מדוע אינך יכול להשתמש בטלוויזיה כמוניטור?

טלוויזיות וצגי מחשב דומים ומשתמשים בעיקר באותה טכנולוגיה כדי להניע את הפאנלים. בדרך כלל אתה יכול להשתמש בטלוויזיה עם המחשב שלך, אך הם מיועדים לשוק אחר ואינם זהים למסכים.

הבדלים בחיבורים

הן הטלוויזיות והן המסכים יקבלו קלט HDMI, בהנחה שהם נעשו בעשור האחרון. HDMI הוא תקן התעשייה לאותות וידאו, ותמצאו אותם כמעט בכל מכשיר שמפיק וידיאו מרוקוס וקונסולות משחק למחשבים. מבחינה טכנית, אם כל מה שאתה מחפש הוא מסך לחבר משהו אליו, טלוויזיה או צג יעשו זאת.

לצגים בדרך כלל יהיו חיבורים אחרים, כגון DisplayPort, כדי לתמוך ברזולוציות גבוהות יותר ובקצב רענון. טלוויזיות לרוב יכללו כניסות HDMI מרובות לחיבור כל המכשירים שלך למסך אחד, ואילו צגים נועדו בדרך כלל לשימוש בהתקן אחד בכל פעם.

התקנים כמו קונסולות משחק בדרך כלל שולחים שמע דרך HDMI, אך בדרך כלל לצגים אין רמקולים, ולעתים נדירות יש כאלה הגונים אם כן. בדרך כלל מצפים ממך לחבר אוזניות בשולחן העבודה שלך או שיהיה לך רמקולים שולחניים. עם זאת, כמעט בכל הטלוויזיות יהיו רמקולים. הדגמים היוקרתיים מתגאים בכך שיש להם דגמים גדולים, מכיוון שהם מתפקדים כמרכז הסלון שלך.

טלוויזיות הרבה יותר גדולות

ההבדל הברור הוא גודל המסך. טלוויזיות הן בדרך כלל סביב 40 ​​אינץ 'ומעלה, בעוד שרוב צגי שולחן העבודה יושבים סביב 24-27 אינץ'. הטלוויזיה נועדה להיראות מכל רחבי החדר, ולכן צריכה להיות גדולה יותר כדי לתפוס את אותה כמות הראייה שלך.

זה לא יכול להיות בעיה עבורך; אנשים מסוימים עשויים להעדיף תצוגה גדולה יותר במקום תצוגה גדולה יותר. כך שהגודל אינו שובר דילים אוטומטי, אך הרזולוציה היא - אם הטלוויזיה שלך היא פאנל בגודל 40 אינץ ', אך היא רק 1080p, היא תיראה מטושטשת כשהיא קרובה על שולחן העבודה שלך, למרות שהיא נראית בסדר גמור מכל רחבי החדר . אם אתה הולך להשתמש בטלוויזיה גדולה כצג המחשב הראשי שלך, שקול לקבל פאנל 4K.

ההפך הוא הנכון, מכיוון שלא תרצו להשתמש בצג מחשב קטן כטלוויזיה בסלון שלכם. זה בהחלט אפשרי, אבל רוב הטלוויזיות 1080p בגודל בינוני עולות בערך כמו צג שולחן עבודה דומה.

צגים מיועדים לאינטראקטיביות

בטלוויזיות התוכן שאתם צורכים מוקלט כמעט לחלוטין מראש, אך על גבי צגים אתם תקשרו ללא הרף עם שולחן העבודה שלכם. הם בנויים בהתאם, עם טלוויזיות המתמקדות באיכות תמונה טובה יותר לסרטים ותוכניות, לרוב במחיר זמן עיבוד ופיגור קלט.

חשוב להבין את היסודות של האופן שבו רוב הטלוויזיות והצגים עובדים כדי להבין מדוע זה חשוב. הן בטלוויזיות והן בצגים, מכשירים (כמו המחשב או תיבת הכבלים) שולחים תמונות לתצוגה פעמים בשנייה. האלקטרוניקה של התצוגה מעבדת את התמונה, ומעכבת את הצגתה לזמן קצר. זה מכונה בדרך כלל עיכוב קלט של הפאנל.

לאחר עיבוד התמונה, היא נשלחת ללוח ה- LCD בפועל (או לכל דבר אחר שהמכשיר שלך משתמש בו). לפאנל לוקח זמן גם לעיבוד התמונה מכיוון שהפיקסלים לא עוברים באופן מיידי. אם תאט אותה, היית רואה שהטלוויזיה נמוגה לאט מתמונה אחת לאחרת. זה מכונה זמן התגובה של הפאנל, שמבולבל לרוב עם פיגור קלט.

