכנס לתכונות נוספות, אך לא תצטרך לעשות זאת לצורך סריקת המכשיר והיציאה.

הרעיון כאן הוא לבחון את כל המכשירים המחוברים לרשת המקומית. אנו ממליצים לנתק את כל המכשירים שלך למעט הטלפון או הטאבלט המריצים את Fing כדי שיהיה לך פחות דברים למיין. חבר את הטלפון או הטאבלט לרשת ואז פתח את Fing.

באנדרואיד, הקש על כפתור "רענן" בפינה השמאלית העליונה של מסך האפליקציה כדי להתחיל ולהסכים לתת הרשאות מיקום האפליקציה. אפליקציית האייפון מבצעת את הצעד הזה באופן אוטומטי.

המתן עד שהאפליקציה תסיים את הסריקה ואז עיין ברשימת המכשירים שנמצאו. אתה מסתכל על מכשירים ברשת שאותה זיהתה האפליקציה, ותרצה לפקוח עין על כל דבר שמציג יצרן מצלמות (כמו Nest, Arlo או Wyze), או שמופיע ברשימה "מצלמת IP"

גם אם אינך מזהה מצלמה ברשימה זו, קח חשבון כמה מכשירים שאתה רואה מופיעים ומה תוכל למצוא בסביבת המקום בו אתה שוהה. אם משהו מתבלט כבלתי רגיל (אולי ללא פרטים מוכרים), ואינך מצליח לאתר מקור טוב, כתוב את כתובת ה- IP. השלב הבא הוא סריקת יציאות פתוחות.

אם אתה מוצא התקנים חשודים ברשת, תרצה לסרוק אחר כל היציאות הפתוחות שהמכשירים האלה משתמשים בהם. ראשית, הקש על כפתור "רשת" בתחתית המסך.

לאחר מכן הקש על "מצא יציאות פתוחות".

הקלד את כתובת ה- IP שכתבת קודם לכן והקש על הלחצן הכחול "מצא יציאות פתוחות".

הרשימה תציג אילו יציאות פתוחות ובאילו שירותים הם משתמשים. עקוב אחר RTSP ו- RTMP; אלה נפוצים להזרמת וידאו. כל דבר עם HTTP או HTTPS כשירות אתה יכול לנסות להתחבר אליו באמצעות דפדפן, מה שעשוי לחשוף הזרמת וידאו. פשוט הקלד את כתובת ה- IP בדפדפן שלך, אחריו נקודתיים, ואחריו היציאה הרשומה (כלומר, 192.168.0.15:80).

כיצד לזהות מצלמות ראיית לילה

לא תמיד תהיה לך גישה לרשת המקומית כדי לנסות את השלבים שלעיל. גם כשתעשה זאת, יתכן שהם לא יעזרו. מצלמה נסתרת יכולה להיות ברשת נפרדת, או סתומה מכדי שניתן יהיה לזהות אותה בקלות. אם עדיין לא מצאתם מצלמות, תוכלו לנסות לחפש אורות אינפרא אדום. רוב מצלמות ה- IP משתמשות באינפרא אדום לראיית לילה. בעוד שקרני אינפרא אדום אינן נראות בעין בלתי מזוינת, יש לך כבר מכשיר שיכול לעזור - הטלפון החכם שלך.

בחלק מהסמארטפונים יש מסננים לחסימת אור אינפרא אדום במצלמה הראשית שלהם, אך מעטים מהם מכילים פילטרים במצלמה הקדמית. כדי לקבוע איזו מצלמה תעבוד עבורך, אחז בשלט אינפרא אדום כמו זה שאתה משתמש בטלוויזיה שלך. כוון אותו למצלמה הראשית של הטלפון החכם ולחץ על כפתור. אם אתה רואה את האור על המסך, הוא יכול לזהות אינפרא אדום. אם לא, נסה שוב עם המצלמה הקדמית.

לאחר שתקבע את המצלמה הטובה ביותר לשימוש, כבה את האורות בחדר שברצונך לטאטא. ואז הפעל את המצלמה של הטלפון החכם שלך והתחל לחפש אורות זוהרים. מצלמות IP אינן מגיעות בתצורה סטנדרטית כלשהי, כך שאולי תראו רק שילוב אחד, ארבע, שש או כל אור אחר. הם בדרך כלל יהיו סגולים אך לפעמים יכולים להיראות לבנים. לא בהכרח תצטרך להיות ליד המצלמה הנסתרת. בתמונה לעיל, המצלמה נמצאת במרחק מטרים ספורים בלבד. אבל התבונן בתמונה אחרת מהצד השני של הבית:

האורות במרכז התמונה הם אותה מצלמה, במרחק של שלושה חדרים בלבד (חדר אוכל, סלון וחדר עבודה). זה מספיק בהיר כדי לשים לב אליו ומצריך חקירה מדוקדקת יותר. אל תסתכל רק על מרכז הקירות, כיוון את הטלפון החכם שלך לתקרה, פתחי אוורור, אפילו שקעים. כאשר האורות דולקים, חפש כל דבר חריג. האם בחדר יש יותר מגלאי עשן אחד? האם יש רכזת USB במקום ללא אלקטרוניקה אחרת? אם אתה נוגע במראה רגילה ומסתכל על האצבע שלך מזווית, האצבע המוחזרת שלך לא "תיצור קשר" עם האצבע שלך בפועל. אם אתה עושה את אותו הדבר עם זכוכית חד כיוונית, האצבע המשתקפת שלך והאצבע האמיתית שלך יתקשרו (נראה כאילו הם נוגעים), וזה יכול להסתיר מצלמה. הבחנה בדברים שאינם במקום יכולים לעזור לך למצוא מצלמות נסתרות.

למרבה הצער, אין שיטה מובטחת למציאת מצלמה נסתרת. אך נקיטת הצעדים הנוספים הללו בעת הגעתכם תעניק לכם סיכוי ללחימה, ובתקווה קצת שקט נפשי.