עיכוב הקלט לא משנה הרבה לטלוויזיות, מכיוון שכל התוכן מוקלט מראש ואינך מספק שום קלט. זמן התגובה לא משנה יותר מדי מכיוון שכמעט תמיד תצרוך תוכן של 24 או 30 FPS, מה שמקנה ליצרן הרבה יותר מקום "לזול" במשהו שלעולם לא תבחין בו.

אך כאשר אתה משתמש בו על שולחן העבודה, ייתכן שתבחין בו יותר. טלוויזיה עם זמן תגובה גבוה עשויה להרגיש מטושטשת ולהשאיר חפצי רוח רפאים בעת הצגת משחק 60 FPS משולחן העבודה מכיוון שאתה מבלה יותר זמן למסגרת במצב שביניהם. חפצים אלה נראים כמו שבילי הסמן של Windows, אך לכל מה שאתה מזיז. ועם פיגור קלט גבוה, אתה עלול להרגיש עיכוב בין הזזת העכבר לראייתו נע על גבי המסך, דבר שעלול להיות מבטל. גם אם אינך משחק במשחקים, לעיכוב הקלט וזמן התגובה יש השפעה על החוויה שלך.

עם זאת, אלה אינם הבדלים ברורים. לא בכל הטלוויזיות יש בעיות בתוכן שזז במהירות, ולא כל המסכים טובים יותר באופן אוטומטי. עם טלוויזיות רבות המיועדות כיום למשחקי קונסולות, לעיתים קרובות ישנו "מצב משחק" המכבה את כל העיבודים ומאיץ את זמן התגובה של הפאנל כך שיהיה זהה למסכים רבים. הכל תלוי באיזה דגם אתה קונה, אך לרוע המזל עבור שני הצדדים מפרט כמו זמן תגובה לעיתים קרובות מתפרש בצורה מוטעית ביותר (או סתם שקרים שיווקיים מוחלטים), ולעיתים נדירות נבדק או מוזכר פיגור קלט. לעתים קרובות תצטרך להתייעץ עם בודקי צד שלישי כדי לקבל דירוגים מדויקים.

טלוויזיות מיועדות לכוונון לטלוויזיה

ברוב הטלוויזיות יהיו מקלטים דיגיטליים שבהם תוכלו להשתמש בכדי לכוון לטלוויזיה דרך האוויר עם אנטנה או אפילו, אולי, כבל בסיסי עם כבל קואקסיאלי. המקלט הוא מה שמפענח את האות הדיגיטלי שנשלח דרך האוויר או הכבל. למעשה, זה לא יכול להיות משווק באופן חוקי כ"טלוויזיה "בארה"ב ללא מכוון טלוויזיה דיגיטלי.

אם יש לך מנוי בכבלים, סביר להניח שיש לך ממיר דיגיטלי שמתפקד גם כטיונר, כך שחלק מהיצרנים בוחרים להשמיט את המקלט כדי לחסוך קצת כסף. אם אין לו, הוא משווק בדרך כלל כ"תצוגה של קולנוע ביתי "או" תצוגה בפורמט גדול "ולא כ"טלוויזיה". אלה עדיין יעבדו כשורה כאשר הם מחוברים לתיבת כבלים, אך לא יוכלו לקבל כבל ללא כבל. ואתה לא יכול לחבר אנטנה ישירות אליהם כדי לצפות בטלוויזיה של OTA.

לצגים לעולם לא יהיה טיונר, אך אם יש לך תיבת כבלים עם יציאת HDMI - או אפילו תיבת OTA תוכל לחבר אנטנה - תוכל לחבר אותה לצג כדי לצפות בטלוויזיה בכבלים. זכור שעדיין תזדקק לרמקולים אם המסך שלך אינו כולל אותם.

קשורים: כיצד להשיג ערוצי טלוויזיה HD בחינם (מבלי לשלם עבור כבלים)

בסופו של דבר, אתה יכול לחבר טלוויזיה למחשב שלך באופן טכני ולהשתמש בה ללא בעיות תאימות, בתנאי שהיא לא ישנה להפליא ועדיין יש לה את היציאות הנכונות. אך הקילומטראז 'שלך עשוי להשתנות בהתאם לחוויית השימוש בפועל ועשוי להשתנות באופן פרוע בהתאם ליצרן.

אם אתה חושב להשתמש בצג כטלוויזיה, אינך יכול לכוון לטלוויזיה ללא תיבה נוספת - אך זה בסדר גמור לחבר אליו Apple TV או Roku כדי לצפות בנטפליקס אם לא אכפת לך שהקטן יותר בדרך כלל גודל או חוסר ברמקולים הגונים.